Propast smrti

Propast smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481593/bmid_propast-smrti-8jP-481593.jpg 4 1535 1535

Kate Marshallová série

Soukromá detektivní kancelář Kate Marshallové a Tristana Harpera má svůj první velký případ. Před dvanácti lety odhalila novinářka Joanna Duncanová politický skandál a poté záhadně zmizela. Většina lidí už zapomněla, jen Joannina matka stále po své dceři pátrá. Kate a Tristan vycházejí při svém vyšetřování z Joanniných složek a poznámek a jdou krok za krokem po jejích stopách. Mezi jejími osobními věcmi odhalí Kate jména dvou mladých mužů, kteří také zmizeli. Když pospojuje poslední dny těchto tří pohřešovaných lidí, Kate si uvědomí, že Joanna pravděpodobně narazila na něco mnohem zlověstnějšího, než by kohokoliv napadlo: sériového vraha... Nový thriller Roberta Bryndzy vám ukáže, jak hluboká může být PROPAST SMRTI.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Cosmopolis

Darkness Falls , 2021

Martina1805
17.12.2021 5 z 5

Autor opět nezklamal, perfektně vymyšlený příběh.

Pepina19
17.12.2021 4 z 5

Opět velmi dobré čtení, jen pachatele jsem tentokrát odhalila celkem brzy.

Katulinka69
13.12.2021 4 z 5

Tohle se čte prostě samo. Super

zuzana2599
11.12.2021 5 z 5

Ani já nikdy neodolám skvělým detektivkám Roberta Bryndzu ! Chvíli po dočtení případu se dívám na strom na obálce knihy a vlastně až teď chápu jeho význam... Ten strom je jako sériový vrah z tohoto případu, vrah, který má dvě tváře.
Povedená obálka s tradičně vynikajícím čtením uvnitř. Očekávám čtvrtý případ Kate a Tristana a již nyní vím, že to bude opět bezva jízda !!!

Heli20
11.12.2021 4 z 5

Kniha se moc hezky četla,mám ráda spisovatelů v styl.Rozuzlení nebylo překvapivé, tušila jsem to. Jenom mi trochu vadí ti homosexuálové.Mám pocit, že jich je v knize moc, jsou na každém rohu, jako by to bylo naprosto běžné, ale to ve skutečnosti není. To mi trochu vadí, ale jinak nic proti nim, respektuji každého a chápu ze každý spisovatel promítá do příběhu kousek sama sebe. Přesto ale kvůli tomu nemohu dát plný počet hvězdiček.

Peta0405
10.12.2021 4 z 5

Další výborný Bryndza, jeho knihy se čtou samy, až je mi líto, že to vždycky tak rychle uteče :-). Tentokrát jsem rozuzlení věděla celkem brzo, ale ani pak mě to nepřestalo bavit. I Kate už jsem přišla na chuť :-), i když teda Erika pro mě pořád ještě vede :-). Doufám, že se s oběma ještě potkáme...

Kaja1
10.12.2021 4 z 5

Kniha se čte dobře. Tentokrát jsem pachatele odhalila brzy a potom jsem jen čekala kdy na to Kate a Tristan přijdou:)) Mám Bryndzu ráda, jen mi připadá, že těch gayů je nějak moc....chtělo by to změnu

Havrnka
09.12.2021 5 z 5

Tak to bylo WOW!! Opět ten správný Bryndza. Moc dobré, napínavé a i zamotané. Tentokrát jsem pachatele uhodla!!!

hulkaliborek
09.12.2021 5 z 5

Další kniha od mého oblíbeného autora nezklamala, poctivá detektivka, čte se samo, mohu jen a jen doporučit!

MamaKnihomolka
08.12.2021 4 z 5

Třetí díl série s Kate Marshall.
Kate a Tristan si otevřeli detektivní kancelář a jejich první pořádný případ je zmizení novinářky před dvanácti lety. Kate se snaží v informacích o zmizení udělat jasno a když najde jméno David Lamb a Gabe Kemp, otevírají se další a další dveře případů, které jsou propletené více než by samotná policie tušila.
•••
Co se týče postav tak Kate a Tristan jsou skvělí, reálně uvěřitelní a sympatičtí. Jinak je v knize docela dost vedlejších postav, občas jsem se musela zamyslet o kom je zrovna řeč a někdy mi to došlo až během čtení.
Autor čtenáře seznamuje i s událostmi z předešlých dílů, takže knihu může číst i ten, který předešlé díly nečetl.
Text se četl dobře a krátké kapitoly podle mě dodaly na dynamičnosti. Přišlo mi, že je snad každý podezřelý, ale nakonec jsem si dala dvě a dvě dohromady a částečně se strefila.
•••
Autor napsal i šesti dílnou sérii s Erikou Fosterovou. Zatím jsem četla jen první díl a sama Erika mi byla tak nesympatická, že mě od dalších dílů naprosto odradila. Ale příští rok sérii dám ještě šanci. Další díl s Kate si rozhodně nenechám ujít.

