Mrazivý oheň

Mrazivý oheň https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299442/bmid_mrazivy-ohen-fBZ-299442.jpg 4 648 154

Kroniky Kaninu série

Bryn Avenová mezi Kaniny nikdy tak úplně nezapadala. Díky svým blond vlasům a modrým očím se vždy cítila jako outsider s nečistou krví neschopná si získat respekt a postavení. Ale je odhodlaná prokázat svou loajalitu království, které miluje. Jejím snem je stát se členkou elitní královské gardy a nic jí nesmí stát v cestě... ani city, které chová ke svému šéfovi, Ridleymu Dresdenovi. Jakýkoli vztah mezi nimi je naprosto vyloučený, ale Bryn si nemůže pomoct. A začíná mít pocit, že i on k ní něco cítí. Mezitím na království někdo zaútočí, to prověří Bryninu sílu jako nikdy předtím. Konečně má příležitost konfrontovat Konstantina Blacka, zrádce, který se před pěti lety pokusil zavraždit krále. Jen Bryn ho může zastavit, ale riskne vše, jen aby ochránila království, které ji není ochotno přijmout takovou, jaká ve skutečnosti je?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

Frostfire , 2015

bend-ik
26.02.2017 4 z 5

Toto bolo dobré - vážne, o dosť lepšie, ako som čakala. Priznávam totiž, že po slabučkých Zárezoch smrti som sa do ďalšej YA púšťala so značným skepticizmom. A o to viac ma Frostfire príjemne prekvapil; najmä touto "trojicou":
1) Bryn sa mierne vymykala z radov jej podobných postáv (YA fantasy hrdiniek) a nestavala sa oduševnene k odboju či odporu voči spoločnosti/systému, práve naopak, lojálne (hoci občas možno prílišne zaslepene) bránila chod a pravidlá svojho kráľovstva. Teda zatiaľ :)
2) Po všetkých tých princeznovských a ríšskych fantasy, s ktorými sa v posledných rokoch roztrhlo vrece, mi prišlo osviežujúce, že autorka zasadila príbeh (aj) do ľudského soft sveta. Hoci, niektoré súčasné "trendy" (homosexuálnu postavu, sugarfree point či náznak vegánstva) si fakt mohla odpustiť.
3) Frostfire mi svojou čitateľnosťou pripomínal najmä Divergenciu a Selekciu, no už pri čítaní posledných kapitol som si uvedomovala, že v jeho prípade je čosi iné - autorka dokázala do tuctovejšieho príbehu včleniť napínavú zápletku takým spôsobom, že čítanie druhej časti ma láka ďaleko viac, ako pri ktorejkoľvek z tu spomínaných sérií!

simi28
26.02.2017 4 z 5

Od této autorky jsem ještě nic nečetla, a proto mě tato kniha mile překvapila. Hlavní hrdinka Bryn je hrozně tvrdohlavá, naivní a neskutečně upřednostňuje svojí práci před svým osobním životem. Dobře, občas mě štvala, ale oproti jiným hlavním hrdinkám nebyla až tak špatná. Ridley je takový typický tajemný a hezký hrdina, ale přesto jsem ho měla ráda. Díky stylu psaní jsem tuto knihu přečetla během dvou dnů. Bohužel i tak nemohu dát plný počet hvězd.
Největším problémem této knihy je málo akce. Příběh uměl přitáhnout, ale já jsem neustále čekala, jestli přijde nějaký šokující zvrat, který bohužel nenastal. Podle mě je Mrazivý oheň jenom jeden dlouhý úvod do této série, což je největší chyba.
Tato kniha má opravdu potenciál a já si myslím, že kdyby tu bylo více akce a nějaký skutečný zvrat, tak by měla opravdu velký úspěch.
Závěrem Mrazivý oheň doporučuji a určitě si přečtu i další díl.

