Jáma

Jáma https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414426/bmid_jama-KAk-414426.jpg 4 1459 427

Kříďák, drásavý a děsivý psychothriller C. J. Tudor, se stal nejúspěšnější knižní prvotinou roku 2018. Nyní je tu Jáma, příběh, v němž autorka co do hrůznosti a napětí ještě přitvrdila... Joe se nikdy nechtěl vrátit do rodného Arnhillu. Ne potom, co zažil se svou partou: šikanu, zradu, sebevraždu. Ne potom, co zmizela jeho sestra Annie. Ne potom, co přišel o rodiče. Ale Joe nemá na vybranou. Protože to, co se kdysi stalo Annie, se děje zase. Protože minulost má ve zvyku se vracet. Protože nejhorší den Joeova života nebyl ten, kdy se jeho sestra ztratila, ale ten, kdy se vrátila.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Hiding Place (or The Taking of Annie Thorne) , 2019

PetK
21.02.2021

Myslím, že Kříďákovi jsem dala 4, takže tady musím 3. Vyzdvihuju jistou ironii a nadhled, mám ráda, když se například v temných thrillerech a detektivkách objevuje humor, který to celé hezky vyváží. Podobně tady - neveselý příběh a lehký sarkasmus, dobrá kombinace.
Vlastně mě to bavilo číst, akorát nejsem úplně příznivcem vysvětlení, jaké autorka zvolila (nechci spoilerovat). Objevil se i nečekaná zvrat, vlastně fajn na večerní odreagování. Ale asi si to nebudu za pár týdnů pamatovat.

kululinka
21.02.2021 4 z 5

Autorku mám ráda, píše poutavě, její styl mě baví, knihy mě strhnou, děj vtáhne a krásně plyne. Jen konec mi přišel trochu splácaný dohromady a ne úplně dořešený, což trochu snižuje hodnocení. I když tato kniha, stejně jako Kříďák, není nic světoborného s obrovským wow efektem, je to příjemné počtení, a určitě to nebylo mé poslední setkání s autorkou.

B_Kab
08.02.2021 3 z 5

Ne, že by se mi vyloženě nelíbila, ale zároveň mě nijak nenadchla. Uvidím, jaké budou ostatní knihy od této autorky. Určitě tomu dám šanci.

JustWomen
07.02.2021 2 z 5

Začátek měl velký potenciál, ale konec byl slátanina, jaká se jen tak nenajde... Když dva dělají totéž, není to totéž, King je jen jeden.

Seeker
03.02.2021 3 z 5

Vlastně to 70% hodnocení, které nyní kniha má, za mě dost sedí. Je to dobré čtení, zábavné i napínavé, ale že by mě to dostalo do kolen, to vůbec. Navíc reminiscence Řbitova zviřátek je neodbytná, i když místo, čas a různé okolnosti se změnily.

IvanaVar
26.01.2021

áno, je to jasne obdivovateľka S. Kinga (ale to som aj ja) - za to kritizovať nemožno, za vykrádanie nápadov však áno... ALE - práve som dočítala komentáre k 50. odtieňom šedi - takže - oproti tamtomu "veľdielu" - je táto pani skutočne spisovateľka - vie pracovať so slovom... nech si ju prečítajú všetky "nadšené čitateľky" E. L. James(ovej)...

martineden
25.01.2021 3 z 5

Škoda, že kniha neskončila p 20 stránek dřív, to měla tahle drsná detektivní škola ještě nakročeno k slušné detektivce. Ale King je opravdu jen jeden. Škoda!

anibeni
25.01.2021 3 z 5

I když se příběh rozjíždí slibně, dobře to bohužel nedopadne.. Když pominu podobnost se Řbitovem zviřátek, tak ten konec byl až moc překombinovaný, zamotaný, nedovysvětlený.. Gloria a Špekoun tam byli dle mého úplně zbytečně navíc...

kob
22.01.2021 3 z 5

Přišlo mi to takové chaotické a nedotažené. Sice se pořád něco dramatického nebo drastického dělo, ale ani na konci mi všechno nedávalo úplný smysl. Navíc se mi při čtení velmi často vybavoval Řbitov zviřátek.

Areska7
20.01.2021 3 z 5

Kniha se čte dobře, o tom žádná, styl autorky mi vyhovuje, ale oproti Kriďákovi je to slabší. Těch zvratů se mi nakonec zdálo zbytečně moc. Rozhodně si ale přečtu i další počiny :-)

LivB
17.01.2021 4 z 5

Autorčina druhá kniha, kterou jsem četla. První byl Kříďák. Jednoduchý a čtivý styl. Nicméně trochu mě zklamal konec, vlastně takový nijaký.

