Propast smrti

Propast smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481593/bmid_propast-smrti-8jP-481593.jpg 4 1548 1548

Kate Marshallová série

Soukromá detektivní kancelář Kate Marshallové a Tristana Harpera má svůj první velký případ. Před dvanácti lety odhalila novinářka Joanna Duncanová politický skandál a poté záhadně zmizela. Většina lidí už zapomněla, jen Joannina matka stále po své dceři pátrá. Kate a Tristan vycházejí při svém vyšetřování z Joanniných složek a poznámek a jdou krok za krokem po jejích stopách. Mezi jejími osobními věcmi odhalí Kate jména dvou mladých mužů, kteří také zmizeli. Když pospojuje poslední dny těchto tří pohřešovaných lidí, Kate si uvědomí, že Joanna pravděpodobně narazila na něco mnohem zlověstnějšího, než by kohokoliv napadlo: sériového vraha... Nový thriller Roberta Bryndzy vám ukáže, jak hluboká může být PROPAST SMRTI.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Cosmopolis

Darkness Falls , 2021

Brembelik745
24.02.2022 5 z 5

Za mě jedna z nejpovedenějších Bryndzovych knih. Sice lehce předvídatelný pachatel a opět už ohrané téma homosexuálů, ale kniha se čte opravdu hodně dobře. Má spád, tentokrát vše do sebe hezky zapadá. Nemám co vytknout... Těším se na další díl..

Pája699
22.02.2022 5 z 5

Třetí případ, třetí pokračování Kate Marshallové a Tristana Harpera…za mě nemám co vytknout. Mě se to líbilo a nenechalo mě to chvilku klidnou. Bryndza je sázka na jistotu..knížka se čte sama, napětí, zvraty a konečné překvapení v rozuzlení vraha. Zmizení novinářky Joanny Duncenové…tam to všechno začalo a tam to také všechno skončí….

ydnac
20.02.2022 4 z 5

Dobrá detektivka :-)
Kate a Tristan rozjeli svojí detektivní kancelář a čeká je pátrání po dávno pohřešované novinářce Joanne.
O pomoc je požádala její maminka a věří, že se jim bude dařit lépe než policii.
Odhalují, čím se zabývala Joanna.
Narazí na další pohřešované.
Napínavé a velice čtivé :-)
Bryndza ve skvělé formě : )

Miška74
19.02.2022 4 z 5

Duo Kate a Tristana mě prostě baví. i třetí kniha ze série měla zajímavý námět. Čte se moc hezky, kapitoly nejsou dlouhé, což je u jízdy MHD výhodou. Vraha jsem odhalila celkem brzy, ale závěr mě stejně překvapil, prostě to všechno hezky zapadlo. Podle všeho se chystá další díl a než bude, tak snad dám šanci i Erice.

Nudlesmakem
18.02.2022 2 z 5

Trochu mě to nebavilo, na druhou stranu jsem zvědavá, co přinese Kate a Tristanovi další případ v jejich soukromé detektivní kanceláři. A najde si Kate chlapa? A bude to ten, kdo si myslím..?

Kristyna_Bubu
18.02.2022 3 z 5

Propast smrti s Kate a Tristanem, kteří mají svou soukromou detektivní kancelář a vyšetřují zmizení novinářky Joanny. Vím, že spousta čtenářů měla raději Eriku, ale já jsem si tohle nové duo posledních Bryndzových knih zamilovala. Fakt jsou mi moc sympatičtí, oba! Nicméně musím uznat, že předchozí autorovy detektivky se mi zdály lepší, kvalitnější. Nelze upřít čtivost, napětí, který prosakuje celým dějem, ale nějak tomu chybí švih. Nebo je to jen možná můj pocit. Vraha jsem poznala velice záhy, jen jsem čekala, jak se vyvrbí závěr. Ale čtenářskej zážitek mi to ani tak nezkazilo, pro ty, co mají Bryndzu rádi, ji moc doporučuji a těším se na další!!!

Tereez8662
18.02.2022 5 z 5

Autor opět nezklamal. Příběh je velice čtivý, dobře promyšlený a skvěle vykreslené postavy. Podle mě nejlepší kniha z případů K.M.
Opět se těším na další případ.

Ivka2
17.02.2022 2 z 5

Dala jsem autorovi podruhé šanci a zatím bohužel. Autor píše sice lehce, věty se rychle a snadno čtou ale napětí minimální a i zápletka dost pokulhává. Od knihy jsem se musela asi na 4 dny vzdalit a chvíli mi trvalo si vzpomenout o čem kniha vůbec byla. Snad si p. Bryndza získá moji pozornost jiným dílem.

martinaandulka
15.02.2022 4 z 5

Bylo to zajímavé, zápletka a rozuzlení,vraha jsem neodhalila,jen chvílemi mi to přišlo zdlouhavé,ale závěr byl nabitý a moc zajímavý.

_Brunetka_
14.02.2022 4 z 5

Pro upřesnění, hodnotím 4,25*.

