Mrazivý oheň

Mrazivý oheň https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299442/bmid_mrazivy-ohen-fBZ-299442.jpg 4 650 650

Kroniky Kaninu série

Bryn Avenová mezi Kaniny nikdy tak úplně nezapadala. Díky svým blond vlasům a modrým očím se vždy cítila jako outsider s nečistou krví neschopná si získat respekt a postavení. Ale je odhodlaná prokázat svou loajalitu království, které miluje. Jejím snem je stát se členkou elitní královské gardy a nic jí nesmí stát v cestě... ani city, které chová ke svému šéfovi, Ridleymu Dresdenovi. Jakýkoli vztah mezi nimi je naprosto vyloučený, ale Bryn si nemůže pomoct. A začíná mít pocit, že i on k ní něco cítí. Mezitím na království někdo zaútočí, to prověří Bryninu sílu jako nikdy předtím. Konečně má příležitost konfrontovat Konstantina Blacka, zrádce, který se před pěti lety pokusil zavraždit krále. Jen Bryn ho může zastavit, ale riskne vše, jen aby ochránila království, které ji není ochotno přijmout takovou, jaká ve skutečnosti je?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

Frostfire , 2015

SarahRoyalAss
26.06.2017 2 z 5

Kniha byla opravdu krásně napsaná. Ale chyběla tam nějaká ta akce. 80% knihy nás seznamovalo s Kaninem, politikou a samotnou Bryn. Byl to spíš takový "seznamovací" rozjezd. Jsem teď ale rozhodně nabuzená na další díl :)

surynas
18.06.2017 4 z 5

Všichni si stežujou že to s těmi podvrženci bylo krutý, ale upřímně vám nepřijde krtuý když Celaena v Půlnoční koruně hodí hlavu do stoky, nebo když uřeže Hrobovy všechny údy? Nebo když v Hunger games mírotvůrci zabíjí rebely? Nebo když v detektivkách najdou mrtvolu ve stoce? Trochu mě to zaráží. Každopádně knihu jsem si moc užila, děj se sice trochu vlekl, ale aspoň jsem měla šanci se do Bryn více vžít a a naprosto jsem se zamilovala do představy malebného, zasněženého království či skojarského paláce. Už se těším až se začtu do Políbené ledem.

Shinju
11.06.2017 4 z 5

Knížka je moc krásná a dobře čte, ale rozhodně se nevyrovná předchozí sérii.

Fanttastica
30.05.2017 5 z 5

Bryn mi jako hlavní hrdinka sedí. Je bojácná, rázná a prostě úžasná. Ale podle mě chybovala jedině když nemá ráda Konstantina Blacka ten je taky úžasnej. :D

Dorazilka
15.05.2017 5 z 5

Krásná kniha, hrozně dobře se čte, nachystané na další díl, moc se na něj těším :)

adellla
12.05.2017 1 z 5

Tato kniha mě velmi zklamala , čekala jsem od ní mnohem víc... Další díly rozhodně číst nebudu. Jedna z nejhorších knížek

LucyT
08.05.2017 5 z 5

Tuto knížku jsem si koupila především díky obálce. Hned na poprvé jsem si ji zamilovala, bohužel po přečtení pár stránek se mi ke knize chuť vytratila. Samozřejmě jsem ten člověk, co knihu dočte, i když je nudná. Jsem ráda, že jsem si ji dočetla, protože i přes nějaké pochybnosti byla úžasná, takže za mě 5 hvězdiček! :)

Efeméra
05.05.2017 3 z 5

Za tou krásnou obálkou se schovává takový průměr. Textu by rozhodně prospělo mnohem víc akce. Začátek autorka napsala vysloveně nudně, celé to představování jejího vymyšleného světa mě upřímně nebavilo. Když už se v knize objevila akce, byla to chvilková záležitost a potom se hlavní hrdinka opět vrátila k sezení na zadku u sebe doma. Vím, že se jedná o první díl trilogie, ale i ten by měl mít na konci nějakou větší akci, dalo by se říct svoji vlastní zápletku. Místo toho se Bryn třicet stran před koncem vydala ke Skojarům, kde došlo k bleskovému vývoji určitých událostí, a to bylo všechno. K poslednímu odstavci bych mohla snad jen dodat, že se málokomu podaří napsat tak nudné zakončení prvního dílu trilogie. Bryn mi jako hlavní hrdinka nebyla moc sympatická svým postojem ke vztahům (obzvlášť její útok na Tildu byl zcela mimo mísu). Konstantin by se mi líbil nebýt jeho podivných výlevů, kterými obluzoval Bryn. I přes to všechno byla kniha poměrně čtivá, takže za mě 3 hvězdičky.

