Jeden z nás lže

Jeden z nás lže https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481549/bmid_jeden-z-nas-lze-WaU-481549.jpg 4 1055 1055

Jeden z nás lže série

Premiantka, princeznička, sportovní hvězda, školní grázl a kluk, co ví o každém všechno a nebojí se to napráskat všem. Tahle partička se sešla po škole, aby napravila své hříchy – konkrétně mobily při vyučování, kde nemají co dělat. Jenže ty mobily nebyly jejich a jeden z nich bude za hodinu mrtvý. Co se vlastně na Bayviewské střední stalo? Všichni přeživší mají motiv, protože jejich domnělá oběť plánovala zveřejnit jejich špinavá a ještě špinavější tajemství. Jenže jak poznat vraha, když každý má co skrývat?... celý text

Literatura světová Thrillery Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

One of Us Is Lying , 2017

blonďatá.luc
14.02.2018 5 z 5

Neočekávala jsem mnoho a proto jsem byla velmi mile překvapená. Vztahy, tajemství, vyšetřování, ... vše do sebe skvěle zapadá a na konci se to rozuzlí tak, že vám z toho spadne brada. Takže se směle nechte vtáhnout do nitra takové normální americké školy, nebudete litovat.

Bella09
11.02.2018

Chvílema mě kniha bavila, ale po stránce 200 jsem usoudila, že je to škoda mého času a můžu si přečíst knihu která se mi bude líbit. Hvězdičky dávat nebudu abych nekazila hodnocení knize pro kterou evidentně nejsem cílová skupina.

sassenkka
09.02.2018 4 z 5

Young Adult literaturu běžně nečtu. Po této knize jsem sáhla, protože mě zaujal příběh a byla jsem zvědavá, jak bude zpracován, aby byl čtivý pro mladé. A bylo to prima. Události popisovány z pohledu čtyř studentů střední školy, z nichž každý je úplně jiný, ale postupně vyplývají na povrch věci, které je spojují. A tou hlavní je fakt, že v jejich přítomnosti zemřel jeden spolužák. Celý příběh je docela dobře zamotaný a postupně jsou odhalovány různé šokující záležitosti. Kniha je napínavá, nepotila jsem se u ní jako u jiných detektivek, ale napětí tam rozhodně je. Zpočátku mi trošku neseděl styl mluvy vypravěčů, ale rychle jsem si na jejich "teen vyjadřování" zvykla. Autorka hezky vykreslila každou z postav, rychle k nim přilnete a všechny vyhrocené události prožíváte s nimi. Já jsem velmi příjemně překvapena!

Pedias
07.02.2018 5 z 5

Kniha mě zaujala tak, že jsem četla do noci i když jsem brzo ráno vstávala do práce.
Hltala jsem každou stránku a každých 20 stran jsem měla podezření na někoho jiného. Děj byl napínavý až do konce a víceméně jsem netušila až do konce, kdo to byl, kdo lže a kdo ne.

Anne123
06.02.2018 4 z 5

Nevim, jestli je to tim, ze uz jsem dlouho nic necetla a latka mi klesla...ale kniha se mi opravdu libila.
PS: vsichni lzou ;)

petra3242
04.02.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, je velice čtivá, o překvapení není nouze. Hlavní postavy si rychle oblíbíte.

Mishak
04.02.2018 3 z 5

Hlavní zápletku celého příběhu jsem odhalila v polovině knihy, takže jsem byla velmi naštvaná, když se mi mé tvrzení ještě potvrdilo! A já toho čekala tolik! Rozhodně ale kniha stojí za pozornost vzhledem ke svému tématu a provedení - sledovat osudy čtyř teenagerů podezřelých z vraždy? To se jen tak nepoštěstí.

xSimaix
31.01.2018 5 z 5

Knihu Jeden z Nás Lže jsem měla v hledáčku měsíce před vydáním - prakticky od té chvíle, co jsem uviděla krásnou obálku a přečetla anotaci.
Nesmírně jsem se na ni těšila a byla plná očekávání.
Po dočtení knihy se mé představy zcela naplnily.

