Krasojezdkyně

Krasojezdkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351883/bmid_krasojezdkyne-Oiy-351883.jpg 4 1021 307

V zapadlém koutě Londýna učí bývalý špičkový drezúrní jezdec svou vnučku Sarah tak, jak to sám kdysi dělal v elitní jezdecké škole ve Francii. Když však do jejich života zasáhne katastrofa, čtrnáctileté Sarah nezbyde nic jiného, než aby se životem protloukala sama…

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Horse Dancer , 2009

iveta0254
26.05.2019 5 z 5

Čekala jsem úplně jiný příběh, ale Jojo je zárukou kvalitní četby. Příběh byl strhující a dojemný. I když jsem zvyklá na dobré konce, stále mě uvnitř cosi bodá v souvislosti s celým tím příběhem, je mi hrozně líto dědečka, jeho nesplněných snů a osudu.
Člověk se při čtení neubrání pláči a koňské prostředí, Londýn, Francie... neskutečná atmosféra.

martiline
24.05.2019 5 z 5

Stává se málokdy, aby kniha naprosto změnila atmosféru kolem mne. Aby mne příběh tak vtáhl do sebe ... abych ke konci jen četla a četla ... a nevšímala si slz dojetí.
Ze začátku jsem knize ale moc šancí nedávala. Nejsem žádná "koňanda". Ale pak ... prostě krása. Víc netřeba psát.

tabaluga
22.05.2019 4 z 5

Knihy od této autorky mám opravdu rada. Jsou velmi ctive a vždy hltam každou stránku. Příběh Sarah, která v knize přišla o všechny jistoty,co měla, byl velmi emotivni. Ve svém věku dokázala překonat spoustu překážek. Když si vzpomenu, co v jejím věku jsem zvládla já....jediné, co mi nevyhovalo byl text psaný francouzsky asi to mělo dotvořit atmosféru, ale na mne to působilo v knize rusive a nejsem takový ten čtenář, co si to jde překládat...

LuciíŠvarc
05.05.2019 5 z 5

Jojo patří k mým nejoblíbenějším autorkám. Krasojezdkyně patřila k posledním pár knihám, které od ní nemám přečtené. Přiznám se, že za to mohlo i to, že se děj bude točit kolem koní, jak už plyne z názvu i přebalu knihy. Nepatřím zrovna k milovnicím koní a koňského světa. Ovšem musím říct ...waaaau. Šlo o to se začíst, což znamenalo prvních pár stránek. Příběh Sarah a Papyho jsem obrečela. Natasha mi občas připadala moc nafoukaná a sebestředná, ale i to mělo své opodstatnění. Celkově kniha je nádherná, hezké splynutí dětského a dospělého světa, i když Sarah je dítě snad pouze věkem. Jediné co bych vytkla, jsou francouzská slova v knize, kterým jsem nerozuměla. Celkové hodnocení však perfektní.

Pedias
30.04.2019 5 z 5

Koním sice vůbec nerozumím, ale po pár kapitolách mě příběh úplně pohltil a měla jsem pocit, že o nich vím vše.
Ze začátku mě víc bavila linka Natashy, ale jak se příběh rozvíjel, tak mě víc zaujala linka Sarah.
Obzvlášť ke konci jsem hltala jednu stránku za druhou, občas mi tekly slzy proudem, ale díky bohu za ten happy end :)) Za mě můžu doporučit jako skvělou oddychovku.

Kačus
28.04.2019 5 z 5

Páni, tak tahle kniha mě opravdu dostala. Když už jsem si myslela, že vím, jak příběh bude pokračovat, něčím překvapil. Ze začátku mně zarazilo dost francouzských slov, které by mi asi pomohli lépe pochopit začátek příběhu, ale po pár kapitolách jsem už byla napjatá, jak to vlastně bude pokračovat. Ke koním mám hodně blízko, takže jsem to o to víc prožívala. Rozhodně doporučuji přečíst :)

Mruskulka
21.04.2019 5 z 5

Ze začátku pro mě bylo těžké se začíst, koně mě nějak neberou, ale pak mě příběh tak pohltil, že mi dělalo potíže knihu odložit. Z příběhu lze cítit, že autorka ke koním cítí opravdovou lásku a porozumění.

