Krasojezdkyně

Krasojezdkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351883/bmid_krasojezdkyne-Oiy-351883.jpg 4 1023 307

V zapadlém koutě Londýna učí bývalý špičkový drezúrní jezdec svou vnučku Sarah tak, jak to sám kdysi dělal v elitní jezdecké škole ve Francii. Když však do jejich života zasáhne katastrofa, čtrnáctileté Sarah nezbyde nic jiného, než aby se životem protloukala sama…

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Horse Dancer , 2009

konformita
28.12.2018 5 z 5

To bylo tak krásné. Nádherné. Smutné. Ale dobře to skončilo :-)

Nedomova.em
25.12.2018 5 z 5

Úžasná kniha, jako vždy. Strhující příběh :)

DenisePartridge
05.12.2018 4 z 5

Z téhle knihy Jojo Moyes jsem poněkud rozpolcená, protože jsem se do ní na začátku nemohla vůbec začíst, ale když už jsem se opravdu začetla, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Jenže přesně v té chvíli se všechny hlavní postavy začaly chovat jako idioti. Pyrrhovo vítězství.
Dávám ale knize 4 hvězdičky právě pro těch 278 stránek, kdy jsem ji doslova hltala.

Vendulik
03.12.2018 5 z 5

Autorka opět nezklamala. Úžasná knihy s dokonalou zápletkou.

roman9276
26.11.2018 3 z 5

Bla bla bla romantika, klišé tady, klišé támhle. Tohle čtení asi neni pro mě. Nešlo se mi začíst a zase už přesně víte, jak to dopadne. Po dokonalym Posledním dopisu od tvé lásky a Než jsem tě poznala mi přijde, že fakt Jojo začíná psát takový polovičatý věci. Asi už nejsem cílovka.

MirijamFrankl
16.11.2018 4 z 5

Krásně napsaná, drsná a zároveň romatická kniha o nesnadném životě čtrnáctileté dospívající dívky s velkým odhodláním a velkými plány. Před očima se vám odvíjí nesnadná pouť několika dobře vykreslených postav, která zaručuje, že se nebudete nudit. Kniha se mi velice líbila, dojala a Sarah velmi obdivuji, ačkoliv konec mi přišel trochu...nerealistický, až příliš dokonalý.

Eduarda
11.11.2018 5 z 5

Trochu jsem váhala (i po recenzích tady) a jsem ráda, že mě neodradily. Nepřijde mi slabší, než ostatní autorčiny knihy, jen jiná - bez přehnané romantiky a klasické JojoZápletky muž-žena. Ale dojemná úplně stejně.

brijana
05.11.2018 4 z 5

Do této knihy jsem se začítala celkem třikrát. Jsem moc ráda, že jsem se nakonec začetla a přečetla ji celou. Moc zajímavý a emotivně silný příběh.

Haneez
01.11.2018 3 z 5

Autorčina slabší kniha

Helča17
25.10.2018 4 z 5

Autorku mám moc ráda, příběh se mi líbil, ale tentokrát jsem se hůř začítala. Druhá půlka už byla lepší. A závěr se povedl.

veronika8042
29.09.2018 3 z 5

Není to úplně nejlepší její kniha, námět a zpracování bylo perfektní, ale myslím si, že to mohlo být lepší ????

Aimee1
25.09.2018

V krátké době jsem přečetla více knih od autorky a bohužel musím říci, že Krasojezdkyně je suverénně nejslabší. Příběh i jeho námět je skvělý, ale myslím, že z toho autorka mohla vytřískat více. Ale ono taky - co chcete pořád v těch románech pro ženy pořád vymýšlet, že? Každopádně autorka má lepší tituly a kvality Než jsem tě poznala nebo Poslední dopis od tvé lásky tento rozhodně nedosahuje. Škoda.

novina
18.09.2018 3 z 5

No, JoJo mám ráda, ale tahle knížka mi přišla slabší. Děj byl víc než předvídatelný, což se u autorky normálně nestává. Vadila mi francouzská slovíčka, nevěděla jsem o čem je řeč.

vanilka231
15.09.2018 5 z 5

Jedním slovem NÁDHERA!
Popravdě nemám ráda knihy o zvířatech, tuhle jsem četla, protože byla od Jojo a nelituji. Autorka nezklamala a já ji jen můžu doporučit.

Audrina
11.09.2018 4 z 5

Strašně dlouho jsem se vůbec nemohla začíst a jen čekala, co se z příběhu vyklube. Nakonec mě mile překvapil, zakončení dopadlo nejlíp, jak mohlo.

Majinkazam
08.09.2018 5 z 5

Při začtení jsem měla trošičku chuť knihu odložit... jsem ráda, že jsem to neudělala.. Výborná knížka, krásný děj plný nečekaných situací které se dějí kolem mladé puberťačky. Jedním slovem, SUPER :)

JessieEx
06.09.2018 4 z 5

Milé a příjemné počtení! I když mě zpočátku odrazovala francouzská slovíčka a prostředí příběhu, četla jsem dál a nelituji. Líbilo se mi psychologické vykreslení postav. Maca jsem si naprosto zamilovala, Natasha už mi tak moc sympatická nebyla, i když jsem si uvědomovala, kolik toho máme povahově společného :)
Jak už je u Jojo Moyes zvykem, nechyběly při čtení ani slzy. To už se u jejích knížek snad tak trochu i očekává. Konec se mi líbil, ale epilog bych raději vynechala.
Dávám 3,5* protože to nebyl takový ten "wow" dechberoucí příběh, ale přesto příjemně potěšil a dobře se četl...
Edit (few hours later...): rozleželo se mi to v hlavě a dávám 4* definitivně... už kvůli Macovi...tu půl hvězdičku mu přidám ;)

Anička.pa
06.09.2018 4 z 5

Sice nejsem milovník koní, ale knihu od Jojo Moyes jsem si nemohla nechat ujít. A jsem ráda, že jsem ji do ruky vzala. Příběh byl čtivý, postavy velmi sympatické, jen se Sarah jsem občas bojovala a někdy mi její chování vadilo. Konec sice přeslazený, ale po tom všem jsem ho i uvítala :-)

petrulka
05.09.2018 5 z 5

Původně jsem tuto knihu vzala na dovolenou jako oddechovku. Přečteno jsem jí měla za dva večery a ačkoliv jsem při četbě neustále vnímala příslib toho, že vše bude dobré, i tak mi bylo chvílemi smutno. Pro milovníky zvířat se najdou nervy drásající okamžiky. Pro ostatní příjemná jednohubka.

BarkaS
02.09.2018 4 z 5

Krásný příběh nejen pro milovnice koní.