Kanibal z Nine Elms

Kanibal z Nine Elms https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423380/bmid_kanibal-z-nine-elms-2jR-423380.jpg 4 2564 680

Kate Marshallová série

Před patnácti lety byla Kate Marshallová vycházející hvězdou londýnské policie. Dokázala vyřešit sledovaný případ nebezpečného a krutého sériového vraha s přiléhavou přezdívkou Kanibal z Nine Elms, i když přitom sama málem zemřela. Nyní Kate přednáší na univerzitě a snaží se vést poklidný život, když se minulost začne vracet. E-mail s žádostí o pomoc ji vtáhne nejen do právě probíhajícího vyšetřování vražd mladých dívek. Jejich modus operandi nebezpečně připomíná případ, který před patnácti lety vyřešila. Nevrací se jen vzpomínky. Vrah napodobitel chce dokončit započatou práci… A tak se i Kate musí vrátit k vyšetřování, aby dokončila tu svoji – chytit dalšího sériového vraha.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Nine Elms , 2019

tatiana7769
26.03.2020 4 z 5

Zaciatok knihy bol trosku zdlhavy ,ale potom sa to rozbehlo a posledne stranky som doslova hltala. Kate je sympaticka a este viac mi bol sympaticky Tristan. Dobra dvojka vysetrovatelov a snad to tak aj ostane v dalsich knihach serie.Priznam sa ale,ze Erika Fosterova mi "sadla" viac .

Lindulinek
26.03.2020 5 z 5

Opět skvělá detektivka tohoto autora. Nová hrdinka mě baví a těším se na další případy.

Hobo
26.03.2020 5 z 5

Audiokniha s Martinem Stránským. Výtečně podaná. Super vygradované napětí.

happy-smile
26.03.2020 5 z 5

Nová série Roberta Brynzdy se mi opravdu líbí. Musím se přiznat, že mi Erika se svými komplikovanými vztahy vůbec nechyběla. Kate Marshall vypadá schopně. Její případ se mi dobře čet a doufám, že se tedy opravdu jedná o novu sérii a něco dalšího s ní ještě vyjde.

Jandýs
26.03.2020 4 z 5

Za mne super, čtivé, nechtělo se mi od knihy odcházet . Kate sympaťanda .

TomHr
25.03.2020 5 z 5

Překvapivě dobré! Ledová chladnokrevná Erika už po všech těch nočních lovech ztrácela poslední dechy. Tahleta Katka ji může určitě nahradit. Od prvních písmenek je sympatičtější a plnokrevnější. Jestli ji v dalších příbězích neopustí asistent, vypadá to na pěkně vypečenou vyšetřovatelskou dvojku na scéně kriminálního žánru. Jinak má kniha všechny atributy, na které jsme u autora zvyklí, vcelku fungující zápletku, spád, napětí, čtivost. Tentokrát se dočkáme i skutečného vyšetřování. Asi tak pětkrát mě sice zarazily nějaké nelogičnosti, ale knížka přečtena jedním vrzem a zanechala dost dobrý dojem.

kofola33
24.03.2020 5 z 5

Ano, souhlasim s jinyma, nedosahovalo to kvalit serie s Erikou, nicmene pribeh az na par hure uveritelnych chybicek to byl velice zajimavy, poutavy a napinavy, a proto davam plny pocet. Uvidime, co prinesou dalsi dily s Kate.

Evina74
24.03.2020 3 z 5

Přečteno hned, ale přeci jen - případy Eriky Fosterové byly čtivější. Asi to bylo i nepříliš vydařeným překladem, občas se vyskytla dosti krkolomná věta. A přiznejme si věta na str. 59 "Na zádech a stehnech bylo patrných šest otevřených ran a na dvou místech bylo vykousnuté maso, takže rány odhalovaly míchu." To asi není příliš reálné...

