Dům na samotě

Dům na samotě https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84926/bmid_dum-na-samote-6Bt-84926.jpg 4 1564 417

Josef Bergman série

Výtvarnice Nela po rozchodu s přítelem zůstala sama ve starém mlýně, který původně s partnerem chtěli zrekonstruovat. V téže době bylo v nedalekém lese nalezeno tělo mladé dívky, ucházející se o práci v místních dostihových stájích. Při vyšetřování vyjde najevo, že oběť byla naposledy spatřena s bývalým Neliným přítelem. Dvě podobně provedené vraždy se nedávno staly v Praze, a tak není divu, že dosud poklidnou středočeskou vesnicí začne obcházet strach. Přesunul se sem z hlavního města sériový vrah? A kdo v noci chodí okolo mlýna, jako by tu něco hledal? Nyní je na inspektoru Bergmanovi, aby určil, zda se vodítko k případu neskrývá ve složitě propletených vztazích obyvatel obce, kde má téměř každý nějaké tajemství....... celý text

sweeney
17.06.2022 5 z 5

Další z případů detektiva Josefa Bergmana a stejně jako předchozí dva, i tento mě naprosto pohltil. Napínavý děj od prvních vět az po překvapivý konec. Michaela Klevisova zkrátka umí :)

m.valova
16.06.2022 4 z 5

Ze začátku jsem se musela kapitolami více prokousávat,ale když jsem se zorientovala docela jsem se dostala do tempa.Ve vesnici kde se příběh odehrával,měla snad každá postava nějaké tajemství..nejvíce sympatická mi byla postava Nely a mladého klučiny Prokopa.Rovněž prostředí okolo koní a stájí bylo zajímavé a určitě i starý mlýn byl velmi lákavý.Filmové zpracovaní jsem neviděla,ale i tak by se knize určitě nevyrovnalo.Jako třešnička by mě zajímalo jestli si Nela mlýn nechala a jak to vlastně bylo s Radimem.

Sansli
05.06.2022 5 z 5

Zatím jsem měla možnost ostatní knihy od autorky poslouchat, a i díky tomu jsem si celou sérii zamilovala, protože já klasicky u detektivek nevydržím, vždy listuji a pročítám stránky dopředu, jsem prostě hrozně zvědavá:) A dokud jsem neviděla upoutávku v televizi, tak jsem si myslela, že od autorky mám už vše přečteno, nebo spíš odposloucháno:) No, jenže tuhle knihu jsem si musela přečíst (audioverzi jsem nikde nenašla:( Ale nelituji. Protože upřímně mě takhle série ještě nezklamala. Hlavní vyšetřovatelé v čele s inspektorem Bergmanem vám přirostou k srdci, pak atmosféra a popisy prostředí, lidské povahy a různě propletené vztahy mezi nimi... to všechno dohromady vytváří komplikovanou mozaiku, kdy s každou přečtenou kapitolou si přidáváte další střípek, až vám nakonec vyjde tajenka - kdo je vrah. I když u téhle autorky je opravdu zapeklitě obtížné vše rozluštit.
Příběh byl trochu odlišný od ostatních právě tím, že se pátrá po sériovém vrahovi a díky tomu se vlastně příběh zamotává a vyšetřovatele vede různými komplikovanými cestičkami a motivy. Ale atmosféra, postavy a prostředí je opět skvěle vykreslené a řekla bych, že jde o jeden z nejlepších případů inspektora Bergmana.

Majto
12.05.2022 4 z 5

Prvýkrát sa mi zdá všetko v knihe pekne vyvážené. Je tu aj ženské cítenie a pohľad na život, je tu napätie, je tu viac vyšetrovania ako v predchádzajúcich dvoch knihách, je tu aj dostatok pekne popísaných krajiniek... Autorka ponúkla svoje (dovolím si povedať/napísať) typické postupy, ktoré na mňa zaberali od prvej knihy a ešte ich vylepšila. Musím zohnať ďalšie knihy z tejto série.

zdenaR
07.05.2022 3 z 5

Dobře se čte, celkem napínavé, tentokrát se mi líbilo i filmové zpracování.

LeserDe
25.04.2022 5 z 5

Tohle je moje bezkonkurenčně nejoblíbenější česká autorka krimi příběhů a tohle je její moje nejoblíbenější kniha. Inovativní, dobře napsaná, ale víc neprozradím, ať si to užijete stejně, jako já.

martineknatasa
25.04.2022 5 z 5

Krása, krása, krása.... Nevím jak jinak knihu popsat, těším se na čtvrtý díl. Styl psaní, popis osob a jejich chování - vše za všechny hvězdičky. Přečtěte si, nebudete litovat.

martini.ce
22.04.2022 5 z 5

V poslední době jsem neměla štěstí na výběr knih a jedna za druhou končily po pár stránkách v nedočtených. Až do této, která mě chytila od samotného začátku. Moc se mi líbil popis života na vesnici, prostředí stájí a života u koní. Bavily mě jednotlivé postavy a jejich osudy. V knihách většinou přeskakuju popisy přírody, kdy "se nic neděje". Ale ne u paní Klevisové. Když postava sedí s kávou v ruce a kouká na stráň a voda tiše šumí... Tak mě to vtáhne do děje, umím si to představit a téměř tu vůni kávy cítím a potok slyším. Nečekaná zápletka i rozuzlení. Výborná kniha.

