Kanibal z Nine Elms

Kanibal z Nine Elms https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423380/bmid_kanibal-z-nine-elms-2jR-423380.jpg 4 2570 681

Kate Marshallová série

Před patnácti lety byla Kate Marshallová vycházející hvězdou londýnské policie. Dokázala vyřešit sledovaný případ nebezpečného a krutého sériového vraha s přiléhavou přezdívkou Kanibal z Nine Elms, i když přitom sama málem zemřela. Nyní Kate přednáší na univerzitě a snaží se vést poklidný život, když se minulost začne vracet. E-mail s žádostí o pomoc ji vtáhne nejen do právě probíhajícího vyšetřování vražd mladých dívek. Jejich modus operandi nebezpečně připomíná případ, který před patnácti lety vyřešila. Nevrací se jen vzpomínky. Vrah napodobitel chce dokončit započatou práci… A tak se i Kate musí vrátit k vyšetřování, aby dokončila tu svoji – chytit dalšího sériového vraha.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Nine Elms , 2019

astra3
13.03.2020 4 z 5

Jako úvod do nové série to není špatné. Hlavní postavou opět žena vyšetřovatelka s tragickými životními zkušenostmi. No uvidíme, co bude dál.

EmGe
12.03.2020 5 z 5

Knížka byla naprosto úchvatná. Ztrhujici děj. Četla by jsem to klidně i podruhé ????

Luštěnka
09.03.2020 5 z 5

Skvělá knizka, napínava od začátku do konce. První od tohoto autora a určitě ne poslední ????

esterkucerova
09.03.2020 3 z 5

Kanibal z Nine Elms si drží Bryndzovský standard čtivosti, nicméně jedna z jeho nejlepších knih to rozhodně není.
Námět je vcelku hezký, linie s Peterem mě moc bavila a klidně bych jí více rozvedla. Hlavní hrdinka Kate mi k srdci nepřirostla vůbec, není pro mě ničím zajímavá a až na první a poslední scénu knihy, kde byla napínavá akce, mě její pasáže moc nebavily.
Celkově je to takové ne uplně uvěřitelné, motiv vraha a to, jak má vlastně zcela neomezené prostředky a co vše si může dovolit udělat mi přijde směšné.
3/5*

mich.horilova
09.03.2020 2 z 5

Ten námět nebyl sám o sobě vůbec špatný, ale to uchopení se úplně nepovedlo. Celá kniha působila, jako by byla šitá horkou jehlou.
V knize je hodně momentů, kdy je děj velmi nepravděpodobný a spousta věcí je zde až jaksi naivně pojatých, motivy jednotlivých postav jsou těžko uvěřitelné a samotné postavy málo rozpracované.
Musím říct, že mě kniha zklamala.

ivzu77
09.03.2020 4 z 5

Nová série, nová inspektorka, nový román .... byla jsme spokojená, opět čtivé, napínavé, trochu brutálnější popisky vražd, ale to se u R.B. pomalu stupňuje už od Dívky v ledu. Určitě mne napadla podobnost alkoholičky Kate M. např. s Nesbovo Harry Holem, soukromou detektivní kancelář jsem si zase vybavila Rowlingové Cormorana Strika ... Za mne určité dobré ....

swayno
07.03.2020 3 z 5

Do půlku knihy jsem se vůbec nemohla začíst, bojovala jsem i s nutkáním knihu nedočíst. V druhé polovině už to chytlo děj... když porovnám s předchozími knihami s Erikou, tak slabota...:(

Martina1805
05.03.2020 5 z 5

Super čtivě napsané překvapivý děj a děsivé, doporučuji přečíst

PetraBery
03.03.2020 4 z 5

Nová hrdinka nové série je pro mne stejně stravitelná jako Erika z druhé série. Kdo napodobuje vraždy kanibala, toho času zavřeného ve vězení? Kate, ačkoliv již u policie nepracuje, se dostává do širšího okruhu vyšetřování a spolu se svým asistentem se snaží přijít celému případu na kloub.

