Nevracej se

Nevracej se https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310697/bmid_nevracej-se-nkc-310697.jpg 4 322 63

Jack Reacher série

Filmové zpracování podle této knihy má premiéru v českých a slovenských kinech dne 20.10.2016. Reacher se konečně dostane ze zasněžené Jižní Dakoty do svého cíle v severovýchodní Virginii, do místa kousek od Washingtonu: do hlavního stanu své staré jednotky, sto desáté jednotky vojenské policie. Stará kamenná budova pro něj znamená jediný domov, jaký kdy poznal. Chce se tam osobně sejít s novým velícím důstojníkem, majorem Susan Turnerovou, do té doby jen vřelým vzrušujícím hlasem z telefonu. Za psacím stolem velícího důstojníka však nesedí Susan Turnerová. A Reacher se dozvídá dvě šokující zprávy – jednu velice osobní a jednu, která by ho mohla dostat do vězení. Když vám hrozí nebezpečí, můžete se dát na útěk, nebo bojovat. Reacher se rozhodne pro boj. Vypraví se hledat Susan Turnerovou, aby očistil její jméno, pronásledován armádou, FBI, washingtonskou policií a čtyřmi brutálními hrdlořezy. Bude litovat, že se vrátil zpátky? Nebo toho bude litovat někdo jiný? Z celé řady s Jackem Reacherem nesou čtyři knihy jednu spojující dějovou linii. Jsou to 61 hodin, Za cenu života, Muž na odstřel a Nevracej se. Jako všechny ostatní knihy je však můžete číst v libovolném pořadí a nemusíte se obávat, že vám uniknou souvislosti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

Never Go Back , 2013

Pasadenka
21.06.2019 4 z 5

Reacher, Jack Reacher. Jenom Jack. Ano, přiznávám, hodně mě tato série míjela a nebít filmu, tak by tomu nejspíš hodně dlouze bylo pořád. Naštěstí se vesmírné nitky propojili a ke mně se dostal 18 díl série. I když to není úplně můj styl, postřehy, které autor přenáší skrze Jackova ústa jsou ohromující. Nejde o to, že by byli nějak filozoficky hluboké, spíš nutí čtenáře otevřít mysl.

Samotný příběh je standardní kvality. Nejedná se o nikterak složitou zápletku, ani rozuzlení není nějak překvapivé. Čím mě autor rozsekal, tak to byl Billy Bob a jeho bankomat. Člověk, co něco takového napíše si u mě zaslouží nejvyšší ocenění. ❤ Postupné dávkování informací dokázalo dobře utáhnout moji pozornost. Zvraty na konci kapitol mě však příšerně otravovali. Ale to jsou jen malé kaňky na jinak drsně tvrdém a rázném příběhu.

oleg
28.03.2019 5 z 5

Mě zkrátka Reacher baví,stále se něco děje,napínavé,svižné a nenechá se přelstít,je stále o krok napřed......

Schamila
27.03.2019 4 z 5

Asi takhle umějí žít jen Američané, nepatřit nikam a být všude a řešit možné i nemožné. Takhle bych žít neuměla, ale četlo se to fajn.

hana4834
20.02.2019 4 z 5

Lepší je si to přečíst jak se dívat na film

ivoiro
30.01.2019 4 z 5

Kniha dobrá, příběh napínavý. Hlavní hrdina je nakřáplý humorem, který mě baví. Akorát ten konec byl nějaký divný, jako by ho psal někdo jiný.

Smardik17
30.01.2019 5 z 5

Super, ač vše vždy vypadalo na špatný konec, tak Jack to vždycky vyřešil s přehledem.
Akorát ty procenta mě tam začali otravovat. Jinak paráda.

Skripi
29.01.2019 4 z 5

Trošku prekomplikované mi to už prišlo... :) Aj film bol dobrý, aj keď trochu upravený.

Lolila
06.12.2018 4 z 5

Presne také čítanie aké som čakala - napätie, akcia, neohrozený Reacher, zlomené ruky (a iné úrazy), a žena tiež nechýbala:-). Pohodka, nič náročné - oddychovka:-)

TipsyChipsy
13.07.2018 5 z 5

Úplně strašně super napínavý a mělo to spád a byla tam láska a sex a statečnost a inteligence a nepřemožitelná síla a rozhodnost a charisma a vždy nad věcí a vědět si rady. Co mi to připomnělo? V dětství Pipi dlouhou punčochu, pak Oldu Šetrnýho a jestě Šimon a Matouš. Navíc čtenář poodkryje, jak funguje FBI a US army, takže může být v klidu ohledně světového míru.

March
07.05.2018 5 z 5

Plný počet hvězdiček. Knížku jsem přečetla jedním dechem a JR je chlap do nepohody:-)
Knížku doporučuji.

1amu
28.03.2018 5 z 5

Tak to se Lee Childovi zasejc hódně povedlo. Kniha má vše, co od Reachera jeho čtenáři očekávají: je akční, má spád, samozřejmě Reacher dostane do postele fešnou Susan, samozřejmě že dá nakládačku venkovským balíkům (opakovaně), samozřejmě že zmlátí najaté poskoky nafoukaných padouchů (vystupují konspiračně jako Romeo a Julie) - vysoce postavených ve Washingtonu. Zlomené prsty v letícím letadle (na WC) je to nejmenší. Vezme si i jejich kreditky, ze kterých financuje další pátrání. Dostane i posledního "honiče" Rusa (který byl prý nepolapitelný).
A k filmu ? Adaptéři jsou nepoučitelní ! Cožpak Tom Cruise může být Jack Reacher ? Blbost ! Majorka ve filmu je hezká, ale přišla z kláštera. A zcela mimo předělaná epizoda s původně chytrou pubertální holkou. Inu brak z Holých vod...

konicekbily
22.01.2018 4 z 5

Rutinně zpracované další pokračování amerického bývalého armádního Supermana s mnoha těžko vysvětlitelnými obraty a situacemi, a s několika odvolávkami na předešlé díly. Jako odpočinková četba nezklame.

