Propast smrti

Propast smrti
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481593/bmid_propast-smrti-8jP-481593.jpg 4 1550 1550

Kate Marshallová série

Soukromá detektivní kancelář Kate Marshallové a Tristana Harpera má svůj první velký případ. Před dvanácti lety odhalila novinářka Joanna Duncanová politický skandál a poté záhadně zmizela. Většina lidí už zapomněla, jen Joannina matka stále po své dceři pátrá. Kate a Tristan vycházejí při svém vyšetřování z Joanniných složek a poznámek a jdou krok za krokem po jejích stopách. Mezi jejími osobními věcmi odhalí Kate jména dvou mladých mužů, kteří také zmizeli. Když pospojuje poslední dny těchto tří pohřešovaných lidí, Kate si uvědomí, že Joanna pravděpodobně narazila na něco mnohem zlověstnějšího, než by kohokoliv napadlo: sériového vraha... Nový thriller Roberta Bryndzy vám ukáže, jak hluboká může být PROPAST SMRTI.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Cosmopolis

Darkness Falls , 2021

ElikaS
03.02.2022 4 z 5

Robert Bryndza mě obecně baví, takže jsem byla moc ráda, když vyšla nová audiokniha a mohla jsem se do ní pustit. Na úvod musím říct, že Kate Marshallová se mi v prvních dvou dílech líbila o trošku víc než Erika Fosterová. Bohužel mi to ale tento díl úplně nepotvrdil.

Teda jako ne, že by to bylo špatné, to vůbec. Pořád se jedná o velmi kvalitní detektivku, ale tentokrát mě nedokázala úplně vtáhnout do děje a navíc mi přišla maličko přitažená za vlasy. V knížce bylo poměrně dost postav a občas se mi trošku motaly.

Kapitoly z pohledu vraha se mi líbily nejvíce a trochu mě mrzelo, že jich nebylo víc. Tristana a Kate jsem si oblíbila už v minulých dílech a bavili mě i v tomhle.

Ale obecně mě knížka bohužel úplně nenadchla.

Uan
03.02.2022 4 z 5

Já nějak nevím. Robert Bryndza se čte fajn, ale už mi to začíná připadat hodně na jedno brdo. Navíc, příběh úplně neuchvátil, nic moc se tam nedělo, z konečného rozuzlení jsem trochu rozpačitá.

Liss93
02.02.2022 5 z 5

Bryndzu čtu ráda, je to oddechovka. A v tomto díle jsme neměla problém s poměrně rychlým odhalením vraha.

Sixao
01.02.2022 3 z 5

Na novou knihu od Roberta Bryndzy jsem se těšila, ale za mě je tato nejslabší ze všech. Do dvou třetin se nic zvláštního nedělo, samé výslechy a žádné napětí. Do děje mě to vtáhlo až ke konci a ani rozuzlení nebylo příliš překvapivé. Homosexuálů je tam už prostě tolik, že jeden další v závěru se ztratí v davu. Kate je po Erice taková nemastná neslaná.

Jitulle
01.02.2022 5 z 5

Opět nezklamal. Skvělé čtení. Když vraha jsem uhodila už v půlce. I tak moc hezké čtení.

Evka27
31.01.2022 4 z 5

Fajn detektivka. A Erika už nebude??

Jajiinka

Hodnocení 4,5⭐/5⭐

Jako vždy Robert Bryndza nezklamal!
Je to opět velmi originální, napínavé a svěží dílo. Krimi prvky jsou tam velmi zřejmé a bavili mě. Thriller byl čtivý, poutavý a často až strhující a mrazivý. Vyšetřovací dvojice Kate a Tristan byla velmi sympatická a hned jsem si je oblíbila. Příběh jsem si užila a knihu jsem měla zhltnutou po chvíli. Už od začátku jsem měla pár typů, kdo by sériový vrah mohl být, ale konec knihy mě opravdu překvapil a byl skvěle napsán. Jediná věc, co mě trochu zarážela, že v příběhu snad nebyl žádný muž heterosexuál. :D Nijak mi to sice příběh nenarušovalo, ale všeho moc škodí.

chrudas
31.01.2022 5 z 5

Robert Bryndza opět nezklamal. Velmi dobře se četlo, další povedená série.