Bruklinka
03.03.2020 1 z 5

Kanibal byl velikým zklamáním, o to větším, že celou sérii s Erikou mám moc ráda. Neděsilo, nenapnulo, nevzbudilo žádné jiné emoce. Stále to je řemeslně dobře napsané, knížka je čtivá, ale to je bohužel asi všechno.
Co mi ale vadilo nejvíc je ne moc dobrý překlad (spojení "skalní formace" osmkrát na dvou stranách, i z úst prosté sociálně slabé ženy? Opravdu?) a absence korektur - přestože je korektorka uvedená, neodvedla vůbec žádnou práci (Kate zamával, Jake si myslela, mněl a mnoho a mnoho dalšího).

Katka8383
02.03.2020

Přečetla jsem už pár knih od tohoto autora, všechny byly velmi čtivé a dobře napsané s promyšlených a napínavým dějem, ale bohužel tato jeho kniha mne nadchla nejméně.

Kátice
02.03.2020 4 z 5

Dobře promyšlený děj, moc pěkně napsané, už se těším na další případ!

L.Helena
29.02.2020 4 z 5

Docela dobrá první kniha nové série, avšak dost situací mi přijde poněkud nereálných nebo postavených na náhodě. Osud, který autor pro hlavní hrdinku Kate vymyslel, slibuje docela velký potenciál budoucích zajímavých zápletek. Akorát je mi tak trochu proti srsti, že se jedná opět o alkoholičku, i když momentálně již několik let abstinující. Jakoby se všichni současní autoři detektivek domluvili, že vyšetřovatel zločinu prostě musí být závislá, psychicky nevyrovnaná či jinak narušená osoba.
Kniha se však přes to všechno hodně dobře čte, takže určitě si nenechám ujít i další díly.

pepa4081
28.02.2020 2 z 5

Nevím, kdo vymyslel pitomý nadpis na obálce: „Už jednou unikla vrahovi. Dokáže to i podruhé?“
Pokud by to nedokázala, byl by to začátek a zároveň i konec nové série! Navíc jsme připraveni o překvapení a od začátku víme, co se asi odehraje na konci.
Těšil jsem se na novou sérii, protože ta předchozí měla dle mého názoru sestupnou tendenci a její aktéři mi nikdy nepřirostli k srdci.
Bohužel ani nová hlavní hrdinka mi není příliš sympatická. Její časté hnípání se ve vlastních problémech mne dost otravovalo. Kniha obsahuje i zajímavé a napínavé pasáže, ale většinou jsem jen zíral, jakou další neuvěřitelnou absurditu si autor ještě vymyslel. Dobrá detektivka by měla být alespoň částečně uvěřitelná, tato kniha mi však přišla jen jako snůška nesmyslů. Knihu jsem spíš přetrpěl a už se k ní nikdy nevrátím.

Monkas1
26.02.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila, za mě ano ,doporučuji.

Katulinka69
26.02.2020 5 z 5

Naprostá senzace, už se těším na další

Kája95
25.02.2020 3 z 5

Asi už mě nebaví detektivky, kde je detektiv unesen, napaden nebo jinak ohrožen a když ne on sám/a aspoň jeho/ její děti či partneři. Kniha se čte dobre, ale nic převratného

PetikH2O
25.02.2020 5 z 5

Podobnost trochu s Cormoranem Strikem a jeho asistentkou, ale obrácene pohlavi. Kanibal jak z mlčení jehnatek. :) u mě dobry! ,,Cejtim tu tvou ****". Stačilo říct karamel :D.

mmmisulka.r
24.02.2020 4 z 5

Moje druhá přečtená kniha od Roberta. A? No, asi dám Erice ještě šanci. Tenkrát mi totiž první díle série s Erikou přišel poněkud jednoduchý a další díly mě moc nelákaly. Co se nové série týká, je tam diametrální literární rozdíl. Bryndza se dost zlepšil.

veronika3141
23.02.2020 5 z 5