Kříže u cesty

Kříže u cesty https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27167/krize-u-cesty-27167.jpg 4 588 89

Kathryn Danceová série

Montereyský poloostrov zaplavil strach. U silnic se začaly objevovat kříže – nikoli ovšem jako pomníčky obětí nehod, ale jako zlověstné znamení z rukou vraha. Co kříž, to jeden člověk, který zemře velmi krutým způsobem jen proto, že vrahovi poskytl přístup k údajům o svém soukromí na internetovém blogu nebo na sociální webové síti. Složitý případ skončí na stole Kathryn Danceové, agentky z Kalifornského úřadu vyšetřování a odbornice na kinezickou analýzu. Spolu s kolegy sleduje stopy k problémovému teenagerovi Travisi Brighamovi, který při autonehodě zabil dvě středoškolačky a vysloužil si za to ostrou kritiku na populárním blogu. Vše nasvědčuje tomu, že Travis připravuje krutou odplatu pro ty, kteří ho na internetu zostudili – a podle jeho názoru mu tím zničili život. Kathryn Danceová a její tým čelí nejen Travisovi, který bravurně uniká díky počítačovým znalostem nabytým při hraní síťových online her, ale klacky pod nohy jim hází i místní politici, paranoidní rodiče a v neposlední míře i samotný blogger, který v závěru ohrozí nejen vyšetřování, ale i samotnou Danceovou... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

Roadside crosses , 2009

margoj
05.07.2017 5 z 5

Napínavá kniha, která se rychle četla - najednou jsem měla 50 stránek za sebou. Jako u každé jeho knihy jsme si museli počkat na pravého vraha až skoro ke konci.
Potešilo mě, že kniha nebyla úplně do hloubky zaměřená na počítače, trochu jsem se toho bála. Naopak mě zklamalo, že ke konci už nebyla žádná zmínka o Travisovi, mohl alespoň napsat, jak se mu daří.
Co napsat více? Kniha si těch 5 hvězdiček zcela zaslouží.

raty
31.05.2017 5 z 5

Čtivé a napínavé. Zároveň zajímavá výprava do světa PC her a blogů.

Laf
01.05.2017 4 z 5

Výborně napsané a čtivé. Neustále se něco děje, takže čtení jde skoro samo. A navíc to bylo tak zamotané, že jsem byla překvapená, kdo nakonec za tím vším stál. Můžu doporučit :)

katushah
31.03.2017 4 z 5

Dobrý nápad a děj, ale kniha mně celkově tolik nezaujala. Deaver umí lepší.

kveta1410
17.02.2017

Dobře čtivá detektivka, která nám dá nahlédnout do moderního světa PC her, blogů, virtuality. Z nějakých důvodu nechceme do tohoto světa vstoupit a poznat ho. Stačí nám jen nahlédnout .......
A to, tato kniha činí i se smutným příběhem.

Market = )
20.01.2017 4 z 5

No, u Deavrových knížek se mě už asi permanentně drží paranoia, na druhou stranu mě díky tomu jen tak něco nepřekvapí :-D. Jsem ráda, že tentokrát se neukázal jako záporná postava nikdo z mých oblíbenců, i když jsem je postupně na přeskáčku podezírala (zejména proto, že mi zápletka docela připomněla Prázdné křeslo...). Prima počtení, jako vždy.

ArwenAragorn
30.12.2016 1 z 5

Nedočetla jsem.

BlackBlade
06.12.2016 4 z 5

Příběh mě nadchl myšlenkou, že část děje je odehrává částečně i ve virtuálním světě blogů a MMORPG hry (sám jsem jich několik hrál). Proto dávám 4 hvězdy.
Jinak je to šedý průměr (3/5) a posledních cca 15 % knihy je už jen velmi slabý dojezd. Chápu autora, že chtěl mít asi u všech "větví konec, ale mohl to zkrátit.

Skripi
17.11.2016 3 z 5

Taký šedý priemer. Mohla to byť lepšia kniha, autor to moc domotal. Menej je viac. A hlavne menej opisov...

mynamail
15.11.2016 3 z 5

Nebylo to špatné, taková slušná kriminálka. Souhlasím s tím, že některé pasáže - výpisky z blogů - byly chvílemi přísliš zdlouhavé a nudné. Mozek jsem si namáhala, kdo že za tím vším je, nějak jsem nechápala, proč některé vůbec agentka podezírá.
Ale jedno je jasné a i z knihy plynoucí: internet, blogy, sociální sítě, koneckonců i tato databáze ovlivňují náš život, naše názory, pohled na svět, na sebe, na přátele. Je neskutečné, co vše dokážeme pověsit na síť... Všichni to víme a stejně bez toho nedokážeme žít a píšeme píšeme píšeme. Jenom abychom nezapomněli taky mluvit.
Zkusím ještě jednu její knížku a uvidím, jestli pak sáhnu i po třetí.

Lu89
19.10.2016 3 z 5

Chvílemi velmi dobře napsaný příběh, který se občas totálně zkazil nudnou či nepovedenou zápletkou. Nebudu lhát, ale čekala jsem víc

soukroma
08.10.2016 3 z 5

Zbytečně upovídaná, popisná kniha bez dobrých věrohodně se chovajících postav a hlavně bez napínavého děje s uvěřitelným rozuzlením. 50%

Niu
27.09.2016 5 z 5

Super pokračování případů Kathryne Danceové. Velké množství zápletek, zvratů a čtivost, to je to, čeho si na Deaverových detektivkách cením. Doporučuju všem, kteří mají rádi tento žánr.

moudivlacek
07.09.2016 4 z 5

Případ Kathryn je pokračováním toho prvního, opětovně jsem nebyla zklamána, napětí od začátku až do konce, budete si namáhat mozek a fandit hrdinům. Závěr vás opětovně hodně překvapí.

Aymira
21.08.2016 4 z 5

Deaver opět nezklamal. I když příběh malinko slabší, přesto pro mě hlavně od poloviny pořádně čtivý. V knize je přece jen poměrně dost návazností na předcházející díl, takže určitě doporučuju prvně přečíst Spící pannu. Příběh pojednává v dnešní době o dost aktuálním tématu - život na sociálních sítích a online hrách versus reálný život. Samozřejmě dojde opět k více zvratům, kdy z hodných se stávají zlí a ze zlých hodní.

Lenča89
15.06.2016 5 z 5

Opět skvělá kniha :-)

TeaPeter
08.04.2016 5 z 5

Výborná deaverovka, která už rozdýchala poslabší první díl série. Tady už se to uzluje, jakby jeden čekal. A ten závěr? Nemá chybu. Ono často za nápadně okázalým projevováním něčeho (poctivost, morální integrita, skromnost, dobročinnost,...) sedí něco jiného a vůbec ne pěkného...

sipkulka
21.02.2016 5 z 5

Velmi čtivá knížka plná zvratů které by člověk asi jen tak nečekal ;)

Smeták
13.01.2016 4 z 5

Napínavá, strhující, překvapivá, velice čtivě napsána kniha

Iva B.
23.11.2015 5 z 5

Výborné, čtivé, nečekaný konec.. to mám ráda, skvěle se četla, rozhodně můžu doporučit :-)