Propast smrti

Propast smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481593/bmid_propast-smrti-8jP-481593.jpg 4 1548 1548

Kate Marshallová série

Soukromá detektivní kancelář Kate Marshallové a Tristana Harpera má svůj první velký případ. Před dvanácti lety odhalila novinářka Joanna Duncanová politický skandál a poté záhadně zmizela. Většina lidí už zapomněla, jen Joannina matka stále po své dceři pátrá. Kate a Tristan vycházejí při svém vyšetřování z Joanniných složek a poznámek a jdou krok za krokem po jejích stopách. Mezi jejími osobními věcmi odhalí Kate jména dvou mladých mužů, kteří také zmizeli. Když pospojuje poslední dny těchto tří pohřešovaných lidí, Kate si uvědomí, že Joanna pravděpodobně narazila na něco mnohem zlověstnějšího, než by kohokoliv napadlo: sériového vraha... Nový thriller Roberta Bryndzy vám ukáže, jak hluboká může být PROPAST SMRTI.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Cosmopolis

Darkness Falls , 2021

Silencia
21.01.2022 4 z 5

S těmi gayi se nám nějak roztrhl pytel! V Bryndzově světě snad neexistuje heterochlap. Ne, že by mi to vadilo, ale pochybuju. No a jinak kniha super. Jen rozuzlení mě napadlo už při seznámení, takže to nebylo takové překvapení.

LukBook
20.01.2022 5 z 5

Další skvělá detektivka od jednoho z mých nejoblíbenějších autorů thrillerů a detektivek. Oproti předchozím dílům se trochu odlišuje, proto možná schytává i některé lehce negativnější reakce. Mě se ovšem tento vývoj velice libí.

NicaCola
20.01.2022 4 z 5

Na třetí díl této série jsem se moc těšila a musím říct, že to byl pro mě zatím nejslabší díl. Hodně se mi pletly jména postav, bylo jich tam opravdu hodně. A komunita gayů mi moc neříká... Ale zase na druhou stranu se mi moc líbil závěr knihy.

oleg
20.01.2022 5 z 5

Tady není co psát, jen samé plus, to je pán spisovatel, super čtení.....

Katania
20.01.2022 5 z 5

Mě prostě autor nemůže zklamat. Opět napínavé a strhující. Sympatická vyšetřovací dvojice.

Mermaida
20.01.2022 5 z 5

Třetí případ Kate a Tristana a zároveň má třetí kniha od autora. Kniha má spíše kratší kapitoly, což mně osobně vyhovuje. Přestože bych tento díl osobně zařadila spíše mezi detektivní romány než do thrillerů, tak je kniha napínavá a čte se jedním dechem. Během čtení jsem si myslela, že jsem na vraha přišla, a že je to nakonec moc okaté, ale konečné rozuzlení mě vytrhlo z omylu. Vůbec jsem pointu nečekala. Sečteno a podtrženo – opět skvělá kniha. Jak příběhem tak i čtivostí.

KatyM.
19.01.2022 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Robert Bryndza opět nezklamal.

Kekik
19.01.2022 5 z 5

Další výborný díl s Kate a Tristanem. Nejedná se o napínavý thriller, ale to vůbec není na škodu. Já si příběh užila. Zápletka je zajímavá. K odhalení vraha se dostali hezky po staru. Sbíráním jednotlivých informací pomocí výpovědí. Není třeba přehnaně drahé nejmodernější technologie. Autor píše čtivě. Kate i Tristan jsou sympaťáci.
Robertovy knihy mám moc ráda, a těším se, až vyjde čtvrtý díl s Kate a sedmý díl s Erikou Foster.

Monkas1
19.01.2022 5 z 5

Doporučuji za mě opět super čtení

klokan.1905
17.01.2022 4 z 5

Propast smrti...
V pořadí již třetí pokračování ze série Kate Marshallová... V případě, že byste uvažovali o čtení této knihy, doporučil bych Vám přečíst si nejprve dva předchozí díly, tedy Kanibal z Nine Elms a Mlha nad Shadow Sands, ve kterých se seznámíte s Kate Marshallovou, ale také s Tristanem Harperem... Samotná detektivní zápletka sice na předchozí díly nijak nenavazuje, ale vyvíjí se pracovní vztah mezi hlavní dvojicí...
K samotnému třetímu dílu...
Kate s Tristanem již provozují soukromou detektivní kancelář a dočkají se i prvního velkého případu... Mají se pokusit pátrat po zmizelé novinářce Joanně Duncanové... Stopa je to však řádně vychladlá... Od jejího zmizení uplynulo již 12 let, policie případ odložila...
Ke knize nijak více neprozradím...
Co však prozradit mohu, tak Erika Fosterová a její vyšetřovací tým mi zkrátka chybí... Série s Kate Marshallovou je u mě prostě o patro níž... Propast smrti mi vyšla tak na 75 procent, tedy slabší čtyři hvězdičky...

