Fantastická zvířata a kde je najít

Fantastická zvířata a kde je najít https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11468/bmid_fantasticka-zvirata-a-kde-je-najit-rVG-11468.jpg 4 2397 289

Alespoň jeden výtisk knihy Fantastická zvířata a kde je najít vlastní téměř každá kouzelnická domácnost v celé zemi. Nyní, po omezenou dobu, mají i mudlové příležitost zjistit, kde žije pětinoh, čím se živí kluběnka a proč není dobrý nápad nechávat za dveřmi mléko pro bodloše. „Výtěžek z prodeje této knihy je věnován nadaci Comic Relief, což znamená, že srpce a svrčky, které za ni zaplatíte, dokážou kouzla, jakých není schopen žádný čaroděj. Máte-li pocit, že to není dostatečně dobrý důvod k tomu, abyste se rozloučili se svými penězi, mohu jen doufat, že až kolem vás půjde nějaký kouzelník v okamžiku, kdy na vás zaútočí mantichora, bude ochotnější než vy.“ Albus Brumbál... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Fantastic Beasts & Where To Find Them , 2001

Pejuška
22.08.2020 4 z 5

Kniha ve vás vyvolá silnou touhu po fantazii, která se rozběhne na plné obrátky všemi směry. Představivosti se meze nekladou, a navíc, pro nás nejsou zvířátka vůbec cizí. Ať už jsme se s nimi setkali v knihách o HP, tak i v našem reálném světě existují, stačí se jen zamyslet a krapet povznést.

olívoil
02.07.2020 5 z 5

Fantastická zvířata? některá žijí mez námi, chce to jen spoustu fantazie

ComicGuy899
08.06.2020 5 z 5

Výpis všetkých fantastických zverov od Newtona Scammandera. Čo viac chcete?....

dontbullshitme
09.04.2020 5 z 5

Love it! Bylo fajn si číst o fantastických zvířatech, některá fakta byla sice na můj vkus trochu moc pohádková (dětská?), ale ono to nakonec dává smysl, když si člověk připomene, že byl svět Harrayho Pottera vytvořen hlavně pro děti. Za mě nesmí chybět v knihovničce!

alicewol
22.03.2020 1 z 5

Asi jsem jedna z mála, která si nemyslí že čím víc nových příběhů ze světa čar a kouzel tím líp.

LunaL.
14.03.2020 4 z 5

Hezká kniha, která popisuje spoustu neuvěřitelných zvířat! Skvělý doplněk ke knihám HP. A dobrý nápad udělat ji jako učebnici Harryho i s jeho poznámkami, je tím zajímavější

Alex.rrr
03.03.2020 3 z 5

Krásné ilustrace, příjemné doplnění HP, byť zde není moc nosných informací.

Hathor89
20.02.2020 5 z 5

Skvělá učebnice, kterou musí mít doma každý milovník knih o Harrym Potterovi. Nejlepší byl úvod s předmluvou, člověk musí získat i nějaké odborné znalosti z prostředí kouzelnického světa. Pěkné kresby. Zajímavé popisy a charakteristiky zvířat. Doporučuji jako doplněk předchozích knih.

Veronikados
18.02.2020 3 z 5

V kize najdete všechna zvířata ze světa HP, jejich zajímavosti apod. Zprvu jsem byla zklamaná, že tohle není kiha o příběhu Mloka Scamandera a jeho přátel, ale stejně se mi líbila. Doporučuji čtenářům kterým nevadí dlouhé popisy, hodí se spíš jako takové zajímavostní čtení. Dávám 55% (za mě 2.7 hvězdičky)

Marekh
26.01.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem přečetl za jeden den, je to kniha na jedno posezení. Kniha se mi líbila. Vyskytují se v ní zvířata, se kterými jsme se seznámili v jednotlivých dílech Harryho Pottera. Některá zvířata mi byla sympatická a rád bych se s nimi seznámil a případně bych si je pohladil (např. kentauři, fénix, jednorožec aj.), jiných zvířat bych se bál, a pokud možno bych se jim na sto honů vyhýbal (např. draci, hadi, trolové aj.) U Hypogryfa bych váhal, poněvadž bych měl strach, nicméně podle informací bych se mu upřeně podíval do očí a uklonil bych se mu, a snad by poznal, že mu nechci ublížit a přistoupil bych k němu, možná bych se s ním proletěl.. :)

V knize se také vyskytuje klasifikace ministerstva kouzel, podle které zjistíme nebezpečnost daného zvířete. Je 5 kategorií. XXXXX znamená prokazatelná zabiják kouzelníků / tvor neschopný ochočení a výcviku, X je nudný a nejméně nebezpečný.