Nuttelka
31.01.2022 5 z 5

Robert je pro mě už také sázka na jistotu, všechny jeho knihy zhltnu skoro na posezení a jsem vždy moc spokojená :-)
Kate s Tristanem jsou skvělá dvojka a už teď se moc těším na další jejich případ.

janastok
30.01.2022 4 z 5

Dobrá detektivka. Autor trochu ubral na akčnosti a nesmrtelnosti hlavních hrdinů, a dobře udělal, to poctivé pátrání je lepší. Vrah sice brzy odhalen, ale nic to neubralo čtivosti.

4xbabča
29.01.2022 5 z 5

Vždy se moc těším na novou knihu Roberta Bryndzy, a to proto, že jeho nový příběh pokaždé zase překvapí a nikdy nezklame. A tak to bylo i tentokrát. Celý nový již třetí případ případ Kate Marshallové je plný napětí od začátku do samého konce.

barbora7128
29.01.2022 5 z 5

Pán Bryndza je momentálne moja srdcovka, kniha sa mi veľmi páčila, aj keď o malilinký kúsoček menej ako ostatné diely s Kate.

pepa4081
29.01.2022 1 z 5

Toto byla má poslední kniha od Roberta Bryndzy. Již předchozích pár knih mi přišlo, jako podle příručky „jak napsat detektivku“. Čte se to dobře, ale něco tomu prostě chybí. Navíc si pan Bryndza nedá pokoj a neustále vrchovatou měrou využívá téma homosexuálů. Nic proti nim nemám, ale v detektivkách mi prostě vadí popisy milostných aktivit. Navíc nevěřím, že je v Anglii každý druhý muž gay. „Když se Ti to nelíbí, tak to nečti!“ Zanechám kritiky a dále budu vyhledávat jiné autory. (Třeba skvělou Angelu Marsons, která je lesbička a toto téma ve svých knihách také nechá zaznít, ovšem nenásilně a přirozeně.)

Kamčučák
27.01.2022 2 z 5

Ne, ne a ne. Tohle byl nejslabší díl ze všeho, co autor napsal. Děj velmi jednoduchý, a také zbytečně až moc přitažené za vlasy. Vrah byl znám hned od prvních stránek. Bryndza je skvělý spisovatel, ale tohle se opravdu nepovedlo.

katst
27.01.2022 5 z 5

Jde opět o velmi čtivou knihu. Vše v ději do sebe krásně zapadá...
A i přesto, že jsem pachatele odhalila poměrně brzy, se mi kniha líbila.

haski
26.01.2022 5 z 5

Jako obvykle výborné, čtivé, napínavé. Bryndza nezklamal. Postavy dobře vykreslené, děj se krásně postupně odvíjel. Výsledek se dal po druhé polovině tušit, ale to byl vlastně bonus. Doporučuji. Přečtěte si to.

Hanaluna
24.01.2022 3 z 5

Autorovi knihy mám opravdu rada, stejně tak vyšetřovatelskou dvojici. Avšak tentokrat jsem se neubránila mírnému zklamání. Ději jsem zcela nepropadla jak bývá zvykem. Závěr byl povedený, avšak tipovala jsem od začátku správně. No tak uvidíme příště.

veselaa
24.01.2022 4 z 5

Tato série se mi líbí, akorát mi přijde tento díl slabší. Zajímavá zápletka, trochu mi trvalo než jsem se začetla, ale pak už to vzalo rychlý spád. Konec knihy byl pro mě nečekaný.
Možná bych dala 4*

nicole1990
23.01.2022 5 z 5

Opět skvělé

Pavlnka
22.01.2022 4 z 5

Napínavé, zajímavé. Autor nezklamal a těším se na další pokračování.