Propast smrti

Propast smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481593/bmid_propast-smrti-8jP-481593.jpg 4 1536 1536

Kate Marshallová série

Soukromá detektivní kancelář Kate Marshallové a Tristana Harpera má svůj první velký případ. Před dvanácti lety odhalila novinářka Joanna Duncanová politický skandál a poté záhadně zmizela. Většina lidí už zapomněla, jen Joannina matka stále po své dceři pátrá. Kate a Tristan vycházejí při svém vyšetřování z Joanniných složek a poznámek a jdou krok za krokem po jejích stopách. Mezi jejími osobními věcmi odhalí Kate jména dvou mladých mužů, kteří také zmizeli. Když pospojuje poslední dny těchto tří pohřešovaných lidí, Kate si uvědomí, že Joanna pravděpodobně narazila na něco mnohem zlověstnějšího, než by kohokoliv napadlo: sériového vraha... Nový thriller Roberta Bryndzy vám ukáže, jak hluboká může být PROPAST SMRTI.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Cosmopolis

Darkness Falls , 2021

Pe3ček
26.03.2022 5 z 5

Super to bylo, jako vždy. Na mě možná příliš mnoho gayů, ale aspoň to bylo zase trochu jiné a jedinečné. Původně mi to přišlo jako slabší díl, ale čím víc se blížil konec, tím to bylo lepší a lepší. :) Těším se na další díl.

m.valova
25.03.2022 5 z 5

Další kousek s Kate a Tristanem a zase jsme o kousek blíž k tomu je mít ještě radši.Četlo se mi velmi dobře i když se mi občas pletly jména zmizelých postav.Vraha jsem tak trošku odhadla,ale úplně jsem to nedokázala odhalit.Těším se moc na další díly ať s Kate nebo i další hrdinkou Bryndzových knih Erikou.

birgitte
24.03.2022

Vynikající, skvělý detektivní román, doporučuji všem

katka.oo
22.03.2022 4 z 5

První velký případ pro Kate a Tristana, velmi sympatickou dvojku soukromých detektivů, opět velmi čtivý a napínavý díl, p.Bryndza umí, sice trochu slabší, jak je již zmíněno v některých komentářích, ale dobrý, rozhodně doporučuji a další pokračování si určitě nenechám ujít.

knihomolkajanca
22.03.2022 4 z 5

Propast smrti pro mě byla prvním setkáním s autorem a rozhodně mě nezklamal. Je vidět, že zkrátka ví, jak čtenáře okamžitě vtáhnout do děje a díky příjemnému stylu psaní je kniha velice čtivou záležitostí. Prolínají se zde dvě dějové linie. Jedna, kde čtenář sleduje vyšetřování Kate a Tristana a druhá, v níž přihlíží konání samotného pachatele. Právě ta druhá linie pro mě byla velmi atraktivní, a ačkoliv byla z části mrazivá, zvyšovala zvědavost a nutila mě pokračovat. Osobně by mi nevadilo, kdyby těchto části bylo v knize o trochu více, aby děj byl o něco napínavější.

Samotný případ je spletitý, plný tajemství a nejasností, takže se těžko odhaduje, kdo z těch všech podezřelých, mohl zločin spáchat. Přesto pokud je čtenář pozorný, na mysli mu vyvstane několik tipů. Autor informace dávkuje po celou dobu knihy a neměla jsem tak pocit hluchých míst. Na závěr si samozřejmě nechystal i nečekaný zvrat, který pořádně zamíchá kartami a troufám si říct, že nejednoho čtenáře pořádně překvapí.

Zajímavý a složitý případ však není jediným plusem knihy. Propast smrti pro mě bylo čtení s přesahem. Samotná hlavní postava Kate má nelehký osud a prošla si velmi složitými obdobími. Je vyléčenou alkoholičkou a bylo zajímavé sledovat, její myšlenky, pocity a nikdy nekončící boj s touto závislostí. Celý případem je i lehkým náhledem do toho, jak v minulosti společnost přistupovala k homosexuálům.

Na závěr mi nezbývá než říct, že setkání s Robertem Bryndzou pro mě bylo velice příjemné a nálepku Světový bestseller na obálce si Propast smrti zaslouží. Myslím, že nezklame jak ostřílené kriminální nadšence, tak nováčky v tomto žánru. A pokud jste stejně jako já předchozí díly série nečetli, vůbec se toho nebojte. Autor vás zasvětí do života vyšetřovatelů velice dobře i bez nich.

