Jeden z nás lže

Jeden z nás lže https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481549/bmid_jeden-z-nas-lze-WaU-481549.jpg 4 1055 1055

Jeden z nás lže série

Premiantka, princeznička, sportovní hvězda, školní grázl a kluk, co ví o každém všechno a nebojí se to napráskat všem. Tahle partička se sešla po škole, aby napravila své hříchy – konkrétně mobily při vyučování, kde nemají co dělat. Jenže ty mobily nebyly jejich a jeden z nich bude za hodinu mrtvý. Co se vlastně na Bayviewské střední stalo? Všichni přeživší mají motiv, protože jejich domnělá oběť plánovala zveřejnit jejich špinavá a ještě špinavější tajemství. Jenže jak poznat vraha, když každý má co skrývat?... celý text

Literatura světová Thrillery Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

One of Us Is Lying , 2017

kusma
14.02.2019 3 z 5

Kniha se mi četla celkem dobře. Jen jsem prostě vůbec nebyla napnutá ani zvědavá jak to dopadne... A to asi nebyl její cíl.

janacheca
13.02.2019 2 z 5

Typická knížka určená pro mileniály a aby ji četli právě teď (rok 2017-20), když je jim tak 14 -18 let. Za pár roků už na ni budou příliš staří a post-mileniálové (dnešní školkáčci a žáci prvního stupně) v té době už asi budou někde jinde. Děj má spád, konec trochu zklamal. Líbil se mi způsob psaní - každá kapitola jedním z hlavních hrdinů. A ještě jedna věc, která platí asi vždy a napříč generacemi - každý má svou třináctou komnatu a každý může někdy selhat. A ještě že stojí za to "vylézt ze skříně" s pravdou ven. Člověku se totiž obvykle dost uleví.

zaandulee
05.02.2019 5 z 5

Opravdu skvěle napsaná kniha. Nečekala jsem, že se bude tak dobře číst. :)

Natysknihou
05.02.2019 5 z 5

Většina lidí tady píše, že jsou postavy hrozné klišé. S tím sice souhlasím, ale myslím, že tady o tu stereotypizaci jde. Nakonci zjistíme, že grázl není až zas takový grázl, premiantka taky není vždy premiantka, z princezničky se vyklube pořádná drsňačka a sportovec... no, ten zůstane sportovcem.
Příběh samotný mi přišel neskutečně napínavý a zajímavý, kdo zabil Simona jsem zjistila jen o pár stran dříve než hlavní postavy.
Knihu rozhodně můžu doporučit všem, kteří mají rádi Young adult literaturu a rádi si počtou o středoškolských problémech. Za mě rozhodně palec nahoru.

tteerriinnaa
05.02.2019 5 z 5

Musím přiznat, že jsem tuto knihu dlouho odkládala. Hlavne kvůli anotaci, která mi až moc připomínala Snidaňový klub, teda až na tu vraždu ???? Ale teď, při konci zkouskoveho období jsem si řekla proč ne. Dámy a pánové, tahle knížka je pecka. Nemohla jsem se odtrhnout. Skvělý román pojednávající o partě studentů. Každý je nějakým způsobem definován, ale jak sami dobre víte, nic není takove jak to vypadá. Každý z nás se nějak (hlavně ve škole) prezentuje, ale v reálu je úplně jiný. Tato kniha pojednává mimo vraždy i o velmi důležitém problému a to o dnešní společnosti. Nebudu vám tu říkat žádné spoilery, jen jednu poznámku si neodpustim, kdo miluje BR a NM??? ????????????
TREAT PEOPLE WITH KINDNESS

Mamosvain
29.01.2019 5 z 5

Tohle byla velmi zajímavá kniha. Zprvu jsem se do této knihy nechtěl úplně pustit, ale všichni moji přátelé mi ji doporučovali, takže jsem se do ní pustil. No a nelitoval jsem. Tohle byla velmi příjemná, odpočinková a zároveň napínavá kniha a měl jsem jí přečtenou jen v pár sezeních. Postavy, děj i styl psaní si zamilujete. Průstup životy čtyř hrdinů, odhalování jejich tajemství a tajemný příběh podivného studenta, který ví o každém všechno - to všechno si hned na začátku oblíbíte.
Velmi dobrá kniha, doporučuji!

