Drak spí

Drak spí https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445610/bmid_drak-spi-fPH-445610.png 5 1831 495

Josef Bergman série

"Některá tajemství je lepší zapomenout" V zapadlé jihočeské vesničce se před čtrnácti lety odehrálo něco, o čem Eliščina matka už nikdy nechtěla mluvit. Dospělá Eliška se teď vrací, aby dávné události pochopila. Po jejím příjezdu však zmizí mladá žena a další je zavražděna. Spojitost zločinu se starým nevyřešeným případem nakonec přivede na scénu Josefa Bergmana. A kriminalista během pátrání po vrahovi zjišťuje, že místní před ním tají temnou minulost i vlastní skříně plné kostlivců.... celý text

PolarBear
20.10.2021 5 z 5

Bavilo mě to. Vesnice "na konci světa" u hranic s Rakouskem a několik starých chalup, ve kterých jsou pořád ještě památky na původní odsunuté německé obyvatele. Ocenila jsem české prostředí a také že se děj jemně dotýkal naší historie. Je příjemné číst detektivku bez potoků krve a s uvěřitelnými příběhy postav. I po dočtení jsem musela stále myslet na to, jak nešťastně si osud pohrál s Anežkou a Tonym.

art@critic
20.10.2021 2 z 5

Pro mě bohužel jednoznačně nejslabší kniha MK:( Autorka má mnohem na víc! Nesympatické prostředí vesnických vztahů, plné primitivních dialogů. Kniha celkově taková jednoduchá a plná zbytečných popisů, škoda.
- Ukázka z knihy:
... Za drátěným plotem stála Natálie ve slamáku a modro-bíle pruhovaných šatech. Na prašné cestě, po níž se právě důstojně blížilo hejno perliček tety Mášové, vypadala s kabelkou přes rameno a v bílých neposkvrněných espadrilkách naprosto nepatřičně a Sandy si škodolibě pomyslela, že ty boty dlouho čisté nezůstanou. Vedle Natálie postával vymydlený týpek s plnovousem, který včera seděl za volantem jejího auta, a soustředěně datloval do telefonu. Nový přítel?
"No ahoj." Sandy si zaclonila oči dlaní a pohlédla na Natálii. V dětství je těsné sousedství odsoudilo k pevnému přátelství, ale dávno už to nebylo ono. Ani nevěděla, že se Natálie chystá na víkend domů, a překvapila ji, když ji včera z okna uviděla. "Co ty tady? Zastesklo se ti?"
Natálie pokrčila rameny. "Docela jo."
"Hele, jsem zrovna sama doma. Zajdete na skleničku?"
"Kotě, teď asi ne. Já tě tu sháněla už dopoledne, chtěla jsem pokecat, ale Kamil říkal, že jsi zrovna s Péťou venku..

edith79
16.10.2021 5 z 5

Po delší době jsem sáhla po knize od Michaely Klevisové a musím konstatovat, že autorka je čím dál lepší. Drak spí mě neskutečně bavilo už od první stránky. Všechny postavy byly perfektně vykreslené, všem mohl člověk nahlédnout do duše. Knížka doslova dýchala napětím, pachatel mohl být v podstatě kdykoliv. Navíc mám vztah k České Kanadě, což byl další plusový bod. Pro mě jednoznačně zatím nejlepší Klevisová.

lenka.plaszova
16.10.2021 5 z 5

Další skvělá kniha od této autorky. Příběh nutí číst dál a dál, je protkaný osudy zúčastněných postav a čtivými popisy.

V28
15.10.2021 4 z 5

Až na ten dlooouhatánský začátek to bylo fajn, opět krásná, tajemná Šumava a zajímavě zamotané i čtivé.

baji42
14.10.2021 3 z 5

Zajímavá detektivka, přesto musím souhlasit s některým z předchozích komentářů. Trochu jsem měla problém s orientací v postavách. Ale autorka rozhodně psát umí.

daja51
14.10.2021 5 z 5

Za mě velká spokojenost - super čtení, napínavé až do samého konce - určitě si paní Klevisovou zařadím do oblíbených autorů, a to mám za sebou teprve její dvě knihy.

Didi15
08.10.2021 5 z 5

Líbilo se mi to opět .Nejvíc se mi ale líbily díly z nečeského prostředí . Ale budu se těšit až spisovatelka napíše nějakou další knihu . Jsem ráda, že tu máme někoho ,kdo umí napsat zajímavou knihu.