Dragita
25.02.2017 4 z 5

Skvěle se to četlo, krásně jsem si odpočinula. Moc ráda jsem se zase vrátila do světla trolů.
Kaninové jsou mi sympatičtější, vůbec Mrazivý oheň mi připadá o level výš, než autorčina původní trilogie.
Hrdinové nejsou dokonalí, mají své chyby. Jako každý - Bryn je občas hysterka, ale vzhledem k jejímu charakteru, zkušenostem, jí to prostě sem tam bouchne.
Mohu svědomitě říct - na příběhu je cosi příjemně magického, ačkoliv se to odehrává na hranicích Kanady a všichni tam jezdí autem.
Nečekejte bombu, co vás posadí na zadek. Spíš poutavý příběh, kterým proplujete raz dva a budete chtít pokračovat. Už se těším na další díl. :)

fenecek164
16.02.2017 3 z 5

Ta knížka byla... zajímavá. Bryn mi občas připadala jako strašnej sociopat, jak už naznačuje komentář předemnou, je to celkem nedomyšlený, Ridley je naprosto úžasnej, z konstantina mám tak trochu rozpolcené pocity, prostředí a styl praní byly celkem ucházející. Jako velký milovník fantazy a i jako hodně tolerantní člověk si myslím, že ta knížka je dobrá, ale dávám jenom tři hvězdičky za nedomyšlenost, otevřený konec a idiotké chování hlavní hrdinky. Ale určitě si přečtu druhý díl, tak hrozný to zase nebylo :)

Aires
11.02.2017 3 z 5

Podvrženci, trollové, skrytá města a trollské čárymáry. Podivný příběh? Ten nejpodivnější...

Po dočtení této knihy jsem dost rozpačitá. Kniha sama o sobě je čtivá, zaujme a pobaví. Ale nesedí mi celkově ten nápad, který není domyšlený. Mezi námi žijí skrytě trollové. Podobají se lidem, ale mají své vlastní schopnosti. Žijí v utajených městech o kterých lidé nemají tušení a unikají jejich pozornosti (ještě je neodhalil ani Google Earth). Královstvím trollů vládne král nebo královna. A protože se musí nějak živit, posílají své děti, podvržence, do bohatých lidských rodin. V nich dítě vyrůstá a v 18-letech je pro něj poslán stopař, který ho má přivést domů, zpět mezi trolly. A pomoct mu vyluxovat bankovní konto rodičů. :D

Nemůžu si pomoct, ale tenhle svět mi přijde trochu na hlavu. Vážně autorka věří, že tohle může fungovat? Utajená města? Měla si z Harryho Pottera aspoň vypůjčit odpuzovací kouzlo proti mudlům. Vážně se mohou ztratit stovky bohatých dětí? Tohle chce kouzlo zapomnění z Harryho Pottera. A když se s někým skamarádíte a on vám po 5 dnech řekne, že jste troll a máte s ním jít do trollího zámečku, půjdete? :D

A ten konec, to byl prosím vážně konec? Kniha působí jako polotovar, hamburger, který někdo opekl jen z jedné strany a řekl si že už to stačí. Ve druhém díle nám Amanda Hocking asi naservíruje tu druhou půlku. :) Ale já bych radši prosím celý :D

carollfu
08.02.2017 3 z 5

Kniha celkově postrádala nějaké to napětí, akci, šmrnc a dovoluju si říct, že byla "nudná". Chování hlavní postavy Bryn se mi někdy dost příčilo a upřímně mi tam chyběly obvyklé zápletky. Prostředí je však úžasné, nápad taky. Nejvíce mě naštval konec, dychtivě jsem čekala na velkolepé rozlousknutí celé záhady, ale autorka si ho nejspíš šetří pro další díl. Za tu "nudu", chybějící vášeň a málo akce pouhé 3*

