Propast smrti

Propast smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481593/bmid_propast-smrti-8jP-481593.jpg 4 1535 1535

Kate Marshallová série

Soukromá detektivní kancelář Kate Marshallové a Tristana Harpera má svůj první velký případ. Před dvanácti lety odhalila novinářka Joanna Duncanová politický skandál a poté záhadně zmizela. Většina lidí už zapomněla, jen Joannina matka stále po své dceři pátrá. Kate a Tristan vycházejí při svém vyšetřování z Joanniných složek a poznámek a jdou krok za krokem po jejích stopách. Mezi jejími osobními věcmi odhalí Kate jména dvou mladých mužů, kteří také zmizeli. Když pospojuje poslední dny těchto tří pohřešovaných lidí, Kate si uvědomí, že Joanna pravděpodobně narazila na něco mnohem zlověstnějšího, než by kohokoliv napadlo: sériového vraha... Nový thriller Roberta Bryndzy vám ukáže, jak hluboká může být PROPAST SMRTI.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Cosmopolis

Darkness Falls , 2021

eva3992
28.11.2021 4 z 5

Je tu již třetí případ Kate Marshallové. Tentokrát Kate a Tristan, už jako soukromí vyšetřovatelé, před sebou mají odložený případ. Před třinácti lety zmizela novinářka Joanna Duncanová a policie za tu dobu vůbec nepokročila. Pustí se tak do vyšetřování a odhalují velice zajímavé souvislosti a vypadá to, že přišli na stopu sériového vraha…

Toto je jedna z mála sérií, kterou čtu od začátku a opravdu se těším na každý její další díl. Kate a Tristan jsou pro mě obyčejní lidé (i když Kate za sebou má neskutečnou minulost), kteří mi přirostli k srdci a jsou mi sympatičtí. Fandím jim v jejich pátrání i v jejich životech a těším se nejen na detektivní zápletku, ale i na to, kam se sami posunou.

Jak už to u knih Roberta Bryndzy bývá, i tato je neskutečně čtivá. Od prvních řádků si mě získala a nepustila až do konce. Kniha je ze začátku zajímavá, postupně graduje, pohltí Vás a pak už ji nemůžete odložit, dokud nezjistíte, jak to vlastně celé bylo. Je to napínavé a napsané tak, že Vám přijde naprosto každý podezřelý. V tomto díle se mi moc líbilo lehké a vtipné zakomponování Agathy Christie a jejich postav.

Bohužel musím jednu hvězdičku strhnout a to proto, že jsem v tomto díle odhalila vraha velice brzy. Mám raději, když sama do konce netuším, kdo bude vrahem. Ale i přesto jsem si čtení moc užila a těším se na další díl.

Aligator805
27.11.2021 4 z 5

Velmi dobře se mi to četlo. Za mě nejlepší díl ze série o Kate. Dobré čtení na zimní večer.

Blaufik
25.11.2021 4 z 5

Kniha se mi opět bezvadně četla, stránky jen lítaly a konec se přiblížil dříve, než jsem si přála, což jsou takové příjemné "mínusy" těchto knih. Jistě mi dáte za pravdu, že je útrpné čekat takovou dobu na to, abysme po jednom nebo dvou odpoledních opět neměli co číst.

kolacky
25.11.2021 4 z 5

Moc dobrá série. Držím palce, aby si zachovala kvalitu, ale u pana Bryndzy je kvalita pořád.

tulip131
25.11.2021 4 z 5

Ten zná toho a ten zase toho, přičemž všichni se znají, jen jinak. Kate a Tristan řeší svůj další případ, se kterým si policie neví rady. Příběh byl poutavě postaven, žádné zbytečné postavy a hluchá místa, jen aby byly splněny počty stran.

nada3314
24.11.2021 5 z 5

Já jsem prostě zarytý fanoušek Roberta Bryndzy, a cokoliv napíše, mě chytne od první stránky a vše mu bezmezně hltám – jeho styl psaní mi neskutečně sedí a čte se mi krásně. Robert přesně ví, v čem má své kouzlo a neváhá ho využít v každé své knize.
Třetí díl ze série s Kate Marshall jsem si nemohla nechat ujít a hned, jak mi kniha přišla, jsem ji začala číst, a nelituji! Oblíbila jsem si jak Kate, tak i jejího partnera Tristana, se kterým si otevřela soukromou detektivní agenturu, a na půl spolu vedou i kemp karavanů a půjčovnu sportovního vybavení, který Kate zdědila po své kamarádce Myře. Moc se mi líbí i to, že se její vztah k synovi zlepšil a vycházejí spolu teď moc hezky – velmi jsem to Kate přála.

A je to tady: První velký případ je na spadnutí…
Kate a Tristan jsou požádáni matkou oběti, aby prošetřili 12 let starý případ pohřešované novinářky Joanne. Jediné co matka chce, aby mohla Joanne důstojně pohřbít. Nebudou to mít vůbec lehké, protože neexistují žádné stopy ani podezřelí, policie tento případ uzavřela jako nevyřešený.
V tomto díle i trochu víc nahlédneme pod pokličku gay komunity… na to nejsme u Robertových knih zvyklí, ale vůbec mi to nevadilo, naopak přišlo mi to jako super zpestření.

