Ostrov šedých mnichů

Ostrov šedých mnichů https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381904/bmid_ostrov-sedych-mnichu-SQI-381904.jpg 4 1481 1481

Josef Bergman série

Čtvrtý detektivní příběh dvojnásobné držitelky ceny Jiřího Marka Na odlehlém holandském ostrově Schiermonnikoog s liduprázdnými písečnými plážemi bičovanými severním větrem zemřela v dunách za podivných okolností mladá žena a i po jedenácti letech zůstává její vrah neodhalen. Televizní reportér Johan Rutten se rozhodl, že tímto případem zahájí nový cyklus reportáží o neobjasněných vraždách – ale krátce po svém příjezdu na ostrov byl zavražděn. Má oba činy na svědomí stejný pachatel? Smrt bohatého Johana Ruttena se mohla hodit více lidem. Například jeho české manželce, soudní překladatelce, která nyní zdědí veškerý jeho majetek... Na její popud přijíždí na ostrov kriminalista Josef Bergman. Chce na Schiermonnikoogu strávit dovolenou, vyčistit si hlavu od starostí a udělat důležité životní rozhodnutí. Jenže brzy je proti své vůli vtažen do složitého případu.... celý text

Jana_Hlus
16.09.2017 4 z 5

Pro mne velmi příjemné překvapení, po delší době skvělá česká detektivka, která může konkurovat i severským autorům, v něčem je dokonce lepší, obešla se bez vyloženě drsných, nechutných scén, napětí dávkuje autorka naprosto s nadhledem a rozuzlení příběhu je překvapivé, ale uvěřitelné. Jedinou výhradu mám k pomalému rozjezdu, ten mě příliš nenadchl. Dávám 4/5 a vrhám se na Zmizelou v mlze:-)

Majdaloupka
07.09.2017 5 z 5

Jsem milovnice kočičích příběhů od paní Klevisové a zároveň ne moc velký čtenář detektivek. Nicméně díky čtenářské výzvě jsem se do detektivky přeci jen pustila a jsem nadšená (taky jsem si hned dokoupila všechny další knihy). Kniha má spád, nejde se odtrhnout (několikrát jsem přejela stanici v metru díky začtení) a rozuzlení je překvapivé (měla jsem jiný tip na vraha). Určitě doporučuji

hs777
06.09.2017 5 z 5

Nenápadná a přitom neuvěřitelně napínavá záležitost už od prvních písmenek. Vlastně celá série je velmi podařená, na prvních dílech bych pár much ještě našla, ale s každým dalším se úroveň výrazně zvyšuje. Klevisová dokáže nenásilně vtáhnout do jakéhokoliv prostředí, ať je to klasický český venkov se strašidelným mlýnem, stájemi a typickou hospodou, pražská vilová čtvrť nebo odlehlý holandský ostrov. Pro mne jednoznačně objev dalšího výborného českého autora.

klodnerovic
25.08.2017

Označuji jako přečtené, byť jsem nedočetla ... Rozhodně ale ne pro to, že by se mi kniha nelíbila. Špatné načasování. Snad to dopadne příště.

Fazolka2017
19.08.2017 5 z 5

Moje první knížka od Michaely Klevisové. Byla jsem hodně překvapená - mile překvapená. Kdybych nevěděla, kdo knihu napsal, věřila bych tomu, že jde o skvělou detektivku nějakého severského autora. Prostředí do kterého je bříběh zasazen mi vyloženě sedlo. Skvělá detektivka a já jsem zvědavá na další autorčiny knihy.

Yogini
14.08.2017 5 z 5

Na české detektivky moc nejsem, tahle mě ale uchvátila, možná i tím, jak to bylo zasazené do severu, skvěle napsané, doporučuji!

Valborga
10.08.2017

Mně se kniha také líbila.

Boudika
05.08.2017 4 z 5

Jako všechny knihy se mi i tato moc líbila!!! Velmi čtivá a dokonce jsem opravdu netušila jak to vlastně bylo.... Těším se na další knihu!!!

NachlJ
02.08.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla hned. Velice dobře a rychle se četla. Nebyla nijak zdlouhavá, nudná a konec byl překvapivý.

marketa9252
16.07.2017 5 z 5

Začátek a konec napínavý...jinak celkem fajn čtení.

barbora0275
08.07.2017 2 z 5

Narozdíl od ostatních knih autorky, byla tahle strašně rozvláčná a nudná. Možná to udělalo i to, že jsem střídala čtení knihy s audioknihou - unylý hlas vypravěčky tomu nepřidává. Vše se rozšmodrchalo až v posledních kapitolách, jinak se děj vlekl a nic se tam nedělo.

haski
04.07.2017 3 z 5

Taková normální detektivka. Moc mě nenadchla, možná, trochu rozvláčná.

85098211
03.07.2017 5 z 5

Skvělá detektivka (audiokniha), která vás upoutá hned od první minuty a nepustí až do konce. Zajímavá je i kulisa příběhu, holandský ostrov, ale také Praha. Postavy jsou vykresleny do nejmenších detailů, přitom nikterak nudně a zdlouhavě, nikde nic neskřípe. Kniha je opravdu zdařilá a interpretka Kristýna Kociánová se jí zhostila na výbornou.

ivulka15
02.07.2017 4 z 5

Taky jsem se do čtení této knihy pustila kvůli čtenářské výzvě.A nakonec to byla docela dobrá detektivka.

Loginus
14.06.2017 4 z 5

Tak tohle se mi líbilo o dost víc než stopy vraha. Nebudu řešit českého detektiva v zahraničí. Docela pěkně popsané a vykreslené povahy postav. Zvlášť koňák sekající dluhy mi někoho hrozně moc připomínal.

VladiKlaisner
12.06.2017 5 z 5

Knížku české spisovatelky odehrávající se na holandském ostrově jsem si vybrala do Čtenářské výzvy a vůbec nelituji. Poznala jsem zase jednu zajímavou autorku od které rozhodně nezůstanu​ u jedné knížky.
Zajímavá detektivka s barvitým popisem nejen ostrova, ale i jejich obyvatel. Možná konec byl až příliš primitivní, ale jinak se četlo jedním dechem.

Zdenka1978
02.06.2017 1 z 5

Těžko jsem se knihou prokousávala. A četla ji jen z vidinou knihy do výzvy :)

veselaa
05.05.2017 4 z 5

Má první kniha od Michaely Klevisové a česká detektivka.Zajímavý příběh se zápletkou,krásně popsaný ostrov a postavy.Rozmotávání příběhu bylo zajímavé a překvapující závěr.Mohu doporučit.

PetK
27.04.2017 4 z 5

Po audioknize Kroky vraha, která byla moc milým překvapením, jsem se s chutí pustila do dalšího audia. Autorka si drží úroveň, zasazení případu na holandský ostrov je fajn. Mám radost, že moderní/současná česká detektivka je pro mě stejně zajímavá a poutavá jako severská nebo britská krimi.

IVANA0123
19.04.2017 5 z 5

Moc dobře napsaná česká detektivka, která si nijak nezadá se světovou a "severskou" produkcí knih. Zajímavá zápletka, pachatelem mohl být téměř kdokoli a napínavé až do konce. A dokonce mě bavil i popis ostrova - volný prostor, moře a duny - nedivím se, že detektiv stočil své kroky na Ameland. Michaela Klevisová se rozhodně zařadila do mých oblíbených autorů.
(4/17)