Krasojezdkyně

Krasojezdkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351883/bmid_krasojezdkyne-Oiy-351883.jpg 4 1023 307

V zapadlém koutě Londýna učí bývalý špičkový drezúrní jezdec svou vnučku Sarah tak, jak to sám kdysi dělal v elitní jezdecké škole ve Francii. Když však do jejich života zasáhne katastrofa, čtrnáctileté Sarah nezbyde nic jiného, než aby se životem protloukala sama…

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Horse Dancer , 2009

Amy27
11.04.2018 5 z 5

Tahle paní spisovatelka je pro mě momentálně No. 1... Z jejích příběhů jsem vždycky velmi dojatá a mám ráda všechny hlavní postavy, což na mě působí uklidňujícím dojmem (na rozdíl od knih Osm, Bábovky a spol., kdy jsem zpruzená náturou všech hrdinů/hrdinek). Myslím si, že kniha je každopádně pro milovníky koní mnohem atraktivnější. Jediné co bych vytkla, jsou momenty (začátek a konec), kdy v knize vystupuje někdo, kdo mluví francouzsky. V tu chvíli jsem byla naprosto zmatená a věty mi překládala cizí paní v kavárně, která uměla náhodou francouzsky. :D

hanča34
05.04.2018 4 z 5

V průběhu čtení jsem zjistila, že jsem knihu četla už loni. Nicméně jsem si ji i tak vychutnala. Konec dobrý všechno dobré.

márčina
04.04.2018 3 z 5

Za mě bohužel zatím nejslabší kniha od Jojo Moyes. Nevím, zda to je tím, že nepatřím k vášnivým milovníkům koní, ale prostě mi sedla ze všech nejméně. :) nevadí, dočetla jsem do konce, žíly mi to určitě netrhalo, byla to taková oddechovka. :)

HanaMalina
03.04.2018 5 z 5

Jojo mě opět nezklamala:-) Začátek knihy byl malinko nudný, ale pak se to rozběhlo a četla jsem jedním dechem. Už název napovídá, že se děj bude točit kolem koní, což mě nijak neodradilo a naopak bylo to opět něco jiného. Moc doporučuji přečíst :-)

lucka8081
01.04.2018 5 z 5

Za mě nejkrásnější knížka od této autorky. Přiznám se, že je to asi dáno tím, že koně od dětství miluji a jsem s nimi skoro každý den v kontaktu. Nádherný příběh, nevím, co víc dodat. 5* je málo!

Princezna22
30.03.2018 4 z 5

Další nádherná kniha od této spisovatelky i když trošku slabší, než co jsem doposud četla. Ale i tak to bylo poměrně krásné,svižné čtení. Se začátku jsem měla sice problém se začíst,ale pak jsem se začetla a knihu nedokázala odložit... Perfektní. A koníček v knize byl parádní odreagování od ostatních knih.. (zase něco jiného) .. Už se těším na další knihu od této autorky .. STÁLE MĚ TOTIŽ PŘEKVAPUJE :)

Anis17
29.03.2018

Kniha se mi líbila, četla se rychle, je to druhá kniha od Moyesové. Děj zajímavý, ale začátek trochu delší než se to začalo vyvíjet.

l0st-g1rl
29.03.2018 3 z 5

Nebyla to úplně knížka, kterou bych normálně četla, ale i tak se mi líbila. Ačkoliv mi trvalo, než jsem se do knihy začetla. Začátek mi přišel nudný, obzvlášť pasáže o Sarah a jezdectví, ale to nejspíš, protože já osobně koňům nerozumím. A pak tu byla ta nepřeložená francouzština. Jelikož francouzsky neumím ani slovo, tak jsem opravdu nevěděla, o čem je řeč.
Děj mě začal pořádně bavit teprve poté, co začala Sarah bydlet u Natashy a Maca. I tak tam však byly nějaké nudnější, pro mě snad i zbytečné, části. Ale příběh to byl hezký a myslím, že i postavy byly vykresleny poměrně sympaticky.
Takže špatná knížka to rozhodně nebyla, ale nešlo ani o nic extra. Spíš jen takový průměr.

1casper
27.03.2018 3 z 5

Na knihu jsem se těšila a za mě zklamání. Dočetla jsem ji silou vůle.
Je zde vidět autorčina láska ke koním, to ano, ale děj je "ucajdany", vůbec nemá spád. Přeskakovala jsem stránky a o nic nepřišla.

Nejslabší kniha od autorky.

PetraBery
25.03.2018 4 z 5

Další kniha autorky románů převážně pro ženy, která vypráví nelehký životní úděl mladé Sarah, která vyrůstá se svým dědečkem a milovaným koněm Boo. Po události, která je rozdělí, se Sarah ujme právnička Natasha a její téměř exmanžel Mac. Jak moc naruší život tohoto páru dospívající dívka, která je opravdu svéhlavá a jde si za svým? Kniha nejen o koních, ze které je vidět, že autorka je jejich milovnicí. I já se přidávám k těm, kterým vadily nepřeložené francouzské věty. Jinak krásná odpočinková kniha.

amanda99
25.03.2018 4 z 5

Další knížka od Jojo a super,ani slza na konci nechyběla.Těším se na další.

adelaska
24.03.2018 2 z 5

Tak takové zklamání jsem nečekala. Jediná knížka od Jojo, která mě opravdu, ale opravdu nebavila.