FoxFox
17.01.2022 4 z 5

(SPOILER) Na třetí díl série, jíž nás provází soukromí detektivové Kate a Tristan, jsem se velmi těšila. Bohužel po přečtení ho za sebe musím zhodnotit jako nejslabší. Věrní čtenáři knih pana Bryndzy, mezi které patřím i já, se určitě těšili na svoji dávku napětí, která obvykle jeho knihám dodává na oblíbenosti. Toho jsme se ale u Propasti smrti nedočkali. Detektivní zápletka byla dobře vystavěná, u čtení jsem se nenudila, ale něco tomu chybělo.

SPOILER: Některé věci mi v knize nedávaly smysl, např. imobilizér myslím funguje jinak, než jak tomu bylo v knize. Taky popis vyvráceného stromu, který měl kořenový bal velký jako třípodlažní budova...no nevím, nevím.

ctenarkaEva
17.01.2022 3 z 5

Pro mě je série s Kate o dost slabší než s Ericou. Propast smrti se mi nezdála moc napínavá, pachatele jsem začala tušit dost brzy. Homosexuálních postav tady bylo až příliš, ale chápu, že to tak autor zamýšlel schválně. Už se pomalu přestávám těšit na nové díly, ale spíš si po dlouhé době přečtu opět něco ze starších a pro mě mnohem napínavějších a zajímavějších dílů.

Ticiana
16.01.2022 4 z 5

Tak mne to prislo trosku prekombinovane. Něco jsem tusila a nakonec to tak vyšlo. Motiv by mohl byt vic rozepsany. A taky je to hodně o gay problematice. Doufám, ze v dalším díle toho bude trosku min.

Mišutamyš
16.01.2022 4 z 5

Robert psát umí, to potvrzuje s každou další knížkou. Některé sice měly lepší příběh, ale i Propast smrti se mi líbila. Kate a Tristan jsou dobrá dvojka, moc mě baví jejich spolupráce a debaty o tom, jak co mohlo být... A na padoucha bych si bývala vsadila velmi brzy - a neprohrála bych. Těším se na další díly.

-markéta-
16.01.2022 4 z 5

Já jsem opět v rozpacích. Kniha za mě byla lepší průměr. 3 hvězdičky málo, ale 4 hodně.
První díl série byl super, druhý díl byl o dost slabší a tento také. Větší polovinu knihy se nic moc nedělo. Poslední čtvrtinka byla fajn, měla spád, ale celkově na mě kniha působila jako nic moc detektivka.
Od začátku mi bylo jasné, kdo je naším pachatelem. Je pravda, že jsem si potom během čtení nebyla až tak jistá, ale stejně jsem ve finále měla pravdu, jen to bylo více zamotané (za to palec nahoru).
Chyběly mi akce. Čekala jsem, že Tristan bude více zapojen, protože přeci jenom se jednalo o knihu, kde bylo hlavním tématem homosexuálství. Škoda, podle mě šel případ rozvést více, aby byl zajímavější a abychom se trochu báli, že náš milovaný Tristan bude "bojovat" o život, ale nakonec by vyhrál a pachatele dopadl.
Nevadí, snad bude další díl série alespoň na úrovni té první knihy.

nina3905
16.01.2022 5 z 5

Detektívny román prináša napätie ako aj nečakané zvraty vo vyšetrovaní prípadu. Zároveň má kniha rýchly spád a prekvapivý záver. Odporúčam všetkým milovníkom napätia. Už teraz zvedavá na ďalší Katin prípad.

petrarka72
14.01.2022 5 z 5

Příjemné překvapení - tentokrát mě Robert Bryndza dostal... U některých Eričiných případů jsem měla problém, jako by byl styl neotesaný a ne zcela vyhraněný (jistě, mohlo to být překladem...?), u odložených případů Kate a Tristana naopak sleduji stoupající kvalitativní tendenci. Pravda, pachatel je v poslední čtvrtině odhadnutelný (zase tolik "nenápadných" kandidátů tam není) a závěr trochu upadá do sentimentu, ale vcelku to odsejpá.

monte
14.01.2022 4 z 5

Moc jsem se těšila na tento díl a opět jsem spokojená

Nixa
14.01.2022 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem, byla opravdu skvělá! Bryndzovy knihy jsou všechny neuvěřitelně čtivé a napínavé a ani tako není vyjímkou. Řekla bych, že tohle byl i nejlepší díl ze série s Kate Marshall. Opravdu napínavý díl s naprosto nečekaným koncem. Takové rozuzlení jsem nečekala. Doufám, že další díly budou brzy!

vsechnonebonic
13.01.2022 5 z 5

Přečteno za dva dny. Autor nezklamal. Po přečtení komentářů jsem měla trošku strach, že i já velmi brzy odhalím pachatele, což by mě asi mrzelo, ale nejsem tak dobrá, ráda jsem si počkala na konec knihy :-)