Denaille
24.04.2017 3 z 5

Tahle autorka mi nesedla, po Dědičce jsem se nechala zlákat hodnocením a krásnou obálkou, ale není to můj šálek čaje. Nejde ani tak o příběh jako o styl psaní, kdy při každém podrobném popisu pokoje musím obracet oči v sloup a říkat si, k čemu je nám informace, že má Ridley v obýváku konferenční stolek z jednoho kusu dřeva?!
Co ale oceňuji je to, že autorka dokáže udržet napětí a neprozradila nic, co by mohlo trochu objasnit situaci ohledně Konstantina a únosů a tak vlastně v první knize nebylo ze čtenářovi zvědavosti ukojeno vůbec nic. Což je jediný důvod, proč bych se do druhého dílu pustila.

Nelly
21.04.2017 3 z 5

Lehčí četba se zajímavým námětem - trošku mne mrzí, že jsem před samotným čtením četla komentáře zde - trošku to pak ubírá na zajímavosti námětu knihy. Škoda, že kniha byla poměrně krátká a tím pádem méně podrobná, ale mladší čtenářky to zase asi ocení. Konec otevřený, ale letos by měly vyjít další dva díly, tak snad vše mile překvapí, našlápnuto je hezky. Za mne 3, 5 hvězdičky.

KnižníSen
18.04.2017 5 z 5

Já s knihou byla spokojena a moc se těším, jak se bude děj dál vyvíjet :)
Někdo tu psal, že kniha končí hrozně otevřeně, ale neřekla bych. Otevřeně sice skončí, ale ne tak, že by člověk nevydržel na další díl, takže se toho nemusíte bát.
Kniha je napsaná příjemnou formou a kratičkými kapitoly, které mají za příčinu, že čtete a čtete a čtete :)

MIA-chan
14.04.2017 5 z 5

Super kniha. Moc se těším na další díly.

Lucik100
05.04.2017 5 z 5

Další skvělá knížka od skvělé autorky.

Dela90
29.03.2017 4 z 5

Zpočátku mi knížka přišla dosti nudná, možná proto, že mi děj hodně připomínal svět Tryllů ... nicméně při každé další stránce, jsem měla pocit, že příběh dostává konečně šťávu, sice s pomalým náběhem, ale ano :) Myslím, že můžu říct, že se jedná o pohodové čtení, se zápletkou, láskou a napětím ... Popravdě, díky autorce za to, že na konci knihy byl Tove (v tomhle ohledu, jsem si ráda zavzpomínala na Trylly:) Ale ten konec? To jako vážně? Ano! Autorka toho dosáhla, těším se na další díl:)

možnámoudrážena
18.03.2017 4 z 5

Tahle kniha byla velmi pohodové čtení až někdy i místy nudná... ale nadchl mě jejich svět a Bryn je fajn... zatím.
Příběh je hezký a uvidíme jak se to s dalším dílem vyvrbí!
Nesnáším otevřené konce... Za poslední stránku mě málem trefil šlak.
:D :)

Princezna22
11.03.2017 4 z 5

Tahle kniha je pro mě pecka. Kniha me strašně vtahla do děje a nechtěla mě pustit ven... Musela jsem prostě číst a číst.. Jen nechápu pár věcí a to, jak mohla tolik děti zmizet aniž by si to někdo všiml a ukrytá města aniž by byla použita kouzla? Mno,když tohle prominu tak za mě pecka!! Chci další díl. :-)

Kachorra
09.03.2017 3 z 5

Kniha je plná krátkých kapitol a díky tomu se čte velice dobře. Bohužel hlavní postava mi není příjemná, přesto si možná přečtu další knihy. Mám pocit, že kniha se nápadně podobá trilogii Svět Tryllů (nejen stejný svět, ale i vztahové záležitosti). Dokonce si myslím, že tuším, jak to dopadne. Pokud se ovšem autorka nerozhodla, že tentokrát to udělá obráceně.

Voluta852
06.03.2017

Mě kniha docela bavila, ale postrádala jsem něco nového. Jsem jediná která si myslí, že všechny knihy jsou teď na jedno a to samé téma????
Ok, chápu, já jsem knihu nenapsala a je mi jasné, že to dá spoustu práce, ale být originální je přece fajn, vědět, že jsem nikde o ničem podobném neslyšela, popřípadě neviděla film.

Adele02
02.03.2017 4 z 5

A ten konec, to bylo jako co?!
Bryn je postava na zabití, ale rozhodně to je lepší než Tryllové. Tak, jak jsem to nečekala. A autorka má obrovské plus za Tovea. ♥
Jasnej #teamkonstantin

Alex.Barunka
26.02.2017 3 z 5

Nečekala jsem, že by mě zrovna tato autorka dokázala překvapit. První série nestála za nic a hlavní hrdinka mě iritovala na každé straně. Ale zde byla hrdinka sympatická, a příběh, ač děsně průhledný, byl také velice příjemný.
Jedná se o velice odpočinkovou četbu s prostým světem, několika nelogičnostmi a nedokresleností. Ale relaxuje se u ní skvěle.

láska zima trollové království

Amanda Hocking