Ostrov šedých mnichů

Ostrov šedých mnichů https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381904/bmid_ostrov-sedych-mnichu-SQI-381904.jpg 4 1482 1482

Josef Bergman série

Čtvrtý detektivní příběh dvojnásobné držitelky ceny Jiřího Marka Na odlehlém holandském ostrově Schiermonnikoog s liduprázdnými písečnými plážemi bičovanými severním větrem zemřela v dunách za podivných okolností mladá žena a i po jedenácti letech zůstává její vrah neodhalen. Televizní reportér Johan Rutten se rozhodl, že tímto případem zahájí nový cyklus reportáží o neobjasněných vraždách – ale krátce po svém příjezdu na ostrov byl zavražděn. Má oba činy na svědomí stejný pachatel? Smrt bohatého Johana Ruttena se mohla hodit více lidem. Například jeho české manželce, soudní překladatelce, která nyní zdědí veškerý jeho majetek... Na její popud přijíždí na ostrov kriminalista Josef Bergman. Chce na Schiermonnikoogu strávit dovolenou, vyčistit si hlavu od starostí a udělat důležité životní rozhodnutí. Jenže brzy je proti své vůli vtažen do složitého případu.... celý text

waltraud5114
09.04.2017 5 z 5

Moja prvá Klevisová. Pekne vystavaný príbeh, zasahujúci do minulosti, krásny jazyk, veľmi pekné popisy ostrova, ktoré ma nikdy nenudili. Dúfam, že ďalšie jej knihy nebudú na jedno kopyto, ako ostatné tzv. severské detektívky.

RADOST
01.04.2017 3 z 5

Tentokrát mírné zklamání. Čtvrtý díl série josef Bergman dle mého názoru nedosahuje úrovně těch předešlých a také mě moc nezaujal. Jaksi mi nesedlo zasazení děje do prostředí malého ostrova, i když i tam měli lidé cizích jmen a jiných životních podmínek podobné povahové chyby, jak u nás a zřejmě kdekoliv jinde na světě.

edith79
23.03.2017 5 z 5

Moc pěkná knížka. Michaela Klevisová je rozhodně můj největší domácí objev. Tato kniha se sice neodehrává u nás, ale na holandském ostrově, což jí ovšem neškodí, český prvek je tu zastoupen postavami Josefa a Ingrid. Odhalit vraha se mi nepodařilo a to mě vždycky baví. Takže, mevrouw Klevisová, máte to za pět.

irefir
19.03.2017 5 z 5

Moc dobře se mi to četlo, stejně jako ostatní autorčiny knihy. Zjišťuji, že už jsem od ní asi přečetla všechno, což mě mrzí. Tak snad se objeví na trhu brzy nějaká novinka:)

Aymira
07.03.2017 4 z 5

Další příjemna detektivka od Michaely Klevisove. Příběh je ozvlastnen tím, že se celý odehrává na jednom malém holandském ostrove, kde je jen samy pisek, ovce a pár podivných lidi. Odhalit vraha bylo i tentokrát náročne, protoze autorce se opet podařilo všechny postavy vyborne popsat a zadne neprirknout stěžejní roli. Ke konci jsem se obávala, aby vůbec některý z obyvatel ostrova zůstal naživu, ale minimálne kriminalistům se to povedlo, takže vrah byl úspěšně odhalen. Přiznávám, že mi tato série bude chybět.

vyvodka
23.02.2017 5 z 5

Velmi ráda dávám knížce pět hvězdiček. Zatím jednoznačně nejlepší detektivka, kterou jsem od paní Klevisové četla. Napínavé čtení, zajímavé prostředí holandského ostrova, pěkně vykreslené postavy. Hodně se to podobalo severským krimi. Jsem ráda, že jsem našla dobrou českou detektivku.

Niraj
15.02.2017 5 z 5

Super, velmi čtivé, napínavé. Začátek sice krapet víc výpravný, ale ne natolik, aby člověk knihu odložil. A když se konečně na scéně objeví J. Bergman, tak už to má spád.
Byla to moje první kniha této autorky, určitě se pustím i do dalších ze série.

sachista
12.02.2017 4 z 5

Na rozdíl od předchozích detektivek od Klevisové jsem se nedokázal do Ostrova šedých mnichů začíst. Prvních sto stran mi připadlo zbytečně natahovaných a věnovaných každé jediné vedlejší postavě. Po vraždě už napětí stoupá a mozek pracuje naplno, aby odhalil složité propletence vztahů ostrovních obyvatel. S rozuzlením i pointou jsem spokojený, proto jako celek hodnotím pozitivně.

