Jak zkrotit saň

Jak zkrotit saň https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/160456/jak-zkrotit-san-160456.jpg 4 1393 170

Tento příběh je veselá komedie. Lucencio, syn šlechtice, se vydává dokončit studia do Padovy se svým sluhou Traniem. Jakmile přijedou, hned se Lucencio zamiluje do krásné dcery bohatého a váženého pána, Blanky. Již se o ni uchází také siňor Gremio a Hortenzio, jenže Blanka se nesmí vdát, dokud se nevdá její starší sestra Kateřina. Lucencio se začne vydávat za profesora hudby a mezitím se má o Blanku naoko ucházet Tranio - Lucencio. Gremio uviděl převlečeného Lucencia a uvítal ho jako profesora hudby pro Blanku. Podobně na tom je také Hortenzio. Ten se též převlékl za učitele hudby a navíc jeho kamarád Petrucio byl ochoten se ucházet o Kateřinu. Petruciovi se vedlo nejhůř, ale nevzdával se. Podařilo se mu dostat Kateřinu před oltář. Hortenzio se hry brzy vzdal, a tak o Blanku už stáli jen dva nápadníci. Tranio-Lucencio ji měl dostat, když mu jeho otec daruje majetek, co Blance Tranio-Lucencio nasliboval. Ten tedy musel sehnat náhradního otce. Jenže, když už jistého starého pána sehnal, a byl s ním opět žádat o Blanku, přijel Lucenciův pravý otec. Bylo z toho velké nedorozumění, ale nakonec si přeci jen Lucencio Blanku vzal.... celý text

Babsy
08.02.2018 5 z 5

Já mám prostě pro divadelní scénáře a hlavně pro Shakespeara slabost. Zkrocení zlé ženy byla moje první div.komedie a od té doby jsem jim v této formě prodala a neskutečně mě baví.

rarášek
06.01.2018 4 z 5

Moje první komedie od Shakespeara. Velmi se mi líbila. :D

TerraNova
16.10.2017 5 z 5

Opět mě knížka od Williama Shakespeara nezklamala. Povedená, vtipná, čtivá. Postavy sympatické a výřečné (některé až moc, že Katko :D). Není nic, co bych vytkla. Alespoň teď čerstvě po dočtení ne. :)

BeyondHorizon
02.09.2017 3 z 5

Povinná školní četba, která mě bavila. Je to vůbec možné? Život je samé překvapení.
Dělám si srandu samozřejmě.
Ráda bych toto drama viděla v divadle, už jen kvůli Kateřině.
Hlavní myšlenkou má být narušení tehdejší představy o postavení ženy ve společnosti, ale ke konci si Katku Petruchio přece jen "zkrotí". Moc nevím, jak si to přebrat.

RudýOnkel
23.07.2017 4 z 5

Toto je komedie? Ne díky, nechci! Já mám svůj styl humoru - drsný, buranský, venkovský. Nestydím se ani přiznat, že se někdy směju v kolektivu přátel tak drsným vtipům, které by byly ve společnosti pozdvihly vlnu obří nevole. Jinak vcelku dobré drama a postavy jsou napsány libově

KaileyBlot
22.07.2017 5 z 5

Úžasné! Opravdu jsem ani nečekala, že by se mi to mohlo líbit, spíš že se to nebude dát číst, ale Shakespeare mě velmi překvapil! Bylo to vtipné, zajímavě zapletené a moc mě bavila ta hra se slovy. Složitější na tom bylo jen asi to, že tam vlastně někdo předstíral někoho jiného a než jsem se v tom konečně zorientovala byl konec - to je ale jen drobnost, která se nedokáže vyrovnat s mým nadšením, které z této hry mám. Rozhodně by mi nevadilo shlédnout Zkrocení zlé ženy v divadle, musí to být stejně krásné jako to číst.

essterkaa
03.07.2017 4 z 5

Dobrá kniha s vtipnými pasážemi. Krásné, jak si uměl Shakespeare pohrát se slovy.

