Jeden z nás lže

Jeden z nás lže https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481549/bmid_jeden-z-nas-lze-WaU-481549.jpg 4 1055 1055

Jeden z nás lže série

Premiantka, princeznička, sportovní hvězda, školní grázl a kluk, co ví o každém všechno a nebojí se to napráskat všem. Tahle partička se sešla po škole, aby napravila své hříchy – konkrétně mobily při vyučování, kde nemají co dělat. Jenže ty mobily nebyly jejich a jeden z nich bude za hodinu mrtvý. Co se vlastně na Bayviewské střední stalo? Všichni přeživší mají motiv, protože jejich domnělá oběť plánovala zveřejnit jejich špinavá a ještě špinavější tajemství. Jenže jak poznat vraha, když každý má co skrývat?... celý text

Literatura světová Thrillery Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

One of Us Is Lying , 2017

Majakadelcova
15.02.2020 5 z 5

Příjemná změna od mých přeslazených knížek. :) Ale už od půlky jsem měla tušení, kdo je vrah. Knížka se četla dobře, velké plus jsou pohledy všech čtyř zúčastněných, to se bylo skvělé.

Lucijáš276
12.02.2020 5 z 5

Co k tomu dodat? Na tuto knihu jsem se opravdu moc těšila, ale musím říct, že mě ze začátku docela dost vadilo těch několik pohledů najednou a taky mi chvíli trvalo, než jsem se zorientovala - upřednostňuji dva pohledy. Vraha jsem neodhalila a místy se i začala nudit, protože jsem furt čekala na nějaký to menší posunutí v samotném příběhu. Víceméně mě to ke konci začalo bavit a musím říct, že znám daleko horší knihy. Takže za provedenost a celkový nápad, propojení osob atd. dávám **** + obálka - dohromady 5* :)

(- kniha Dva tajemství neudrží mi přijde o dost lepší - od první stránky jsem jí opravdu hltala)

V.Vendulii
04.02.2020 3 z 5

Mně by to stačilo jen z pohledu Brownyn a Natea, ostatní mě moc nezaujali. Musím říct, že ten příběh je dobře promyšlený a opravdu až do konce jsem si nebyla vůbec jistá, kdo by mohl být vrahem. Každopádně jsem se do čtení musela nutit a děj mi vůbec neubíhal. Možná jsem měla příliš vysoká očekávání, ale to hodnocení tady je vážně přestřelené.

tereza7804
31.01.2020 4 z 5

Úžasná knížka, nic víc k tomu napsat nejde a je to opravdu tak jak autorka říka, protože si vážně do konce knížky říkáte ,,Kdo sakra zabil Simona?\"

jan0504
31.01.2020 4 z 5

Dcére sa to veľmi páčilo - je to vyslovene kniha pre teenage - 4 hviezdy jedine z tohto dôvodu, ináč super napísané a veľmi zaujímavá dejová myšlienka aj príbeh písaný z pohľadu 4 študentov.

Garous110
26.01.2020 5 z 5

Velice povedený thriller ????

Ivuska.09
16.01.2020

Jsem docela zvědavá na autorčinu příští knihu. Tohle totiž bylo vcelku dobře rozjeté a velmi čtivé. Ale ten závěr mě tak úplně nesedl - pro mě odhadnutelné. Ale mladším čtenářům určitě doporučit mohu.

Pistácie
12.01.2020 5 z 5

Super kniha a skvělá zápletka, která skončila jinak, než bych čekala. Což je přesně to, co od knihy očekávám. Možná jde o young adult, ale já to četla v angličtině, takže to pro mě bylo i procvičení slovní zásoby. Bavilo mě to. Těším se na další autorčinu knihu.

ctenarkaEva
05.01.2020

Nevšimla jsem si, že tato kniha patří mezi Young adult a asi proto jsem od ní očekávala víc. Ale vzhledem k tomuto určení jí nemohu zase tak moc vytknout.

AnnaNguyen05
13.12.2019 5 z 5

Jedním slovem skvělá. Obsahuje snad všechno na co pomyslím. Napínavej děj, romantická linka, dokonalý zvraty. Strašně dobře se četla a jen tak se od ní neodtrhnete. Největší plus za romantickou linku. Až do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo je vrahem.

broskev28
08.12.2019 3 z 5

Rozhodně nejsem cílová skupina a přečetla jsem už hodně knížek. Některé jsem milovala jako náctiletá a dnes nechápu proč. Jiné jsem ve dvacíti odložila jako nudné a dnes mi připadají skvělé. K téhle knize jsem se dostala až nyní a myslím, že by patřila mezi ty, které mě oslovily v mládí a které mi mají co říct i dnes. Ano, postavy jsou záměrně typizovaně zvoleny, jejich vývoj nemusí (ale může) být uvěřitelný, není to thriller a byla chyba knihu takto zaškatulkovat.
Bez ohledu na výše řečené se mi to četlo dobře a doporučuju!
P.S. Asi vyhledám taky Snídaňový klub, abych mohla porovnávat . . .