BetyN.
06.02.2017 3 z 5

Podlehla jsem krásné obálce této knihy. Ale rozhodně toho nelituji, protože se mi to líbilo. I když nás kniha spíše seznamuje se světem, kde se příběh odehrává a není tam moc akce. Pro mě je to skvělý úvodní díl. Kupodivu se mi líbili i postavy této knihy i s hlavní hrdinkou. Povedená kniha a těším se na další díly!
Spíše 3,5*/5*

venacava
29.01.2017 1 z 5

Musím se přiznat, že ke čtení jsem se musela chvilema nutit, nijak zvlášť mě příběh nebavil. Knížka je opravdu spíše pro mladé čtenářky...Do 14 let :)

LilianaFalcon
26.01.2017 1 z 5

Tak tohle se mi opravdu nelíbilo. Po 35 stránkách jsem to prostě vzdala. Měla jsem dát na varování, že to nemám číst ;-) Ale když ta obálka je tak krásná!!!

Lenka.Vílka
25.01.2017 3 z 5

Trochu jsem byla zklamaná. Sice jsem si Bryn oblíbila (víc než Wendy), protože fňukání není moje oblíbená činnost, ale to byla jediná věc, kterou se tahle série odlišovala od prvních Tryllů (myslím dějová a vztahová schémata, ale rozhodně mi do oka víc padla tahle série tím, kdo Bryn je a co dělá). Konec...no, ten mě zklamal. Žádný hustý cliffhanger (i tak si ale na další díl počkám), který mě dorazí (ale není třeba, stejně se polovina čtenářek třese na další díl kvůli...víte kvůli komu...Ridley). Znovu se mi četlo dobře a já byla hned na konci. Žádná skutečná akce (ale jelikož je kniha primárně určená nejspíš pro věk 12-14 let, lepší, když to tam nebylo, než špatně napsané). Dneska dávám tři, protože čtyři se mi zdá moc. Uvidíme po druhém díle, třeba hodnocení změním...

Andreanis
19.01.2017 5 z 5

Od chvíle, kdy jsem přečetla poslední stránku Boje o trůn, uplynula již velmi dlouhá doba. Upřímě řečeno nečekala jsem, že ještě nekdy zavítám do světa trollů. Proto mě velmi překvapilo a potěšilo, když jsem narazila na tuto knihu.
Trollové jsou zpět a to v plné parádě. Bryn si okamžitě získala mé sympatie. Příběh je vskutku famózní a nenechá vás jen tak knihu odložit. Tato kniha také odhaluje více z trollí historie a informací o jednotlivých kmenech více než celá předchozí série.
Takže abych to shrnula: Čtivé, napínavé a sympatické dílo.

adelaska
17.01.2017 5 z 5

Kniha se mi opravdu moc líbila. Ale tedy ten konec...Jinak nemůžu nic vytknout, četlo se to samo. Už se těším na další díl.

Grupis
17.01.2017 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek nemůžu se dočkat dalších dílů :3

Napůlanděl
09.01.2017 5 z 5

Nemám slov..ta zápletka a na konci to zjištění bylo úžasné!!! Romantika taky nechyběla...ale i bez té by se to obešlo! Byl to nádherný příběh...doufám, že se vydají i další díly...protože po nich budu skákat!

klarinka9974
08.01.2017 4 z 5

Tolik jsem se na knihu těšila, že mě její děj celkem zklamal. Očekávala jsem od knihy napětí, akci a další ty dost krutý věci, které knize dávají jistou popularitu a oblíbenost. Do knihy jsem se začetla po delší době. Jinak je kniha oddechovkou se zimní tématikou. Jen škoda, že děj knihy není tak lákavý jako samotná obálka. Druhý díl si určitě taky přečtu.