Myslím si, že je určitě fajn, když se autorka rozhodla vydat tuto knihu. Díky této knize má čtenář přehled o zvířatech a může se kdykoliv podívat, pokud bude chtít rychle zjistit určité informace o konkrétním zvířeti. Informace jsou stručné, přehledné a navíc kniha obsahuje také ilustrace. Oceňuji, že výtěžek z této knihy jde na podporu projektů, které autorka založila. Projekty pomáhají mladým lidem po celém světě.

Karin_Kim55
21.01.2020 3 z 5

Přečteno za dva večery. Zajímavý bestiář, ale jelikož nejsem 100% fanda HP universa, tak se mi líbil hlavně úvod s předmluvou. Některé popisy zvířat mě vůbec nebavily.
Očekávala jsem více kreseb, jak zvířata vypadají. (To je hlavní důvod proč miluji bestiáře :D) Obrázky spočítám na prstech jedné ruky.
A jelikož se jedná o knihu, kterou vlastnil sám Harry, tak těch poznámek tam taky mohlo být víc. Hned by to obyčejné popisy oživilo. Navíc ty jeho poznámky se mi hrozně špatně četly, na ty se mělo použít slabší pero.

!!! Jestli očekáváte příběh, jste na omylu. JEDNA SE O UČEBNI POMŮCKU, UČEBNICI, NENI TO ŽÁDNÝ PŘÍBĚH! POUZE POPISY ZVÍŘAT !!! Takže si potom nestezujte, že to nemělo děj. Se raději koukněte na film nebo přečtěte scénář.

VAnna
05.01.2020 4 z 5

Jednu hvězdičku odebírám kvůli zdlouhavému úvodu, jinak se mi kniha moc líbila. Velice dobře propracovaná.

DominaCZ
27.10.2019 1 z 5

Mám tu ilustrovanou verzi, což je otřes, hroznýho něco. Strašně hnusný kresby.
Popisek je malej, objem dělá rozměr knihy a tloušťka papíru takže spíš škoda a hra na efekt.
Jo a ta scénářová verze a film celkovej je o ničem.

(Moc nechápu co na tom kdo nechápe - popisek hovoří jasně - je to VÝPIS a POPIS zvířat s uvedením, kde je najdete, je to tedy logicky jakási "učebnice", samozřejmě.
Nač ty nářky, že je to je jen učebnice s popisem a náčrtkem zvířat ?!!!!!!!!!!!!!)

Jeckyyy
27.09.2019 5 z 5

Super popis fantastických zvířat, konečně vím, kde se nachází a jak se před mudly schovávají ♥

LucaR8
25.09.2019 5 z 5

Úžasné doplnění k sérii Harryho Pottera. Kniha je skvěle napsaná, místy i vtipná. Ilustrace zvířat nádherná. Škoda, že nebyly ke každému zvířeti. Ale z podrobného popisku se dalo krásně představit. Nádherná kniha

Kashi
27.08.2019 5 z 5

Jako dítě jsem knihu milovala, skvělé doplnění k sérii HP.

Hania932
02.07.2019 4 z 5

Velice povedené zpracování! Čtivý text, který dokáže pobavit. V knize je plno informací a ještě k tomu jsou v ní nádherné ilustrace! Stojí za přečtení.

Twinny
01.07.2019 4 z 5

Po několikátém přečtení Bajek Barda Beedleho bylo na čase začít se chystat do Bradavic. Učebnice Mloka Scamandera mě navnadila na hodiny magizoologie. A až mě madame Hoochová naučí létat na koštěti, prostuduji si i publikaci Famfrpál v průběhu věků :D.

...nostalgie...

Alethea_k
01.07.2019 2 z 5

Popisy zvířat jsem přestala číst hned zkraje, natolik mě to nebavilo. Ilustrace byly ovšem nádherné. Za to ty 2 hvězdičky, jinak zabitý čas a naprosto zbytečná kniha. Pokud nejste milovník Harryho Pottera natolik, že víte, co se děje na každé straně knihy a neprožíváte děj i po letech, knihu vynechte.

katushah
12.06.2019 4 z 5

Moc hezká knížka, na chvíli příjemně zabaví. Mohla by být více propracovaná s více popisky a obrázky.

Harry Potter

Kniha Fantastická zvířata a kde je najít je v

Přečtených3 770x
Knihotéce1 338x