Nevracej se

Nevracej se https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310697/bmid_nevracej-se-nkc-310697.jpg 4 322 63

Jack Reacher série

Filmové zpracování podle této knihy má premiéru v českých a slovenských kinech dne 20.10.2016. Reacher se konečně dostane ze zasněžené Jižní Dakoty do svého cíle v severovýchodní Virginii, do místa kousek od Washingtonu: do hlavního stanu své staré jednotky, sto desáté jednotky vojenské policie. Stará kamenná budova pro něj znamená jediný domov, jaký kdy poznal. Chce se tam osobně sejít s novým velícím důstojníkem, majorem Susan Turnerovou, do té doby jen vřelým vzrušujícím hlasem z telefonu. Za psacím stolem velícího důstojníka však nesedí Susan Turnerová. A Reacher se dozvídá dvě šokující zprávy – jednu velice osobní a jednu, která by ho mohla dostat do vězení. Když vám hrozí nebezpečí, můžete se dát na útěk, nebo bojovat. Reacher se rozhodne pro boj. Vypraví se hledat Susan Turnerovou, aby očistil její jméno, pronásledován armádou, FBI, washingtonskou policií a čtyřmi brutálními hrdlořezy. Bude litovat, že se vrátil zpátky? Nebo toho bude litovat někdo jiný? Z celé řady s Jackem Reacherem nesou čtyři knihy jednu spojující dějovou linii. Jsou to 61 hodin, Za cenu života, Muž na odstřel a Nevracej se. Jako všechny ostatní knihy je však můžete číst v libovolném pořadí a nemusíte se obávat, že vám uniknou souvislosti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

Never Go Back , 2013

Sentinel
03.08.2016 3 z 5

Taky se přidám jenom se třemi hvězdami, styl psaní a vyprávění mi vyhovuje, dobře se to i čte.
Ale celá kniha na mě působila jako road movie dvou uprchlíků, chybělo mi tam nějaké napětí, zápletka, která by mě překvapila. Jackovi stačí jen své dvě ruce /a někdy ani ty nepoužije :-D / a telefon, de facto vše za něj udělají jeho dvě advokátky, on si jen poskládá informace a hotovo.
Ten konec mi přišel celkem dost slabý.

olle3
11.01.2016 4 z 5

Nesouhlasím s názorem, že Reacher začíná nudit. Child drží laťku a mě ani tentokrát nezklamal. Jako pustit si díl Simpsonových - dostal jsem, co jsem čekal. Autor umí psát dialogy a děj odsýpá, až jsem zjistil, že jsem na záchodě přečetl půlku knihy.
Líbí se mi, jak má autor vše promyšlené do detailů, mnohdy si říkám, kde všechny ty informace (třeba o tom, jak funguje - a nefunguje armáda) vlastně vzal.

JPO
01.10.2015 2 z 5

Po letech kdy jsem rád četl všechny příběhy Reachera jsem došel k tomu, že mě už začíná nudit. Nevracej se není dobrá kniha. Reacher jakoby nestárnul, všechny pořád přepere levou zadní a styl psaní a frázování Lee Childa mi tentokrát lezlo neuvěřitelně krkem. Tak snad příště...

mi-380
28.09.2015 3 z 5

Humor, akce, překvapení, spád. Tentokrát ale jen v první polovině. V té druhé jde hlavně o přebytek často nudných vysvětlujících dialogů. A vysvětlovat je opravdu co, protože děj se sune těmi nejméně pravděpodobnými pátracími metodami, kde náhoda hraje hlavní roli a logika jednu z těch nejmenších.
65 % (65 hodnotících je na průměru 87 %).

kokosek
16.08.2015 5 z 5

Tak se Reacher konečně dostal do Virginie, jen za stolem neseděla žena, za kterou už tak dlouho cestoval.Jenže nakonec se našli a byli spolu dlouhá léta.
Ne nebojte tak jednoduché to není i když klidně by mohlo, jenže není. Nic není jednoduché.
A tak jsem zvědav jak bude Reacherův příběh pokračovat. Přede mnou je zatím poslední česky vydaná kniha, takže rychle na ni.
Já vlastně nenapsal nic o té knize, jenže mám dojem, že není potřeba nic psát. Prostě za 5 hvězdiček.

danekdj
06.07.2015 5 z 5

Další skvělý výtvor s Jackem Reacherem. Třetí kniha co jsem o něm zatím přečetl a už mám obědnané další dvě. Podle mého názoru je silnější než Výstřel nebo Za cenu života.

Rabjohns
18.06.2015 4 z 5

Když už se konečně potkal s Turnerovou,tak jsem čekal více. I pokud šlo o tu "věc" z jeho minulosti. Nakonec vše se vrátilo k normálu. Takže trochu zklamání,jinak standard.

astroweb
15.06.2015 4 z 5

Přečetl jsem docela dost Childů a tenhle příběh patří mezi ty lepší. možná konec mě trochu zklamal, nebyl zas tak překvapivý, ale jinak dobrý.

