Kazatel

Kazatel https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217921/mid_kazatel-1eH-217921.jpg 4 855 168

V pobřežních skalách poblíž švédského městečka Fjälbacka je objevena mrtvola ženy. Pod tělem oběti jsou však nalezeny kostry dvou dalších žen, které zmizely před dvaceti lety. Pitva potvrdí, že všechny tři zemřely stejným způsobem. Jde o jednoho vraha, který se z neznámých důvodů na dvacet let odmlčel, nebo někdo původního pachatele napodobuje? Situace se ještě zhorší, když z blízkého kempu beze stopy zmizí sedmnáctiletá dívka. Pátrání po ní je bezúspěšné a policie se obává, že ji potkal stejný osud.... celý text

allblacks
13.04.2014 4 z 5

Dobře se čtě..tato spisovatelka mě baví.

kadgam
02.03.2014

Dobrá, čitateľná.
Ako titul napovedá - sekty a dôvera ľudí k nim.

evelinaevelina
20.05.2013 4 z 5

Doporučuji, ještě lepší než Ledová princezna. Příběh se zde více zauzluje, tvoří se zdánlivě slepé uličky, i konečné vyřešení případu není tuctové.
Autorka také bedlivě sleduje soukromý život hlavního vyšetřovatele Patrika a jeho partnerky spisovatelky Eriky (ta se zde ovšem již méně zapojuje do vyšetřování než např. v Ledové princezně).

Evik30
20.05.2013 5 z 5

Pro mě jedna z nejlepších severských detektivek. Kniha má napínavý děj a nečekané zakončení. Čte se jedním dechem od začátku až do konce. Jednoznačně lepší než Ledová princezna.

RADOST
19.05.2013 4 z 5

Napínavý příběh, vraždy se stejnými znaky s velkým časovým odstupem. Rodina plná tajemství, úspěchů i nezdarů. Hodně podezřelých, zdánlivě bez motivu. Zpracování typické pro tuto autorku, do sta procent stále něco chybí.

Janoska
17.10.2012 5 z 5

Velice dobrá detektivka ze Švédska!!!

Peter.Melon
29.12.2011 4 z 5

Dobrá detektivka-má všechno,co má dobrá detektivka mít.Dávám kolem 80 procent.
Děj je zajímaví a napínaví,což k detektivce patří.Kniha kazatel zaujme a možná ji kladně ohodnotí i ti,kteří nemají tento knižní žánr moc v oblibě.Já mám detektivky celkem rád.Dříve jsem četl Agáthu Christie,což mě už tolik nebaví a k Vánocům jsem dostal tuto skvělou detektivku,kterou jsem začal se zájmem a očekáváním číst.
Camilla Lackberg je možná jednou z nástupkyní mrtvé královny detektivek Agáthy Christie a má své čestné místo na poli detektivního žánru-všechna čest jí a její vykonané práci v literatuře a její zdravé fantazii.

mdvorak
19.12.2010 4 z 5

Každá rodina má své tajmeství. Střežené, šokující a neodvratielné. C. Läckberg jedno takové dovedně zahalila do hávu detektivního příběhu KAZATEL. Kdo je vrahem dívek, které zemřely před více jak dvaceti lety a jak je možné, že je po takové době nalezena další obět zavražděná stejným způsobem jako ony dvě dívky na jejichž ostatcích byla objevena.
Kazatel se mi četl těžce snad díky tomu, že tam bylo tolik švédských jmen, nebo možná jen díky tomu, že Erica čeká dítě a tolik se vyšetřování nevěnuje. Ke konci se příběh ale rozjel a s poslední stranou jsem litoval, že nemám doma KAMENÍKA.