Krasojezdkyně

Krasojezdkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351883/bmid_krasojezdkyne-Oiy-351883.jpg 4 1021 307

V zapadlém koutě Londýna učí bývalý špičkový drezúrní jezdec svou vnučku Sarah tak, jak to sám kdysi dělal v elitní jezdecké škole ve Francii. Když však do jejich života zasáhne katastrofa, čtrnáctileté Sarah nezbyde nic jiného, než aby se životem protloukala sama…

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Horse Dancer , 2009

Janca007
18.12.2019 5 z 5

Ze začátku jsem se špatně orientovala, nakonec jsem se začetla a knížka mě pohltila... Osud lidí může být nevyzpytatelný. Knížka se mi moc líbila, Jojo nezklamala :-)

Lilly4
15.10.2019 odpad!

Nedočetla jsem. Prvními stránkami jsem se nemohla prokousat, pak mi vadila absolutní nelogičnost v chování Sarah. Nejhorší kniha od J. Moyes.

SpeeDeeX
06.10.2019 4 z 5

Prvních 100 stránek jsem četla týden a do čtení jsem se občas nutila. Pak se to ale rozjelo a zbytek jsem zhltla přes víkend. Krásný a zajímavý příběh s úžasným koncem. Moc se mi líbily citáty z Xenofónova díla O jezdectví :)

hnilda3
05.10.2019 5 z 5

Četla jsem v originále The horse dancer, a opět mě kniha od ní nezklamala. Trvalo mi tedy trochu déle, než jsem se do ní dostala, protože o tom tématu moc nevím, ale pak mě chytla a vlastně jsem celou knihu hltala :-)

melien
26.09.2019 4 z 5

Kniha se četla hezky, když jsem od knihy čekala něco trochu jiného. . Jojo nezklamala, další krásný příběh.

Imor
23.09.2019 4 z 5

Kniha se čte sama, příběh se musí brát trochu s nadsázkou, ale spisovatelka umí a tak vás i do takového příběhu vtáhne a už jen čtete a čtete. Kniha by se mohla líbit náctiletým koňačkám je tam opravdu hodně moudra, krásné citáty a neuvěřitelná síla lásky, odhodlání, pevné vůle, ale i krutosti.

zaba335
22.09.2019 5 z 5

Krásný a velmi uvěřitelný příběh. Kniha se mně ze začátku trochu hůře četla ale jakmile jsem se začetla, tak to šlo jako po másle. Kniha mě zasáhla nejen příběhem ale i stylem jakým je napsána. Každé slovo jsem hltala a konec je úžasný. Velmi kvalitní a povedené dílo. Od téhle autorky první a určitě ne poslední kniha. :)

Páájinka
17.09.2019 5 z 5

Krásný příběh. Smutný s dobrým koncem. Nadchla mě.

Petruska95
25.08.2019 5 z 5

Začátek knihy mě moc nebavil, ale potom jsem se do ní začetla a nemohla přestat.

Rosana
18.08.2019 5 z 5

Opět krásný a velice čtivý a příjemný příběh od Jojo Moyes. Celou dobu mi bylo úplně jasné, že Natasha je stále zamilovaná do Maca a on do ní, takže to nemohlo skončit jinak:-).

nikiss76
09.08.2019 4 z 5

Autorka mě příjemně překvapila, jelikož jsem od ní zatím četla knihy s romantickou zápletkou, tak toto bylo trošku z jiného soudku. Příběh plný odhodlání, pevné vůle, vytrvalosti a nezlomného ducha hlavní hrdinky Sarah.

Artep25
03.08.2019 4 z 5

Četlo se to dobře.Ale ta hloupá rozhodnutí hrdinek mně také deptala to je pravda.Takže o to mi přišla tato kniha méně uvěřitelná než jiné její knihy .

gitty
01.08.2019 1 z 5

Moje prvotina od Jojo Moyes, bohužel, po všech chválách autorky, jsem ćekala daleko víc a kniha mě nebavila. Vlastně jsem ji ani nedočetla, tak nudná pro mě byla. Nicméně autorka je celkově docela chválená, takže zkusím něco jiného a třeba budu mít šťastnější ruku při výběru :)

Schary
01.08.2019 3 z 5

Knížka se četla pěkně, ostatně jako všechny od JOJO. Podle názvu jsem čekala trošku něco jiné. Hlavní hrdinky jsou vlastně dvě. První je čtrnáctiletá puberťačka, které dědeček dostal mrtvici a nemá se o ni a jejího koně postarat a navíc si děsně komplikuje život sama. Druhou je rozvádějící se právnička, která neví co vlastně chce a v podstatě si taky sama straštně komplikuje život. Vlastně mě ta kniha trochu deptala, kvůli těm hloupým rozhodnutím hlavních hrdinek.