akdara71
10.02.2017 5 z 5

Moc hezká detektivka, řekla bych, že nejlepší od Klevisové... dobře se četla a v podstatě do poslední chvíle by mě nenapadlo, kdo je pachatelem

Gibis
04.02.2017 4 z 5

Má první kniha od Michaely Klevisové a myslím, že to je velmi zdařilá detektivka! Rozhodně mě nalákala k přečtení dalších od této autorky. Zpočátku mi sice trochu trvalo, než jsem se začetla, ale potom už mě příběh nepustil až do konce. Čtení mě nutilo stále měnit verze toho, kdo je vrahem a stejně jsem si musela počkat až mi to objasní autorka :) A nemůžu si pomoct, ale nejsympatičtější postavou z celé knihy byl pro mě Sjoerd, přestože byl označován za místního blázna :)

babicka_amalka
26.01.2017 5 z 5

pro mě osobně zajímavé, protože ostrov znám a moc se mi na něm líbilo; příběh sice není úplně extratřída, ale je to slušné oddechové čtení;

Jessica007
24.01.2017 5 z 5

Moje první knížka od autorky. Je psaná krásným jazykem, zvukomalebná. I když jde o detektivku, oceňuji, že je napsaná bez popisu drastických situací či scén, napětí však nechybí. Líbí se mi i popisy krajiny, lidí, pohnutek jejich jednání. Moc pěkně napsané, čtivě. Ještě si od autorky chci něco přečíst.

Ketrin.TR
23.01.2017 5 z 5

Opět další super detektivka od téhle autorky, mám její knížky moc ráda a na konci do sebe všechno vždycky tak zapadne, že člověk jenom kouká jak suprově to autorka poskládala. Jen detektiv ze mě asi nikdy nebude, vraha prostě nikdy nenajdu :-)

Leniiis
03.01.2017 5 z 5

Kniha mě nezklamala. Vraha jsem neodhadla (jako už tradičně :-D). Těším se na další knížku od autorky.

genie
20.12.2016 3 z 5

Poslední (aspoň zatím) díl série mě celkem zklamal. Těžko jsem se prokousávala dějem, rozpletení zápletky mě nijak nezaujalo. Problém jsem měla s místem děje (ačkoliv jsem samozřejmě dle anotace věděla, do čeho jdu) i s hrdiny příběhu. Prostě tentokrát to úplně nesedlo ...

Puntíkatýhrnek
01.11.2016 5 z 5

Druhá knížka, kterou jsem četla od téhle autorky...a podruhé mě nezklamala. Opět velmi zajímavě postavený příběh, nechybí napětí i čtivost a to i bez popisování drastických situací, či scén. Autorka má můj obdiv za to, že dokáže udržet logičnost, i přesto, že v příběhu rozehraje partii mnoha postav a každá z nich má vlastní zajímavě propletený příběh. V závěru jí všechno do sebe logicky zapadne a celý příběh je uvěřitelný...Je báječný pocit dočíst knížku a nemít spousty otázek, co tím chtěl autor říct... Myslím, že kdyby tahle spisovatelka žila v jiném státě, tak má na spisovatelském kontě samé bestsellery, protože opravdu umí dobře psát... Souhlasím s předchozím komentářem, i já bych se po přečtení knihy, nejraději hned, jela do Holandska podívat..Knihu vřele doporučuji a já sama si určitě přečtu nějakou další její knihu.

Ivulik7
31.10.2016 5 z 5

Oddechový detektivní případ se zajímavou zápletkou. Posledních 100 stran jsem přečetla jedním dechem. Spisovatelka ve mě vzbudila zájem se někdy na podobné místo podívat. Určitě si přečtu i další její knihu.

Simi
12.10.2016 5 z 5

Příjemná, oddechová detektivka, bez projevů extrémního násilí a psychopatů. Má první kniha od autorky a poohlédnu se po předchozích dílech s českým kriminalistou. Velkým plusem je líčení nádherného prostředí Západofríského ostrova Schiermonnikoog, ke kterému má autorka vřelý vztah. Až mě láká k návštěvě.

cie
28.09.2016 5 z 5

Další skvělá detektivka! Kdy bude další díl!? ;-)

Selinute
15.09.2016 5 z 5

Moje první setkání s autorkou. Knížka mě zaujala od první stránky nejen čtivostí, ale i stylem psaní, který si mě okamžitě získal. Klobouk dolů - toto je vynikající česká detektivka bez zbytečných potoků krve, krutosti a násilí. Za mě plný počet a už se těším na další autorčiny topky..