Nita17
08.06.2017

Skvělý příběh, místy surový, ale vezměte-li do jaké doby byl dán, je to pochopitelné. Přesto je k pobavení, vášnivá válka pohlaví, všechno to špičkování, poučení o tehdejších hodnotách.
Dnešní Kateřina by kohokoliv rozcupovala:D a především autora :D

Denika
21.05.2017 1 z 5

Velké zklamání. Nudné a nesrozumitelné. Na knížku jsem se těšila hlavně kvůli filmu 10 důvodů proč tě nenávidím, který je volným zpracováním Shakespearova díla, ale tentokrát mě zklamal.

JakubiRa
14.02.2017 5 z 5

Doporučuji překlad Maritan Hilského.

izfnp
12.01.2017 5 z 5

Tak, ako nemusím shakespearovské drámy, tak milujem shakespearovské komédie. A táto ničím nezaostáva na zvyškom.

bakjo95
26.12.2016 4 z 5

Krátký, vtipný, ale vlastně o ničem. Na 120 stránek natažený příběh o umírňování drzé Kateřiny propojený s osudem její sestry. Takto vysoké hodnocení dávám jen kvůli humorným pasážím s Kateřinou, jinak samotný nápad za nic moc nestál, ale jakožto povinnou četbu jsem si to musel přečíst. 75%

Lenka1386
23.11.2016 5 z 5

Shakespeare je můj favorit. Celkově ale musím říct, že jeho tragédie mám radši než komedie. Ovšem z těch komedií je pro mě určitě nejvtipnější a nejzajímavější Zkrocení zlé ženy.

ZajDa37
14.11.2016 4 z 5

Zkrocení zlé ženy je notoricky známý příběh zkrocení zlé ženy, ale jenom málo lidí ví, že ten celý příběh Kateřiny a Petruchia je naroubován na mnohem neslavnější příběh dráteníka Kryštofa Šikulky. Slyšeli jste o něm? Že ne? A přitom však znáte to špičkování mezi hlavní dvojící.¨
Příběh Biancy a jejích nápadníků je jenom vedlejší větví, co zapadne vedle té velké války Kateřiny s Petruchiem. Shakespeare je totiž přetvořil v takovou hlavní dvojici klaunů, co hledají před slovní hříčky vzájemné urážení. Albee tu určitě bral inspiraci pro Kdo se bojí Virginie Woolfové?
A taky si jednu věc musíme přiznat, kdyby se Petruchio nesnížil k podpásovkám jako týrání hlady, tak by na plné čáře vyhrála Kateřina.
Dovolme si takovou hypotetickou poznámku: kdyby byly v 16. století feministky, pravděpodobně by Shakespeara upálily. A to by byla velká škoda.
Mimochodem, fandil jsem Kateřině.

"Když vás to mohlo napadnout, můžete zase hezky vypadnout."

kacaabba
29.10.2016 2 z 5

Středověká telenovela.

Mia77
20.09.2016 4 z 5

Já nevím jestli si vybírám to nejlepší od Shakespeara, ale začíná se mi ten pán líbit :-) Někteří muži prostě ví, jak většinou na nás ženy a to platí po staletí (Na mne tedy neee :-)) ) Vtipné a čtivé. Má to pár stránek, tak se toho nebojte, rozhodně neprohloupíte.

sgjoli
10.09.2016 5 z 5

Tuto hru jsem nejdříve viděla jako divadelní představení a po shlédnutí jsem si to rozhodně musela přečíst i jako knihu. Hrozně mě bavila ta „přetahovaná“ mezi Kateřinou a Petruchiem, kdo nad kým bude mít převahu. A všichni víme, jak to dopadlo. Já se u toho královsky bavila. Tuto hru si ráda přečtu ještě mnohokrát, Shakespearovo dílo je tak rozměrné a mnohovrstevnaté a nabízí tolik, že se z něho nedá pojmout vše na jediné přečtení.

@tan@
07.09.2016 5 z 5

Opravdu nádherná knížka, nikdy bych nečekala, že mě Shakespeare bude bavit, ale opravdu se mi poslední dobou jeho díla velmi zalíbila a celé mé dovolenkové čtení bylo obětováno právě jeho knihám .

KočkomilkaJana
21.08.2016 5 z 5

Miluji tohle shakespearovské dílo. Láska a smích, dokonalost sama.

Dakarianna
18.08.2016 4 z 5