Jáma

Jáma https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414426/bmid_jama-KAk-414426.jpg 4 1467 429

Kříďák, drásavý a děsivý psychothriller C. J. Tudor, se stal nejúspěšnější knižní prvotinou roku 2018. Nyní je tu Jáma, příběh, v němž autorka co do hrůznosti a napětí ještě přitvrdila... Joe se nikdy nechtěl vrátit do rodného Arnhillu. Ne potom, co zažil se svou partou: šikanu, zradu, sebevraždu. Ne potom, co zmizela jeho sestra Annie. Ne potom, co přišel o rodiče. Ale Joe nemá na vybranou. Protože to, co se kdysi stalo Annie, se děje zase. Protože minulost má ve zvyku se vracet. Protože nejhorší den Joeova života nebyl ten, kdy se jeho sestra ztratila, ale ten, kdy se vrátila.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Hiding Place (or The Taking of Annie Thorne) , 2019

Sweet245
30.12.2020 2 z 5

Zklamání. Údajný bestseller je docela zmatený. Místy se těžko orientuje a ten konec...raději nemluvit.

mahdal
29.12.2020 2 z 5

Bylo tam všechno a nic; tak zní mé pocity po přečtení Jámy. Byla to má první kniha od této autorky, popravdě jsem od ní čekal víc. Už trošku odpudivě působila obálka knihy, kde je C. J. Tudor vykreslena jako "autorka fenomenálního thrilleru Křídák". (A ta zlatá pečeť bestselleru! To se musí prodávat samo!) Obsah byl ale trošku jinde. Do příběhu se autorka (překladatel) snažila vtisknout takové množství napětí, až nezbylo skoro žádné. Dokonce mi připadalo, že se překladatel občas v příběhu ztratil (subj. názor). Nechápu, jak autorka mohla příběh natáhnout na tolik stran.

Myslím, že po další knize od této autorky brzy nesáhnu...

Rounucek
28.12.2020 odpad!

Tak tohle bylo teda dost nepovedené, začátek byl docela v pohodě, vypadalo to slibně. Ale pak neskutečný blábol a slátanina, hodně věcí zůstalo nevyřešeno, postava Annie zprzněná nějakou kletbou? Posednutím? Přeskočilo ji?
Je hezké, že se autorka snažila zde zahrnout prvky šikany ale tohle bylo těžce uvěřitelné, přehnané až trapné.
Kříďák mě bavil ale toto, je mi líto času stráveného četbou tohoto braku.

michaela3618
20.12.2020 4 z 5

Priznam se, ze kniha mi ze zacatku dala poradne zabrat nez me vtahla do sveho deje. Pote jsem knihu precetla jako lusknutim prstu.

kiki11
19.12.2020 4 z 5

Autorka se opět inspirovala Kingem, což mi trochu vadilo. Další věc, která mi vadila, je, že vše nebylo úplně vysvětleno. Jinak mě ale knížka bavila od začátku do konce, příběh je pořádně zamotaný a o nečekané zvraty zde není nouze. Oproti Kříďákovi trochu slabší, ale i tak dobré. Lepší 3,5 hvězdy. Třetí knížku od této autorky si přečtu ráda.

evilunicorn
19.12.2020 5 z 5

Za mě o třídu výš než Kříďák.Autorka výtečně pracuje s napětím a tajemnem,a přitom se nebojí zapojit i taková témata jako je třeba šikana.Kniha je velmi čtivá, příběh člověka vtáhne od první strany.Dokonce mi ani nevadilo,že myšlenka té pohřební komory nebyla nějak rozvedená.. naopak, vítám že zrovna tady je ponechán prostor pro vlastní fantazii a domněnky.

martina2540
17.12.2020 odpad!

