Zapadákov

Zapadákov https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269354/mid_zapadakov-269354.jpg 4 414 94

Kathryn Danceová série

< 4. díl

Kdo říkal, že vrah musí mít vždy na rukou krev? Úplně stačí, když umí mistrně manipulovat s lidskou psychikou… Ten podnik se jmenoval Zapadákov. Stál sice u odlehlé silnice, ale protože měl i malý koncertní sál, sjížděli se do něho lidé ze širokého okolí. Nikdy tam nikdo neřešil žádný problém; do Zapadákova jako by vnější svět nepronikal. Taková oáza klidu, řeklo by se. To ale platilo jen do osudného večera, kdy při koncertu začínající kapely kdosi vykřikl: "Hoří!" Zpanikaření diváci se rozběhli ke dveřím, ale ty byly zamčené. Spousta návštěvníků byla zraněna, šest zemřelo. Nezabil je však oheň, ale panika. V Zapadákově nehořelo, jen tam kdosi vyvolal falešný poplach. Vyšetřování případu se ujímá agentka Kathryn Danceová. Jako uznávaná expertka na kinezickou analýzu velmi brzy zjistí, že panika byla vyvolána s chladným rozmyslem. Pachatel velmi dobře věděl, že v mezních situacích se z lidského strachu a pudu sebezáchovy stává zbraň – a v Zapadákově toho mistrně využil. Jistě je se svým dílem spokojen. Teď v pozici útočníka už jen čeká na svou další kořist. Tedy pokud ho Danceová a její tým včas nezastaví.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Domino

The Solitude Creek , 2015

KateBeckett
30.09.2016 5 z 5

Když už jsem si myslela, že jsem uhádla jak to dopadne přišel zvrat. Prostě Jeffery Deaver :D

Nunynka
23.09.2016 5 z 5

Jedna z těch lepších od Deavera. Líbilo se mi tam víc zápletek a hlavně to skvělý rozuzlení! To se synem hlavní hrdinky jsem vůbec nečekala,i když ve finále to skončilo jako v nějakém americkém filmu s happyendem :-) Za mě opět pět hvězdiček.

rodak
31.08.2016 5 z 5

Deaver ve vrcholné formě .Velice mi kniha sedla .

Aymira
30.08.2016 4 z 5

Svým námětem mi kniha připomínala Olsenovi Zabijáky. Bavila me ale víc. Sice neskytala možná tolik akce a napětí jako předchozí příběhy s Kathryn, ale četla se mi dobře. Možná jako ženu me zaujalo i to, že se zde hodně resi Kathryniny vztahy a rodinný život.

Jihorka
09.08.2016 3 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. Po přečtení zdejších komentářů jsem malinko v rozpacích. Vylíčení osobního života hlavní hrdinky mi zavánělo červenou knihovnou, naprosto bych popis každodenního života její rodiny zestručnila.
Obvykle také nemám problémy s množstvím postav, ale ta hromada španělských jmen mě dostala. Ještě se mi nestalo, abych při čtení po nějaké době rezignovala na to, odkud který Juan Fernandez z pátého oddělení fouká. ;) Soustředila jsem se jen na postavy z blízkého pracovního prostředí hlavní hrdinky a o nic zásadního jsem nepřišla.
Jinak je to námět zajímavý a vcelku aktuální.

Nelly
04.08.2016 4 z 5

Trošku mi to připomínalo Spící pannu, ale ony ostatně i knihy s Lincolnem jedou v zajeté koleji. Dobře vykonstruované a to, co mi tam přišlo jako zbytečné, se nakonec ukázalo jako velká součást celého příběhu. Prostě klasická Deaverovka, která Vás zmate a na konci překvapí.

Dixinka
02.08.2016 4 z 5

Četla jsem i lepší. Možná jsem se až příliš těšila a teď jsem trošku zklamaná.

Rind
29.07.2016 2 z 5

"Och jej".
"Inu", nejslabsi Deaverovka, jakou jsem cetla. Bylo jich hodne, temer vsechny jsem precetla jednim dechem. Az na Zapadakov.
Tesila jsem se moc a pak jsem bojovala s myslenkou, zda to neni ztrata casu.
Nudily me rozsahle pasaze ze soukromi, radeji bych cetla o Marchovi.

