Kanibal z Nine Elms

Kanibal z Nine Elms https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423380/bmid_kanibal-z-nine-elms-2jR-423380.jpg 4 2567 680

Kate Marshallová série

Před patnácti lety byla Kate Marshallová vycházející hvězdou londýnské policie. Dokázala vyřešit sledovaný případ nebezpečného a krutého sériového vraha s přiléhavou přezdívkou Kanibal z Nine Elms, i když přitom sama málem zemřela. Nyní Kate přednáší na univerzitě a snaží se vést poklidný život, když se minulost začne vracet. E-mail s žádostí o pomoc ji vtáhne nejen do právě probíhajícího vyšetřování vražd mladých dívek. Jejich modus operandi nebezpečně připomíná případ, který před patnácti lety vyřešila. Nevrací se jen vzpomínky. Vrah napodobitel chce dokončit započatou práci… A tak se i Kate musí vrátit k vyšetřování, aby dokončila tu svoji – chytit dalšího sériového vraha.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Nine Elms , 2019

lachtan77
10.02.2020 4 z 5

zase jedna knížka, kterou předcházela reklama a ono to nic světoborného nebylo. Původně jsem chtěl dát tři hvězdy, ale zase takový propadák to nebyl. Tak teda jedna hvězda za sympatickou Kate :)

Mil@n
10.02.2020 4 z 5

Nějak jsem se nemohl začíst.
Doposlouchal jsem to jako audiobook a i tak to nějak nešlo se soustředit.

JitkaHambi
09.02.2020 3 z 5

Kniha byla čtivá, bavila mě, ale nemohu sdílet tak velké nadšení jako většina.Série s Erikou se mi líbí mnohem víc, knihy mi přijdou víc propracované, napínavé a navíc Erika a její kolegové jsou mi bližší a víc mě i zajímají jejich životy, osudy než Kate a Tristan, kteří mi nějakým způsobem nesedli.

AnneH7
09.02.2020 4 z 5

Kniha zajimava, od Bryndzy jsem cetla vse, ale tahle mi jako prvni uplne nesedla. Nevim, zdali je to stylem psani ci prekladem, kazdopadne pribeh vcelku zajimavy, jiny a ten jediny me udrzoval u knihy, abych ji docetla. Obcas byly uplne nesmyslne zvolene kapitoly, ktere skakaly z vypravece na vypravece, ze se clovek lehce ztrati. Navic me od knihy rusily chyby v textu - chybejici pismenka, nevhodne zvoleny preklad apod.

Terezzzka89
08.02.2020 2 z 5

Tož to jako fakt? Už jsem se dlouho připravovalo něco si od tohoto autora pořídit, vzhledem k vyřvávajícím davům na jeho počest. Teď si nejsem úplně tak jistá, jestli to měla být skutečně detektivka nebo nějaká parodie na thriller. Pan Bryndza píše čtivě, o tom žádná, ale příběh, originalita, zkrátka nějaká ta "přidaná hodnota" nulová. Mordbidnosti se dají přehazovat vidlema, problémy hlavní hrdniky také, zbytek jsem nenašla. Už chápu, proč se tak líbí - další stádní spisovatel.

JessieEx
07.02.2020 4 z 5

4,5*
Tak já jsem spokojená! Erika mi byla protivná, Kate je o dost sympatičtější... I když si za spoustu věcí, které se jí staly, může sama. Ale možná i proto mi připadá více lidská a navíc se fakt snažila být lepší. Příběh sám o sobě... začátek byl naprosté "wow", úvod z roku 1995 mě dostal. O 15 let později to není o moc horší. Kate už není policistka, vyučuje kriminologii no a když se objeví nové vraždy, které připomínají ty z roku 95, Kate se o ně začne zajímat, byť pouze soukromě. Dějová linka s Caitlyn mi přišla zbytečná a navíc, příběh by se bez ní obešel, byl by kratší a tak akorát. Objevují se tu už typické prvky pro Bryndzu, např. že jedna mrtvola nestačí (musela jsem si vypsat seznam mrtvých dívek, už jsem se v tom přestávala orientovat).
Knížka není tak děsivá a úchylná, jak jsem se podle názvu obávala. Jsem ráda, že tentokrát se autor zdržel těch největších nechutností. Já na to nemám žaludek. I tak byl Peter odporný cvok a scény z vězení/ústavu byly fakt zajímavé.
Někdy uprostřed knihy jsem se chvíli i nudila, ale pak se to zase rozjelo a konec byl akce.
Doporučuji i těm, kteří se s autorem a jeho předešlou sérií ještě nesetkali.

eva3992
06.02.2020 4 z 5

Nová vyšetřovatelka Kate Marshal je tu. Před patnácti lety dokázala vyřešit případ nebezpečného sériového vraha, i když přitom málem zemřela. Nyní Kate přednáší na univerzitě a chce vést poklidný život. Vše ale naruší nový vrah, který pokračuje tam, kde Kanibal z Nine Elms před patnácti lety skončil. Kate se tedy vrací k vyšetřování.