Hodnocení: 80%
Za poskytnutí knihy k recenzi moc děkuji Knihy Dobrovský.

eliska5154
22.03.2022 5 z 5

Robert Bryndza mě ještě žádnou knihou nezklamal a jinak tomu nebylo ani zde. Opět velmi dobře propracovaný příběh, který se četl sám. Čtenář se dostal do děje velmi hravě, proklouzl jím a nakonec vypadl s hlavou plnou myšlenek.

Aya81
21.03.2022 4 z 5

Četlo se dobře, ale trochu takové "neurazí - nenadchne", chybělo tomu k 5 hvězdám něco malinko navíc.

esterkucerova
19.03.2022 2 z 5

Kanibal z Nine Elms ani Mlha nad Shadow Sands mě moc nebavila a po Propasti smrti jsem sáhla v podstatě jen z úcty k předešlé sérii s Erikou, která je výborná. Bohužel v případných dalších dílech s Kate a Tristanem už pokračovat nebudu. Pro mě naprosto nudný příběh, mnohdy na sílu tlačené genderové téma, velké množství postav, které ale vůbec nedostávají svůj prostor a kromě poslední třetiny úplná absence jakéhokoliv napětí.
Celkově zklamání.. 2,5/5*

Radovan_R
17.03.2022 3 z 5

Slušná detektivka, možná se poohlédnu i po předchozích dílech. Závěr byl pro mě překvapivý, z postupu vyšetřování nebylo moc jasné, jak se případ vyvine.

LeSk
16.03.2022 5 z 5

Perfektní kniha s úžasnou zápletkou. Děj byl nepředstavitelný, naprosto skvělé zpracování. Mám ohromnou radost, že jsem případ vyřešila a objevila vraha. Tento autor zatím nikdy nezklamal. Doporučuji.

martineden
11.03.2022 5 z 5

Mám pro detektivky Roberta Bryndzy slabost. Baví mě všechny. A dokonce jsem odhadla vraha. Pravda, nebylo to zas tak těžké...

švícko
09.03.2022 3 z 5

Už to není ono

Vlaďkaa4
05.03.2022 4 z 5

Četlo se to skvělé, jen si myslím, že tam nebylo moc indicií, jak poznat kdo za tím vším vlastně je.

MichaelaS081
04.03.2022 5 z 5

Za mě zase super čtení od spisovatele.

book_loverka_
04.03.2022 3 z 5

Bohužel k tomuto detektivnímu případu jsem nepřilnula. Když ho srovnám s předchozím dílem (Mlha nad Shadow Sands), tak Propast smrti je o hodně slabší. Příběh se táhl, ztrácela jsem se ve velkém množství postav a celé se to točilo kolem gay komunity. Nic proti tomu, jen není potřeba na každé stránce zdůrazňovat, že ten a ten je gay.
Co bych vyzdvihla jsou sympatičtí vyšetřovatelé Kate a Tristan a to, že knihu můžete číst i zvlášť bez znalosti celé série, protože jsou tam zmínky o minulosti.
Na závěr ještě jeden fakt o autorovi, který jsem třeba já nevěděla. Robert Bryndza je původem britský autor, ale nyní žije na Slovensku. Jeho rodné jméno je Robert Sutton a pseudonym Bryndza si vybral podle názvu slovenského sýru.
Docela by mě zajímalo, jakou úroveň má populární série s Erikou Fosterovou. Třeba se někdy pustím i do ní.

Verida
01.03.2022 5 z 5

Tak další případ s Kate zdolán a byla to jízda. Nějak jsem tušila odkud vítr vane, ale i tak mě totožnost vraha překvapila. Už se těším na další případ.

Olous1
28.02.2022 4 z 5

Opět dobrá detektivka,pro mě malinko slabší díl. Jinak autor píše velmi dobře, určitě doporučuji přečíst.

dalia1769
28.02.2022 4 z 5

Další velmi dobrá, čtivá detektivka z této série. Opět o trochu více poznáváme i soukromí obou vyšetřovatelů. Osoba pachatele pro mne byla překvapením. Žádná z knih tohoto autora mne zatím nezklamala. Těším se na další díl.

alnahu
24.02.2022 4 z 5

Opět dobrá detektivka s Kate Marshallovou u které se člověk odreaguje.Tentokrát nás zavede do gayské komunity ,kde řádí sériový vrah.Autor nás nechá nahlédnout do vrahovy minulosti a jaký je jeho motiv.Příběh byl slabší než předešlé díly ,ale přesto čtivý.

Brembelik745
24.02.2022 5 z 5

Za mě jedna z nejpovedenějších Bryndzovych knih. Sice lehce předvídatelný pachatel a opět už ohrané téma homosexuálů, ale kniha se čte opravdu hodně dobře. Má spád, tentokrát vše do sebe hezky zapadá. Nemám co vytknout... Těším se na další díl..