Ostrov šedých mnichů

Ostrov šedých mnichů https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381904/bmid_ostrov-sedych-mnichu-SQI-381904.jpg 4 1490 1490

Josef Bergman série

Čtvrtý detektivní příběh dvojnásobné držitelky ceny Jiřího Marka Na odlehlém holandském ostrově Schiermonnikoog s liduprázdnými písečnými plážemi bičovanými severním větrem zemřela v dunách za podivných okolností mladá žena a i po jedenácti letech zůstává její vrah neodhalen. Televizní reportér Johan Rutten se rozhodl, že tímto případem zahájí nový cyklus reportáží o neobjasněných vraždách – ale krátce po svém příjezdu na ostrov byl zavražděn. Má oba činy na svědomí stejný pachatel? Smrt bohatého Johana Ruttena se mohla hodit více lidem. Například jeho české manželce, soudní překladatelce, která nyní zdědí veškerý jeho majetek... Na její popud přijíždí na ostrov kriminalista Josef Bergman. Chce na Schiermonnikoogu strávit dovolenou, vyčistit si hlavu od starostí a udělat důležité životní rozhodnutí. Jenže brzy je proti své vůli vtažen do složitého případu.... celý text

Ala787
23.04.2018 4 z 5

Ze začátku byla detektivka trochu pomalá. Dlouho jsem měla dojem, že se nic nového nedozvídám. Později už jsem byla skutečně zvědavá, co se stalo. Konec byl "jiný", prostě jsem absolutně neodhadla, kdo je vrah.

lenulitah
18.04.2018 5 z 5

Skvělá detektivka. Přemýšlela jsem jak divá, ale tohle rozuzlení mě nenapadlo..

Leniii
08.04.2018 5 z 5

Příjemné čtení, dobrá detektivka, vraha jsem neodhalila do konce a ani jsem nenašla ty správné indicie k odhalení. Postavu pana Bergmana mám ráda a těším se na další knížku :)

Knižní střípky
04.04.2018 4 z 5

Série od paní Klevisové s hlavním hrdinou Josefem Bergmanem nás v tomto díle vytrhne z českého prostředí a odvede nás až na holandský ostrov. A byl to výlet vskutku vydařený. Pochmurná atmosféra ostrova dodávala příběhu ten správný tajemný ráz.

Kitty
01.04.2018 4 z 5

Je to moje první kniha od této autorky. Příběh má spád, zvraty, překvapení... vlastně jsem se na čtení těšila. Dost často postavám nevěřím, ale zde i přes zápletku působí příběh verohodně. Líbil se mi styl, určitě si přečtu další.

i.stefany
29.03.2018 5 z 5

Tak toto byla další skvělá detektivka z pera Míši Klevisové. Vypráví příběh ze současnosti, který se odehrává na Ostrově šedých mnichů - Schiermonnikoogu. Prostředí holandského ostrova i povahy jednotlivých postav byly popsány tak uvěřitelně, až jsem měla pocit, že jsou to mí sousedé, že je všechny znám osobně. Moc jsem si užila společnost lidí z ostrova zapletených do vraždy i mého oblíbence Pepy Bergmana a těším se na další díl. Určitě 5* jako vždy. :-)

Modrina
29.03.2018 5 z 5

Skvělé! Doufám, že autorka píše další knihy, protože už mi k přečtení zbývá jen jedna. :) Čtu je postupně a mám pocit, že autorka zraje jak víno - každá další kniha je zas o něco lepší. Tady mě hodně zajímalo, jak bude pan Bergman něco řešit, když je mu v cizině odznak naprosto k ničemu. Ale kdo umí... :) Rozuzlení bylo opravdu skvělé. Za mě rozhodně plný počet.

Nechci strhávat hvězdu, protože za to autorka nemůže, ale elektronické vydání knihy je hodně zpackané. Špatné formátování, nějaký automat si pohrál s interpunkcí, takže místo trojtečky je jedna tečka s mezerami okolo sebe a podobně. To bych v dnešní době už opravdu nečekala.

ilčidlo
27.03.2018 5 z 5

Napínavá detektivka, ale i příjemné čtení

pavčape
23.03.2018 4 z 5

Klidná česká detektivka bez potoků krve a šílených vrahů. Líbí se mi postava Josefa Bergmana, její vývoj. Autorka skvěle vystihla atmosféru dle mě pochmurného ostrova.