rumova_kulicka
07.12.2021 3 z 5

Taky se musím přidat ke čtenářům, kteří mají radši sérii s Erikou. Ten začátek v kanibalovi byl fakt skvělý, takže jsem čekala stejnou jízdu jako v předchozí sérii, ale bohužel. Nějak nemůžu přijít na chuť tomu, že vyšetřování je na úrovni soukromých detektivů a tak nemají žádné pravomoce. Kniha ale čtivá je, to se ji upřít nedá a určitě si přečtu i další díl. Tak doufám, že mě bude bavit víc.

dencazrnu
05.12.2021 5 z 5

Prostě a jednoduše knihy od Roberta miluji! Opět jsme se dočkali strhující jízdy plné zvratů. Je fakt, že tentokrát v knize nebylo tolik napětí, jako tomu bylo u předchozích dílů, ale i tak jsem se neskutečně bavila. Promyšlenost celého příběhu, dialogů i hlavní dějové linky byla naprosto dokonalá. Hrozně se mi líbí, že člověk při čtení nenarazí na místa, u kterých by si říkal " a proč to tam vůbec je?" Vše je do posledního detailu promyšlené, vysvětlené a velmi chytře ukončené. Kniha nešla odložit a už netrpělivě vyhlížím další pokračování. A třeba další na řadě bude moje milovaná Erika? :-)

milosko_b
05.12.2021 3 z 5

Nepáči sa mi táto kniha, námet je12 rokov stratená osoba.. nezáživné..všetci,doslova všetci si pamätajú čo robili, čo hovorili,s kým telefonovali pred 12 rokmi..hociviem, že autor je gay,je ženatý a manzela má z Nitry,tak v tejto knihe to už prehnal,mal som pocit, že percento homo a heterosexuálov je obrátené. Pre mňa najslabšia kniha.. séria Fosterova je oveľa lepšia..

JustWomen
04.12.2021 5 z 5

Tohle bylo skvělé čtení, super postavy, téma, mělo to hlavu a patu, logiku a dostatečné napětí. Doporučuji.

georginaa
04.12.2021 5 z 5

Tak to byla jízda, to se četlo samo. V půli knihy jsem si tipla, kdo za tím vězí, měla jsem dva adepty a ejhle....uhodla jsem, ale výsledek mě šokoval. Prostě tak jak to Robert umí, stále něčím čtenáře překvapí. Musím říct, že s každým dílem mě víc a víc nadchne, neztrácí to napětí, akčnost a ani zvědavost. Už se těším na další pokračování Kate a Tristana.

MMacicekk
03.12.2021 5 z 5

V této knize se autor věnuje poctivému detektivnímu pátrání, výslechům svědků a s ním i pomalým sbíráním drobných střípků, které vedou k odhalení totožnosti vraha. Napsal detektivní příběh, který má hlavu i patu, zajímavou zápletku, dobře vystavěné dialogy, pátrání je logické a systematické a nechybí mu napětí, překvapivé odhalení, ani nějaká ta akce na závěr. Autor nepoužívá vycpávky jen proto, aby kniha měla víc stran – jeho příběh jich má totiž tak akorát. Opět jsem velmi spokojená a těším se na další díl.

Ajuszka
02.12.2021 5 z 5

Budu se zase opakovat, ale Erika byla prostě Erika.. Nějak si ke Kate nedokážu najít cestu.
To ale neznamená, že kniha nebyla dobrá!
Byla skvělá, příběhem a celkovým stylem mi to tentokrát připomínalo tvorbu Tima Weavera, ale kniha mě opravdu bavila. A jak jinak, Robert Bryndza je mistr velkých zvratů. Ani v této knize nám nezůstane nic dlužen, u konce jsem zase zírala.

caspr22
30.11.2021

Tato kniha byla nuda. První dvě knihy pecka. Druhý díl byl nejlepší. U této knihy, jsem velmi brzo přišla na vraha, myslím si, že vraha odhalil pomalu každý. Takže jsem doufala v brzký konec, abych mohla knihu odložit. Za mě osobně to byla nejhorší kniha tohoto autora.

Knižnítoulky
30.11.2021

Propast smrti je třetím dílem již známé série Kate Marshallové velmi oblíbeného autora Roberta Bryndzy. Příběh nepostrádá drsnost a násilí, jak jinak když jde o vraždy, ale s mistrnou mírou ohleduplnosti ke všem čtenářům. Opět doporučuji. :-)

Kizuizi
29.11.2021 5 z 5

Napínavého čtení, překvapivý konec, a i jsem měla důvod k radosti - vyšla má teorie! Skvělé popisy, zajímavé prostředí, a také náhled do pachatelovy temné mysli - vše bylo perfektní.