Vánoční koleda

Vánoční koleda https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50934/bmid_vanocni-koleda-wzP-243407.jpg 5 1987 438

Obchodník Ebenezer Skruž je lakotný. Vlastně miluje jen jedno - peníze! Hromadí je a škudlí, kde se dá. Ani o Vánocích, svátcích klidu a míru, nedokáže být laskavý a štědrý. Brzy se ale má všechno změnit... O Štědrém dnu má Skruž podivnou vidinu, ve které ho navštíví jeho zemřelý společník Jakub Marley. Tajemným hlasem mu prozradí, že se mu zjeví tři duchové, kteří starému skrblíkovi pomůžou stát se lepším člověkem, pokud on bude chtít. Ke Skružovi skutečně postupně přijdou záhadní návštěvníci - duch minulých Vánoc, duch letošních Vánoc a duch příštích Vánoc. Připomenou mu jeho dětství, zavedou ho do chudé rodiny jeho písaře a ukážou mu, jaké štěstí prožívá o svátcích jeho nemajetný synovec se svými dětmi. Poslední duch odhalí obchodníkovi děsivou budoucnost... Zlému lakomci spadnou klapky z očí a rozhodne se pro zásadní životní změnu... ... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , XYZ (ČR)

A Christmas Carol , 1843

Ďumbierka
01.11.2018 4 z 5

Taká jednohubka. Vianoce je cítiť všade a dobre naladí. Človek sa má opäť možnosť zamyslieť nad sebou a dnešnou dobou. Som rada, že som si ju prečítala.

ahojky1
29.10.2018 4 z 5

Kniha byla hezká a dobře se četla. Pokud jste ale viděli animovanou verzi, tak vás kniha v ničem nepřekvapí.

boeink
28.10.2018 5 z 5

Krásná klasická pohádka, jednohubka v podobě krásně zpracované audioverze.

lassse
26.10.2018 4 z 5

K tomuhle není co dodat, snad jen, že každý by si tuhle knížku měl přečíst, aby se trošku nadopoval "dobrotou"

Kabátice
26.10.2018 5 z 5

Pěkná a poučná pohádka :)

PetraBery
15.10.2018 5 z 5

Klasika, která nikdy nezklame. Poučný příběh o proměně člověka poté, co mu Duchové vánoc ukáží minulost, přítomnost i budoucnost. Knižní jednohubka pro všechny věkové kategorie, kdy si z ní každý má co odnést. U vydání z roku 2016 (Petrkov) jsou opravdu krásné ilustrace.

ElizabethK
15.10.2018 4 z 5

Krásný milý příběh s jasným poselstvím. Bonusem je nádherně zpracovaná audioverze knihy, připadala jsem si, jako malá, když mi rodiče četli pohádky.

lushi
14.10.2018 4 z 5

Děsivá, velmi poučná pohádka. Příběh jako takový jsem znala z dětství, ale originál mě dlouho míjel. Podle mě by si ji člověk neměl číst jen o Vánocích, není o tom, jací bychom měli být o Vánocích - nýbrž pořád.

veronikacerna
14.10.2018 5 z 5

Klasika... :) urcite ji prectu jeste jednou v obdobi svatku :) vanoce si neumim bez ni predstavit a to at v jakekoliv forme - kniha / film :)

Riccia
09.10.2018 5 z 5

V pátek 5. října jsem v obchodě nevěřícně zírala na baterie vánočních kolekcí. A co víc - podle paní prodavačky už letos jiné nebudou. Koupila jsem tedy vánoční zásoby a v rámci recese jsem došla k názoru, že už je tedy nejvyšší čas, začít si pěstovat vánoční náladu. Skvělým prostředníkem pro tento záměr se stala Dickensova Vánoční koleda z nakladatelství Petrkov, která mne kdysi upoutala nádhernými ilustracemi Roberta Innocentiho a prozatím nepřečtená čekala v knihovně. Strávily jsme spolu kouzelný víkend - můžu jí všem jen vřele doporučit. A kdo potom ještě nebude mít anglických vánoc dost (tak jako já) a bude si chtít vychutnat vánoční Dickensovo kouzlo ve filmovém zpracování - ten může vyrazit na youtube, kde je k dispozici film podle této knihy z roku 1951 s úžasně nerudně - roztomilým Alastairem Simem.

slunicko1958
08.10.2018 5 z 5

Pohádka. Pohádka se všemi svými charakteristickými znaky. Pohádka je tuto knihu číst. Kdo zná Dickensův životopis i tvorbu, pochopí, co ho vedlo k napsání této milé knížky. Doporučuji k přečtení zejména v adventním čase.
Abych nezapomněla - také ilustrace jsou nádherné!

lima123
06.10.2018 5 z 5

Klasický príbeh či rozprávka o tom aké by mali byť Vianoce. Odporúčam.