MartulkaS
23.03.2020 4 z 5

Bryndza prostě umí psát poutavě, od začátku mě kniha umí nadchnout a vtáhnout do děje, začtená jsem podstatně od první kapitoly. Ale tato knížka mě trochu zklamala, jelikož moc nevěřím v reálnost. Bývalá policistka pátrá na svou pěst, jakože hned je z ní soukromí detektiv, lidi ji všechno řeknou to mě na tom moc nesedělo. Do toho komunikace s vrahem, a ten útěk?? Vloupání bez jakéhokoliv postihu?
Jinak příběh zajímavý, a jedna hvězdička navíc za styl psaní, který mi prostě sedí. Každopádně knihy s Erikou mě baví více.

strippedd
22.03.2020 2 z 5

Nooo nějak nevím. Nečetlo se to špatně, ale musím říct, že jsem přečetla už lepší knihy už kvůli zapletce, ktera byla dost předvídatelná tak i celkové napětí atd...nevím jestli sáhnu po další knize od autora.

maja11231
22.03.2020 5 z 5

Dobrá kniha. Velice čtivá, děj je taky dobrý. Nenašla jsem žádnou chybu.

annettka1098
21.03.2020 4 z 5

Mám autorův styl prostě ráda! Tento díl je asi o trochu slabší, než série s Erikou. Nebo jsem možná od té doby zvedla trochu laťku pro detektivky, těžko říct. Nicméně, autor mě vždy dostane těmi šťastnými konci. Někomu to nemusí sedět, ale po celém tom děsivém příběhu vždy přijde kapitola, která pohladí po duši a svět je zase v pořádku.

petula6844
20.03.2020 3 z 5

Přečetla jsem celou sérii s Erikou Fosterovou, která mě moc bavila. Hrozně jsem se těšila na tuto novou knihu, ale docela mě zklamala, nebavila mě tolik jako předchozí knizky. Dočetla jsem ji, ale trvalo mi to podstatně déle.

maxx
20.03.2020 2 z 5

Mám rad knihy od autora, ale tahle kniha mě moc nenadchla naopak jsem se musel několikrát kní vracet. Velmi slabá kniha autor ji napsal bez duše ???? snad ta další nebude o rychlosti ale o pocitu dobré práce

Hella
18.03.2020 3 z 5

Takový lehce se čtoucí, přitom ovšem nikterak nadprůměrný příběh: Těžko se mi věří způsobům komunikace vězně s matkou, ještě hůř možnosti a způsobu útěku... Taky mi nikterak extra k srdci nepřirostla Kate a jestli něco fakt nesnáším, tak je to hloupé podceňování nebezpečí hlavními hrdiny. Čiliže když vím, že mi hrozí nebezpečí, asi nikam nechodím sama, že?

alabra
16.03.2020 4 z 5

Velký vypravěčsky talent, schopnost vygradovat napětí a přinutit čtenáře číst a číst, neuvěřitelné příběhy, a právě to pro mě trochu snižuje hodnocení knihy, záporni hrdinové proplouvaji velmi lehce systémem, vše jim vychází, jsou nepolapitelni, ženy vždy trpící a nespravedlivě trestané osudem.

klarinka9974
15.03.2020 5 z 5

Ze začátku jsem měla pocit, že Erice se to prostě nevyrovná. ALE pak se to tak rychle rozjelo a nešlo přestat číst. Bylo to napínavé, děsivé, nechutné a neuvěřitelné ale skvělé. Rozhodně se mi tento prvni případ Kate líbil a těším se na další díly.

Mike99
15.03.2020 5 z 5

Na detektivní scéně nová postava - Kate Marshallová, 40 let, bývalá policajtka, nyní vyučující na soukromé univerzitě. Svobodná, bývalá alkoholička, 14letý syn Jake vyrůstající u její matky, dítě zplozené během dvou náhodných nocí s nadřízeným policistou, následně odhaleným sériovým vrahem.
Příběh začíná po 15 letech, kdy někdo důsledně napodobuje předchozí vražednou sérii. Kate však původně začíná soukromě pátrat po zmizení jedné dívky, události staré cca 20 let. Pomáhá jí její univerzitní asistent Tristan, empatický mladík.
Styl psaní mi vyhovuje, příběh členěn do krátkých kapitol, což čtení prospívá. Děj je postupně stupňován, pár drsných scén, logicky promyšleno. Za mne spokojenost, uvidíme, co bude dál.

vekkr
13.03.2020 5 z 5

Mělo to spád a napětí, takže spokojenost.

astra3
13.03.2020 4 z 5

Jako úvod do nové série to není špatné. Hlavní postavou opět žena vyšetřovatelka s tragickými životními zkušenostmi. No uvidíme, co bude dál.

detektivní a krimi romány napětí sérioví vrazi krimi thrillery pro ženy

Robert Bryndza
britská, 1979