Allla9
09.01.2021 4 z 5

Knížka plná záhad. Četlo se dobře, ale místy se odehrávalo "něco mezi nebem a zemí". Něco, co se nedá pochopit, pouze přijmout.

NoctisSol
05.01.2021 3 z 5

Kniha nebyla špatná, i když připomínala hodně S. Kinga. Náměť a popis se mi vážně líbil, ale pokud máte rádi S. Kinga, tak budete asi lehce naštvaní za kopírování nápadu. :)

lost.in.books
05.01.2021 3 z 5

Hodnocení: Od tohoto thrilleru jsem měla velká očekávání ale bohužel se mi nenaplnila a kniha mě celkem zklamala. Obálka se mi líbila více než samotný příběh uvnitř knihy.
__
Ze začátku mě příběh zaujal a přišel mi zajímavý, ale to byla jen iluze, protože po přečtení více stran se začal příběh strašně táhnout a buď se tam odehrávalo neustále něco podobného,nebo příběh delší dobu stál na jednom místě a to nemám v detektivkách nebo thrillerech ráda,tam potřebuji mít vždy napětí po celou knihu, ale to se bohužel v této knize nedostavilo. Ne že by byla kniha neustále nudná a bez akce,vyskytovaly se zde části ,které byly napínavé a nutily mě číst dále, ale bohužel byly bez finálního rozuzlení a konec mi přišel takový odfláknutý . Konec byl moc uspěchaný a zároveň jsem se nedozvěděla dost neuzavřených věcí u kterých bych čekala,že se nějak uzavřou a vyšetří. Autorka se do knihy též snažila zakomponovat prvky nadpřirozena,které se mi upřímně do knihy vůbec nehodily. Postavy mi byly všechny nesympatické, ale to si myslím že byl záměr, protože se příběh odehrával v takové pro mě velice zvláštní společnosti. Přišlo mi že se v knize stalo strašně věcí, které bylo potřeba vyřešit a nějakým způsobem rozuzlit, ale přišlo mi že se tam více věcí stalo než vyřešilo,což nemám ráda. Mám ráda pokud se na konci vše vyřeší a všechny otázky jsou zodpovězeny a už mě nenutí si nějaké otázky klást. Autorka používala v knize pro mě takový zmatený styl, ve kterém jsem se byla schopna velice často ztratit a nechápala jsem co se v knize právě děje, což by se nemělo v dobré knize stávat. Oceňuji samotný nápad knihy, který mě na počátku zaujala, ale nadšení po více stránkách opadlo. Knihu Vám tentokrát bohužel nedoporučím.

Sůvička4
04.01.2021 3 z 5

Knihu jsem přečetla skoro jedním dechem. Líbí se mi autorčina schopnost stupňovat napětí a rozkrývat dávné příběhy. Vadilo mi ale pozadí a vyústění příběhu, mám raději příběhy méně záhadné.

něcosivymysli
02.01.2021 4 z 5

Knížka se mi líbila, ale ten konec to trochu pokazil :(

VlaMal
02.01.2021 2 z 5

Začíná to dobře. Brzy je ale jasné, že za všechno může "jáma", ostatně název napovídá. Ale proč vlastně? Kde se bere její tajemná moc? Nedovíme se, je to prostě zlé místo. To se autorům dobře fabuluje, když si pomáhají nadpřirozenem. Ale pro mě je to v tomto typu literatury nefér.

MiroslavKutík
31.12.2020 3 z 5

Asi takto příběh byl pěkný se zajímavým koncem ale první kniha kříďák se mi líbá více :)

PS: doporučte mi nakou knihu od Stephen King prosím do vzkazů.

Sweet245
30.12.2020 2 z 5

Zklamání. Údajný bestseller je docela zmatený. Místy se těžko orientuje a ten konec...raději nemluvit.

mahdal
29.12.2020 2 z 5

Bylo tam všechno a nic; tak zní mé pocity po přečtení Jámy. Byla to má první kniha od této autorky, popravdě jsem od ní čekal víc. Už trošku odpudivě působila obálka knihy, kde je C. J. Tudor vykreslena jako "autorka fenomenálního thrilleru Křídák". (A ta zlatá pečeť bestselleru! To se musí prodávat samo!) Obsah byl ale trošku jinde. Do příběhu se autorka (překladatel) snažila vtisknout takové množství napětí, až nezbylo skoro žádné. Dokonce mi připadalo, že se překladatel občas v příběhu ztratil (subj. názor). Nechápu, jak autorka mohla příběh natáhnout na tolik stran.

Myslím, že po další knize od této autorky brzy nesáhnu...