Detektivní série s Kate Marshallovou u mě jednoduše boduje. Autorův styl psaní je opravdu parádní, čtivý a návykový – ostatně jak říkám u každé z jeho knih. Robert má talent vymýšlet zajímavé příběhy a podat je čtenáři tak, že se do nich zahryzne a za žádnou cenu není schopen od nich odejít. Námět tohohle kousku se mi moc líbil a získal si mě během chvilky. Postavy Kate a Tristana opravdu zbožňuju. Každý z nich je sice jiný, ale oba jsou neskuteční sympaťáci. Celý příběh doprovází velká dávka napětí a humoru, což je u autora klasika. Finální rozuzlení knihy mě příjemně překvapilo, vraha s jeho motivem jsem vůbec neodhadla (i ta mírná komplikovanost tu byla). Už teď se těším na další díl. Propast smrti vám můžu tedy s klidným srdcem doporučit, pokud hledáte detektivní sérii, která vás pohltí!

vera4669
12.02.2022 4 z 5

Opět další povedený kousek v sérii... Nemohu dát zatím u žádné 5*, "něco" mi tam chybí, ale to nic nemění na tom, že je to napsáno velmi čtivé, baví mě řešení odložených případů, kdy řeší soukromý vyšetřovatelé a ne jen policie.
Konec jsem stále nějak tušila, ale i tak pár překvapení bylo a tahle dvojka Kate a Tristan mě baví.
Už aby byl další díl

tanecnica
09.02.2022 3 z 5

Za mě tento díl nic moc. Neurazí, nenadchne. Z Mlhy nad Shadow Sands jsem byla nadšená, za mě je to nejlepší Bryndzova kniha. Ale tento příběh mi přišel, že je o ničem. Nic se tam zásadního neděje, ani se nic nestalo v minulosti, přijde mi to jen jako příběh napsaný z povinnosti, kterému ale chybí nápad. Navíc gay tematika prochází celým příběhem velmi výrazně, nic proti gayům nemám, ale nepotřebuji o nich číst na každé stránce... Snad bude příští příběh lepší...

ivzu77
09.02.2022 4 z 5

Opět čtivé, za mne opět dobré, příběh neotřelý, konec pro mne překvapivý. Kate a Tristanovi v novém podnikání fandím...a těším se na další případ.

Aaloha
08.02.2022 4 z 5

Nebylo to špatné, ale jsou i o hodně lepší od Bryndzy. Zdlouhavý rozjezd a zamotaný konec. Příběhy s Erikou mám raději.

Hella
07.02.2022 2 z 5

Pro mě nejslabší kniha z dosavadní série. Obrovská spousta jmen, neustálé zdůrazňování toho, že ten či ten jsou gayové (a co jako?) a v podstatě jde o nezajímavě a nudně se táhnoucí příběh.

Dandulka
07.02.2022 5 z 5

Tady není opět co dodat! Skvělý příběh. Moc ráda čtu Bryndzovy knížky. I když jedna malá výtka by tady byla (u autora to ale chápu), příliš moc se v poslední době babrá v gay komunitě. Opět musím konstatovat, že se jedná o módní záležitost. Jinak moc fajn čtení.

zuzak07
06.02.2022 3 z 5

Dřívější příběhy s Erikou jsem nečetla, takže nejsem zatížená oblíbeností či neoblíbeností jedné či druhé postavy. První dvě knihy a dva případy s Kate se mi líbily, bylo to čtivé a napínavé, ale kvalit jiných autorů detektivek to nedosahovalo. Třetí případ mě teda nijak nenadchl, vzhledem k tomu, že to nebylo moc napínavé, nic moc se nedělo a už v půlce jsem tušila, kdo je vrah. A taky mě začalo štvát, že pan Bryndza moc nevěří svým čtenářům, jelikož neustále opakuje některé věci a děje. Zjistila jsem, že jsem si vlastně Kate ani Tristana moc neoblíbila, takže už s nimi pokračovat nebudu.

gigi77
06.02.2022 3 z 5

Za mě velké zklamání. Táhlo se to jako hovězí vývar, dlouho nic, jen pára nad hrncem, trochu zápachu a na závěr předpokládaný výsledek … slabý vývar.
Autor umístil na pomyslnou misku vah více gay tématiky, se kterou nemám osobní problém, ale nějak mu to zbrzdilo vše ostatní, co od takového žánru očekávám.

85098211
05.02.2022 4 z 5

Jak je uvedeno již v některých komentářích níže, je tento případ s Kate a Tristanem opravdu slabší než ty předchozí. Moc jsem se na něj těšila, ale autor tentokrát jakoby napsal tak trochu jiný příběh - to byl aspoň můj první dojem ;-). I když jen zdánlivě, protože zde hodně otevírá téma homosexuality, řekla bych, že určitě nejvíc ze svých dosavadních knih. Zato případ jako takový popisuje poměrně rozvláčně, napínavých situací je tam také jako šafránu. Začátek je sice slibný, ale potom se dlouho skoro nic neděje. Kate mám přesto raději než Eriku a také Tristan je sympatický. Tentokrát jsou pověřeni vyšetřováním starého případu, kdy beze stopy zmizela novinářka Joanna. Případ již víceméně nikoho nezajímá, ale je tady ještě matka pohřešované ženy a ta chce za každou cenu vypátrat, co se tenkrát stalo a kam se její dcera poděla. Postupně se ukáže, že zmizelo víc lidí, a také podezřelých je celá řada. Navíc se do vyšetřování začne plést i policie, což samozřejmě Kate a Tristanovi jejich práci ztěžuje. No a na závěr je všechno jinak, než jak se na první pohled jevilo ;-). Knize jako celek ubírám pouze jednu hvězdičku, protože autor i přes všechny moje výtky píše čtivě a případ je zajímavý - i když by mu možná slušelo lehce poutavější zpracování? To mi ale nevadí do té míry, abych knihu hodnotila hůř, než si zaslouží ;-). A kromě toho se na další setkání s Kate budu zase opravdu moc těšit!!!

novina
04.02.2022 4 z 5

Četla jsem jedním dechem, přesto mi příběh přišel slabší, než autorovy předchozí knihy. I tak je laťka stále vysoko a já se těším na další Katin a Tristanům případ.