Mrazivý oheň

Mrazivý oheň https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299442/bmid_mrazivy-ohen-fBZ-299442.jpg 4 648 154

Kroniky Kaninu série

Bryn Avenová mezi Kaniny nikdy tak úplně nezapadala. Díky svým blond vlasům a modrým očím se vždy cítila jako outsider s nečistou krví neschopná si získat respekt a postavení. Ale je odhodlaná prokázat svou loajalitu království, které miluje. Jejím snem je stát se členkou elitní královské gardy a nic jí nesmí stát v cestě... ani city, které chová ke svému šéfovi, Ridleymu Dresdenovi. Jakýkoli vztah mezi nimi je naprosto vyloučený, ale Bryn si nemůže pomoct. A začíná mít pocit, že i on k ní něco cítí. Mezitím na království někdo zaútočí, to prověří Bryninu sílu jako nikdy předtím. Konečně má příležitost konfrontovat Konstantina Blacka, zrádce, který se před pěti lety pokusil zavraždit krále. Jen Bryn ho může zastavit, ale riskne vše, jen aby ochránila království, které ji není ochotno přijmout takovou, jaká ve skutečnosti je?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

Frostfire , 2015

Sapy
01.12.2016 1 z 5

To vážně někomu tahle kniha mohla připadat dobrá? Pro mě rozhodně jedna z nejhorších knih, co jsem letos četla. Tohle byl jednoznačně nejstupidnější svět, jaký jsem kdy v knize zažila. Ve zkratce, hned na prvních asi deseti stranách se dozvídáme, že trollové tajně dávají své děti do lidských rodin (lidské děti dají do děcáku) a když je dětem 18, tak je unesou zpět "domů". Tyhle děti naprosto bez problému opustí lidi, které 18 let považovaly za své rodiče a ještě jim vybílí všechny účty. A takhle se trollové prosím pěkně živí. Mám pokračovat dál nebo stačí napsat, že zbytek knihy je stejná kravina jako prvních deset stran?

Laurel
29.11.2016 5 z 5

Víc otázek, než odpovědí... Co se dá dělat. Potřebuju další díl.
Nevěřím tomu, že by byl Konstantin tím, za koho ho všichni (kromě Bryn) mají. To nedává smysl. Co se týče Ridleyho, mám smíšené pocity. Opravdu nevím, co si o něm mám myslet.
Celkově byla knížka zajímavá, vážně se mi líbila. Škoda jen, že je tak krátká :D Akce, trošička lovestory, tajemno. Prostě paráda.

1knihomolka1
26.11.2016 5 z 5

Kniha byla skvělá. Těším se na další díl-můžu se zeptat kdy vyjde další díl?????

Baji_smisek
24.11.2016 5 z 5

Boží! Boží! Boží!

JanaDor
22.11.2016 3 z 5

Kniha je psaná čtivým stylem. I díky tomu jsem ji neodložila a chtěla se dozvědět, kdo a proč dělá spiknutí proti Kanincům. To jsem se nedozvěděla. Závěr je otevřený ve správném duchu pro zvědavé čtenáře. Linka zamilovanosti je jemná a milá. To se mi líbilo. Proto si myslím, že čtenáři, co nemají děti a mají bohatou fantazii, budou s příběhem spokojeni.
Vadil mi systém vymyšlené Tryllské říše, to se mi nelíbilo a ovlivnilo to mé hodnocení. Doporučuji hlavně mladým lidem.

Lokina
22.11.2016 5 z 5

Nenucené, jednoduché, ale chytlavé čtení. Příběh se nezamotával, hlavní postavy byly sympatické. Jak jsem proplouvala knihou, nechtěla jsem, aby byl konec. Teď čekat na další díl. Plus navíc za krásnou obálku knihy, ta se povedla.