Chytuš
01.12.2019 4 z 5

Další z mojí soukromé čtenářské výzvy - tentokrát MR (Must Read) od dcery, fanynky seriálu Riverdale. Musím uznat, že knížka je opravdu hodně čtivá a v určitých pasážích se od ní špatně odtrhává. Jelikož je ale primárně cílená na mládež, najdou se tu i klasické klišé daného žánru (drsňák, co je vlastně hrozně milý kluk nebo ovladatelná krasotinka, která se ale v průběhu děje mění na samostatnou a sebevědomou holku ...). Přesto jsem si čtení užila - hlavní postavy jsem si oblíbila bez výjimky všechny a moc se mi líbilo, jak se s celou situací každý z nich popasoval. Téma vlivu sociálních sítí a otázky skutečného přátelství jsou tady zpracované velmi dobře, takže pokud je vám sladkých ...náct a ještě jste tuhle knížku nečetli, směle do toho :-)

TeriLin1111
22.11.2019 4 z 5

Tato kniha mně velmi příjemně překvapila. Líbilo se mi jak byly všechny postavy odlišné. Přišlo mi že kniha překvapivě nebyla ani moc předvídatelná ( tedy až trochu ke konci). Ale byl to vskutku napínavý příběh který se četl příjemně a poměrně rychle. Byla tam i romantika ale rozhodně to nebyl nějaký extra ,, slaďák,, . Také se mi líbilo že každá z postav má různá tajemství která se postupně odhalují. A taky je podle mně super že příběh je psaný z pohledů pravě čtyř odlišných hlavních hrdinů. Doporučuji :)

Aprilek
22.11.2019 5 z 5

Kniha mě velice bavila a do poslední chvíle jsem netušila, kdo je vrah.

KK26
13.11.2019 3 z 5

Lepší průměr..

martin3554
04.11.2019 4 z 5

Ikdyž určeno především pro teenagery, i pro dospělé velmi zajímavé čtení. V příběhu jsou všichni podezřelí a všichni mají tajemství, které se postupně vynořuje. A konec hodně nečekaný.

Lenourt
15.10.2019 3 z 5

Za přečtení stojí, ale je to prostě typický young adult, který už mě nějak neoslovuje, proto nemohu dát více než 3*.

Magdyla.8
13.10.2019 5 z 5

Nový neotřelý příběh v young adult. Postavy i odehrávání jejich příběhů v životě bylo reálné a já si některé postavy oblíbila. Zase jde vidět, jak sociální sítě a tajemství dokáží zruinovat některým celý život..
Nakonec jsem i moc ráda za tu romantickou linku na konci. Bylo to dobré čtení jen doporučuji.

Lokina
16.09.2019 5 z 5

Tahle kniha mě moc nadchla a jsem ráda, že jsem si jí přečetla. Už od první kapitoly mě to bavilo, nechybělo tomu napětí, teen romantika, zvraty, které pěkně zahýbaly dějem.
I když se jedná o YA, příběh nebyl povrchní ani nějak přeslazený. Hlavní postavy, zapletené do sítí svých lžích a tajemství, si oblíbíte, i když nechcete. Bylo zajímavé číst, jak řeší své problémy, jak se školou, tak nařčením z vraždy a jak vlastně se každý s tím vypořádá po svém.
Celou dobu jsem měla nějaké tipy, kdo to mohl být a i mě to rozuzlení příběhu napadlo, takže jsem tak překvapená nebyla. Kdo má rád středoškolské prostředí, tajemství, romantiku, určitě si to přečtěte :-)

pleybe
06.09.2019 5 z 5

Napínavý příběh, od kterého se nedalo odtrhnout! Ze začátku mi chvilku trvalo, než jsem si uvykla na střídání pohledů hlavních hrdinů, ale během několika stránek byl tento neduh pryč. Snad také proto, že autorka postupně navyšovala počet stran, které danému jednotlivci věnovala, až se nakonec nebála přenechat jednomu hrdinovi klidně celou kapitolu. Jak je na zadní straně obálky shrnuto slovy Kary Thomasové, příběh je plný nečekaných zvratů a odhalení, takže je čtenář po celou dobu udržován v napjatém očekávání a neustálém dožadování se nových informací o odhalování Simonova vraha. Samotnou mě sice ve výsledku rozuzlení zápletky příliš nepřekvapilo - od jisté chvíle jsem svého favorita na viníka měla - ale za to jsem se asi o to víc vžila do osudů a osobních problémů jednotlivých hlavních hrdinů. Dva z nich mi přirostli k srdci natolik, že jsem s nimi opravdu prožívala každý (v případě této knihy spíše) pád i vzestup, a jakmile jsem dočetla příběh do konce, loučení s nimi nebylo ani v nejmenším snadné. Za mě určitě skvělé YA počtení - obzvláště pro ty, kteří stejně jako já milují kriminální příběhy s kapkou romantiky k tomu.