3DD!3
26.04.2015 3 z 5

Už vyloženě podivné zvraty (a logické kiksy) se střídají dobrými momenty a netradiční (dětskou) zápletkou. Snaha Reachera posunout o kousek dál by ale dávala smysl, kdyby na konci vyšel jiný. Připomíná mi Simpsonovi, kde se všechno na konci vrátí zase do normálu, což není vysloveně špatné, jen proč se o něco takového potom snažit. Celé to putování od 61 HODIN tak má hořko-sladké zakončení. Setkání s Turnerovou stojí za to, ale příběh jako takový mohl být mnohem lepší.

Nelly
25.04.2015 5 z 5

Pro mne jeden z nejlepších dílů - Reachera dostihla (nebo ne?) minulost i "stará rodina" - armáda. Knížka bude možná více sedět těm, kdo četli i předchozí díly, protože Reacher konečně dospěje na konec své cesty (nebo ne?). Výborné čtení! Jak jen to do května vydržím, než vyjde další díl? Sice už je Reacher podle některých v této knize "stařík", ale pro mne je to pořád sympaťák a doufám, že buď ho nechá autor stárnout pomaleji nebo nás aspoň ukojí návraty do minulosti... Moc se těším!

rengers
14.11.2014 4 z 5

Knížce bych dal název 50 na 50. Někomu se bude líbit a někomu ne. Klasika od Lee CHilda jak ho známe, Jack Racher jeho úvahy + kočovný život. Je čtivá jako vždy, ale už napsal mnohem lepší, proto mu dávám o hvězdičku míň.

čef
05.11.2014 5 z 5

Od této knihy nelze samozřejmě očekávat krásnou literaturu. Jedná se o akční příběh pro čtenáře knih s vojenskou tématikou. V tom je Child dokonalý a proto ho mám rád přes jednobarevné charaktery a předvídatelný průběh děje a jeho vyznění. Fanda jeho románů si opět vychutná perfektní popis bojových scén, vynalézavé postupy hrdiny a celkový švih a čtivost knihy.

Senza Jenka
31.08.2014 3 z 5

Nečte s to špatně - dobrý spád děje, obvyklé neprůhledné myšlenkové pochody... Ale zápletka mi přijde přitažená za vlasy a to značně. Jako by si ji vypůjčil z nějakého viktoriánského románu a zasadil ji neupravenou do moderní doby - možná hloupá sázka?

Lucithor
30.08.2014 1 z 5

Je tohle opravdu Lee Child nebo jen hříčka zbloudilého fiškuntálka? Tento díl je pro mne veliké zklamání a ztráta času. Kniha začíná slibně, ale velmi brzy sklouzne do otřepanosti a jednotvárnosti. Závěr je narychlo splácnutý, jen aby se neřeklo. No prostě hotová polévka uvařená vypláchnutím špinavého hrnce. Nasytit, ale nepochutnat si.

Petra28
26.08.2014 5 z 5

Další kniha s Jackem .. to je jako přijít na návštěvu k příteli.

.. i když jedna poznámka by byla ... tak moc bych mu přála zastavit se na té své zdá se nekonečné cestě.

pobijecmuch
22.08.2014 5 z 5

Od roku 1997 kdy vyšel první román o Jacku Reacherovi uběhlo 17 let a mně jeho příběhy pořád baví. 18. díl s názvem Nevracej se je další z těch lepších dílů, které Child spáchal. Jack Reacher je pořád v dobré formě a po boku má opět krásnou ženu. Už se těším na 19. díl, který byl vydán 29.7.2014 pod názvem Not A Drill.

Moniks
13.08.2014 4 z 5

Dobry den...Prodate prosim nekdo tuto knizku?Monika

PAL72
10.08.2014

Knížka dobrá,stále dotahuje věci do konce,jen po mnoha knihách měl možnost znovu mít vztah a opět ji zahodil..Čekal bych,když o cestě za ní byla zmínka v dalších knížkách,že mu dopřeje trochu změnu života a možnost se s ní více poznat

Schobul
18.07.2014 3 z 5

Bohužel se musím přidat k těm, co knihu nevynáší do nebes. První 1/2 - 3/4 knihy super, říkal jsem si, kdo ví, co za tím vším bude, ale celkové rozuzlení mě velmi zklamalo. Tohle není hodno příběhu Jacka Reachera.

helenkan
07.07.2014 5 z 5

Naprosto skvělý!Ještě se nestalo,že by mě tenhle spisovatel a jeho hrdina Jack Reacher zklamali.Opět jsem to přelouskala jedním dechem. :)

zfilmováno

Lee Child