Arianne
15.11.2016 4 z 5

Hezky se to četlo, příběh byl zajímavý, dobře podaný, takže jsem se ani na začátku neztrácela, postavy sympatické. Mám ráda politické intriky a k tomu romantiku, takže za mě pěkné. Navíc teď nějak ani namám moc náladu na knihy, které by byly moc vypjaté, takže se mi i hezky strefula do nálady. Asi si pujdu přečíst předchozí sérii ze světa Tryllů :-)

teer.h
13.11.2016 5 z 5

Skoro jako vždy, jsem si knihu vybrala podle obalu a žánru :-)
Kniha mě velice chytla, přečetla jsem ji velice rychle. A musím říct, že je skvělá, moc se mi líbí prostředí a postavy.
Bryn je mi sympatická, ale někdy je moc naivní a o Ridleym stále moc nevím co si myslet :-)
Co si budeme povídat, ale Konstantinovy fandím už teď :-D
Už se těším na další díl :-)

Adris
06.11.2016 4 z 5

Kniha je čtivá, zábavná a jednoduchá. Autorka neumí psát akční scény, takže si od knihy slibujte spíše romantiku s nádechem fantasy.

kalinkacz
01.11.2016 4 z 5

Tak tohle mě opravdu bavilo! Přesto, že kniha má hodně popisný ráz je neuvěřitelně čtivá a vášeň na mě dolehla z každé věty... Rozhodně se mi tento nový svět líbí a těším se na další díl, kdy se do něj budu moci vrátit... Jednoduše další skvělá YA série na trhu...

Aléda
27.10.2016 5 z 5

Zase skvělá kniha od skvělé autorky. Přečteno jsem měla za 1 den,...ta knížka vás prostě ne a ne pustit:D Jsem ráda, že se objevily i postavy ze Světa Tryllů, bylo fajn se s nimi opět setkat. Už se nemůžu dočkat na další díl a jsem fakt pekelně zvědavá, jak se ta záhada vyřeší. 5*

uarda
26.10.2016 5 z 5

Musím se přiznat, ale knihu sem si taky vybrala podle obálky, která mě strašně moc zaujala. Příběh byl parádní, dobře se četl a když se do knížky trochu víc ponoříte nemůžete ji odložit. Musím přiznat, že po dlouhé době sem narazila na knížku kterou sem měla za 2 dny přečtenou a už se nemůžu dočkat dalšího dílu, protože tenhle skončil opravdu napínavě.
Za mě 5* a určitě doporučuji!

teresinha
25.10.2016

Musím říct, že mě autorka fakt zaujala. Po všech těch padlých andělech a superhrdinech a hrdinkách, co zachraňují zkažený svět, mi její téma přišlo opravdu neotřelé. V hlavní roli tu jsou totiž trollové. Což jsou stvoření, která si každý představujeme asi nějak úplně jinak. Pro mě až do chvíle, než jsem tuhle knížku přečetla, trolla ztělesňovala příšera, která se v prvním díle Harryho Pottera objevila ve sklepení. Ovšem v podání Amandy Hockingové jsou trollové docela jiní. Vlastně dost podobní nám lidem, jen mají samozřejmě pár zvláštních schopností.

Hlavní hrdinka taky není žádné ukňourané ořezávátko, touží se stát členkou elitní královské gardy a je svému království naprosto oddaná. Občas až moc na můj vkus, ale bonusový bod ode mě získává za to, že v jejím (aspoň v tom prvním) příběhu nenarazíte na žádný milostný trojúhelník. A uznejte, to je v dnešní YA skoro svátek.

Samira
24.10.2016 4 z 5

Přiznávám bez mučení podlehla jsem vábení skvostné obálky a i vzhledem k anotaci se strašně těšila. Neříkám, že jsem po přečtení zklamaná, ale trošku rozpačitá jsem.
Nastíněný svět, který je stejně jako každý drobný detail počínání hrdinů popsán až zbytečně podrobně, je hodně zajímavý a originální. Jejich životní styl však není ani trošku sympatický, někomu to asi nevadí, ale mně se tak snadno nad výměnou dětí mávnout rukou nepodařilo.
Hrdinka, ale i hlavní hrdinové však mají veliký potenciál. Stejně jako tajemná a hluboká králičí nora, ke které by se dala přirovnat zápletka.
Akce je však v knize poskromnu a zajímavou se stává přesně v závěru. Jinak se autorka věnuje především detailnímu popisu zvyků, prostředí a hrdinčiných rozporuplných citů.
Druhý díl však bude nepochybně výrazně dynamičtější a nebudu lhát, chci se do té králíčí nory podívat a zjistit, kam až vede.

láska zima trollové království

Amanda Hocking