Nikolaoss
06.01.2017 3 z 5

Děj knihy vůbec nebyl špatný. Sice trochu jednodušší a nijak zvlášť originální, ale četlo se to celkem hezky a docela rychle. Celkově tedy knihu hodnotím jako spíš průměrnou a pro mladší nebo méně náročné čtenáře. Pro mě to byla taková jednohubka na jeden večer. Nemůžu říct, že by se mi vyloženě nelíbila, měla totiž v sobě i zajímavé momenty a dobré nápady. Jen jsem prostě čekala trochu víc, než jsem nakonec dostala. Myslím, že z knihy bych byla více nadšená tak okolo věku deseti let. Do dalšího dílu se nejspíš pustím taky, někdy ty jednoduché věci prostě potřebuju :) i přes ty výhrady :).

Andy0892
05.01.2017 2 z 5

Dvě a půl hvězdy za obal knihy (i když k postavě mám své výhrady). Tuto knihu jsem začala číst z nudy a moc mi s ní nepomohla. Prostě svět, kde někdo ukradne dítě, nastrčí místo něj své a to ubohé lidské dítě dá do sirotčince?! Ne to vážně ne. Co se týká hlavní hrdinky, něco mi na ní nesedí. Detektivní zápletka je snad jediné pozitivum, i když není až tak dotažená. Ono je to možná postavami, které jsou dle mého špatně vykreslené. Celý děj tak působí, jako bychom skákali z jednoho místa na druhé.

Spisovatelka si mohla dát mnohem více záležet jak na postavách, tak i na příběhu.

daniela58
29.12.2016 4 z 5

Kniha mě překvapila. Hrdinka byla super, dalo by se říct,že jsem se do ní vžila. Příběh byl fajn, ale občas tam byli nudné části. Určitě si přečtu i ostatní díly série.

Pedruska01
07.12.2016 5 z 5

Autorčinu první sérii jsem sice přeskočila (však jí mám v plánu), ale ve finále to vůbec nevadí, jelikož i v této knize je jakýsi úvod a představení zase jiného a zcela nového světa. Četlo se to rychle a autorka umí pořádně napínat, až se skoro tajil dech, přesto bych tam našla cosi, co mě nutí příběh hodnotit na 4,5 hvězdy. Někdo pode mnou již v komentáři zmínil, že podvrženci, když jsou po tolika letech unesení zpátky do rodné komunity, to až přehnaně moc dobře snášejí. Jop, je to fantas příběh, ale i tak to nemusí být zase tolik přitažené za vlasy. Popisování historie a vlastnosti jednotlivých kmenů trollů bylo něco nového a obdivného, ale i tak jsem to zase až tak "nežrala".
Hlavní hrdinka mi naprosto sedla. Trochu mě tím hlavním námětem - románek mezi bojovnicí a jejím nadřízeným připomenulo sérii Vampýrskou akademii, ale rozhodně to nechci srovnávat, protože moje romantická duše plesá blahem. :D Ridley je naprostej sympaťák, takže mu jednoduše fandím, získal si mě snad v prvním okamžiku. Co se týče Konstantina, ten je propletený v pavučině tajemství a jednoznačně i přes stránky papíru vyjadřuje silnou přitažlivost. Ať už je to záporák právem nebo neprávem. :) A zase jsem si o něm udělala "romantickou" představu, a nejspíš opět budu zklamaná. :D
Autorka mě teda poslední kapitolou udělala kapku čáru přes rozpočet. Konec maximálně otevřený, všude otazníky, další díl v nedohlednu a já napnutá jak kšandy. Těším se teda moc na další díl a jsem vážně zvědavá, čím dalším mě autorka zase dostane a překvapí. :)

Airin
04.12.2016 4 z 5

Tato kniha byla první, kterou jsem od autorky Amanda Hocking, četla. A musím říct, že se mi moc líbila. Pravda je, že se v knize moc akcí neudálo, takže v tomto ohledu nečekejte moc zázraků. Ale na druhou stranu to bylo příjemné oddechové čtení hlavně díky tomu, že se zde autorka zaměřovala především na citové vazby k Ridleymu a ke zrádci a také na historii Kaninského království :)) Určitě se vrhnu na pokračování

láska zima trollové království

Amanda Hocking