Katova dcera a čaroděj

Katova dcera a čaroděj https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174499/bmid_katova-dcera-a-carodej-VvI-174499.jpg 4 189 43

Katova dcera série

Medik Simon Fronwieser a jeho žena Magdalena, katova dcera, putují v zimě 1666 ke klášteru Andechs. Když dojde k vraždě mladého novice a krátce nato zmizí mysteriózní fráter Vigilius, tuší zlo. Společně s Jakobem Kuislem, katem, se pustí do hledání šíleného vraha...

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Der Hexer und die Henkerstochter , 2011

Alena_S
16.10.2017

Poprvé po čase jsem na začátku tušila, co se na konci stane, ale nebylo to proto o nic méně smutné.

Boby17
05.07.2017 5 z 5

Čtvrtý díl katovy dcery se mi líbil a tak s klidem dávám všechny hvězdy. Nutnost brát při pátrání ohled na přítomnost malých děti příběh jednoznačně lidsky obohatila. Také hodnotím kladně, že autor v závěru "přiznal barvu" a uvedl na pravou míru časové manipulace s historickými fakty, provedené ve prospěch příběhu.

Juri81
29.05.2017 2 z 5

První zklamání a rozčarování v sérii shrnuto do dvou slov – absurdní a překombinované. Čím víc členů katovského klanu, tím větší zmatek. Rodinné roztržky přivádějí jednotlivé postavy do jiného světla, než by asi autor chtěl. Po neustálých cholerických záchvatech starého Kuisla a Magdaleny jsem oba hrdiny začal v průběhu knihy upřímně nenávidět. Potkat takovéto dvě osoby v reálném životě, dostaly by doživotní ban. Abych ale jen nekritizoval, tak modlitba latinského receptu na bůček mě opravdu smíchy položila a konec v Schongau zase uzemnil….

Ivet7
21.08.2016 4 z 5

Tento díl se mi líbil, ale zdál se mi chvílemi vleklý.

Ranuncul
11.12.2015 3 z 5

Nejslabší díl z celé série

VladkaBU
23.07.2015 5 z 5

... krásná celá série. Osudy Kuislů i Simona a dalších postav mě zaujaly, některé příběhy postav zvláštní, ale do té doby to patří.

Selinute
17.04.2015 5 z 5

Tento díl mně přišel nejslabší ze všech, přesto se mi knížka líbila a strávila jsem s ní pár pěkných chvil...

vincek1
26.02.2015 4 z 5

Tato kniha se mi zdá ze všech nejslabší. Tím, ale nechci říci, že se mi nelíbila, jen si myslím, že Magdalena zde vystupuje hlavně v úloze matky a v ději se jaksi vytrácí. Je to můj názor a těším se, že se dočkáme dalších příběhů této rodiny.

Lucka385
19.11.2014 5 z 5

Další velice zdařilý příběh ze staré doby. Kniha se mi velice líbila. Nechybí v ní napětí, pozasmání a má spád. Rozhodně doporučuji všechny díly Katovy dcery.

hkrat.sn
05.10.2014 5 z 5

fantastická - doporučuji všem !! Všechny díly - špica !

Miruš
29.09.2014 5 z 5

Nezklamala, knihy tohoto autora se mi velice dobře četla, katova dcera mi přirostla k srdci.

ritz
29.09.2014 4 z 5

Výborné, zajímavé téma, trochu moc rozvláčně zpracované. Ale o historii té doby jsem se dozvěděla spoustu zajímavostí.

Leskodka
09.09.2014 5 z 5

Nezklamala...

klokan.1905
01.09.2014 5 z 5

Tak nějak mi Jakob Kuisl, Magdalena Kuislová (nyní Fronwieserová) a Simon Fronwieser přirostli k srdci... I čtvrtý díl Katovy dcery se mi moc líbil, doufám, že si Oliver Pötzsch najde ještě čas na nějaké další pokračování... :-)

cori
25.05.2014 4 z 5

Další příběh zvědavé a po pravdě slídící rodiny Kuislů. Líbila se mi lokace - klášter Andechs, o kterém jsem již slyšela. Místy docela strašidelné vyprávění. Kat Jakob tentokrát nikoho nemučí, nýbrž se dal jako mnich na pokání. Autor se inspiroval pověstmi o Golemovi a Frankensteinem.

kryspin66
10.04.2014 4 z 5

Vcelku dobré počteníčko. Vraha jsem uhodl skoro v polovině knížky, ale příběh mě upoutal. Mohu tento další díl jen doporučit.

Heyhey
03.04.2014 3 z 5

Zdá se mi slabší než dřívější díly. Ale to je věc názoru.

kikies
05.03.2014 5 z 5

Další skvělý kousek do série :-)

Bezantina
20.02.2014 4 z 5

Skvělá historická detektivka z netradičního katovského prostředí. Stejně dobré jsou i ostatní díly ze série "Katova dcera". Ikdyž tento díl mi přišel už možná trošku "přitažený za vlasy". Doporučuji neváhat přečíst celou sérii.

tuldas
03.02.2014 4 z 5

napínavá četba od začátku do konce