Jeden z nás lže

Jeden z nás lže https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481549/bmid_jeden-z-nas-lze-WaU-481549.jpg 4 1054 257

Jeden z nás lže série

Premiantka, princeznička, sportovní hvězda, školní grázl a kluk, co ví o každém všechno a nebojí se to napráskat všem. Tahle partička se sešla po škole, aby napravila své hříchy – konkrétně mobily při vyučování, kde nemají co dělat. Jenže ty mobily nebyly jejich a jeden z nich bude za hodinu mrtvý. Co se vlastně na Bayviewské střední stalo? Všichni přeživší mají motiv, protože jejich domnělá oběť plánovala zveřejnit jejich špinavá a ještě špinavější tajemství. Jenže jak poznat vraha, když každý má co skrývat?... celý text

Literatura světová Thrillery Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

One of Us Is Lying , 2017

Lindulinek
30.12.2017 4 z 5

Kniha mi hodně připomínala seriál 13 důvodů proč. Je to v Americe asi hodně probírané téma. Závěr mě napadl již v polovině, ale i tak se mi kniha líbila a byla pro mě napínavá.

Gabiika9
30.12.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla za 3 dny a to jsem se musela ještě učit.. Tak moc je dobrá. Přečtete jednu kapitolu a musíte jít hned na další. Prostě byla úžasná.

DiaTess
27.12.2017 5 z 5

Ke knize jsem se dostala úplnou náhodou, když jsme s kamarádkou procházela knihkupectví a musím říct, že mě nadchla, protože jsem od ní očekávala mnohem méně. Příběh byl napínavý a takové rozuzlení jsme opravdu nečekala. Knížku si ode mně postupně popůjčovala skoro celá třída.

DoDidDone
26.12.2017 3 z 5

Moje první YA kniha, kterou jsem se rozhodl přečíst kvůli zajímavé anotaci a vesměs kladným hodnocením. Autorka čtenáře do děje vhodí okamžitě, že sotva stačí mrknout- sotva vám přiblíží postavy a hned zjistíte, kdo tedy zemřel a co se stalo (samozřejmě ne úplně).

Postavy jsou sympatické, ale jak i v samotné knize zaznělo- jako z klasického filmu o teenagerech: drsňák, sportovec, šprtka a blonďatá kráska a jeden podivín. Za tohle nestrhávám, to vůbec, jen se podle mě mohla autorka trochu víc rozjet a udělat je něčím šílenější a originálnější.

Děj utíká rychle, stránky pomalu mizí a s nimi i otazník, kdo tedy stojí za vraždou studenta. Kniha je VELMI čtivá, psaná z pohledů všech čtyř postav, kdy už z prvního odstavce poznáte, o koho jde i kdybyste si nepřečetli titulek. Líbí se mi, že autorka přímo navazuje a nekličkuje a nenutí postavy všechno zdlouhavě vysvětlovat. (Př. jedna postava se potká s druhou, ta první odejde a z pohledu té druhé není složitě vypsáno, co už víte, prostě se pokračuje dál.)

Jenže pak přišlo rozzuzlení a s tím jsem nebyl vůbec spokojený, protože jsem to prohlídnul asi v půlce a doufal, že se mýlím; ukázalo se, že ne. Tím ze mě nadšení opadlo a nastalo čtení na sílu, abych to měl z krku. Ne, nechápu vraha, nechápu, co tu osobu k činu pořádně vedlo, sice to tam několikrát autorka zdůraznilo, ale mě to vůbec nedávalo smysl vzhledem k chování několika dalších postav.

Korunu tomu nasadil konec, který byl... no, autorka přidala tolik cukru, že se k sobě snad lepily stránky.

Hodnotím průměrně, kniha mě bavila, zaujala, přečetl jsem ji rychle, ale dál ji doporučovat nebudu, znovu se k ní nevrátím, ale čtení nelituju. Bude podle mě bavit ty, kteří nečtou tolik detektivek a thrillerů.

sachista
25.12.2017 4 z 5

Kniha je především určena pro náctileté čtenáře, nicméně autorka rozvíjí klasický kriminální příběh o šesti lidech v místnosti, z nichž jeden je zavražděn a postupně odhalujeme tajemství ze soukromí všech ostatních. Čte se to dobře, rychle a rozuzlení je přijatelné. Na debut rozhodně slušná záležitost.

Sarah11
17.12.2017 4 z 5

Lhala bych, kdybych řekla, že jsem nečekala víc, vzhledem k tomu humbuku, který kolem této knihy vznikl, ale mám zkrátka slabost pro všechno ze středoškolského prostředí, proto jsem musela dát ještě o jednu hvězdu navíc. Kdyby to šlo, dala bych tři a půl hvězdy, ale tohle rozpětí mi prostě nestačí.
Na úvod bych chtěla říct, že mi to rozhodně nepřišlo jako thriller, ale spíš taková milá teenagerská středoškolská oddechovka, takže úplně nevím, jestli bych to doporučila nějakému milovníkovi thillerů, nicméně to já nejsem, takže mi to nevadilo. Ze začátku mi taky dělalo trochu problém vyznat se v postavách, ale po několika stranách už jsem byla v obraze a všechny jsem si zamilovala. Není to sice nic, z čeho byste si sedli na zadek, myslím že to celé šlo uchopit trochu lépe a dát tomu větší šťávu, protože to plyne hodně pozvolným tempem s minimem akce, ale pár překvapivých odhalení tam bylo. Co se týče samotného vyvrcholení, musím říct, že mě to napadlo, ale ani tak mi to nezkazilo příjemný pocit ze čtení. Jak říkám, nejedná se o nějaký drsný thriller, který přetéká akcí, ale pokud máte rádi příběhy z tohoto prostředí, tak do toho klidně jděte.