Moje první setkání s Robertem Bryndzou. Musím uznat, že se kniha četla velice dobře. Jazyk, kterým je napsána je neskutečně čtivý a stránky mizí pod rukama.
Co se týče děje, tak některé věci mi přišly zbytečné, některé nereálné (obzvláště kontrola vězňů ve věznici s takovou ostrahou???). A můj osobní problém je, když se v knize dozvíme kdo je vrah dřív, než na to přijdou vyšetřovatelé, pro mě to ztrácí „wau efekt“.
Ze začátku mě kniha pohltila, prvních 20 stránek Vás okamžitě vtáhne do děje. Jakmile jsme se ocitli o patnáct let později, přišlo mi to rozvláčné a až za polovinou se ukázalo napětí, které Vás opět připoutalo ke knize.
Připravte se na pár nechutností, zvláště kdo máte slabší žaludek, nemuselo by Vám to udělat dobře.

Celkově knihu hodnotím spíš k lepším thrillerům a doporučuji k přečtení.

ydnac
06.02.2020 2 z 5

Poprvé mě pan Bryndza trochu zklamal. Ani nevím proč, ale musela jsem se do čtení této knihy trochu nutit, začala mě bavit asi na straně 300..Jak už tu někdo zmiňoval, taky se mi nelíbí, že další hrdinka řeší problém s chlastem. Stejně ale budu číst další knihy :-)prostě tentokrát mi to nějak nesedlo, ale holt každý den není posvícení. Asi jsem čekala víc akce, napětí...nevim

monika6035
05.02.2020 5 z 5

Opět velmi čtivá

MarsyPint
05.02.2020 1 z 5

Velké zklamání. Věřím, že tento styl má své příznivce, ale mě kniha spíše přišla jak parodie na thriller.Rychlý začátek z kterého se velice stručně dozvíme to nejdůležitější, hlavní hrdinka je žena vyšetřovatelka a samozřejmě má spoustu osobních problému, které jsou vlastně nejdůležitější pro celý děj, protože jinak by nebylo o čem psát.

Janinka.V
04.02.2020 2 z 5

Za me nic moc,Erika me bavi vic,tohle mi prislo trosku prekombinovane.

Ywonek
04.02.2020 5 z 5

Jo tohle se povedlo ????

Kekik
04.02.2020 5 z 5

Obavy, že budu Kate Marshall porovnávat s Erikou Foster, vzaly rychle za své. Kate je úplně jiná. Autorovi se povedlo rozjet novou sérii na výbornou.
Mně se příběh líbil. Největším překvapením pro mě byla postava jménem Jake. Zápletka zajímavá.
Kate i Tristan mi byli sympatičtí. Těším se na další jejich působení.

Hedžoková
03.02.2020 5 z 5

Přečteno za dva dny, nešlo odložit;)

iva.gracova
03.02.2020 2 z 5

Píšu to s velmi těžkým srdcem, ale tato kniha mě bavila nejméně - v porovnání se sérií s Erikou. Trošku mi vadilo, že jsem narazila asi na tři chyby (což je samozřejmě chyba korektury a překladu), ale i ta kniha samotná, jako by tam něco chybělo, co v knihách s Erikou zatím vždy bylo... Možná za to může jen mé velké očekávání... Ale je to klasický a dobrý Bryndza, kniha nezklamala a určitě si přečtu druhý díl, jen abych se ujistila, že mě to pořád baví :-)

Neami2
03.02.2020 4 z 5

Když tento díl srovnám s předchozí sérií. Styl psaní je víceméně stejný, což je samozřejmostí. Akorát mi přišel o něco slabší. Nemohla jsem se začíst tak, jako u případech s Erikou. A také je škoda těch občasných překlepů....Nicméně i tak stojí za přečtení.

Kamilajznik
03.02.2020 5 z 5

Jako všechny knihy od Roberta, i tato se mi velice dobře četla a opět mě nadchla. Ale... Musím říct, že si na novou hlavní postavu, Kate, musím trošku zvyknout. Erika je Erika :-)

janina66
03.02.2020 5 z 5

Mně osobně se příběh s novou Katy líbil, i když dle mého serie s Erikou není ukončená. Trochu mi v této knize vadilo popisování dost brutálních vražd. Ale Kate i Tristana jsem si hned oblíbila.

Sarrah
01.02.2020 5 z 5

Mě kniha nadchla, a rozhodně mi nevadilo, že Kate je jiná než Erika. Musí být, je to jiný příběh, nemůžou být stejné. Těším se na další případ. V jedné z pasáží jsem zavírala oči jako kdybych se koukala na film, ta představa byla hrozná, měla jsem husí kůži.

koki.veru
01.02.2020 5 z 5

Nádhera. Nejprve jsem byla naštvaná, že pan Bryndza nepokračuje v sérii s Erikou a že rozjíždí novou sérii, ale hned po prvních stránkách jsem byla za tuto knížku moc ráda. Super příběh od začátku do konce :)

detektivní a krimi romány napětí sérioví vrazi krimi thrillery pro ženy

Robert Bryndza
britská, 1979