Kazatel

Kazatel https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217921/mid_kazatel-1eH-217921.jpg 4 855 168

V pobřežních skalách poblíž švédského městečka Fjälbacka je objevena mrtvola ženy. Pod tělem oběti jsou však nalezeny kostry dvou dalších žen, které zmizely před dvaceti lety. Pitva potvrdí, že všechny tři zemřely stejným způsobem. Jde o jednoho vraha, který se z neznámých důvodů na dvacet let odmlčel, nebo někdo původního pachatele napodobuje? Situace se ještě zhorší, když z blízkého kempu beze stopy zmizí sedmnáctiletá dívka. Pátrání po ní je bezúspěšné a policie se obává, že ji potkal stejný osud.... celý text

Ketrin.TR
16.11.2018 3 z 5

Za mě byla tato knížka poměrně slabší. Množství postav dává zpočátku zabrat; vřele doporučuji si na papír nakreslit kmen rodiny, hodně vám to pomůže v orientaci. Vrah pro mě až takovým překvapením nebyl, celkově mi chyběl nějaký wow efekt. Pasáže s Erikou mě nebavily a její laxnost a podřízenost při otravných návštěvách mě doslova vytáčela. Očekávám, že další díl bude tentokrát prošpikovaný jejím bojem s novorozencem; to bude zase další nuda. Chci napětí a ne takové nic neříkající pasáže, které to všechno jen natahují. I tak si ale ještě přečtu další díl, doufajíc, že bude lepší než tento.

Eduarda
11.11.2018 1 z 5

Po Ledové princezně jsem tomu dala ještě jednu šanci - a zase nic. Pojmenovat většinu mužských postav od jednoho písmene je fakt pecka...zvlášť když příběh není natolik napínavý, abyste ho zhltli najednou. Neodnáším si z toho nic, další už nedám.

Pavlnka
02.09.2018 4 z 5

Druhá kniha této autorky a nezklamala. Těším se na další.

TeaPeter
07.08.2018 4 z 5

Námět to byl zajímavý; až mě mrazilo, jaké strašné následky může mít klam (ne nepodobný klamu "šmejdů"). Tentokrát jsem měl velký problém orientovat se v množství postav z několika generací.

Evik84
07.08.2018 4 z 5

Příběh byl velmi zajímavý, propletený, ale i u první knihy mě trochu vadí docela dost postav, které v příběhu vystupují, pořád jsem si musela opakovat, kdo je kdo (a hlavně podobná jména). Ale jinak mě to neodradí přečíst si i další knihy od autorky.

gossipavlina
03.08.2018 3 z 5

Detektivní zápletka byla fajn. Připojuji se k těm, kdo měl problém s podobností jmen. Ale ta omáčka kolem mě nudila - Anna, návštěvy u Patrika. I Erika, ale tu omlouvají splašené hormony v těhotenství. :)
Patrik je sympoš.
Předchozí kniha Ledová královna se mi ale líbila mnohem víc.

Sam99
02.08.2018 5 z 5

Rozhodně jedna z nejlepších v sérii, velice zajímavý děj i motiv vražd. Vřele doporučuji.

Klarinecka
07.07.2018 3 z 5

Třetí knížka od autorky. Je to fajn čtení na léto, nemusí se nad tím moc přemýšlet, už od půlky mi bylo jasné, kdo za co může, takže trocha zklamání. Ale zase musím ocenit i osobní příběhy jednotlivých postav. No prostě když netoužíte po žádném čtenářsky náročném veledíle a chcete si příjemně odpočinout, tak jsou knížky téhle autorky to pravé ořechové.

LisaEla
21.06.2018 4 z 5

Knížka je opravdu napínavá a čte se jedním dechem. Po přečtení recenzí jsem měla strach, že se ve jménech budu ztrácet - naprosto zbytečně. Trochu mi vadilo popisování utrpení obětí - nebylo toho sice moc a do celého příběhu vhodně zapadalo, ale proto dávám pouze 4 hvězdy.

eliska1523
16.06.2018

První kniha od autorky, byla sem spokojená.Sjela jsem ji jedním dechem.Vic jmen tu opravdu je, ona to tak má i v jiných románech které jsem četla později. Je to roman a to mě chvílemi trochu zdržovalo od děje.Rozhodne dobrá detektivka, příjemný překlad, s Kazatelem neuděláte chybu

beruska
03.06.2018 5 z 5

Hezký propracovaný příběh plný napětí, obratů a překvapivých momentů... Jen ty mužská jména se opravdu velice pletou - Johan, Johannes a Jacob - chvíli jsem v tom měla zmatek :-) :-) ... Ale paní spisovatelka opravdu umí a já moc ráda dávám 5 * :-) :-) ...

jindra3953
23.05.2018 3 z 5

Docela jsem se v těch Johanech, Johanessích a Jacobech ztrácela. Příběh Anny mi připadal naprosto nadbytečný. Byla to moje první knížka od této autorky, určitě zkusím ještě nějakou další.

Awča
22.05.2018 3 z 5

Obvykle nemám problém se v postavách orientovat, ale v této knize jsem se občas, díky velmi podobným jménům, lehce ztrácela. Hlavní příběh byl zajímavý, různě propletený, konec byl pro mě překvapivý (je to opravdu možné?). Soukromý život vyšetřovatele hlavní zápletku vhodně odlehčoval. Kniha se mi líbila, nebyla to úplná pecka, ale na cestu do práce jako dělaná. Už mám rozečtený další díl.

Kerberos
21.04.2018 4 z 5

Čtu to po pořádku, zase dobrá detektivka o něco lepší než první díl.Pustím se do třetho dílu.

Skatty
12.04.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila, bylo to napínavé až do samotného konce. Ani na chvíli jsem se nenudila. Zatím moje třetí od této autorky. Mám v plánu přečíst si i další. Za mně doporučuju.

Ivulik7
18.03.2018 5 z 5

Napínavé čtení, které vás nutí neodkládat a odsunout povinnosti. Bohužel je pravda, že pachatele tušíte už v první půlce knihy, jen motiv uniká. I tak 5 hvězdiček.

Devil-Ivet
03.02.2018 4 z 5

Mě Kazatel bavil. Byl napínavý, nápaditý a stránky rychle ubíhaly. Je sice fakt, že vraha jsem tušila, ale motiv mi unikal. Je to jiné, než ostatní detektivky. Autorka píše zajímavě.

SilvieSisinka
25.01.2018 5 z 5

Velice napinava,solidni detektivka.Obet me spisovatelka nezklamala a tesim se na dalsi dila :-)

Calinda
23.01.2018 3 z 5

Mé druhé setkání s autorkou, opět velmi čtivě napsáno, přesto mě Kameník zaujal o dost víc. Tady jsem se občas ztrácela v postavách (příliš mnoho, podobná jména) a ani příběh mě moc nebavil. Ale určitě si od autorky ještě něco přečtu, protože Kameník se mi líbil.

ijiko
21.11.2017 5 z 5

Snažím se číst popořádku. Hodnotím lépe než Ledovou princeznu. Opět zajímavý příběh, jehož kořeny pramení z minulosti. Líbí se mi snaha o detailní vylíčení psychologie postav. Už se těším na další : - )

Spoiler: Krásná ukázka, jak je fanatismus nebezpečný i když má na počátku "bohulibou" myšlenku. K lidem patří lidské schopnosti a kdykoli se tomu někdo "vzepře" končí to tragedií a to bohužel nejen pro jednotlivce. Zajímavý byl "souboj" J. a G. a jsem docela rád, že přes povrchní lidské/ženské hodnocení měl nakonec daleko více plusových bodů G. : - )