Kazatel

Kazatel https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217921/mid_kazatel-1eH-217921.jpg 4 857 168

V pobřežních skalách poblíž švédského městečka Fjälbacka je objevena mrtvola ženy. Pod tělem oběti jsou však nalezeny kostry dvou dalších žen, které zmizely před dvaceti lety. Pitva potvrdí, že všechny tři zemřely stejným způsobem. Jde o jednoho vraha, který se z neznámých důvodů na dvacet let odmlčel, nebo někdo původního pachatele napodobuje? Situace se ještě zhorší, když z blízkého kempu beze stopy zmizí sedmnáctiletá dívka. Pátrání po ní je bezúspěšné a policie se obává, že ji potkal stejný osud.... celý text

ovpana
05.12.2015 3 z 5

Po přečtení komentářů jsem čekala trochu víc.

ÁjíkSamík
13.11.2015 5 z 5

Příjemný čtení, jen toho vaření a pití kávy už tam bylo opravdu moc =)

Sumiko
15.10.2015 4 z 5

Knížka super - moc se mi líbí, jak Camilla prolíná minulost s přítomností, aniž by to působilo rušivě. Celý příběh mi přišel hodně smutný...takové zbytečné vraždy (teda ne, že by se většina vražd dala rozumově odůvodnit...). Hodně oceňuju, že ačkoli jedno úmrtí zůstalo v příběhu pro policii neobjasněno, tak čtenář nepřišel zkrátka a nazůstal mu "otevřený konec". Jednoznačně doporučuji!!!

Jančislava
14.10.2015 5 z 5

Knihy této autorky se mi líbí. Jsou psané čtivě a zápletka bývá zajímavá. Beru je spíše, jako oddechové, ale zajímavé. Kazatel se mi líbil a až na pár drobností jsem spokojená. Mě postava Eriky moc nebaví a tak jsem byla ráda, že zde měla méně prostoru. Kdo je pachatel se uhodnout sice dá, ale detaily se ráda dočtu. Mohu doporučit.

Mr.Pajek
12.10.2015 4 z 5

Vzhledem k tomu, že se ke čtení dostanu pouze ve vlaku cestou z/do práce, tak jsem se trochu ztrácela v postavách. Jména jako Jonnas, Johannes apod.mě trochu mátla..ale to je asi jen čistě můj problém:) Jinak knížku hodnotím kladně a chystám se na Kameníka ;)

kalache
07.10.2015 4 z 5

...kde se to v těch seveřanech bere,že by dlouhé noci?...

ritta
15.09.2015 4 z 5

Kniha si mi moc líbila,četla jsem jedním dechem,doporučuji.

Iva B.
13.08.2015 5 z 5

Výborné, knížka podle mého gusta, bavila mě číst. Určitě stojí za přečtení a můžu ji doporučit.

jasmína
06.07.2015 3 z 5

Na mě se přiznám byla celkem kniha náročná, moc postav, chvílemi jsem se ztrácela....

Andělíčkářka se mi líbila o moc víc.

Shardlake
21.06.2015 4 z 5

Po Andělíčkářce jsem si řekla, že zkusím i další knihu od této autorky. Při jejím čtení jsem si myslela, že vím kdo to udělal a nakonec jsem zjistila, že vrahem byl někdo zcela jiný. Skvělé čtení, čte se jedním dechem!

mapet85
21.05.2015 4 z 5

V poradí druhá kniha v hlavnej úlohe s vyšetrovateľom Patrikom Hedströmom a Erikou Falckovou nás opäť privádza do autorkinho rodného mesta Fjällbacka vo Švédsku. Policajný tím sa musí vrhnúť na vyšetrovanie vraždy mladej ženy, ktorej telo sa navyše nájde na ostatkoch dvoch kostier.

Podobne ako prvá kniha autorky, aj táto je písaná s ľahkosťou, ale pritom pútavo. Jej knihy odporúčam čítať v poradí, v ktorom vyšli, keďže veľkú časť tvorí osobný život Patrika a Eriky. Tieto postavy sú veľmi sympatické. Napriek tomu, že ide o detektívku, páčilo sa mi, ako vie autorka krásne popísať cítenie a zmýšľanie jednotlivých postáv a to nielen tých hlavných, ale aj vedľajších, takže psychologické popisy sú na pomerne vysokej úrovni.

Samotné riešenie prípadu je pútavé, plné zvratov, ktoré sa nenásilne a pomerne uveriteľne (nie ako knihy od Keplera) blíži k rozuzleniu a preto knihu odporúčam aj ďalším čitateľom. :-)

IlonaIlona
21.04.2015 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší. Severská Agatha Christie, jen si víc vyhraje s psychologií postav. Víc jí věřím, je taková lidská. Mám ji ráda

Kopretina_aku
18.01.2015 5 z 5

Musím uznat, že autorka má psychologii postav výborně promyšlenou, stejně tak zápletku, zdánlivě nečekané zvraty. Pozorný čtenář si ale z náznaků dá v půlce knihy dohromady, kam se asi bude vyšetřování ubírat, kdo bude pachatelem, z jakých důvodů to vlastně dělá a jaký další kostlivec vypadne ze skříně v roky rozhádané, zvláštní rodině. Přesto je to výborná kniha, která se velmi dobře čte, i když Ledová princezna se mi líbila o trochu více asi i z toho důvodu, že v této knize už nebyl takový prostor pro Eriku.

Clara del Valle
15.01.2015 2 z 5

Po Andělíčkářce zklamání. Je to stejné jako Andělíčkářka, na jedno brdo. Autorka má zřejmě jedno schéma podle kterého jede. V Andělíčkářce jsem psala, že jdu do dalších knih autorky, ale už další číst nebudu, budu hledat někoho originálnějšího.

KLHannah
31.10.2014 4 z 5

Druhá kniha, kterou jsem od autorky četla. Musím říct, že splnila očekávání, těším se, až se pustím do další...

iva.mikova
14.10.2014 5 z 5

výborná severská detektivka, plná napětí, nemohla jsem se odtrhnout.

Eevina
11.10.2014 5 z 5

Je to má třetí knížka od téhle autorky, bohužel jsem začala Andělíčkářkou a teď postupuji od začátku, Kazatel je určitě lepší než Ledová princezna, příjemné čtení s nečekaným rozuzlením na konci.

Klára90
02.10.2014 5 z 5

Výborná kniha...v půlce už si myslíte, že víte kdo je vrah a ejhle..spisovatelka vás zcela vyvede z omylu a o pár stránek dál vám zase nasadí brouka do hlavy, takže čtete čtete, hltáte písmenka, přemýšlíte a než se nadějete, knížka je přečtená. Super :-)

wooloong
14.08.2014 5 z 5

Za všechny komentáře hovoří fakt, že jsem se od knížky neodtrhla, dokud jsem ji nedočetla. Jen jedna věc mi přišla nedomyšlená. Opravdu se rakev za 24 let v zemi nerozpadne?

dubakm
19.07.2014 4 z 5

Ještě o něco lepší a vykreslenější než Ledová princezna. Určitě doporučuji k přečtení.