Fantastická zvířata a kde je najít

Fantastická zvířata a kde je najít https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11468/bmid_fantasticka-zvirata-a-kde-je-najit-rVG-11468.jpg 4 2397 289

Alespoň jeden výtisk knihy Fantastická zvířata a kde je najít vlastní téměř každá kouzelnická domácnost v celé zemi. Nyní, po omezenou dobu, mají i mudlové příležitost zjistit, kde žije pětinoh, čím se živí kluběnka a proč není dobrý nápad nechávat za dveřmi mléko pro bodloše. „Výtěžek z prodeje této knihy je věnován nadaci Comic Relief, což znamená, že srpce a svrčky, které za ni zaplatíte, dokážou kouzla, jakých není schopen žádný čaroděj. Máte-li pocit, že to není dostatečně dobrý důvod k tomu, abyste se rozloučili se svými penězi, mohu jen doufat, že až kolem vás půjde nějaký kouzelník v okamžiku, kdy na vás zaútočí mantichora, bude ochotnější než vy.“ Albus Brumbál... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Fantastic Beasts & Where To Find Them , 2001

chaera
18.01.2022 4 z 5

Nádherné ilustrace, text samotný trochu zaostává. Fanoušci Harryho Pottera jistě ocení, ale po tom co knihu přečtete, už po ní nejspíš znovu nesáhnete. Až budu chtít trochu magična, sáhnu spíš po bajkách nebo po Harry Potterovi samotném. 3.5/5

Ctirada
04.01.2022

Sice se považuji za fantasy nadšence, ale mám ráda příběhy (myšleno s dějem), a když už sáhnu po naučné knize, tak se chci opravdu něco dozvědět. Nejvíc mě nakonec "bavily" ilustrace - škoda, že nejsou barevné. Fantazie autorky je úžasná, ale nedostat knihu darem, asi bych jí nevěnovala pozornost.

Sarkablahova1
31.12.2021 3 z 5

Dá se. Harry Potter je o dost lepší. Této knize nelze upřít čtivost.

Mermaida
31.12.2021 3 z 5

Takový střípek do magického světa - o kouzelných tvorech.

vlkodlaq
19.11.2021 4 z 5

V ryzí fantasy má jistá "encyklopediovitost" téměř vždy zábavný podtón, a to i v případech, kdy se autor snažil být smrtelně vážný. O to lepší je, že Rowling spíše onu zábavnou "encyklopediovitost" naopak ještě přiživuje.

lady.erin
03.11.2021 3 z 5

Jako doplňující dílko ke světu Harryho Pottera je kniha fajn, ale zázraky od ní nečekejte. Neurazí, nepřekvapí.

PhoebePollard
10.10.2021 4 z 5

Hezky zpracovaná encyklopedie, která je užitečná pro každého pravého potterheada.

Stázka007
21.08.2021 5 z 5

Jsou tam zvířata od A do Z. Ke každěmu zvířeti je obrázek, který se mi vždy líbil - teda až na tu tarantuli Je to přehledné, což je pro mě dost důležité. Mě osobně se tato bonusová kniha Harryho Pottera moc líbí.

Eeper242
25.07.2021 5 z 5

je to taká encyklopédia zvierat z fantastických zverov ale inak veľmi pekná a páči sa mi

Antibabiš
02.06.2021 5 z 5

moc pěkné

NextOne
27.05.2021 4 z 5

Jedná se o takovou encyklopedii magizoologie. Líbila se mi stručná historie, kde je krásně vylíčeno, jak těžké to s některými tvory bylo. Zařadit daného tvora do říše lidí či zvířat nebylo zrovna jednoduché. Ačkoliv kniha obsahuje krásné ilustrace, je škoda, že podobu některých zvířat si už musíme vyhledat sami. Jednotlivý popis tvorů byl dost zajímavý, hlavně co se týká skrývání před mudly(nečary). Vzhledem k tomu, že vyšel film i knižní scénář Fantastických zvířat, tak tahle kniha se opravdu hodí.