Kristy.Seb
27.07.2019 5 z 5

Kniha plná laskavosti. Moc krásný příběh.

Anna 13
19.07.2019 4 z 5

Téměř každý autor má mezi svými díly slabší kousky.
A to tato kniha od Moyesové pro mě je...

I když na ni budu vzpomínat jako na tříhvězdičkovou, rozhodla jsem se ale pro objektivnější hodnocení a jednu hvězdu přidala. Proč? Protože si myslím, že je to velmi krásný a silný příběh o laskavosti. O laskavosti tak velké, až to člověka omamuje... a dojímá...
Příběh byl dlouhý a pro mě trochu nezáživný, neboť mě knihy z prostředí stájí nikdy moc nevoněly. Ale tahle byla od Jojo, takže jsem ji přečíst musela. Nelituji. Pro mě sice spíše průměrná kniha, avšak s nádherným posláním... Pro jiné to může být srdcovka, tak knize nechci kazit průměr, protože si to nezaslouží - je dobrá, jen ne pro mě.

Doufám, že si ji moje sestra přečte. Protože by měla poznat Sarah a Booa. Nezapomene na ně.

misssicccka
14.07.2019 2 z 5

za mne obrovske zklamani, prvni a velke, jeste po precteni prvni kapitoly jsem ocekavala silny pribeh o silnych konacich z Francie, jenze ouha, sklouzlo to k az misty "pitome a lacine" porad dokola opakujici se love story nekoho jineho, miluju, nemiluju, chci se vratit, nechci se vratit, toto neni hodno tak velke vypravecky, jakou pro mne Jojo dosud byla, bohuzel.
a je pravda, ze az precteni podekovaní mi nabidlo rozumne vysvetleni, proc tohle tema a trosku mne uklidnilo.
a neprekladanou francouzstinu asi nema cenu komentovat, to je o svedomi autora a prekladatele.

Januka
01.07.2019 3 z 5

Ze začátku jsem knihu chtěla vzdát, ačkoliv jiné knihy od této autorky mě vždy chytly hned zkraje. Pak po 100 stránkách se to rozběhlo a zase mi kniha líbila moc. Konec mi ale trošku pokazila používaná francouzština, kterou neovládám, a myslím si, že místy by nebylo od věci, kdyby byl někde přiložený překlad.

devildeny
14.06.2019 4 z 5

Začátek knihy mě opět nechytl. Tři odlišné životy z různé doby a společenských vrstev mi k sobě vůbec neseděly a nechápala jsem, co by mohli mít společného. Samozřejmě se to pak propojilo a bavila mě hlavně linka se Sarah, i když s jejími rozhodnutími jsem ne vždy souhlasila. Podle mě si to udělala zbytečně složité, když nikomu nic neřekla, ale chápu, že to pramenilo z její předchozí zkušenosti a nakonec z toho vzešlo ponaučení pro všechny. Někdy je potřeba, aby se stalo něco zásadního, někdy i zlého, aby se lidem rozsvítilo a uvědomili si, že nic není nezvládnutelné a začali si vážit toho, co mají. Koně mám ráda, ale moc toho o nich nevím, takže se mi líbily vložené výňatky z knihy Xenofóna O jezdectví. Čtvrtou hvězdu dávám za krásný vztah Sarah a koně Booa, který mě dostal, šťastný konec a taky důvod vzniku této knihy.

Ossinky
03.06.2019 1 z 5

Je to zvláštní jak od jednoho autora se nemůžete nabažit jeho knih a pak přijde nuda v podobě Krasojezdkyně, která mě až do strany 100 fakt nudila, takže jsem ji ani nedočetla.