Propast smrti

Propast smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481593/bmid_propast-smrti-8jP-481593.jpg 4 1535 1535

Kate Marshallová série

Soukromá detektivní kancelář Kate Marshallové a Tristana Harpera má svůj první velký případ. Před dvanácti lety odhalila novinářka Joanna Duncanová politický skandál a poté záhadně zmizela. Většina lidí už zapomněla, jen Joannina matka stále po své dceři pátrá. Kate a Tristan vycházejí při svém vyšetřování z Joanniných složek a poznámek a jdou krok za krokem po jejích stopách. Mezi jejími osobními věcmi odhalí Kate jména dvou mladých mužů, kteří také zmizeli. Když pospojuje poslední dny těchto tří pohřešovaných lidí, Kate si uvědomí, že Joanna pravděpodobně narazila na něco mnohem zlověstnějšího, než by kohokoliv napadlo: sériového vraha... Nový thriller Roberta Bryndzy vám ukáže, jak hluboká může být PROPAST SMRTI.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Cosmopolis

Darkness Falls , 2021

Didi15
29.12.2021 5 z 5

Bryndza nikdy nezklame , jeho knihy jsou velice čtivé a čtou se prakticky samy . Děj velmi rychle plyne a nenajdeme zde rozsáhlé popisy postav či prostředí . Pro mě je to taková knižní jednohubka :D Ale i tak hodnotím vysoko .

terkezka
28.12.2021 5 z 5

Přečetla jsem za dva dny, napínavá, nedalo se odtrhnout, ostatně - jak se u pana Bryndzy zvykem .. :) doporučuju :)

anet.myblog
28.12.2021 3 z 5

Propast smrti je nejnovější knihou Roberta Bryndzy ze série s Kate Marshallovou.

Tento díl mi přišel méně akční než ten předchozí, nebyly tady takové ty nečekané zvraty jako v některých předchozích knížkách. Na druhou stranu příběhy Roberta Bryndzy se čtou samy a stránky
vám ubývají pod rukama.

V knížce mi zkrátka chybělo napětí a akce, i tak knihu můžu doporučit, pokud hledáte nějakou detektivku na oddych, ale Mlha nad Shadowsands se mi líbila víc :)

|#spoluprace ~ za poskytnutí knihy děkuji @cosmopolis_cz & @grada_cz

sramkovamichala
28.12.2021 4 z 5

Opět zajímavý příběh, nicméně o trochu slabší než dva předchozí díly.

Valdora
27.12.2021 4 z 5

Vánoční dárek a autor opět nezklamal. Doufám, že další díl z této série na sebe nenechá dlouho čekat.

blebuska
27.12.2021 5 z 5

Robert Bryndza opět nezklamal. Kniha měla vše, co má mít - správný spád, záhadu, napětí i překvapivé odhalení. Vřele doporučuji

bookbug_cz
27.12.2021 4 z 5

(SPOILER) Robert Bryndza vytvořil novou sérii thrillerů s hlavní hrdinkou Kate Marshallovou, bývalou policistkou, současnou soukromou vyšetřovatelkou a nově i majitelkou karavanového kempu. Propast smrti je již třetím dílem této série a já musím znovu uznat, že povedeným.
Na začátku příběhu stojí zmizení novinářky Joanny Duncanové, která pár měsíců před svým záhadným zmizením odhalila velký politický skandál. Po téměř dvanácti letech si její matka objedná Kate a jejího kolegu Tristana jako soukromé detektivy, aby konečně zjistili pravdu a pomohli jí tak uzavřít nejtěžší kapitolu svého života.
Kate známe jako kladnou hrdinku, která si toho v životě vytrpěla až příliš. Při svém působení u policie odhalila totožnost dlouho hledaného sériového vraha, avšak netušila, že ho má ve své blízkosti. Detektiv šéfinspektor Peter Conway, Katin šéf a milenec, znásilňoval a vraždil v oblasti Londýna, dokud ho sama Kate neusvědčila. Z jejich krátkého a nepříliš romantického vztahu vzešel syn Jake, kterého si do péče vzali Katiny rodiče, neboť ona svůj žal a smutek utápěla v alkoholu. Nyní začíná znovu a snaží se abstinovat a obnovit svůj vztah se synem.
Propast smrti je thriller, kde převládají detektivní prvky. Vyšetřování, jeho metody a postupy, jsou tu znát na každém kroku.
Nudit se nebudete, Bryndzův styl psaní je neskutečně čtivý, stránky vám budou plynout ohromující rychlostí. Ale nečekejte šokující zvraty, není jich tu tolik a ne v takové míře. Jedná se o thriller o dost klidnější než třeba u Sagera nebo Regan. Každopádně zápletky – ty má Bryndza vystavěné na světové úrovni.