Dresia
06.10.2021 2 z 5

Nemohla jsem se začíst. Strašně moc postav, ztrácela jsem se v nich, nikdo z nich mi nepřišel ničím zajímavý.

radus
05.10.2021 4 z 5

Je zajímavé, jak autorka z pár postav na malé odlehlé vesničce dokáže vymyslet tak zašmodrchaný případ. Klevisová mě opět nezklamala, její detektivky jsou vždycky čtivé, napínavé a s překvapivými závěry.

Odetta889
04.10.2021 5 z 5

Super detektivka, ani chvíli mě nenechala oddychnout, děj mě naprosto vtáhl.

Dada077
04.10.2021 5 z 5

Vypočula som si ako audio, číta ako zvyčajne a v mojej obľube Kristýna Kociánová.
Na prvé počutie sa mi aj ťažko rozmotávali rodinné vzťahy a kto bol koho čo, vraha som si netipla vôbec, nič to neubralo na napínavosti a pestrosti vykreslenia profilov postáv, či tichej krásy českého vidieka.
Nedá sa inak, len za plný počet.

Mateo67
03.10.2021 5 z 5

Žádné potoky krve, opět poctivě vykreslená psychologie postav, české reálie, česká jména, opět vlastně taková klidná detektivka. Bavilo mě to. Opět.

Makii
29.09.2021 5 z 5

Další perfektní detektivka! Klevisová mě vlastně ještě nezklamala. Tohle jsem dala jedním dechem. Kniha je napínavá, rozuzlení pro mě překvapivé. Opravdu doporučuji!

Dancaa1
26.09.2021 5 z 5

Moje první kniha od paní Klevisové a byla jsem v takovém napětí! Tento styl detektivky z našeho známého prostředí je velmi příjemnou změnou, která je ve změti všech Keplerů a Nesbů u mne velmi vítána. Doporučuji!

PetK
26.09.2021 4 z 5

Další povedená detektivka od Michaely Klevisové. Všechny je postupně poslouchám a je to moc fajn. České prostředí je příjemná změna po všech těch Oslech a Londýnech. :-) Maličký problém jsem měla na konci, zorientovat se ve vztazích, které vyšetřovatelé odhalili, ale nebylo to nic zásadního. Tak už se těším na Prokletý kraj.

lucie5197
22.09.2021 5 z 5

Klevisová je skvělá. Umí nenuceně navodit atmosféru, více než dobře vykreslit charaktery a udržovat v napětí. Téměř každou postavu z Hůrky se dalo podezírat, každá mohla mít motiv a i jsem chvilku věřila, že v tom bude mít prsty více osob, nakonec pro mě odhalení vraha nebylo až takové překvapení, ale vlastně mi to ani tak nevadilo. Detektivní zápletku jsem zde vnímala spíše jako vedlejší, daleko více jsem si užívala autorčinu schopnost psát, je to osvěžující nečíst dokola opakující se fráze a stereotypní dvojku detektivů, kteří mají mnohem více vlastních psychických problému, než samotný vrah, jak bývá zvykem u 80% detektivek. A ještě více jsem ráda, že to těm béčkovým bestsellerům natřela česká autorka! Protože upřímně tohle se četlo daleko lépe, než většina z nich. :-)

Jitka822
22.09.2021 5 z 5

Naprosto skvělá kniha. Nikdy jsem detektivky moc nečetla, natož české. Toto mě nadchlo. Čtivé a překvapivé!

rakakan
21.09.2021 5 z 5

Dobrá četba, napínavá. Zajímavé příběhy lidí, propojené nitkami života. Měla jsem několik tipů na pachatele, bohužel všechny vedle. Určitě sáhnu po další knize.

Mi--LADA
18.09.2021 4 z 5

Dobrá nepřekombinovaná detektivka, psaná čtivě, prostě a jednoduše. Detektivky z českého prostředí moc nečtu, tady do toho jsem se na doporučení a vypůjčení od kamarádky pustila a dobře jsem udělala. Už vím, jak píše současná oblíbená autorka Klevisová a ani mi nevadilo, že je to už několikátý příběh ze série, dobře jsem se chytla. Seženu si předchozí, asi, časem.