LilianaFalcon
24.03.2018 4 z 5

V podobném duchu jako Jeden plus jedna ale o trochu slabší. Jako by tomu něco chybělo. Možná aspoň nějaký náznak humoru nebo nadsázky?
Byl to krásný příběh, poutavý a dojemný, ale autorka mi přišla chvílemi občas "až moc ukecaná", kdyby se to trošku seškrtalo a místo toho přidalo něco trošku nového, bylo by to na 5 hvězdiček.

allyce
20.03.2018 4 z 5

Když si potřebuji odpočinout od všech těch thrillerů, detektivek, které mě baví, sáhnu po nějakém oddychovém čtení. Krasojezdkyně byl náhodný výběr a jsem mile překvapena. Opravdu mě to bavilo a koně Boo jsem si zamilovala. Sem tam jsem zatlačila i slzu, což se mi už dlouho nestalo.

Veeria
17.03.2018 3 z 5

Má oblíbená Jojo.... na tuhle knihu jsem se velmi těšila, opět se pyšní nádhernou obálkou. Nicméně mě bohužel zklamala. Příběhu nemůžu odepřít čtivost a brilantní napsání, prostě nezaměnitelná poznávací značka Jojo. Tato kniha se však nestane mou oblíbenou. Četla jsem ji celkem dlouho, postavy si mě moc nezískaly a i děj si mě nezískal. Je však vidět, že Jojo je vášnivou milovnicí koní a jezdectví miluje, což se v této knize odráží a jistě ji proto ocení všichni milovníci těchto zvířat. :)

Hania932
14.03.2018 5 z 5

Další kniha od Jojo za mnou, a musím říct že mě spisovatelka mile překvapila! Koně miluju a proto jsem příběh uplně "žrala". Je to hezká, oddechová knížka. Každou chvilku se v knížce něco děje. A ten konec? Nádhera! Takový konec jsem nečekala. I když koně třeba nemáte rádi tak i přesto se vám kniha určitě zalíbí. :) Akorát co mi na knize vadilo byla ta francouzština. Musela jsem si to překládat z čehož jsem moc nadšená nebyla. Ale i přesto dávám pět hvězdiček. ♥

A taky vám přijde že Sarah je stejná jako Lili ( z knihy Život po tobě) ? Mně přijde že jsou si docelá podobné. :D Sarah najednou zmizí a nikomu nic neřekne a to samé i Lili. A nebo obě byly nějak sexuálně oběžovány. A nakonec se všechny problémy vyřeší a budou všichni šťastní. Třeba jsem jediná komu to tak připadá ale autorka Sarah a Lili tak nějak stejnak popsala v činech.

Pamima
08.03.2018 5 z 5

Nádhera. Opět mě Jojo nezklamala. Miluju její knížky. Příběh, zápletka a hned několik dějových linií do sebe tak krásně zapadaly a nutily mě neustále číst. Proto mě samotnou překvapilo, když jsem zjistila, že mi do konce zbývají už jen dvě stránky :D Určitě jsem si při čtení osvojila hned několik nových pojmů, co se koní týče, proto mohu říct, že jsem pouze nečetla, ale dokonce se i učila. A to už se přece vyplatí :D Akorát tu ode mne, ale i od mnoha dalších čtenářů je jedna malá výtka - nepřeložená francouzská slova. Já, jako absolutní neznalec francouzštiny jsem měla chvílemi problém pochopit děj, aniž bych si musela pracně přes překladač vyhledávat srozumitelná přeložená česká slova. Tak to je jediné minus. Jinak však ještě jednou musím tuto knížku pochválit. :D

Sirina
08.03.2018 5 z 5

Koním nerozumím a francouzsky neumím, takže jsem se občas zasekla a knihu odložila. ALE po dočtení mám pocit, že jsem zatím od Jojo lepší knihu nečetla!!

TerezaJágrová
07.03.2018 5 z 5

Nádherná oddechová kniha,je mi popravdě trošku líto,že už jsem jí dočetla. Občas mi vadily nepřeložené francouzské věty,ale jinak jsem z knihy nadšená a úplně jsem si zamilovala autorčino psaní.

mončičáček
06.03.2018 4 z 5

Po válečné tématice příjemný oddech, druhá zkušenost s Jojo Moyes a neodradila mě, naopak, ráda sáhnu i po dalších až budu potřebovat odlehčit...Nikdy to není jen "klasické ženské čtivo", a to mě na jejích knihách asi nejvíc baví...