Nesmírně se mi líbil fakt, že se na příběh díváme z pohledů všech čtyř hlavních postav a seznamujeme se s nimi nejen jako s aktéry vyšetřování, ale také lidmi s problémy mimo smrt Simona. Každá postava se počas čtení vyvinula a bylo skvělé a zábavné sledovat tyto změny jejich charakteru. Ve směs byly všechny hlavní postavy nesmírně sympatické, zajímavé a užívala jsem si pohled každé z nich.

K příběhu jako takovému mohu říct, že byl chytlavý a nepostupoval moc splašeně a unáhleně. Měl postupné dávkování napětí a vyvrcholení v té správné chvíli.
Někdy po půlce knihy jsem si dala dohromady některé informace a poskládala si, jaký bude konec. Tedy, pouze z poloviny.
Kniha může působit předvídatelně, souhlasím. Dá se říci, že polovina řešení pozornému čtenáři dojde, no autorka s tím nejspíše počítala, a proto nám k rozuzlení dodá i nečekaný zvrat a následné vysvětlení.

Tuto školní kriminálku jsem si nesmírně užila. Sledovat mladé lidi, kteří se snaží přijít na kloub případu vraždy a zároveň se vypořádat s vlastními kostlivci ve skříni, bylo vážně zábavné, chytlavé a čtivé. Kéž by existovalo více knih s propojením žánru teen/krimi.

Doporučuji!

Michajela.cz
30.01.2018 4 z 5

Tož, knížka je to čtivá...
Zajímavá zápletka, krátké kapitoly a celkem dobré vykreslení charakteru každé z hlavních postav. Líbilo se mi, že jednotlivé kapitoly jsou vyprávěny všemi hlavními aktéry tzv. "na přeskáčku". Díky tomu, jsem si udělala lepší obrázek o každém z nich :-) Kapitolu za kapitolou jsem dumala a kolombovala, kdo to udělal, a musím se neskromně pochlubit, že jsem hádala správně !!!

pink_ivy
24.01.2018 4 z 5

Knížka, kterou jsem si pořídila hlavně proto, že jsem si chtěla přečíst něco jiného než obvykle. Moc jsem netušila co od toho čekat a výsledek mě víc než mile překvapil. Autorka vybrala čtyři odlišné charaktery, každý je jiný a každý má něco do sebe. Zápletka je zajímavá a knížka psaná tak, že vás to nutí číst dál, jak se snažíte přijít na to, co se vlastně stalo.

Mám ráda, když mě knížky překvapí a to se tady stalo. Možná jsem ten zvrat měla předpokládat, ale já upřímně až do poslední chvilky neměla tušení, kdo to mohl vykonat. Doporučuji.

MayaBu
21.01.2018 2 z 5

Obsahuje to, co by se dalo označit za SPOILERY!
Měla jsem vysoká očekávávání a to byla chyba.
Nepřišlo mi to nijak závratně čtivé a abych byla upřímná, když jsem byla zhruba v polovině, tak jsem zjistila, že mě vlastně ani moc nezajímá, kdo Simona zabil.
Vše začalo obracet k lepšímu, když se začala rozbírat tajemství těch čtyř, ale vývoj jednotlivých postav? Třeba Addy? Nevím, jestli existuje něco šablonovitějšího, než jakási její "proměna" z princezničky na nindžu a epilog byl skutečně přeslazený.
A co se rozuzlení týče, musím uznat, že jsem byla zklamaná...motiv mi přišel nedostatečný a celý ten plán příliš komplikovaný a riskantní. Rozhoduji se mezi 2 a 3*.

Johhanka79
21.01.2018 5 z 5

Tak tato knížka mne chytla a nedokázala jsem přestat číst do úplného dočtení.... Ačkoliv kniha patří do literaturu pro "náctileté", tak je zajímavá. Neříkám, že dokonalá, ale dokáže zaujmout a vtáhnout do děje. Na krátkou chvíli žijete s hlavními postavami a vrátíte se do svých mladších let :-) Za mne 5 hvězdiček. Příjemné zpestření:-)

vlcice326
20.01.2018 5 z 5

Tak to bylo mega! Knížka mě zaujala i obalem i anotací. A nezklamala. Fakt až skoro do konce knížky jsem nevěděla, kdo to udělal. Doporučuju!
P.S. Fakt jsem fandila páru Nate a Bronwyn ♥

booklover555
16.01.2018

BYLO TO MOC SKVĚLÍ. Přečetla bych si to ještě jednou, ale bohužel už znám konec.

