Zapadákov

Zapadákov https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269354/mid_zapadakov-269354.jpg 4 414 94

Kathryn Danceová série

< 4. díl

Kdo říkal, že vrah musí mít vždy na rukou krev? Úplně stačí, když umí mistrně manipulovat s lidskou psychikou… Ten podnik se jmenoval Zapadákov. Stál sice u odlehlé silnice, ale protože měl i malý koncertní sál, sjížděli se do něho lidé ze širokého okolí. Nikdy tam nikdo neřešil žádný problém; do Zapadákova jako by vnější svět nepronikal. Taková oáza klidu, řeklo by se. To ale platilo jen do osudného večera, kdy při koncertu začínající kapely kdosi vykřikl: "Hoří!" Zpanikaření diváci se rozběhli ke dveřím, ale ty byly zamčené. Spousta návštěvníků byla zraněna, šest zemřelo. Nezabil je však oheň, ale panika. V Zapadákově nehořelo, jen tam kdosi vyvolal falešný poplach. Vyšetřování případu se ujímá agentka Kathryn Danceová. Jako uznávaná expertka na kinezickou analýzu velmi brzy zjistí, že panika byla vyvolána s chladným rozmyslem. Pachatel velmi dobře věděl, že v mezních situacích se z lidského strachu a pudu sebezáchovy stává zbraň – a v Zapadákově toho mistrně využil. Jistě je se svým dílem spokojen. Teď v pozici útočníka už jen čeká na svou další kořist. Tedy pokud ho Danceová a její tým včas nezastaví.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Domino

The Solitude Creek , 2015

TomK
05.08.2017 5 z 5

" Kdo říkal, že vrah musí mít na rukách krev? Úplně stačí, když umí mistrně manipulovat s lidskou psychikou". Pan Deaver mne zase potěšil a nejspíš je opravdu velký manipulátor, protože tahle kniha patří mezi další knihy, od kterých se nedá odtrhnout. Asi to bude tím, že jeho příběhy mne dokáží opravdu vtáhnout do děje, který je opravdu skvěle napsaný, i když je jeho styl psaní obsáhlý a jeho popisovaní je velice detailní, tak je okořeněný jedním dějovým zvratem za druhým a takové spojení mne opravdu nenechává klidným a chci víc. Kathryn Danceová mne baví stejně tak, jako Lincoln Rhyme a nemohu jinak než se pustit spolu s těmito geniálními mozky do dalšího vyšetřování! :)

SilvieSisinka
25.07.2017 4 z 5

Tak za mě super čtení.

Market = )
25.07.2017 3 z 5

No, tentokrát asi nejsem úplně nadšená, knížka mi přišla možná zbytečně moc obsáhlá a nějak jsem měla vážně málo chvil, kdy mě "pohltila". Ale jinak se mi moc líbí nápad s hromadnými neštěstími, to bylo vážně zajímavé. Kdyby byl další díl, hnedka bych si ho s chutí přečetla :-).

raty
18.07.2017 5 z 5

Hodně zajímavý "záporňák", dějové zvraty a stupňované napětí spolu s vývojem osobního života hlavní hrdinky pro mě dělají tuto knihu nejlepší ze série o Kathryn Danceové.

Heyhey
26.06.2017 3 z 5

Není to strhující čtení jako počáteční knihy tohoto autora. Ale nedokážu posoudit, jestli je chyba u mě nebo v příběhu.

furunkl
13.06.2017 odpad!

Fuj, to se prostě nedá dočíst. Po jedné třetině knihy to vzdávám. Se zkušenostmi z předchozích dílů nehodlám ztrácet čas s touto nudnou nepovedeností. Nejen že je vyšetřování opět zdlouhavé, ale ještě si autor nedá pokoj s ubohou politickou korektností a správnou výchovou. Jakoby to psal na objednávku vlády, zvláště ministerstva školství. A díky minulým případům Danceové, už ani nejsem zvědav jak to celé dopadne. Pro mne je tato série jedno velké zklamání. Chtěl jsem ji použít jako aperitiv před čtením série o Lincolnu Rhymovi, ale v nejbližší době to nehrozí. Tímto tak slavným autorem jsem na dlouhou dobu znechucen.

rlupinek
02.06.2017 4 z 5

Moje první kniha s Kathryn, kterou jsem znal už ze série s Lincolnem Rhymem a která mě bavila více. Zapadákov má zajímavý motiv i provedení zločinů, ale nějak mi chyběla ta mravenčí práce kriminalistů. Zde je na můj vkus příliš omáčky okolo (osobní život Kathryn, Guzmanova spojka) a samotnému vyšetřování mnoho věnováno není. Konec knihy je spíše těžká romantika, ale za přečtení kniha určitě stála a po dalším případu Kathryn Danceové určitě sáhnu.

helenkan
09.05.2017 5 z 5

Co dokáže způsobit panika mezi lidma. A ke všemu bylo všechno úplně jinak,než jsem si od začátku myslela. Hodně dobrý čtení.

