Mrazivý oheň

Mrazivý oheň https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299442/bmid_mrazivy-ohen-fBZ-299442.jpg 4 648 154

Kroniky Kaninu série

Bryn Avenová mezi Kaniny nikdy tak úplně nezapadala. Díky svým blond vlasům a modrým očím se vždy cítila jako outsider s nečistou krví neschopná si získat respekt a postavení. Ale je odhodlaná prokázat svou loajalitu království, které miluje. Jejím snem je stát se členkou elitní královské gardy a nic jí nesmí stát v cestě... ani city, které chová ke svému šéfovi, Ridleymu Dresdenovi. Jakýkoli vztah mezi nimi je naprosto vyloučený, ale Bryn si nemůže pomoct. A začíná mít pocit, že i on k ní něco cítí. Mezitím na království někdo zaútočí, to prověří Bryninu sílu jako nikdy předtím. Konečně má příležitost konfrontovat Konstantina Blacka, zrádce, který se před pěti lety pokusil zavraždit krále. Jen Bryn ho může zastavit, ale riskne vše, jen aby ochránila království, které ji není ochotno přijmout takovou, jaká ve skutečnosti je?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

Frostfire , 2015

Charmedka
18.11.2018 3 z 5

Kniha se mi četla dobře, ostatně stejně jako první série Svět Tryllů, ale zároveň to není nic, z čeho bych si sedla na zadek. Není to špatné, bavilo mě to, příběh zajímavý, hlavní hrdinka skvělá, těším se na pokračování, ale nijak extra mě kniha nenadchla. Jako oddechovka z žánru young adult, proč ne.

zuzka9645
21.09.2018 3 z 5

Kniha se čte sama, to jo. Bryn bych občas profackovala. Jako pardon, ale někdy se to nedalo vystát. A musím uznat, že nějak extra napínavé to nebylo. Bylo to pěkné počtení, to jo, ale žádná bobba, nebo něco, co by mi utkvělo v paměti.

heliiinka
18.09.2018 5 z 5

Hrozně se mi líbí nový nápad na troly a utajenou společnost kousek od lidí, i když to není zcela nový nápad. Strašně rychle se to četlo a vážně by mě zajímalo, co se vyklube v dalším dílu.
(Docela mě překvapuje celkové nízké hodnocení, protože mně se knížka líbila. I když to není žádné veledílo.)

Lea
16.08.2018 3 z 5

Protože jsem od autorky už jednu sérii o Tryllech četla - a nebylo to k zahození -, pustila jsem se i do Kronik Kaninu. Jenže to nebylo ono. Nesedla mi příliš hlavní postava a ani ty ostatní, které budou nadále hrát klíčovou roli. Navíc byl příběh podán na můj vkus až příliš povrchně. Navíc mi stále nesedí, jak jednoduše funguje financování celé téhle trollí komunity.
Sečteno podtrženo, zajímavý nápad, ale nevyužitý potenciál. Úrovní bych Mrazivý oheň přirovnala k průměrným až lehce podprůměrným sériím jako Akademie Evernight, Temná akademie, Nesmrtelní... Doporučila bych knihu spíše mladším čtenářkám, které nemají v YA fantasy ještě tolik načteno.
Jednu hvězdu přidávám za tu krásnou obálku.

verulik196
06.08.2018 4 z 5

Mrazivý oheň se mi zdál přibližně stejně čtivý a napínavý jako autorčina první série. Není to žádné veledílo, četla jsem mnoho lepších knih, ale přesto se knížka četla úplně sama a byla jsem rychle na konci. Jako oddechovku doporučuji.

coffeelover2
04.08.2018 2 z 5

Kniha trochu o ničem a děj dost předvídatelný. Hodně oddechovka až hraničící s nudou. Do druhého dílu se stále ještě nutím. 2 hvězdy za nápaditý svět a jeho pravidla.

Knihomolka10
02.08.2018 4 z 5

Kniha byla pěkná a to jak obálkou tak i děj se podle anotace zdál naprosto výborný. Ale chybělo mi tam trochu akce. Kniha je neuvěřitelně čtivá a autorka má skvělý styl psaní. Doma už mám i druhý díl a doufám, že děj se někam posune a bude mít větší spád.

