Mrazivý oheň

Mrazivý oheň https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299442/bmid_mrazivy-ohen-fBZ-299442.jpg 4 648 154

Kroniky Kaninu série

Bryn Avenová mezi Kaniny nikdy tak úplně nezapadala. Díky svým blond vlasům a modrým očím se vždy cítila jako outsider s nečistou krví neschopná si získat respekt a postavení. Ale je odhodlaná prokázat svou loajalitu království, které miluje. Jejím snem je stát se členkou elitní královské gardy a nic jí nesmí stát v cestě... ani city, které chová ke svému šéfovi, Ridleymu Dresdenovi. Jakýkoli vztah mezi nimi je naprosto vyloučený, ale Bryn si nemůže pomoct. A začíná mít pocit, že i on k ní něco cítí. Mezitím na království někdo zaútočí, to prověří Bryninu sílu jako nikdy předtím. Konečně má příležitost konfrontovat Konstantina Blacka, zrádce, který se před pěti lety pokusil zavraždit krále. Jen Bryn ho může zastavit, ale riskne vše, jen aby ochránila království, které ji není ochotno přijmout takovou, jaká ve skutečnosti je?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

Frostfire , 2015

Baru1236
15.02.2018 3 z 5

Jedno se knize musí nechat. Příběh přímo letěl. Ani jsem si neuvědomila, že už jsem na konci, dokud jsem neotočila na poslední stránku. A to se tam toho ani moc nestalo. Hlavní hrdinka mě sice někdy rozčilovala svými myšlenkovými pochody, ale dalo se to snést a docela jsem si oblíbila Ridleyho. Myslím, že dám druhému dílu šanci, ač bych tohle zařadila jako dobrý průměr.

any333
10.02.2018 5 z 5

Abych pravdu řekla, čekala jsem od knihy víc. Obálku má nádhernou, anotace zní slibně, svět a jeho zákony jsou fajn, ale... je tu to ale. Někdy mi to přišlo hrozně nerealistické a věci se jen tak objevovaly, aby prostě děj ubíhal tímhle a tímhle směrem, ale opodstatnění, proč se to najednou událo takhle, mi tam chybělo. Nebo jsem to prostě jen vypustila? Každopádně mi přijde, že Linus všechno pochopil až moc lehce, šel s Bryn moc lehce, my jsme z toho navíc jen dostali ochutnávku na to, jak to u Kaninů chodí.
Ale abych nebyla jen ošklivá, zamlouvá se mi autorčina práce, jakou odvedla při vymýšlení světa, měst, schopnostmi odlišných ras a způsobu získávání pěněz. A taky se kniha neskutečně rychle četla, je to psáno jednoduchými frázemi.
No, docela mě zajímá, jak to s nimi dopadne a jestli se dozvím, jak to autorka myslela, takže si přečtu i další díl.

Eleanor-ka
28.01.2018 2 z 5

Většinou se mi nestává, že bych knihu nedočetla i když se mi nelíbí, ale tady jsem už nemohla jinak. Obálka je opravdu kouzelná a zbrusu nové téma o něčem, co tu ještě nebylo, se čte velice dobře, snadno, ale v poslední době pociťuji, že už jaksi nepatřím do této cílové skupiny. Neodhodlala jsem se k tomu jí dočíst.

Sabishej
30.12.2017 4 z 5

Abych to nějak zjednodušila, knížka se čte moc hezky. Ale jde mi o to, že nejdříve tam byla akce - záchrana toho kluka, a potom až do konce nuda. Sice jsme se tam dozvěděli nějaké ty zajímavé věci a ten divný vztah s Ridleym, ale to je vše. Jinak se mi líbí celkově ten vymyšlený svět - je to něco originálního, a bavilo mě to.
Další díly si taky přečtu, ale opravdu jsem od této knihy čekala něco víc.

Market116
27.12.2017 4 z 5

Kniha mě nadchla. Opět něco nového a velmi zajímavého. Krásně se četla a Bryn s Ridleym jsem si oblíbila. Líbí se mi, jak je vše podivné a záhadné, mám svou verzi, kdo je vinen a jsem zvědavá jestli mám pravdu, takže jdu rovnou na druhý díl.

Jitka143
19.12.2017 4 z 5

Kniha je pěkně napsaná a rozhodně se dobře čte. Děj mi utekl celkem rychle i když tam chybělo trochu akce.

Etule
28.11.2017 3 z 5

Zatím mě to dost zaujalo. Četlo se to poměrně rychle, zaujal mě vztah podřízená/nadřízený, tak jsem zvědavá jak se to vyvine. A snad se konečně dozvíme něco víc o Konstantinovi, protože tahle postava je prostě něco! :)