Laf
07.05.2017 4 z 5

Kniha byla hodně dobrá. V jedné chvíli jste utvrzeni v přesvědčení, že děj bude takový, ale otočíte o pár stránek dál a najednou je všechno úplně jinak. Můžu doporučit :)

ivoiro
25.03.2017 5 z 5

Tak tohle byla jízda ve style Deavera. Nevím, co víc k tomu dodat.

ewisek22
14.02.2017 3 z 5

Mnoo opravdu se nedá, ale tahle kniha od mého milého Deavera je opravdu průměr. Jako a to mám sérii s Kathryn docela ráda. Nelíbilo se mi jak se v knize řeší několik případů najednou - tím pádem tam bylo hodně postav a tím pádem jsem v tom měla opravdu gulášek:) A to hlavně v případě kdy jsem třeba knihu otevřela po dvou dnech...Konec se mi naopak hoodně líbil...Takže když to vezmu kolem a kolem...není to nic s wau efektem a není to ani kniha, kterou bych odložila, páč se do ní nemohu začíst. Proto dávám tři hvězdičky.

hellena1523
04.02.2017 4 z 5

Moje první setkání s Deaverem a zrovna mám dojem, že jsem narazila na tu slabší...Konec mě neskutečně naštval (linie osobního života Kathryn)! Ale jinak musím říct, že je neskutečně čtivá a příběh se bezvadně odvíjí. Podle anotace jsem čekala trochu něco jiného, takže jsem byla překvapená, co z toho nakonec vylezlo, ale v tomto ohledu jsem vůbec nebyla zklamaná.
Bezvadná, líbivá, dobře napsaná detektivka.

tak.normal
11.01.2017 3 z 5

Zapadákov měl být původně přečten v loňském roce v rámci loňské výzvy. Ale nešlo to, ne a ne se začíst. Ne, že by hrdinka Kathryn D. byla špatná, to zase ne, ale Lincoln to prostě není a prostředí kolem ní, její rodiny i kolegů, mi přijde strašně naivní. Víc jak tři hvězdy to být nemůžou, i když ke konci se to četlo poměrně dobře, ikdyž dost předvídatelně-musela jsem si dávat pozor, abych nascannovala.

kululinka
08.01.2017

Jako první mě kniha musí zaujmout názvem a obalem. To tato kniha okamžitě splňovala, ale to taky bohužel bylo vše. Do jejího čtení jsem se musela nutit a trvalo mi to několik týdnů, než jsem ji přelouskala.

kachy
13.12.2016 3 z 5

Četla jsem lepší. Deaver to umí líp. Většinu knih jsem přečetla jedním dechem, tato mi trvala přes měsíc.

babsi66
28.11.2016 4 z 5

Baví mě, jak Deaver umí do sebe zapojit různé roviny příběhu a nakonec vše je úplně jinak, než jak to zpočátku vypadá. A celé to přitom působí vyváženě, nenuceně a uvěřitelně.

barunka_n
24.11.2016 4 z 5

Hodně zajímavě pojatý příběh - vlastně několik příběhů. To, že se v knize řeší více případů najednou je skvělé, protože člověk stále zůstává ve střehu, co se kde stane. Zároveň vidět vnitřní boj Kathryn, která neví, zda Jon nebo Michael? Do poslední chvíle jsem čekala, co se bude dít a upřímně jsem se nad knihou pousmála, když se rozhodla, jak se rozhodla. Wes po mne dostal taky naprosto jinačí rozměr a doufám, že se bude občas projevovat v dalších dílech s Kathryn - byla by škoda ten potenciál, který jeho postava má, zahodit.

Niu
21.11.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila.

Lu89
17.11.2016 5 z 5

Podle mě nejlepší díl s Kathryn Danceovou. Sice se tam řešilo více případů najednou, což bylo chvílemi zdlouhavé, ale jinak super.

DejnaDee
16.11.2016 4 z 5

Deaverovská klasika, nezklamala, pobavila, dobře se četla, byla plná napětí a zápletek. Konec dobře vymyšlený. Nevadilo mi popisování soukromí vyšetřovatelky ani dějové linie ani mi nepřišlo, že by byl až tak špatný překlad. Jasné čtyři hvězdičky.