Jitule17
29.01.2019 3 z 5

Celkem průměrná kniha, hmm, ale je zajímavé, kolik tu má procent...
YA běžně nečtu, nejsem cílovka, ale zaujala mě obálka a popisek, bohužel jako milovník detektivních příběhů jsem čekala víc, thriller to vůbec nebyl, a napínavé taky moc ne, jen příběh z americké střední plný klišé postav...
..následuje možný SPOILER
Za mě zbytečně moc stránek a čekala bych, že tu čtyřku "vrahů" bude víc zajímat kdo to na ně hodil a proč, za mě málo pátrání... ale abych jen nekritizovala, bylo fajn, že každá postava měla po té události a odhalení tajemství nějaký vývoj, nikdo nezůstal stejný jako na začátku.

Teea
22.01.2019 4 z 5

Líbilo se mi, že kniha začíná hned nějakou "akcí".. Hltala jsem ji a těšila jsem se až ji dočtu. Pak jsem se ale dostala do prostřed knihy a začala se nudit. V této části knihy se skoro nic nedělo. Šlo o část, kdy se seznamujete s postavami. A to mě tak ubíjelo a čekala jsem, kdy se konečně zase začne řešit vražda. Nate a Bronwyn mě neskutečně bavili. Cooper mě ze začátku nudil, hlavně kvůli tomu, že vlastně neustále řešil baseball, ale na druhou stranu měl nad sebou velký otazník. Poté, co se odkrylo jeho tajemství jsem ho začala mít nehorázně ráda. Možná skoro stejně jako Natea. A pak tu byla Addy. Tak tahle postava mě doslova nudila! Také řešila, v podstatě, jen to jedno a pořád dokola až mě to začalo unavovat a už jsem měla chuť její části přeskakovat. No, neudělala jsem to. Tuhle postavu jsem si neoblíla. Ale pak ke konci knihy? Prosím? To bylo tak moc šokující. Konec byl už zase dobrý jako začátek. To jak, proč, co, kdo to jsem teda nečekala. Knihu bych rozhodně doporučila, už jen proto, aby prožili stejný šok jako já. Doporučuji!

sd1992
22.01.2019 5 z 5

Potřebuju víc takových knížek.. přijde mi, že tady těch "lehčích" nebo ya thrillerů je žalostně málo.. :-/ a je to fakt škoda, protože mě tento žánr začal hafo bavit.. a jeden z nás lže je úplně dokonalý. :) Líbilo se mi jak i v této bezvýchodné situaci autorka zahrnula
milostnou linku. Hlavně ti dva se k sobě tak nehodí, až jsou spolu dokonalí. :D

barca9312
09.01.2019 1 z 5

Slabší průměr, podle komentářů jsem čekala vic

Gabux
02.01.2019 5 z 5

Nenáročné čtení. Kniha mě ale naprosto pohltila a během pár hodin jsem ji měla přečtenou. Dost se mi líbil vývoj postav, který mi přišel přirozený. Zápletka byla originální a kniha byla napsaná velmi čtivě. A jako bonus jsem tu zápletku nerozlouskla a musela jsem si počkat na konec. I když musím přiznat, že nijak zvlásť jsem nad tím nepřemýšlela. :)

Adell-ka
02.01.2019 5 z 5

Nenáročné, ale skvělé čtení, zajímavá kriminální zápletka.. Líbilo se mi to a příběh se mi promítal před očima jako film.

BlazingHeart
01.01.2019 3 z 5

Na knihu jsem se velmi těšila a bohužel jsem od ní asi čekala moc.
Postavy byly jedno velké klišé a bohužel mi přišla všechna velká odhalení velmi předvídatelná.
Je pravda, že se četla lehce, nemusela jsem nad tím ani moc přemýšlet, autorka nechávala velký počet indicií a tudíž u věcí, u kterých by měl čtenář udělat "wow" jsem si jen řekla "jo, tak jsem si to myslela dobře, jdeme dál".
Konec mě velmi zklamal, jelikož tam bylo další velké klišé, ale co jiného čekat od YA.
Za mě průměr 2,5*. Lidem co mají rádi YA, by se to mohlo libit. Těm, co nad ní uvažují, protože je to thriller, bych doporučila něco jiného.