Zuzkanka
10.03.2019 5 z 5

Tentokrát za 5..
Zpočátku jsem se do knížky nemohla moc začíst.. Moc mě nebavila dějová linka Sarah, dědečka a Booa.. Zajímavější mi přišla být linka Natashy a utápění jejích problémů v práci.
Jakmile přišel zvrat s Kapitánem, tak už jsem měla velký problém knížku odložit a přečetla jsem těch zbývajících cca 370 stran během víkendu..
Na rozdíl od poslední knížky od Jojo, kterou jsem četla (Život po tobě), mě tato zasáhla mnohem, mnohem víc.. Během čtení mi tekly slzy, protože to bylo jedno velké zoufalství a beznaděj.. V závěru samozřejmě happy end, bez toho to nemůže být, ale obávám se, že v reálném světě to takto bohužel nefunguje... Proto buďme rádi, že máme rodinu, která nás občas štve, ale někdo nemá nikoho..a to je pak hodně smutný život..

FreckledCathy
26.02.2019 4 z 5

Klasická oddechovka od Jojo. Neřadím ji mezi ty pro mě nejzdařilejší, ale rozhodně neurazí. Sarah mě chvilkama rozčilovala, což se od čtrnáctileté dívky s vlastní hlavou nechá očekávat, ale líbilo se mi, jak se časem podepsala na životech Maca a Natashy.

axi81
18.02.2019 3 z 5

Ze začátku mi tato kniha moc nešla, trošku jsem se nutila. Koňský svět mě jaksi míjí. Nicméně příběh Sarah mě nakonec vtáhl a už jsem ji v tom nemohla nechat :)

EvikU.
28.01.2019 5 z 5

Je to taková pohádka pro starší dívky až ženy. Nevím, jestli ve skutečnosti by to mohla 14 letá holka zvládnout. Třeba by se k tomu odhodlala, ale po prvních neúspěších by to vzdala. Jinak velmi emotivní kniha i slzy byly. A autorka píše opravdu čtivě. Doporučuju.

verunka93
27.01.2019 5 z 5

Za mě TOP kniha. Příběh mě úplně pohltil a knihu jsem četla jedním dechem.

jes09
23.01.2019 4 z 5

Příběh byl krásný, hvězdičku jsem ubrala jen pro to, že má díla, které vezmou ,,za srdce" oproti nim je tato kniha jen hezký příběh ????

Peťulka3
21.01.2019 5 z 5

Zaplať pánbůh,že to dopadlo dobře.

Lemurka
16.01.2019 5 z 5

Pěkný příběh. Jojo tentokráte nezklamala. Jediný co mi vadilo byly francouzský slovíčka.

niknikita
16.01.2019 3 z 5

Nechce se mi ani uvěřit, že tentokrát dávám svojí oblíbené autorce jenom 3/5...jenomže musím být spravedlivá. Nejprve jsem se snažila pobrat množství postav a pak se konečně dostavil příběh - a nebyl nezajímavý, ALE..neumím pojmenovat co přesně tady tentokrát scházelo ALE možná přebývalo...

Kekik
11.01.2019 4 z 5

Jojo Moyes podruhé.
Již se nedivím, že někteří čtenáři byli zklamaní ze Zakázaného ovoce. U mě to byla první kniha od Jojo, takže se mi líbila.
Krasojezdkyně je však o třídu lepší, ale dostala o hvězdu méně. Vysvětlím.
Komunikace. To je hlavní problém celého příběhu. Zpočátku jsem Sarah opravdu velmi litovala, postupně mě již však začala vytáčet ta její mlčenlivost. To, jak řešila své problémy tím nejhorším možným způsobem. Uzavřela se do sebe a umanula si, že... Neprozradím co, ale bohužel tím nejvíce trpěl právě její milovaný kůň. Boo- jak mě bolelo srdce, když jsem četla pasáže, ve kterých ho Sarah hnala kupředu i přes vyčerpání a zranění. To jen ten důvod, proč ubírám hvězdu z hodnocení.
Příběh však není jen o Sarah a jejím milovaném koní, ale i o právničce Natashe a o Macovi, jejím skoro exmanželovi. Sarah jim změní život. A to od základu.
Doporučuji přečíst druhou stránku autorčina poděkování.

Hana721
06.01.2019 5 z 5

Další skvělá kniha od Jojo Moyes. Přečetla jsem jí jedním dechem.

Jane007
02.01.2019 4 z 5

Klasická Moyesová, oddechovka každým coulem, jen ty koně teda moc nemusím (pokud nejsou hraničářští).

Anluck
31.12.2018 1 z 5

Ze všech knih, které jsem od autorky četla, se mi tahle líbila nejméně. Příběh mi nesedl.