Knížka pro mě byla poměrně čtivá, ale nemám ráda nadpřirozené jevy v knize, ve které je nečekám. Konec jsem bohužel vůbec nepochopila.

michalka S.
14.12.2020 3 z 5

Křídak byl ohodne lepsi

Makoves
13.12.2020 5 z 5

Moc dobre napsane. C. J. Tudor ma opravdu talent

Nikol92
12.12.2020 4 z 5

Líbí se mi psaný styl autorky. Nutí Vás to číst a číst, protože s každou stránkou napětí a tajemno graduje. Kříďák byl skvělý, ovšem Jáma se mu vyrovnává. Nicméně závěr je takový kostrbatý na můj vkus. Přesto kniha je celkově hodně čtivá a nenudí. Na dlouhé zimní večery ideální věc.

Martiiiik
11.12.2020 3 z 5

Kniha se mi líbila malinko víc než autorčina prvotina, ale i tak nejsem nijak zvlášť nadšená. Zase to bylo hrozně zmatené, autorka se sice snaží tímto způsobem zvyšovat napětí, ale na mě to mělo spíše opačný efekt. A ty prvky nadpřirozena, no.. K tomu jedna Ninja.. :-D Nejsem si úplně jistá, zda sáhnout po další knize je dobrý nápad...

iLuciferie
10.12.2020 3 z 5

Styl autorky se mi líbí moc, ale tady mi bohužel nějak uplně nesedl příběh. Za mě po Kříďákovi lehké zklamání.

Čtenář300
08.12.2020 3 z 5

Kniha je spíš průměr. Čekal jsem od toho daleko víc. Ale jinak nemůžu říct, že je to výslovně špatná kniha. Spíš představa byla jiná a ten konec byl také zvláštní, trochu odfláknutý.

Forest66
28.11.2020 1 z 5

Celkem slušně vykreslenou atmosféru ponurosti bohužel kazí nedostatek napětí a vleklý obsah. Říct děj by bylo silné slovo. Výsledek je spíš než co jiného depresivní kniha, kterou jsem dočetl jen díky značné umanutosti. Po podařeném Kříďakovi velké zklamání

pastelka53
27.11.2020 5 z 5

Tady se někdo snaží inspirovat králem.. Nemůžu si pomoct, ale nejde neporovnávat.
Oprostím-li se od vykradeneho Řbitovu zvířátek kniha byla skvělá, stejně jako autorčina prvotina.

hey123
27.11.2020 4 z 5

když jsem knihu dočítala v noci, celkem jsem se bála Annie. Příběh mě vtáhl, takže jsem si živě představovala, jak se Annie chovala. Sympatická mi byla postava učitelky Beth.
Překvapením pro mě byl jediný kamarád, Brendan.

martin3554
25.11.2020 4 z 5

Kříďák autorčina prvotina, je thriller se vším všudy, zatímco Jáma je spíše napínavé drama, místy obohacená napětím a okultismem. Hlavní hrdina učitel se vrací do městečka svého dětství, aby se ukryl před svým věřitelem Špekounem, kterému dluží za směnky z karet. Není náhodou, že si vybral toto místo, rád by konečně uzavřel svou minulost, která souvisí s Jámou ukrývajici tajemství hluboko pohřbené..

josska
15.11.2020 3 z 5

Na Jámu jsem se těšila,ale přišlo trochu zklamání,,asi jsem čekala něco jiného,Křídak se mě líbil trochu víc,,určitě pujdu i do další knihy autorky..

sasena
15.11.2020 4 z 5

Jako horor dobrý, postupné dodávání informací o tom, co se vlastně stalo, udržuje napětí až do konce. Hřbitov zvířátek je jasná inspirace, ale mně se Jáma líbila víc. I když možné, že hororové finále zvolil autor z bezradnosti, jak to všechno vysvětlit. :-D

dzeta
14.11.2020 3 z 5

Nějak jsem se nemohla začíst. Začátek zdlouhavý, ale konec se mi opravdu líbil. Kříďák byl u mě lepší knížka.

thrillery tajemství horory šikana hornictví maloměsto britská literatura

C. J. Tudor
britská, 1972