Kaia
26.11.2017 1 z 5

Na to,jak jsem se na knihu opravdu moc těšila,tak mě neskutečně zklamala... Hlavní hrdinka Bryn nesympatická a její 'cosi vztah nebo co' s Ridleyem (i naprostej vůl by musel poznat,že ji Ridley balí) je zbytečnou zátěží v knize. Myšlenkové pochody Bryn(ale i postav celkově) VŮBEC nedávají smysl: nadávání Tildě kvůli těhotenství, bránění Konstantina, bezdůvodná věrnost k její vlasti,zvláštní typ workoholismu,'žárlím,když je s jinou a chci ho ale nemůžu s ním být'... Mám pocit,že se za celou knihu nic neodehrálo a žádná knižní zápletka nebyla dostatečná pro zaujmutí čtenáře. Nechápu, že má hrdinka obrovskou chuť odejít někam do akce,ale přitom pořád sedí doma na prdeli a vy už skřípete zuby,přeskakujete odstavce(což obvykle dělám dost nerada) a čekáte,když už se konečně k něčemu dokope. A ono nic.
Další věc jsou podvržené děti. To nikdo v lidském světě nepátrá,kam se jejich děti(sice plnoleté) poděly? A to ti podvrženci, kteří žili do své plnoletosti v nějaké rodině, náhle zapomenou na všechnu tu lásku, kterou jim poskytli lidští rodiče?A najednou se všichni trollové tváří jako:Tralala jsme šťastná rodinka...Prostě úplně nelogické.
Když nějaká postava řekne nějaký vtip/popíchnutí/prostě něco charismaticky vtipného, je to automaticky zabito. Jediné co se mi líbilo,byla obálka a z postav asi královnin králíček,což taky o něčem vypovídá.

4laras
26.11.2017 5 z 5

Tahle kniha má své krásné kouzlo.

warca
26.10.2017 3 z 5

Další série mě už tolik nenadchla. Příběh byl vcelku zajímavý a čtivý, ale přesto mě nedokázal úplně pohltit a zaujmout.
Hlavni hrdinku jsem moc ráda neměla a je mi docela jasné, jak dopadne její milostný život. (Soudím podle vývoje v první sérii)

Emikooo
26.10.2017 4 z 5

Něco tomu ještě chybělo, ale i tak se mi kniha četla velmi dobře.

Ailee
24.10.2017 4 z 5

Kniha se mi četla lehce a skoro sama. Konec mě trochu zklamal, ale zase jsem ráda, že se mi ještě nepodařilo na 100% odhalit, kdo a proč stojí za celým spiknutím, i když Konstantinovu roli jsem v něm odhadla celkem dobře. Pár teorií ale mám:-) Na druhý díl se vrhnu co nevidět. Za mě 4,5*

kristynkal
16.10.2017 3 z 5

Takže asi tak- z knihy jsem si úplně na zadek nesedla, ale také bych ji nehodnotila jako naprostý propadák. Líbí se mi, že je příběh zasazený zase do trochu jiné doby než o jakých jsem četla v jiných knihách (Sníh nebo popel, Ledová krev,.....) Začátek se pomalu rozjel, pak to zase pomalu upadalo a pak se to zase rozjelo a byl konec knihy. Pro mě přišel konec celkem náhle, ale na druhou stranu náhlý konec popíchne čtenáře, aby sáhl i po druhém díle, takže takový trochu cílený tah :)

LMFantasy
28.09.2017 2 z 5

Sklamalo...

Autentik285
18.09.2017

Vynikající fabulační projekce typického člověka současné doby. Podvrženec – ano, skutečně výstižné. Perfektně je tu zobrazena personální perverzita relativního člověka. Definuje podstatu pokrytectví a povrchnosti a nastavuje jim tak patřičné zrcadlo. Klobouk dolů před projektivitou autorky. Tuto knihu vřele doporučuji každému podvržencovi (pro blbce: podvržené osobě téhož člověka). Stejně jako pro každou fabulační projekci však i pro tuto platí: Kdo má rozum k rozumění, rozuměj – jinak to nemá smysl. Číst to jako literární příběh je sice také možné, ale dobré ledatak k témuž co snědení papíru s nákresem jablka.

Apoška
16.08.2017 4 z 5

Dej jako takový je celkem zajímavý. Ale hrdinka mi osobně přijde děsná

andrejci
30.07.2017 4 z 5

nemám co dodat

Tenebien
24.07.2017 3 z 5

Mám problém s celým tímhle světem a hlavní hrdinkou, ale kniha byla celkem zajímavá. (čteno v originále)

ja17
07.07.2017 2 z 5

Autorka má vážně čtivý styl psani (to vím už od Dědičky, kterou mimochodem miluju), ale tahle kniha mi vážně nesedla. Je to jen můj pocit, nebo byla vážně každá informace opakovaná alespoň dvakrát, abychom ji byli "schopni pobrat"? Zvlášť to, jak je hlavní hrdinka úspešná, i když se vlastně narodila "s postižením". Nemůžu tamto, nemůžu ono. Všichni Kaninci umí měnit barvu kůže a stopovat podle pachu, jen já ne, jelikož jsem míšenka aka spodina společnosti. Takže jsem šikanovaná, ale stejně jsem nejlepší stopařka, můj otec je kancléř, matka je rodina s královnou a miluje mě jak můj šéf, tak nejhledanější zločinec, kterého chci zabít, ale vlastně nechci jelikož já přece VÍM, že je ve skutečnosti dobrý.

Taky mě často pobavily myšlenkové pochody postav.

Spoiler: Královnu unesou. Nejpravděpodobnější vysvětlení: Král ji určitě nechal zabít a pak se zbavil těla. To že mohla jen tak utéct je méně pravděpodobné. Zvlášť když má za manžela dvakrát tak starého chlapa. -_-

+ Čekala jsem nějaký zvrat na konci. Objevila se postava, kterou skoro neznám. Wow. Tak nic.

Evule114
04.07.2017 5 z 5

Nečetla jsem předchozí sérii, takže jsem se v příběhu chvíli motala, ale knížka se četla neuvěřitelně rychle. Mě to nepřišlo jako seznamovací kniha. Rozhodně to bylo skvěle napsané. A rozhodně Ridley je blbec, to už se mi víc zamlouval Konstantin, třeba nakonec bude s Bryn :-)

láska zima trollové království

Amanda Hocking