Babarunka
22.03.2018 5 z 5

Každé dílo od této autorky mě vždy velmi mile překvapí. Mám ráda její osobitý a zajímavý styl psaní. Kniha je napínavá, i když z každé strany nestříká krev :-) Moc se mi líbilo prostředí, do kterého je děj zasazen. Jen tak dál!

LisaEla
04.03.2018 5 z 5

Po dlouhé době naprosto super česká detektivka, čte se jedním dechem.

petunkav
28.02.2018 5 z 5

Opět úžasná detektivka. Taková "klasická česká detektivka z holandského ostrova"..... Nene, dělám si srandu. Jsem nadšená a zároveň velice zklamaná, protože toto byla moje poslední detektivka, která mi od paní Klevisové zbývala přečíst.
Asi musím říct, že tato poslední se mi líbila nejvíc - i když myslím, že tento pocit jsem měla po každé přečtené detektivce s Josefem Bergmanem. Skvělý děj, napětí, zajímavé postavy. I když už mám pocit, že tak nějak tuším, jak se bude vše vyvíjet - bohužel to tak nikdy není. Děj mě nakonec vždycky překvapí.
Bude mi po paní Klevisové smutno.

Chesterton
27.02.2018 5 z 5

S nadšením jsem strávila další příjemné chvíle s mě již známými postavami. Tentokrát v podání Kristiny Kociánové, jejíž podání s atmosférou knihy a mými představami velice ladí. Tentokrát jsem přemýšlela při poslechu o tom, nakolik se styl M. Klevisové podobá úžasné Agatě Ch. Alespoň v tom jak dokáže propojit určité hříchy minulosti s lidskou povahou a vraždou v současnosti. I ten pomalý rozjezd mi s královnou detektivky často koresponduje. Těším se na další!!

slaska77
18.02.2018 5 z 5

Příhody detektiva Bergmanna jsem si oblíbila, byť je čtu v čase pozpátku. Trochu mi vždy trvá, než se vnořím do děje, ale je to méně než prvních 20 % knihy, takže je to asi v normě. Konec knihy to ale vždy vynahradí překvapivým rozuzlením. I když si myslím, že už vím, tak jsem se zatím netrefila. Odpočinková literatura, ale velmi dobrá. Díky.

mousegun
02.02.2018 5 z 5

Mám ráda knihy, kde se autorům daří zachytit atmosféru místa a díky tomu v mysli cestuji :) Detektivní příběh, který má hlavu a patu a dobře se čte.

ctenarkaEva
31.01.2018

Zajímavý a zamotaný příběh. Líbilo se mi zasazení do prostředí Holandska, vykreslení prostředí i postav. Už jsem od této autorky četla knihu Zmizela v mlze a těším se, až si přečtu nějakou další.

ArwenAragorn
28.01.2018 5 z 5

Budu stručná - velice dobrá česká detektivka. Z autorčiných detektivních knih se mně líbila nejvíc.

mirka71
16.01.2018 5 z 5

Opět dobrá česká detektivka, knížka nemusí být samá mrtvola, aby byla zajímavá. Velmi příjemné čtení, prolínání s minulostí, nenudí.

Radana44
14.01.2018 3 z 5

České detektivky mě moc nesedí,ale dočetla jsem.

konicekbily
08.01.2018 5 z 5

Nenápadně po celou čtvrtinu knížky nás seznámí s hlavními postavami, najednou se k dávné nevyřešené vraždě přidá další a ve velice dobře postavené zápletce nás zbytek knihy vodí za nos, při čemž používá různé styly vyprávění: monology/vzpomínky/úvahy hlavních postav, probírání možných kombinací ve dvojicích i ve větších skupinách, postupně děj vede k závěrečnému vyvrcholení, aby před nás nastavovala výhybky na nesprávnou kolej. Něco lze dovodit, ale určitě ne všechno! Je zřejmé, že na vyřešení se podílí horda amatérů, policie tápe a tak náš dovolenkový řešitel napomůže luštění. Je to více než jen obyčejná odpočinková četba!