gr1llfr0mh6ll
27.11.2018

Nečekala jsem že mi tyto postavy tak přirostou k srdci. Nápad je skvělý a zajímavý A ano níže v komentářích mají pravdu, jsou to klišé postavy. Ale myslím že toto byl jeden z účelů knihy, konec konců právě proto si je ten záhadný vrah vybral. Také se mi líbí že z každého, opravdu každého se vyklube na konci někdo naprosto jiný a nakonec ve vašich očích není stereotyp nikdo. Jako u mnoho knih se zde tady pohrává s tématem "Můžu se ptát raněného jak zkouší, ale nemohu se stát raněným. Jediný raněný kterým mohu být jsem já." aneb "Lidé jsou jako obrovské domy s titěrnými okny." I když autorka to nedává vůbec znát z příběhu se to vyklube samo. Příběh vás napíná do poslední minuty a poslední stránky mne dokonce dohnaly ke breku. Kniha je sama o sobě čtivá a mám ji ráda ale musím říci že není jedna z nejlepších.

Sima890
18.11.2018 5 z 5

Jeden z nás lže je první thriller, který jsem přečetla a svého rozhodnutí nelituju. Bylo to hodně zajímavé počtení, postavy jsou moc hezky zpracovány a i příběh je skvělý. Celé téma mě hodně zaujalo: pět studentů se sejde po škole, ale jen čtyři z nich vyjdou živí. Autorce se kniha rozhodně povedla, všechno si to dobře promyslela a vyobrazila. Částmi mi i připomínala seriál Pretty Little Liars, který je založen na podobném tématu. Ze začátku to bylo trochu pomalé, ale o to víc se příběh soustředil na dynamiku knihy a vyobrazování postav a událostí.

Velké plus knihy bylo, že každá kapitola je rozdělená do pohledů všech čtyř hlavních postav. Ty mi v průběhu knihy docela přirostly k srdci, a bylo mi jich upřímně líto, jak se jim jejich životy neustále mění a rozpadají před očima a nemůžou s tím vůbec nic dělat. Jenomže ani jeden z nich není tak nevinný, jak by se mohlo zdát. Jenomže ani jeden není tak nevinný, jak se můžou zdát. Každý má tajemství, která se snaží skrýt. Životy se jim navždy změnily, ale nakonec se ukázalo, že v některých ohledech je i lepší. Nejvíce mě bavily části z pohledu Bronwyn a Neta, ti dva mi přirostli k srdci. Myslím, že snad všichni mě v průběhu příběhu něčím překvapili.

Marketa1994
12.11.2018 4 z 5

Příběh měl spád. Zahrnoval některá dnešní témata. Jasně, sem tam se u postav objevovaly charakteristiky, které se zdají jako klišé, ale nebylo to nic, co by se nedalo přežít a v klidu knížku nedočíst.

Liduka
07.11.2018 5 z 5

Tak tohle byla jízda! Nemohla jsem se odtrhnout a neustále dumala nad tím, kdo doprčič teda toho Simona vlastně zabil. Rozhodně doporučuji k přečtení.

lolle2311
26.09.2018

Tato kniha mě velmi překvapila. Já už tak nějak čekám dopředu, že bude kniha špatná, protože poslední dobou mi žádná nepřipadala dobrá. Ale bylo to super. Do poslední chvíle jsem opravdu netušila, jak to dopadne. Lépe řečeno, kdo je vrahem. Takže za mě opravdu super.

Mischone
25.08.2018 5 z 5

Mě kniha tedy mile překvapila, nečekala jsem že se do ní tak začtu. Kdysi jsem se dívala na Pretty L. L. a seriál mě bavil, očekávala jsem něco podobného i u této knihy což se tak stalo. Příběh mě bavil hned od začátku, nemám k tomu žádné námitky. V kapitolách se střídají pohledy zúčastněné čtyřky studentů což je super, okoření to příběh, nahlédnete do života všech obviněných a tudíž si můžete skládat obrázek a hádat jak to teda bylo a co se ještě vyklube. Stále vás něco překvapuje, situace se zamotává a všem čtyřem se životy rozpadají jako domeček z karet. Jak se s tím vším vyrovnávají, jak to dopadne a kdo je jaký doopravdy se dozvídáte postupně, tudíž vás kniha stále drží v napětí.
Za mě super a doporučuji :)

Verry148
05.08.2018

Tato knížka mě ke konci překvapila, ale i zklamala. Celý děj je o tom, že se řeší kdo zabil jednoho studenta. Bylo to pořád jen o získávání důkazů. A o vyšetřování. Ale konec byl hodně zajímavý popravdě jsem to nečekala.
Tuto knížku nemůžu úplně doporučit, ale zase není špatná.