*Pájuše*
01.07.2018 1 z 5

Na začátek musím říct, že se kniha nečte zle. Děj knihy utíká rychle, stránka za stránkou. Tím moje sympatie končí. Celá ta věc s podvrženci je holý nesmysl, který ke všemu postrádá logiku! Opravdu byste jako milující rodič seděli na zadku, zatímco Vám někdo unese dítě?! Hálo!! Dokonce i ten systém je postavený na hlavu. Vypadá to, že svět Tryllů/Kaninů je světem příživníků. Bez podvrženců by nebyly prachy, bez prachů by svět Kaninů neexistoval. Upřímně, žádná tragédie by to tedy nebyla! K postavám se ani nemá cenu vyjadřovat. Ani jedna z nich není sympatická. Hlavní hrdinka se umí chovat jako pěkná káča, Ridely je asi tak sexy jako orangutani vybírající si blechy a Konstantin je záhadný asi jako prkénko u záchodu. Kromě obálky, na kterou bych se mohla dívat pořád, my kniha nic závratného nepřinesla.

KateiBookLover
24.06.2018 5 z 5

Spoustu lidí tato série nazaujala, ale mě se moc líbí. Hlavně vztah mezi Bryn a Ridleym.
Já doporučuji!

luciefeix
20.06.2018 2 z 5

neoslovila mě

Lethania
08.06.2018 2 z 5

Kniha nezaujala. Nápad by byl originální, ale provedení pokulhávalo. Další díl číst nebudu.

kkesskka
31.05.2018 4 z 5

Tuto sérii jsem si koupila proto, že se mi velice líbila série Příběhy o Tryllech (Dědička, Rozpolcení, Boj o trůn). První díl jsem přečetla jedním dechem, měla jsem ho za 2 dny přečtený a hned začala číst druhý díl, kde jsem už v půlce... je to moc hezká kniha.

Denisa153
15.05.2018 3 z 5

Nebylo to úplně špatné počteníčko. Líbil se mi nápad, ovšem co se mi nelíbilo byla hlavní hrdinka. A taky mi trošku nebere hlava když stopaři odvádějí děti od lidí k jejim pravým rodičům, proč je nikdo nehledá? Není lidem divné, že se ztrácí tolik dětí? A navráceným dětem je jejich bývalá rodina úplně ukradená? To mi přišlo trošku nepromyšlené.
Občas mi přišlo, že to autorka vymýšlela za pochodu.

BarBarBar
01.05.2018 2 z 5

První díl na rozjezd dost pomalý, ale nejhorší to nebylo

Tofinka
30.04.2018 4 z 5

Milá kniha. Ze začátku mě příběh nijak výrazně nenadchnul, ale to se nakonec změnilo a já si určitě přectu další díl...❤

Jinak co se postav týče... Bryn mě moc nezaujala, ale ne, že bych ji neměla ráda, Ridley mi celou dobu lezl krkem (ten mi opravdu nesedl) a mojí asi nejoblíbenější postavou se stal Konstantin Black. :D

A nakonec musím pochválit hezkou obálku...

caroline.aiko
28.04.2018 5 z 5

Jindy mě dívčí, zamilované a přeslazené romány nebaví a podle přebalu jsme si myslela, že tohle bude jedna z těch knížek, ale dala jsem na slova mojí kamarádky a knížku začala číst a jsem za to opravdu ráda. Autorka vyplnila pro mě nudný obsah akčními scénkami a zápletkami a to mě doslova oslnilo. Bryn mi přijde jako utlačovaná, ale stojí si za svým a je plně rozhodnutá dokázat všem co v ní pochybovali, že na to prostě a jednoduše má.

Barik05
18.04.2018 5 z 5

Super hlavni hrdinka je mi moc sympatická

aneta147
22.03.2018

Mužů říci ze jsem přečetla více jak 50 fantazi knih a smekám autorce, píše božský .
Zezacatku jsem myslela preplacane a věkové moc délce . Rozhodne jsem měla špatný odhad !
Krásná hniha.

Zuzkaasheltie
11.03.2018 5 z 5

Teď jsem ji dočetla a je mi hrozně líto,že tu nemám další díl! Totálně mě tato knížka chytila tak doufám, že mě nezklamou další díly... doporučuji!

Jass
04.03.2018 4 z 5

Božebožebožebože... Jsem naprosto ztracená. Vážně by mě zajímalo, jak to tahle autorka dělá, protože její knihy nejsou bůhvíjak úžasný, ale Ridley... Od jeho prvního zjevení na scéně - skrze videohovor - jsem věděla, že ho budu zbožňovat... Což samozřejmě neznamená, že bych mu nejradši občas nedala pěstí... a Bryn ještě víc, protože ty její racionální rozhodnutí mě naprosto ničej, o to víc, že se nimi v podstatě souhlasím, ale... Bože! Nutně potřebuju další díl...

P.S. Když vidím, jak všichni drbou hlavní hrdinku, skoro se bojím přiznat, že jsem jí v dost ohledech podobná...

láska zima trollové království

Amanda Hocking