Jak zkrotit saň

Koupit

Tento příběh je veselá komedie. Lucencio, syn šlechtice, se vydává dokončit studia do Padovy se svým sluhou Traniem. Jakmile přijedou, hned se Lucencio zamiluje do krásné dcery bohatého a váženého pána, Blanky. Již se o ni uchází také siňor Gremio a Hortenzio, jenže Blanka se nesmí vdát, dokud se nevdá její starší sestra Kateřina. Lucencio se začne vydávat za profesora hudby a mezitím se má o Blanku naoko ucházet Tranio - Lucencio. Gremio uviděl převlečeného Lucencia a uvítal ho jako profesora hudby pro Blanku. Podobně na tom je také Hortenzio. Ten se též převlékl za učitele hudby a navíc jeho kamarád Petrucio byl ochoten se ucházet o Kateřinu. Petruciovi se vedlo nejhůř, ale nevzdával se. Podařilo se mu dostat Kateřinu před oltář. Hortenzio se hry brzy vzdal, a tak o Blanku už stáli jen dva nápadníci. Tranio-Lucencio ji měl dostat, když mu jeho otec daruje majetek, co Blance Tranio-Lucencio nasliboval. Ten tedy musel sehnat náhradního otce. Jenže, když už jistého starého pána sehnal, a byl s ním opět žádat o Blanku, přijel Lucenciův pravý otec. Bylo z toho velké nedorozumění, ale nakonec si přeci jen Lucencio Blanku vzal....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/160456/jak-zkrotit-san-160456.jpg 4.1958
Literatura světová, Divadelní hry, Humor
Vydáno

The Taming of a Shrew

Kniha Jak zkrotit saň

Hani77

Kdysi jsem viděla hru v divadle a moc se mi líbila, proto jsem ji zvolila i v knižní podobě-a vybrala jsem dobře. Čte se lehce a má to vtip.

Marbla2004
19.12.2020

První Shakespeare. Musím říct, že tam bylo hodně scén, co mě pobavilo, ale chyběly mi tam některé scény bez kterých to občas moc nedávalo smysl. Dál mi vadilo, že tam byly dvě podobně se jmenující postavy a dost se pletly. Konec mi přišel uspěchaný a lehce zmatený. Nebyl dokončen úvodní děj? Příběh se mi ale líbil, i když byl zbytečně někdy moc zamotaný.

Nšo-či
15.12.2020

Krásná klasika

Greenfingers
10.12.2020

Jedna z mých nejoblíbenějších Shakespearových komedií. Četl jsem ji již před drahnou řádkou let, ale doposud si vzpomínám na skvělé dialogy Petruccia a Kateřiny. Jedním slovem - klasika!

laura
23.11.2020

A tak dobře, už z nostalgie :)

Viděla jsem hru, četla jsem nejméně dvakrát. Ne se vším souhlasím, ale spousta myšlenek je nadčasových - stejně jako v téměř každé Shakespearově hře...

Hravé, jiskřící vášní a slovními přestřelkami. Úsměvné a milé. Nijak překvapující (protože to přece každý zná), ale přesto čtivé...

Verus27
24.09.2020

(+ SPOILER) Spousta postav, zřejmě lepší si hru zkouknout, než ji číst, nečte se lehce a častokrát jsem se musela vracet. Scénické poznámky jsou minimální, a když už jsou, tak jsou akorát matující. V některých pasážích jsem se opravdu zasmála, pak mi kniha přišla spíše než jako komedie dramatem. Petruccio je tedy hodně nepříjemná postava, závěrečná scéna se mi vůbec nelíbila, jeho egoismus je příšerný.

inachisio
30.08.2020

Ostatní díla se mi líbí víc. Na to, jak je slavná mě vůbec nenadchla. Měla lepší i horší momenty.

VéjaTarabová
25.08.2020

Poprvé jsem knihu četla před čtyřmi měsíci a teď, když jsem to potřebovala do školy, jsem zjistila, že si z toho nic nepamatuji. Proto jsem jí přečetla podruhé a už mi příběh přišel srozumitelnější. Pořád mám akorát problém vyznat se ve jménech postav a občas se ztrácím v ději. Jinak celkově příběh sám o sobě byl moc hezký.

Lakomec
Lakomec