Sonne
26.12.2021 5 z 5

Napínavé od začátku do konce, který je naprosto nečekaný. Opět úžasně napsaná kniha

Peggy2711
26.12.2021 3 z 5

Přečetla jsem všechny knihy autora zdá se mi, že jsou čím dál horší. Kniha mě nedokázala vtáhnout, popisy prostředí i postav mi přišly odbyté, ničím mě neupoutaly a pachatele jsem odhalila docela brzy, takže mě pak ani moc nepřekvapilo rozuzlení. Bylo tam dost hluchých míst, škoda.

Ondra_P
25.12.2021 5 z 5

Co jiného od Roberta Bryndzy čekat, než skvělou detektivku. I další díl ze série s Kate Marshallovou Propast smrti je opět vynikající a fanoušci autora budou rozhodně potěšeni.

Květ
25.12.2021 4 z 5

Od Bryndzy jsem si dopřála malý oddech a asi to prospělo, u jeho nejnovější detektivky jsem se bavila stejně dobře jako u těch prvních. Propast smrti není příliš akční, není tu oběť na každé stránce, ale vyšetřování Kate a Tristana jsem si užívala, knížka je úžasně čtivá, to Bryndza umí. Oddechová četba na pohodu :)

happy-smile
25.12.2021 5 z 5

Bryndzovy knihy se čtou samy. Začnete číst a prostě musíte pokračovat až jste najednou na konci knihy. Nová vyšetřovatelka Kate Marshallová mě baví a těším se na další její příběhy.

GYROTOURBILLON
25.12.2021 3 z 5

Plně souhlasím s mirunda.

mirunda
24.12.2021 3 z 5

Nevím proč, ale tahle kniha mi přišla nejslabší od autora. Řekla bych, že měla dost hluchých míst. Ale na další se zase těším.

Alena1957
20.12.2021

Opět Bryndza nezklamal, detektivka měla spád a četla se velice dobře. Všechny knihy od tohoto spisovatele jsou moc pěkné, už se těším na další. Moc doporučuji.

hlenicka
20.12.2021 3 z 5

Robert mě baví každou svou knihou. Jsem jeho fanoušek. I po nové knize pořád,ale .. On to umí lépe. Má vyborný styl psaní,jeho vyprávění vás nutí otáčet stranu za stranou s vidinou toho,že se dozvíte další informace k příbehu a i s tím,že vaše kafe bude fakt studený..
Tenhle příbeh me bohužel zklamal, chybelo napetí. Vubec me to tentokrat nelákalo otáčet rychle,jako bylo při předchozích knihach. Skrabala sem si lak na nehtách, chytala neexistující mouchy na stěne,psala smsky ..to behem čtení. nechytlo mě to. Sice jsem mela dočteno za 3 dny,ale postrádalo to nejaky lepší,napínavejší story a konec hrozne useknutý, beh napětí. Dřív me stvalo jeho vyprávění, dokázala na půl strany popsat holku, jen jak vypadá,že ma rozevlaté vlasy,sukni do pasu atd. na půl strany. to sem vzdy preskakovala odstavce. V nové knižce už ubral, za co ma 10 bodu :)
Ale pro příste, prosím, více napětí, at si můžu kousat nehty a zase zapomenout vypít teplý kafe :)