IG: next_fantasy_one

Rapeh
13.05.2021 5 z 5

Krásné ilustrace a zajímavé popisy zvířat. Kdo miluje Harryho Pottera miluje i tuto knihu

radusak9806
12.05.2021 3 z 5

Kniha na 1.5 cesty do práce :)
Jen dvě poznámky: Pobavil mě obrázek agromantule, kde je v popisu uvedeno osm ocicek na obrázku jich je šest (jasně pitomost).
Pak jen k tomu popisu týkajícího se Kentaurů, Jednorožece a Jezeních lidí. Nevím jestli to je přesný překlad z originálu, ale opravdu byl problém v českém vydání upravit poznámku, aby u prvního neodkazovala až na poznámku u posledního tvora?
Jinak je kniha popisem kouzelných tvorů, nevím co více dodat.

Štěpinambura
27.04.2021 5 z 5

Miluju tuhle knihu. Doufám že jednou mi příjde balíček, kde bude můj vlastní smrtiplášť (klasifikace XXXXX).

marrie5227
26.04.2021 4 z 5

Pořídila jsem si set Bradavické knihovny a zatím přečetla pouze tento kousek spolu s Famfrpálem v průběhu věků. Ten mne zaujal o něco víc, ale i tak byla knížka moc krásná a doplněna o nádherné ilustrace.

Radzha
19.04.2021 4 z 5

Poslední knížka ze světa Harryho Pottera, kterou jsem neměl přečtenou a dlouho na mě čekala v knihovně. Nějak jsem si nechtěl připustit, že už to je poslední kousek, tak tam jen ležela. Ale teď už můžu zase číst od znova celou sérii.
Je to pěkné doplnění kouzelnického světa, které si přečtete během chvíle. Rozhodně stojí za koupi a přečtení (obzvlášť pro fanoušky).

Sisis1999
18.04.2021 5 z 5

Tak jsem zase pronikla o něco víc do toho krásného kouzelného světa, který znám a tolik miluju. Zvířata jsou krásnou knihou nejen díky nádherným ilustracím, (u kterých lituju, že neumím namalovat ani autentickou kytku), ale také díky uvěřitelnosti. Na to, že knížka je spíš jakýmsi bestiářem, než-li novelou, jsem se neskutečně nasmála a skutečně mě to vtáhlo. Nejen, že jsem se dozvěděla spoustu zajímavých věcí ze světa kouzelných tvorů, ale také jsem nahlédla do života kouzelníků samotných. Navíc jsem z toho pořád cítila Newtovu přítomnost, což je velké plus. Za mě je tohle oddechové čtení rozhodně zážitek.
A mimochodem, pokud ovládáte angličtinu, rozhodně doporučuju audioknihu, kterou namluvil sám Newt Scamander, dá Vám to na celou věc úplně nový pohled..

Anie94
11.04.2021 5 z 5

Svět Harryho Pottera je pro mě naprostá srdcovka, a tak jsem si nemohla nechat ujít přečíst i tuto knížečku. V knížce je i spousta zajímavých ilustrací. Dozvíte se mnoho informací o kouzelných tvorech. Podle mého názoru to je druhá nejlepší knížka, která doplňuje svět Harryho Pottera. Nejraději mam Bajky, a asi nejméně ráda mám Famfrpál.

Emily82
10.03.2021 4 z 5

Dávám čtyři hvězdičky, ale můj pětiletý syn, kterému jsem knihu četla před spaním by dal rozhodně plný počet. Fascinovalo mě, jak si všechna ta zvířata pamatoval, i ty detaily. A já zatím netušila, co jsem četla před pěti minutami.

tomas9591
04.03.2021 3 z 5

Knížka rychle utekla a dobře se četla a je plná nádherných ilustrací. Můžete zjistit kde žije Pětinoh, čím se živí Kluběnka a proč není dobrý nápad nechávat za dveřmi mléko pro Bodloše

Harry Potter

Kniha Fantastická zvířata a kde je najít je v

Přečtených3 770x
Knihotéce1 338x