Pridavam se ke zklamanym ctenarum. Poprve jsem Deavera preskakovala.
A zaver? Co to bylo? Docetla jsem s nevericne pozvednutym obocim.

U prekladu mi navic vadilo stale opakujici se stampede (neumi prekladatel snad prekladat?) a jiz zminovane och jej a inu.

Vlak7
11.07.2016 3 z 5

Napsal i lepsi, mam rada pribehy s AS a LR.

Denisa.knizky
12.06.2016 4 z 5

Deaver asi nikdy nezklame, nekdy jsou jeho pribehy napinavejsi nez jindy, ale ve vsech pripadech je to nadprumer a kazdou jeho knihu, co jsem cetla, jsem docitala s nadsenim. Zapadakov je povedena kniha, jen mozna moc rozehranych pribehu, ktere mozna mohou obcas rozhodit pozornost, kazdopadne celkovy pribeh je jako vzdy velmi ctivy a zaver jako vzdy je do urcite miry prekvapivy a s vkusem skloubi vsechny zminene rozjednane linie. Fajn oddechova detektivka.

zdehan
24.05.2016 5 z 5

Kniha se mě moc líbila byla taková jiná ale zajimavě napsaná,za mě mužu jen doporučit.

Marllo
13.05.2016 4 z 5

Perfektní a překvapivá detektivka s výborně vykreslenými charaktery a jejich motivacemi za jejich cílem. A hlavně musím pochválit nevšední způsob konání hlavního záporáka Marche, který mi přišel velice originální. A Kathryn patří mezi mé top 5 vyšetřovatele, a není to jen tím že je určitě sexy :). Doufám v kvalitní filmové zpracování s Cate Blanchett v hlavní roli...

yxioma
07.05.2016 2 z 5

" Inu " (tohle slovíčko tam bylo použito vícekrát,než "stampede") - sice jsem horko,těžko dočetla,ale za mě opravdu velké zklamání :(

Iva B.
28.04.2016 5 z 5

Knižky od Deavera mám moc ráda!! Vždy jsem překvapená jak to nakonec dopadne :-). Tato knížka opět nebyla vyjimkou, moc se mi líbila a určitě stojí za přečtení, zejména pro ty kteří mají rádi napětí a nečekané konce.

Kodetka
17.04.2016 5 z 5

Kathryn je moje oblíbená postava. Příběhy s ni jsou napínavé, zajímavé a také velmi nečekané. Tato kniha není výjimkou.

MJ68
15.04.2016

Opravdu jsem jediná, komu vadilo opětovné používání výrazu "stampede"? Nehodnotím, protože jsem knihu nedokázala dočíst a to hlavně kvůli pro mě špatnému překladu.

čef
10.04.2016 5 z 5

Správná detektivka musí umět překvapovat a to se tady určitě povedlo. Ať již jde o samotný motiv pachatele, jeho metody i způsob dopadení nebo i důvody chování dětí hlavní hrdinky, která sama sebe rovněž překvapí v soukromém životě. Tento výčet není samozřejmě úplný, vždyť se jedná, podle mne, o jeden z nejlepších románů autora.

wir
07.03.2016

Za mě super, konec zase sice, jak začíná být zvykem u autora lehce přitažené a to hne několikrát, ale neodrazuje mě číst jeho knihy dál. Příjemná změna od série knih s Lincolnem R.

Jančislava
16.02.2016 5 z 5

Opět pěkná a promyšlená kniha od Deavra. Zajímavý motiv a vývoj událostí. Konec kupodivu není překombinovaný ( což se u Deavera stává často ). Za mě spokojenost a doporučení k přečtení.

HDosoudilová
03.02.2016 3 z 5

Na tuto knihu jsem se strašně těšila. Miluju totiž všecky knihy tohoto autora a obzvlášť sérii s Kathryn Danceovou. Opět se mi příběh četl skvěle, je to zase něco jiného. Od začátku jsem se nemohla od čtení odtrhnout, nicméně znám od Deavera mnohem lepší knihy. Bylo zde možná až moc záplatek najednou, některé asi zbytečně. A konec mi přijde docela přehnaný. Ovšem doufám, že bude pokračování.