šneki
15.01.2018 3 z 5

Bylo mi řečeno, že Jeden z nás lže je čtivá, ale průhledná detektivka. Měla jsem tedy naprosto opačný pocit, marně jsem hledala onu úžasnou čtivost, ale odhalení na konci bylo docela překvapivé, takže je to takový lepší průměr.

anibeni
14.01.2018 5 z 5

Tak to bylo hodně dobré.... Knížka, která zasáhla moji dceru tak, že ji četla doslova i při chůzi, zasáhla téměř stejně i mně - prostě dokud jsem mohla, tak jsem četla... Opravdu hodně dobré..

Veronicess
08.01.2018 3 z 5

Táto kniha mi prišla ako keby sa Breakfast Club, Gossip Girl a Pretty Little Liars stretli a spravili si party. A snažili sa vyriešiť vraždu. Bolo to pútavé, napínavé a zaujímavé.

Ale..hej, je tam ALE. Postavy boli proste moc klišé. Čo by samo o sebe nebol až taký problém. V podstate mi všetci boli sympatickí a veľmi pekne sa vyvájali.

Ale vôbec sa mi nepáčilo ako sa táto kniha stavala k určitým citlivým témam. Nehovorím že nie je dôležité písať o takýchto veciach, ale dá sa to spraviť oveľa oveľa lepšie. Napríklad, aby v knihe pre mladých ľudí matka povedala svojej dcére "Ak povieš nie príliš veľa krát, niekto iný nakoniec povie áno" a absolútne vôbec nikde v celej knihe nevysvetliť že tento postoj je nesprávny, mi príde úplne neskutočné. Chápem že to bola hrozná matka, ale aj tak. Nechcem sa tváriť ako nejaká citlivka, ale naozaj by som nechcela aby si moja budúca násťročná dcéra toto prečítala.

Tiež som bola celkom sklamaná z toho ako to skončilo. Vrah bol celkom predvídateľný a jeho dôvody mi prišli veľmi slabé a patetické.

Mám celkom zmiešané pocity z tejto knihy. Dobre sa mi čítala a nebola úplne zlá. A mala veľký potenciál, ktorý v niektorých oblastiach zostal nevyužitý.

kalinkacz
06.01.2018 4 z 5

Už od vydání této knihy v zahraničí jsem si říkala, kéž by tak vyšla u nás... Boží obálka a lákavá anotace mě ihned nalákala a já se strašně moc těšila...Někdy se člověk bojí, že ho kniha zklame, ale tohle rozhodně není ten případ! Knihu jsem četla ve dne, v noci a neustále přemýšlela nad vším, co se v ní dělo... Rozhodně doporučuju, u této se nudit nebudete!

brčko-A
05.01.2018 5 z 5

Ze začátku sice ne úplně dobrá, ale až se to rojdete, stojí to za to! Už patří mezi mé nejoblíbenější knihy. Od začátku jsem nevěděla, kdo to udělal, až potom, když jsem ve sprše přemýšlela nad situací, mi to došlo.

lotofhs
01.01.2018 4 z 5

Kniha je velmi čtivá. Čte se rychle a hodně jsem se na ní těšila. Postupem čtení poznáváme 4 hlavní postavy. Musím se přiznat ze začátku jsem neměla vůbec ráda Addy. To jak s ní Jake manipuloval, její chování, způsob jak přemýšlela. Cooper mi nepřišel vůbec zajímavý, dokud se neodhalilo jeho tajemství. Nate a Browyn byly pro mne nejzajímavější postavy. Vyšetřování vraha se táhne tak za půlku knížky. Přišlo mi, že postavám vůbec nedochází, že to na ně někdo pravděpodobně hodil a neřešili to. Musím, ale uznat, že konec to docela napravil a nečekala jsem, že to dopadne tak jak to dopadne. Asi se mi líbilo, jak se děj vyvinul. A vím, že inside joke se nedá nějak přeložit, ale interní vtip? Interní vtip? No trošku jsem se nad tím pozastavila. :D