Kříže u cesty

Kříže u cesty https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27167/krize-u-cesty-27167.jpg 4 588 89

Kathryn Danceová série

Montereyský poloostrov zaplavil strach. U silnic se začaly objevovat kříže – nikoli ovšem jako pomníčky obětí nehod, ale jako zlověstné znamení z rukou vraha. Co kříž, to jeden člověk, který zemře velmi krutým způsobem jen proto, že vrahovi poskytl přístup k údajům o svém soukromí na internetovém blogu nebo na sociální webové síti. Složitý případ skončí na stole Kathryn Danceové, agentky z Kalifornského úřadu vyšetřování a odbornice na kinezickou analýzu. Spolu s kolegy sleduje stopy k problémovému teenagerovi Travisi Brighamovi, který při autonehodě zabil dvě středoškolačky a vysloužil si za to ostrou kritiku na populárním blogu. Vše nasvědčuje tomu, že Travis připravuje krutou odplatu pro ty, kteří ho na internetu zostudili – a podle jeho názoru mu tím zničili život. Kathryn Danceová a její tým čelí nejen Travisovi, který bravurně uniká díky počítačovým znalostem nabytým při hraní síťových online her, ale klacky pod nohy jim hází i místní politici, paranoidní rodiče a v neposlední míře i samotný blogger, který v závěru ohrozí nejen vyšetřování, ale i samotnou Danceovou... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

Roadside crosses , 2009

marcela6320
26.06.2015

Opět moc hezká knížka ,velmi čtiva.

petrels
04.05.2015 4 z 5

Myslím, že to byla mé první seznámení s tímto autorem. Nebyl jsem zklamaný, ale závěr byl opravdu nečekaný.

Nelly
28.04.2015 3 z 5

Knížka mne zklamala - první půlka zdlouhavá, pro mne nezajímavé výpisy z blogů, zápletka zamotaná víc než je zdrávo se dala u tohoto autora očekávat - takže finále už více podle mého gusta. Těšila jsem se na samostatný případ K.D., ale nevím, nevím, zda půjdu do další knihy z této série, Lincoln s Amélií mi jsou bližší (i když ty jejich tabule...).

rengers
03.01.2015 5 z 5

Druhé pokračování s detektivem Kathryn Danceovou poukazuje na sílu internetu a zločinu. Jak lze mediálně oblbnout lidi a vštípit jim lživou pravdu, které bezmezně věří!? Nevěřte všemu co slyšíte a vidíte v televizi a nevěřte všemu , co se píše na internetu. Žijte svůj vlastní život, který je skutečný! Velmi pěkné čtivo.

wally
19.09.2014 3 z 5

80% knížky jsem se bavil a byl napětím napnutý na maximum....ale pak přišlo poslední 30-40 stránek, totální překopání, neskutečné zvraty a můj dobrý dojem byl tentam...ta překombinovanost v závěru byla jen ku škodě..ale takový je Deaver a jiný už asi nebude...někdy nezbývá než říct ´škoda´...

Nunynka
29.05.2014 5 z 5

Kniha byla super. Podle mě nejlepčí autor detektivek. Super a nepředvídatelné zápletky.

evafort
16.03.2014 5 z 5

Skvělá knížka, jako předchozí, oblíbila jsem si hlavní hrdinku a opět plná překvapení.

Eevina
20.02.2014 5 z 5

Rozhodně lepší než Spící panna, ta sice nebyla špatná, ale mě více baví zápletky, kdy do konce nevím, kdo je vrah a tady mě teda čekalo pořádné překvapení. Takže kvůli příběhu je pro mě tahle kniha lepší, ale co se týče knihy samotné, myslím si, že napsáno stejně dobře jako Spící panna, Jeffery Deaver prostě umí:)

koki.veru
04.02.2014 5 z 5

Krásná knížka se zajímavou zápletkou :)

astroweb
01.02.2014 4 z 5

Deaver je téměř pokaždé trochu jiný, jako tento jeho román. Skvělé.

astroweb
01.02.2014 4 z 5

Deaver je téměř pokaždé trochu jiný, jako tento jeho román. Skvělé.

Petronille
26.01.2014 4 z 5

Tato knížka mě bavila víc než Spící panna, ale nebyla tak dobrá jako některé jiné knihy od Deavera. Kniha mi přišla hodně podobná co se týče tématu knize Modrá sféra. Je to spíš taková oddechovka, i když musíte přemýšlet kdo je nakonec vrah.

studentice
17.10.2013 3 z 5

Knížka byla relativně napínavá, jak ji člověk začal číst, tak už ji musel dočíst, aby věděl, jak dopadně. Nicméně souhlasím s ostatními názory, že byla až příliš překombinovaná a téma knihy také není úplně můj šálek čaje. Pro mě detektivní průměr

asterixka
06.10.2013 3 z 5

Kniha fajn, celkem napínavá, typické dějové "deaverovské" zvraty, k tomu zajímavý námět. Ale konec tedy už byl opravdu hodně zamotaný.

gilt
12.08.2013 5 z 5

Deaver nezklamal. Napínavý příběh z překvapujícím závěrem.

lenocka2013
01.08.2013 5 z 5

Hruba kniha, ale za to mala smrnc, kazdu stranku som zo zaujmom hltala, velmi dobre napisana, perfektny pribeh, co dodat?1*

evasamankova
14.03.2013 3 z 5

Čtivá, napínavá, ale na konci zamotaná a překombinovaná.

ewisek22
12.02.2013 5 z 5

Kupovala jsem si ji už jen kvůli tomu obsahu, který mě fakt zaujal. Líbí se mi knížky s agentkou Kathryn Danceovou. Do posledních pár stránek, jak je toho u pana Jefferyho Deavera zvykem, jsem si fakt nebyla jistá, kdo to vlastně dělá...A tak to má podle mně u tohoto žánru být. Taaakže podtrženo, sečteno...dávám pět hvězdiček za skvělé počteníčko:)))

lanusinka
27.11.2012 4 z 5

Musím říct, že i když kniha bavila, Spící panna byla o chlup lepší...

senoritar
07.11.2012 5 z 5

Možná je to tím, že tohle byla moje úplně první Deaverovka, kterou jsem kdy četla, ale kniha mě naprosto uchvátila. Napětí, nečekané zvraty a překvapivé rozuzlení, to vše ještě okořeněno Kathryniným osobním životem. Přečetla jsem ji doslova jedním dechem a pak ještě jednou. Moc se mi líbila.