twigxi
12.04.2022 5 z 5

Dalsi skvely dil serie s J. Bergmanem. Libi se mi perfektne vystaveny pribeh. Podezrelych je vzdy hned nekolik, postavy nejsou cernobile a tim padem se jako vinik muze zdat kdokoliv a autorka tak ctenare nechava neustale na pochybach. Jen jedna vec mi po docteni stale vrta hlavou - co se stalo s Radimem?
Jedine minus pro me je, ze Bergman mi zatim stale nijak neprirostl k srdci. Ne, ze by mi vadil, ale je tam spis mimochodem. Dalsi vec jsou opakujici se popisy, ktere jsem cetla v predchozich knihach a protoze je ted ctu jednu za druhou, tak to bije do oci (napr. v kazde knize ma nekdo kozene tenisky, pije cerny caj s mlekem, vlastni kocky atd). Rozhodne to ale neni na odebrani hvezdicky :)
Davam zase plny pocet hvezd, jen premyslim, ze bych si ji ted pred dalsi ze serie mela prolozit necim jinym. Rozhodne si ale chci precit vsechny autorciny knihy a muzu ji jedine doporucit. Zejmena zenam, protoze se tam hodne probiraji vztahy, coz mozna nekterym muzum nemusi uplne sednout.

chrudas
10.04.2022 5 z 5

Ten to díl se mi líbil zatím nejvíce. Zaujal mě více vývoj jednotlivých postav než celé vyšetřování. Škoda, že není pokračování, by mě zajímalo jak některé postavy vyřešily své životy.

Linda007
07.04.2022 5 z 5

Vraha jsem neuhodla, takže spokojenost. Jako vždy krásné popsání přírody a lidských povah.

Luca84
07.04.2022 4 z 5

Kniha se četla dobře. Zajímavé prostředí stájí a dostihů. Lepší průměr.

Petrasim
01.04.2022 5 z 5

Knížka super. Pak jsem ještě koukla na film a ten byl děsnej.

medlovice
18.03.2022 5 z 5

Dick Francis zavítal do středočeské vesnice ? Napadlo mě při čtení. Ne pro dostihové prostředí ale pro poklidnost a rozvahu při vyšetřování. Přijít na myšlenky vraha tak nějak rozvážně, zakousnout se a nepustit a pak najednou je to tu . Slyšet zpívat ptáky, cítit les, cítit koně , procházet se v lese a kolem mlýna a bát se . A chtít to rozluštit. Chtít víc, chtít číst , mít víc knih, víc času.
Možná, že zmizelého Radima ještě někdy potkáme.

babystar
17.03.2022 3 z 5

Spíše psychologický příběh o odkrývání tajemství v lidských životech. Většina hrdinů byla vlastně nějak praštěná, či "uzlíček nervů", což zákonitě muselo vyústit ve zločin. Samozřejmě jsem vraha neuhodla. Postavy mi vcelku nebyly sympatické (až možná na Nelu). Předchozí díly se mi líbily víc. Ale možná jsem neměla tu správnou náladu.

Vivetkav
15.03.2022 4 z 5

Tak jsem neodolala a dala jsem další knihu autorky i když jak jsem říkala u první není to můj šálek kávy, ale musím opět říct, že mě zaujala od začátku do konce . Krásně napsané.

KatyM.
15.03.2022 5 z 5

Další setkání s detektivem Josefem Bergmanem. Skvěle vymyšlená zápletka. S knihou i autorkou jsem moc spokojena. Těším se na další knihy.

JaniMa
11.03.2022 3 z 5

Názor na tuto knihu se mi neformuluj vůbec lehko. Prostředí i příběhy jednotlivých postav jsou zajímavé a působí realisticky. Líbí se mi, že autorka pracuje s různými charaktery a myšlenkovými pochody. Těší mě, že si nemohu být pachatelem až do konce jistá (baví mě stavět si vlastní teorie a nechat autory, aby mě vodili za nos), i fakt, že v knize netečou potoky krve pro nic a příběh mnohem těží mnohem víc z napětí než z akce. Až sem spokojenost. Jenže…
V knize mi téměř úplně chybělo vyšetřování. Přišlo mi, že některé věci vyšuměly do ztracena a čtenáři domysli si. Bergman mi příliš sympatický není a tlachání o jeho soukromém životě jen zbytečně odvádí pozornost od už tak spletitých vztahů lidí pohybujících se kolem místa činu. A v poslední řadě mi také přijde, že jsou věci, které se v sérii neustále opakují. Kočky, pyramidy, single ženy žijící v ústraní, …
Nebylo to špatné čtení a další díl si přečtu. Jen si nejsem jistá, jestli nebude lepší dát si před tím od série delší pauzu.

konformita
10.03.2022 4 z 5

Přesně tak, co se stalo s Radimem. To nám paní Klevisová nechala, abychom to neměli tak jednoduché. Výborná kniha.

zoew
10.03.2022 4 z 5

Jako vždy bylo napětí správně nadávkované, i když o něco líp se mi četla Zlodějka příběhů. Možná proto, že zákulisí z televizní tvorby pro mě bylo zajímavější, než koně a dostihy. Takže kdyby to šlo, tak Dům na samotě by ode mě dostal 4,5*, ale půlky nelze dát, tak dávám plný počet. No a stejně jako Aaloha by mě též zajímalo, co se stalo s Radimem.