Knižní střípky
19.12.2021 3 z 5

Asi tak, za mě tentokrát tři hvězdičky z pěti, a to jen proto, že to je můj oblíbený spisovatel. Příběh je opravdu hodně pozvolný, žádné infarktové akce zde nečekejte, nicméně stejně se to četlo dobře, pan BRYNDZA psát umí. Ale přiznám se, že kdyby tento thriller nebyl součástí mé oblíbené série, tak bych ho možná odložila, dočetla jsem čistě a pouze ze setrvačnosti. A samozřejmě z potřeby vědět, co nového se u Kate a Tristana děje. Ten detektivní případ jako takový mě bohužel nijak neoslovil. Vždy jsem velice ráda, když se mi povede odhalit pachatele, ale fakt ho nechci odhalit v podstatě na první dobrou v okamžiku, kdy se v knize poprvé objeví. A když se mi potom v závěru můj tip potvrdil, tak jsem ani nijak nadšená nebyla, protože to za mě bylo prostě prvoplánové a jasné od samého začátku. Holt, ne vždy může být posvícení, někdy přijde i slabší kousek. Nicméně věřím, že u dalšího dílu už zase budu spokojená maximálně, jako vždy předtím.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

Tupoun
19.12.2021 4 z 5

(SPOILER) Jak jsem v komentáři u knihy Kanibal z Nine Elms uvedl, v první knize, ještě s Erikou Fosterovou, autor dělal z postav lesby a gaye takovým způsobem, že měl člověk pocit, že zde žijeme v poměru 50:50 a ne 96:4. V dalších knihách už žil jakž takž v realitě. Kniha Propast smrti je však něco úplně jiného. Děj se odehrává v gay komunitě, takže je to přirozené prostředí, kde jsme zase my, většinoví, v minoritě. Navíc si můžeme být jisti, že je alespoň v základu popsáno věrně. Dal jsem o hvězdu méně. Tento příběh je oproti předchozím takový až moc poklidný, místy až ospalý, jen sem tam přijde pár stránek staré dobré akce a napětí. Ale to spíše, vyjma závěru, díky vrahovi než Kate a Tristanovi. Tušení asi v jedné třetině knihy o tom, kdo je vrah, celkovému dojmu taky moc nepřidalo. Za opravdu trapný moment považuji, když Kate při pohledu na identikit ihned položí otázku, zda neměl pachatel paruku a umělý chrup? To bys fakt nevymyslel. Pozná paruku a herecký chrup, ale obličej, s kterým se opakovaně setkala, nikoliv. Tady autor sklouzl až k přílišné jednoduchosti. Klasickému americkému braku se přiblížil popisem mužských postav, kdy všichni borci mají přes 180 cm, jsou to vysportovaní svalovci... Pokud to tedy nepsal ve fitku. Dal bych osobně za sebe hvězdy spíše jen tři, ale celkově je to běžná, konzumní a odpočinková detektivka, klasicky vystavěná, žádný thriller, takže proč jí škodit? A žádný autor nepíše věčně eňo ňuňo. Tak si musíme počkat na další, již samotným Robertem Bryndzou avizovanou, záhadnou zápletku.

martina4103
18.12.2021 5 z 5

Četla jsem všechny knihy od Roberta Bryndzy a musím říct, že tahle se mi líbila zatím nejvíc. Nejdřív sem u první knihy neměla Kate moc ráda. Teď ji mám radši než Eriku :D. Pěkné čtení!

chrastova.m
18.12.2021 5 z 5

Opět to byla u pana Brynzy sázka na jistotu! Perfektní příběh, napínavé čtení od začátku až do konce, které mě nutilo nepřestávat číst, proto jsem knihu zhltla skoro na jeden nádech :-) už se moc těším na další pokračování!