AndyK
11.12.2017 5 z 5

Námět mě jako milovnici thrillerů zaujal a byla jsem hrozně zvědavá na propojení s young adult žánrem. A musím říct, že jsem nadšená. Postavy, jejich vývoj, gradace příběhu... Jasných pět hvězdiček!

Marta1510
06.12.2017 5 z 5

Jestli vás baví thrillery a k tomu navíc z pohledu teenagerů, rozhodně stojí za přečtení. Tato kniha mě vážně nadchla, přečetla jsem ji jedním dechem. Konečně po dlouhé době kniha, od které jsem nemohla odtrhnout oči.

elfinkaa97
04.12.2017 4 z 5

naprosto perfektní středoškolský thriller! Začátek sice trochu pomalejší, ale to mu s gradací na kvalitě neublížilo. Už teď si to chci přečíst znovu!

kneslova
03.12.2017 5 z 5

Zas po nějaké době kniha, do které jsem začetla a nemohla přestat. Skvěle napsáno, sympatické a zcela uvěřitelné postavy, -za mne 5 hvězdiček a jak zde bylo napsáno, četla bych klidně dál a dál..

maca5449
25.11.2017 4 z 5

HA! Já jsem to věděla! Super...

lucalex
23.11.2017 1 z 5

Jde o celkem špatnou míchaninu románku a detektivky pro dvanáctileté. Začátek vypadal slibně, ale bohužel zbytek nic moc. Původní nápad je celkem slušný, ale špatně zpracovaný. Zápletka se tím stává průhlednou s opravdu málo překvapeními, klišovité až za hrob a thriller (jak slibuje komentář na zadní straně) to není vůbec. Prostě tuctový dívčí románek...
1* pouze díky nápadu.

skipiii
15.11.2017 3 z 5

Když si uvědomím,pro jakou věkovou skupinu je to primárně určeno,tak to nebylo úplně špatné. 3,5*

Horalka5
14.11.2017 5 z 5

Zprvu jsem měla problém se do knihy začíst, pletly se mi postavy, ale nevzdala jsem to a kniha se mi opravdu líbila. Až do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo za tím stojí a nemohla jsem se od knihy odtrhnout.

Nathanielka
13.11.2017 5 z 5

Tohle byla parádní jízda! Nečekala jsem, že mě to tak chytne, thriller není mým oblíbeným žánrem, ale páni, tohle byla skvělá kniha. Celou dobu, až do posledních stránek, jsem nevěděla co se vlastně stalo a když jsem se to dozvěděla, nemohla jsem tomu uvěřit. Líbilo se mi, že nás autorka dovedla k pochybnostem o každé postavě i když si jí oblíbíme sebevíc. Rozhodně stojí za přečtení.

muchomurka
31.10.2017 5 z 5

Nějak jsem se poslední dobou nemohla začíst, ať jsem si vzala knížku jakéhokoliv žánru. Ale jakmile jsem otevřela tuhle, věděla jsem, že krize je pryč a tuto knížku přečtu na jeden zátah. I když jsem se snažila, abych si knížku nevyplýtvala hned, stejně jsem se od čtení nemohla odtrhnout a skončila dřív, než jsem chtěla.
Vím, že příběh má spoustu chyb a asi jednoduchý, výsledek jsem si tipla správně tak v půlce příběhu, ale i tak se mi se hrozně líbil. Oblíbila jsem si všechny postavy, zajímalo mě, jak si povedou, fandila jim, ať všechno zvládnou a těšila se, co bude dál. Oceňuji také jejich emocionální posun a vývoj. A je škoda, že už je konec. Chci ještě aspoň 100 stran "Jak to bylo dál". :) Nebo aspoň ještě jeden epilog. A za ten sladký konec jsem ráda. Bez něj by to nebylo ono. :) (Aspoň pro mě.)

rode
31.10.2017 5 z 5

Jeden z nás lže nám dovolí nahlédnout do života teenagerů. Během čtení zjistíte jak se většina mladých cítí při dospívání, protože každý se může zařadit do určité škatulky, ať už jste premiant, princezna, sportovní hvězda, školní grázl a nebo vševědoucí vypravěč.
Kniha je skvěle napsaná z pohledu čtyř hlavních postav, které jsou bravurně rozděleny a každá osoba má specifický styl popisu děje.
Za mě výborná kniha, která obohatí žánr young adult.