Retez
05.10.2018

Příjemná knížka na dlouhé pohodové zimní večery. Proměna hlavní postavy mi přišla příjemná, ale moc jsem jí neuvěřil (byla dle mého názoru až moc rychlá)

Ronnie68
01.10.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila, hlavně jak hlavní postava se postupně začala měnit k lepšímu .. nejdříve nesnášela Vánoce, ale po příchodu nejdříve ducha jeho jeho společníka a následně dalších 3 duchů (Duch minulých Vánoc, duch přítomných Vánoc, Duch budoucích Vánoc) ... po posledních vizích ... se dokázal změnit o 360° ... Úžasný příběh ... děkuji za doporučení. :)

Macicekh
16.09.2018 4 z 5

Ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě a jsem ráda. Kniha se čte velmi lehce. Jen mi trochu nesedí rychlost nápravy pana Skruže, ale tak zázraky se dějí hlavně o Vánocích..

Petass
14.09.2018 4 z 5

Znám Vánoční koledu z dětství přepracovanou Disneym jako příběh Strýčka Skrblíka. Čtenářská výzva mě donutila přečíst si původní verzi pro veřejná čtení, tak jak ji napsal Dickens. Z knihovny jsem získala vydání nakladatelství Perfekt, 1998, které je doplněno o mnoho vysvětlujících odkazů na zvyky, stav společnosti, vzhled Londýna a další informace. Je to napůl dětská encyklopedie. Příběh mi přišel oproti tomu, co znám, trošku strohý, což ale neubírá na myšlence a poselství tohoto příběhu, který se stal právem nesmrtelným. Tolik chválené ilustrace v tomto vydání mě osobě spíše odrazovaly. Hvězda dolů tomuto vydání, samotný text je za 5 hvězd.

baacinka
31.08.2018 4 z 5

To téma ve čtenářské výzvě (kniha s vánoční tématikou) jsem proklínala. Ale kvůli tomu, aby se do této knihy dokopala a vzala Dickense na milost, to stálo za to. To je tak krásný! Ano, je to prvoplánová pohádka a hlavně Dickens se prostě blbě čte s těmi jeho barvitými popisy. Ale příběh je to kouzelný. Kdo by nepotřeboval občas prohlídku minulosti, přítomnosti a budoucnosti od Ducha Vánoc. Jo, a je to krátké, takže doporučuji přečíst na jeden zátah a pustit nějakou nostalgickou hudbu. Mě k tomu pasovaly The Killers.

Aliii
12.08.2018 4 z 5

Krásný příběh, krásné ilustrace, jen ta náhlá proměna hlavního hrdiny mi přišla až moc rychlá a idylická.

wericzek
02.08.2018 5 z 5

Příběh citově zatvrzelého, lakomého morouse Ebenezera Scrooge. Je to starý muž, který žije sám a jen pro sebe. Nic ze života kolem sebe nevnímá a nic ho také nezajímá. To vše se změní jednoho štědrovečerního dne, kdy se mu zjeví duch jeho mrtvého společníka Marleyho táhnoucí za sebou dlouhé řetězy, čímž platí za své hříchy a varuje ho před jeho dalším údělem. Jedinou spásou jsou tři duchové, kteří ho navštíví. Vánoční klasika s poselstvím. "PŘÍZRAK SE POMALU BLÍŽIL, vážně a mlčky. Když došel téměř až k němu, Vydřigroš se sklonil a poklekl na jedno koleno - neboť již sám vzduch, kterým se k němu šinul, jako by šířil teskno a tajemno."

wendulka321
30.07.2018 1 z 5

Tak tu jsem ani nedočetla, jak mě nebavila.