Aymira
01.10.2017 3 z 5

Přiznávám, že jsem neviděla film, takže by moje hodnocení knihy jako takové mohlo být objektivní. No a musím říct, že po předchozích skvělých dílech přišlo tentokrát zklamání. Hned v úvodu se Reacher konečně po několik dílů trvajících peripetiích dostává do Virginie, aby se setkal s ženou, do jejíhož hlasu se zamiloval po telefonu. Návazný děj je něco ve smyslu "jak se s ženou svého srdce dostat co nejrychleji z východního pobřeží na západní a čelit přitom různým nástrahám osudu". Taková trochu road movie. Následuje delší dobrodružství v Los Angeles, kde mělo být zaděláno na strhující finále opět ve Washingtonu. Jenže k tomu bohužel nedošlo. Kniha byla tentokrát bez většího napětí, bez větších akcí, bez nějakého pořádného nápadu.

Přitom se nabízelo několik variant, jak udělat Reacherův život zajímavějším. I v tomto ohledu tak došlo na určité zklamání. Skoro mi přišlo, jako by nás Lee Child několik dlouhých měsíců lákal na něco sladkého a přitom v tu chvíli ani sám nevěděl na co, proto celý děj vyplnil několika jinými knihami. No a co se týká samotné zápletky, o kterou šlo v této knize, tak ta snad ani nestála za řeč. Z mého pohledu zůstala nepochopena.

Sunday
26.07.2017 5 z 5

Film jsem neviděla celý, protože jsem "skončila" v okamžiku, kdy si Reacher v hotelovém pokoji přepírá tričko!!! Kdo četl, ví, že je to nesmysl. Nikdy nic nepral, koupil nové, levné, cestoval jen se skládacím kartáčkem na zuby a penězi v kapse. Taky ta dáma ve filmu byla o pár cenťáků vyšší - blbost, Reacher měří asi 197 cm!!! Takže film velká 0, kniha 10/10. TAK

Kerberos
26.06.2017 4 z 5

Kniha dobrá ale film jak můžou po Childově popisu obsadit Toma Cruise?!

soukroma
02.05.2017 5 z 5

Parádní propletenec intrik, který po velmi dramatických peripetiích skončil téměř "Holmesovsky", v doupěti.

Silmarien
12.04.2017 4 z 5

Jack sa konečne dostáva do Virginie a ide navštíviť ženu, ktorá má zaujímavý hlas a... sedí na stoličke, kde kedysi velil stodesiatej jednotke on sám. Lenže to by nebol Reacher, aby sa do opäť do niečoho nevedomky nenamočil. Vojenská minulosť ho dobieha a zdá sa, že z tohto sa už Jack nemusí vyhrabať. A kde je vlastne Turnerová?

Túto knihu určite nečítajte, ak ste nečítali predošlé reacherovky. Dosť odkazuje na predošlé diely (zachytila som minimálne 3-4, ktoré by bolo fajn mať prečítané). Až potom to dá naozaj zmysel a človek si to užije. Inak to bude len ďalšia problémová "road movie" veľkého chlapa, ktorý rozplieta ďalšiu záhadu.
Klasický childovský štýl, opäť hlbšie ponorenie do Reacherovej osobnosti a uvažovania. Nie je to literárny skvost, ale ako svižný triler s detektívnou zápletkou to opäť obstojí so cťou. Vo svojom žánri pre mňa zatiaľ stále top.

Seiers
01.04.2017 3 z 5

Od Childa jsem četl už mnohem lepší kousky.

Ivan Kučera
28.01.2017 3 z 5

Mám rád Jacka Reachera. Je to namakaný týpek, okolo ktorého sa sem-tam točia nie príliš extra zaujímavé zápletky, ale postava ako taká je sama osebe skvelá, úžasná a miestami až fenomenálna a tak jej bez väčších problémov tolerujem aj menej záživné príbehy. Čítal som s ním viacero knižiek a páčili sa mi, ale Nevracaj sa hodnotím zatiaľ ako najslabšiu. Má dobrý začiatok a dobrý stred, ale koniec je voľajaký čudný. Vlastne akoby knižka poriadny koniec ani nemala. „Niečo“ sa vo finále deje, ale je to nudné a príliš zamotané. Pozoruhodný je tiež nápad s otcovstvom, ktorý je bohužiaľ pozoruhodný hlavne tým, že nie je v podstate nijako využitý a Jackova „dcéra“ vystupuje len na pár stránkach. Naopak, pozitívne hodnotím prvých cca 70% románu, samozrejme Jack je stále skvelá postava a páčilo sa mi aj netradičné buddy spojenie so ženou, čo je pri jeho sexuálnom apetíte atraktívny nápad, Jack je ale samozrejme profesionál a tak v tomto vzťahu vystupuje ako T-800 voči Johnovi Connorovi v T2. Filmové spracovanie z roku 2016 je nelogickejšie a blbšie (sorry no), ale paradoxne ma bavilo viac, než knižná predloha.

Balci007
17.10.2016 5 z 5

Pro mě jeden z nejlepších dílů, minimálně první 3/4 jsem se nemohl odtrhnout. Tentokrát nešlo tolik o rvačky, ale byla to jízda. Závěr trochu nuda, ale alespoň originální:)

zfilmováno

Lee Child