Kniha nepostrádá napětí ani překvapivý konec! Co víc si přát? Já bych si moc přála, aby Kate a Tristan brzo dostali další práci a my měli co číst …. Moc se těším na další díly a je mi jedno, zda to bude ten s Erikou nebo s Kate… Obě série Miluji!

Vik40
24.11.2021 3 z 5

Čtivé, jako všechny "Bryndzovky".
Ale na můj vkus trochu "přegejováno". Je to asi poplatné autorovi.
Děj je rychlý, kniha nudit nebude asi nikoho. Postavy mají vývoj a navazují na předchozí díly, nicméně, kdo sáhne po Bryndzovi poprvé na tuto knihu, nebude mu vadit, že začíná třetím pokračováním. Líbila se mi, ale na plný počet * to u mne nebude.

bigben
22.11.2021 3 z 5

Trochu zklamání, knížka mě úplně nevtáhla do děje..Erika byla povedenější...

Cleo De Nile
22.11.2021 4 z 5

Kdybych od zhruba sté stránky neodhadla kdo a proč je vrah, dala bych plný počet jako vždy.:)

Awča
22.11.2021 5 z 5

Mám ráda díly s Erikou, ale Kate mi také přirostla k srdci, zvláště ve dvojici s Tristanem.
Tento díl mě opravdu bavil, hladké čtení, žádné zbytečné trýznění a zpytování hlavní hrdinky, které po čase na čtenáře depresivně padá.
Téma vyšetřování zmizení po tolika letech mi přišlo zajímavé a bavilo mě i nahlédnutí do gay komunity.
Shltla jsem během dvou dnů :-)

Danago
22.11.2021 5 z 5

Kate a Tristan zakládají soukromou detektivní kancelář a dostávají první velký případ , před 12ti lety zmizela mladá novinářka a její matka s přítelem chtějí odložený případ vyšetřit a uzavřít.
Kate získává původní spisy , ve kterých se nachází spojitost se dvěma pohřešovanými homosexuály. Může se jednat o politický skandál?
Vyšetřování je tentokrát pozvolné a jedná se spíše o dedukci, ověřování si informací a rozhovory s možnými svědky. Do toho máme občas pasáž s pachatelem, přesto zůstává čtenáři do poslední chvíle utajen.
Ano tato kniha není plná nebezpečných akcí, přesto mě udržela v napětí a zvědavost mě poháněla číst stále dál.
Můžu doporučit všem, kteří nepotřebují detektivky jako z akčního filmu. Jedná se o takovou spíše chytrou detektivku.
Knížka se dá číst i samostatně bez přečtení předchozích dvou dílů série. Vedlejší zápletka není problematická a nepochopitelná a jedná se především o současný případ.

Myllan
21.11.2021 3 z 5

Tak tento díl mi vůbec nesedl, bylo to takové rozvláčné. Zatím nejslabší ze série.
Ještě že byla kniha vypůjčená :)

studentice
21.11.2021 3 z 5

Četlo se rychle, ale souhlasím s předchozími komentáři, že jsem četla lepší knížky od autora. Také mi vadilo velké množství jmen, ve kterých jsem se ztrácela. Ale ráda si přečtu další knížku od autora, na listopadové sychravé odpoledne a večer je to ideální odpočinkové čtení:)

Andrea7272
21.11.2021 5 z 5

Robert nezklamal , jako vždy :-) Napínavé, zamotané , konec překvapivý!!!! Za mě pět hvězd a doporučuji !!!!!!

Martiiiik
21.11.2021 5 z 5

Super kniha, jako vždy :-) Četla se jedním dechem a přiznávám, že jeden den, to fakt nešlo odložit :-) A už teď se těším na další knihu :-)

Jana65
19.11.2021 5 z 5

Tak jako vždy Robert Bryndza nezklamal. Knihu jsem si moc užila, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Za sebe mohu jen doporučit.

Anahk1
17.11.2021 5 z 5

Z mého pohledu taky super!!! Robert Bryndza je jeden z mých velmi oblíbených autorů a i toto dílo je velmi povedené. Doporučuji!!

Zuzulinka
17.11.2021 5 z 5

Mně se kniha tak jako každá od Bryndzy moc líbila! Styl psaní a nápad celé knihy se mi zamlouvá. Vřele doporučuji přečíst.

Armygirl1989
17.11.2021 3 z 5

Ač nerada, tentokrát musím dát 3*
Oproti předchozím dílům, mi chybělo napětí, akce. Je tam moc omáčky okolo.
Vraha jsem odhalila po 100 stránkách.
Škoda no. Bryndzu mám moc ráda, ale za mě asi nejslabší kniha ze všech

simona g.
16.11.2021 5 z 5

Velká spokojenost! Přečteno za dva dny, děj frčel, četlo se to samo. Supr tempo, skvěle napsáno, výborně přeloženo, dávám maximum a doporučuji!!!