Krasojezdkyně

Krasojezdkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351883/bmid_krasojezdkyne-Oiy-351883.jpg 4 1023 307

V zapadlém koutě Londýna učí bývalý špičkový drezúrní jezdec svou vnučku Sarah tak, jak to sám kdysi dělal v elitní jezdecké škole ve Francii. Když však do jejich života zasáhne katastrofa, čtrnáctileté Sarah nezbyde nic jiného, než aby se životem protloukala sama…

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Horse Dancer , 2009

martinka07
03.07.2018 4 z 5

Další kniha od Jojo. Příběh byl na můj vkus sice místy zdlouhavý, ale zároveň milý, romantický a dojemný. Tak jak to Jojo umí. Jako milovnice koní jsem si tuhle knihu nemohla nechat ujít. Při čtení jsem si představovala tu vznešenost a ladnost, se kterou koně jednotlivé prvky předvádějí. Umět to, co umí Sarah, byla bych šťastná.

Acquenta
03.07.2018 3 z 5

Měla jsem trochu strach se do knihy pustit po přečtení negativních komentářů, ale nakonec jsem Jojo podlehla a musím dát některým za pravdu. Jsem sice ráda za tématiku kolem koní, jelikož s nimi pracuji celý život, ale autorka mohla příběh trochu změnit. V životě Tash jsem se poněkud ztrácela, Sarah byla docela nudná a celkově bych knihu hodnotila jako nejslabší od Jojo....od ní jsem zvyklá na opravdové pecky !

ladyka
01.07.2018 4 z 5

Není to špatná kniha, ale od Moyes jsem už četla lepší. Sarah jsem postupně vzala na milost, zprvu mi její postava příliš nesedla...Dějová linka Natashy mě bavila víc. Závěrečná třetina byla nejlepší, tam jsem už Moyes poznávala. Ale jinak mi příběh přišel místy vleklý.. Takže nejásám, ale 4*, i když slabší, si zřejmě zaslouží.

Janinka.V
30.06.2018 4 z 5

Krásné oddechové čtení.

Lucinka007
28.06.2018 3 z 5

Knížka se mi líbila. Je pravda, že jiné knihy od autorky mě zaujaly o něco víc, ale i tak to byl velmi zajímavý děj a pěkně se "to" četlo :-) . Řekla bych, že pro milovníky koní, je knížka jako dělaná.
Hodně se mi líbilo poděkovaní autorky, kde se vlastně dozvíme, kdo ji "inspiroval" k napsání.

mirunda
27.06.2018 5 z 5

Kniha mě moc bavila. Koně miluju a tohle byl jemný a krásný příběh ...

Kája5951
24.06.2018 4 z 5

Ze začátku si říkáte "proč to ta holka proboha dělá", ale po chvíli ji pochopíte a uvědomíte si, že byste dělali to samé.

Michaela91
21.06.2018 3 z 5

Knihy od autorky mám ráda, zatím mě žádná nezklamala. Tato taky nebyla úplně zklamáním ale asi jsem od ní čekala víc. Děj se místy strašně táhl a chování Sarah mi občas lezlo strašně na nervy. Určitě má lepší knihy. Tato za mě zatím nejslabší od ní.

Sar00
20.06.2018 1 z 5

Docela mě zaráží vysoké hodnocení knihy. Autorčina díla mám ráda, ale toto... Pro mě neuvěřitelná slátanina. Postavy se chovají neskutečně hloupě a nelogicky.

SPOILER

Sarah mi přišla jako nevděčné děcko a Macovo omlouván jejího chování mi lezlo na nervy. A její útěk do Francie to jen završil. Čtrnáctiletá holka se bez papírů a dokladů dostane trajektem za hranice? A navíc jí v tom všichni dospělí pomáhají. Ruku na srdce, kdo z vás by čtrnáctileté holce s kradenou kreditkou falšoval papíry pro koně? A chování Maca s Natashou... Čtrnáctiletá holka vám celou dobu krade peníze, pak vám ukradne i platební kartu a vy místo toho, abyste raději zavolali policii všeho necháte a budete ji stopovat dle transakcí? A to bance není podezřelé, že v jednom kuse voláte a ptáte se, kde byl uskutečněn výběr z vaší karty? A celý ten děj na akademii... Samotný závěr byl taky bohužel dost předvídatelný.

KONEC SPOILERU

Dle mého vhodné akorát pro třináctileté holčičky milující koníčky.

Ewilka
19.06.2018 5 z 5

Opět skvělá kniha. Měla jsem ji přečtenou jedním dechem. Jedná se o krásný, dojemný příběh, který chytí za srdce. Z části se může děj zdát naivní, ale je to opravdu nádherné.

Ulrika
19.06.2018 5 z 5

Jojo opět nezklamala a dohnala mě několikrát k slzám. Už se těším na novou knihu!

sabca
12.06.2018 4 z 5

Přesto, že mi koně nic neříkají, kniha se mi moc dobře četla. Sarah, přesto, že občas něco ukradla vše dělala jenom pro svého koně. Také se mi líbil příběh právničky Natashy a jejího skoro bývalého manžela manžela. Knihu doporučuji

DomenicaRisa
09.06.2018 2 z 5

Autorka rozhodě ví, jak sepsat srdceryvný příběh. Přiznávám, ukápla mi slzička. Ale s odstupem je tam dost nepřesností a hrozná naivita - čtrnáctiletá holka sama se dostane s koněm bez ničeho do Francie a používá kradenou kartu? Když odhlédnete od dojemnosti, je to strašně nereálné.

Asheen
08.06.2018 5 z 5

Téma mě blízké, taková hezká pohádka. Tahle knížka byla od narození dcery první, která mě přiměla být vzhůru do tří do rána, prostě jsem nemohla přestat číst. Je to strašlivě naivní, je tam pár faktických nepřesností, ale čert to vem, tohle jednou přečtu svojí dceři :)

Klára2216
08.06.2018 3 z 5

Asi nejslabší kousek od Jojo...Miluji její knihy a rozhodně má lepší. Přišlo mi utahané a líbilo se mi to až ke konci. Doufám, že její další kniha bude lepší.

jittik
03.06.2018 5 z 5

Moc pěkná kniha, ostatně jako všechny od této autorky :)

Dandy1
27.05.2018 5 z 5

Ze začátku mě to vůbec nebavilo. A potom jsem to nemohla odložit. Knihu jsem skoro celou smáčela slzami. Možná proto, že něco podobného prožívám ve vztahu, možná proto, že mi bylo tak líto Sarah...

yetti74
23.05.2018

Naprostý souhlas s komentářem od Aaloha. Moyesovou čtu ráda, ale tohle jsem ani nedočetla. Hodnocení jsem ani nedávala, nechci knihu snižovat, protože tématika koní mě nebaví, ale zřejmě (dle celkem vysokého hodnocení) si své čtenáře našla.

Aaloha
23.05.2018 3 z 5

Asi nejslabší kniha od Moyesové dle mého názoru. Příběh mě nevtáhl do děje ani nějak moc nenadchl. Možná proto, že se vše točí kolem koní. Ale věřím, že kdo má rád příběhy o koních tak bude nadšený.

Denninka
21.05.2018 3 z 5

Od Jojo Moyes mám přečtené všechny knížky a musím říct, ža tato byla pro mě asi nejlabší. Koňská tématika nebyla pro mě tolik záživná. Neříkám, že se mi nelíbil příběh, ale nebylo to takové, že bych knížku nemohla odložit dokud jí nedočtu.