Minulost

Minulost https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410258/bmid_minulost-hzm-410258.jpg 4 218 71

Jack Reacher série

Bývalý vojenský policista Jack Reacher má z Maine namířeno do San Diega, ale daleko nedojede. Poslední řidič, jehož si stopl, ho v New Hampshiru náhle vysadí na opuštěné silnici uprostřed lesů. Reacher se při svém putování vždy řídil náhodou či intuicí a tentokrát na nejbližší křižovatce zabočí k městečku Laconia, kde se údajně narodil jeho otec. Alespoň se to tak v jejich rodině tradovalo. V tutéž chvíli se nedaleko odtud porouchá auto dvěma mladým Kanaďanům, kteří jedou do New Yorku prodat svůj cenný majetek. Patty a Shorty skončí v osamělém motelu, jejž provozují čtyři muži. Ti jsou jim ochotní pomoci, ale mladé dvojici se zdá, že se proti nim všechno spiklo. V motelu není mobilní signál, pevná linka vypadává a slíbený automechanik stále nejede. V Laconii se Reacher dozví, že tam nejspíš nikdo toho jména nikdy nežil, a místní obyvatelé i policie mu dají jasně najevo, že není vítaný. Takže Reacher musí odjet, přestože by chtěl zůstat, a Patty se Shortym musí zůstat, i když ze všeho nejvíc touží odjet…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , BB art

Past Tense , 2018

sarka0168
05.06.2019 5 z 5

Můj milovaný Child! A Jack Reacher, skvělé jako vždy - jen nesmím pod Jackem vidět toho mrňavého Toma Cruise, to byl výsměch!

Reacher
28.05.2019 4 z 5

Stále je to ten stejný Reacher, jakého známe už léta. Na svých cestách necestách Amerikou občas zavítá do malých, zapadlých městeček a začíná rozplétat to, co se zpočátku jeví jako menší záhada lokálního rázu. S přibývajícími stránkami se nám ono tajemství pomalu odhaluje a my nestačíme žasnout, kde bere Lee inspiraci pro stále nové příběhy. I tentokrát vše začíná nenápadně, dva mladí Kanaďané uvíznou v zapadlém motelu a o kus dál Reacher téměř marně hledá zbytky svého rodinného příběhu. Autor se více zaměřil na motelovou linii a Reacherovo hledání rodové historie je zde spíše do počtu. Ani v podstatě nemá rovnocenného protivníka. V Laconii a v přilehlém okolí se Reacherovi postaví jen amatérští nešťastníci a to včetně těch poslaných z Bostonu. Žádné velké dopadení místního bose se nekoná, zřejmě vzhledem hlavní motelové linii. Tam je to jiné. Motelu a lidem okolo se pro tentokrát Child věnuje zdánlivě více, než samotnému Reacherovi. Odehrává se tam nejvíce akce a my máme možnost bližšího poznání většiny motelových aktérů, byť hodně detailů z jejich životů zůstane přesto utajeno....
Nejnovější Reacher je opět slušným, originálním thrillerem, u kterého se ovšem nemohu zbavit dojmu, jako kdyby autorovi už pomalu docházel dech a nápady. Jelikož je Reacher má srdcovka, dávám čtyři hvězdy, ale s vědomím, že jsem byl pro tentokrát dost shovívavý.

kneslova
26.05.2019 5 z 5

Bomba, za mne jedna z nejpovedenějších knih L.Childa. Začetla jsem se a nemohla přestat. Reacher je má srdcovka a tady ve formě. Super napsáno , dvě dějové linie, přičemž jednu Reacher vyřídí jen tak mimochodem v průběhu děje.

Marushka27
24.05.2019 5 z 5

Lee Child je prostě stálice. Umí psát a jeho styl je čtivý a poutavý. Líbí se mi celá série s Jackem a na tuhle knihu jsem se moc těšila. Autor prostě umí!

jprst
19.05.2019 5 z 5

Autor to prostě umí a nezklamal ani v tomto případě, opět čtivý a napínavý příběh.

helenkan
18.05.2019 5 z 5

Asi nejsem tak náročná jako čtenář přede mnou. :-) Mě se knížka líbila. Můj oblíbený Reacher je zpátky. Přijede, pobude, vyhraje a jede dál. To mě baví a doufám,že se dočkám dalšího dobrodružství.

1amu
18.05.2019 2 z 5

Autor mi u této knihy připomíná architekta, který je ze všech stran tlačen, aby vytvořil dílo, na které všichni zainteresovaní netrpělivě čekají, zejména s vidinou velkého zisku. Má sice čas, ale nemá invenci. Už toho vytvořil dost, proč ho všichni pořád otravují. Základem konstrukce je nosný sloup, v našem případě Reacher. A to je problém, jak jej usadit, co vymyslet, aby se stavba třeba nezřítila jako "domeček z karet". Způsob práce, který zvolil, přinesl efekt (a také peníze) před 15-ti léty. Teď to není už to, co všichni netrpělivě očekávají. Bohužel. Reacher bloumá po New Hampshire a ne a ne se dozvědět něco více o svém otci. Čas tlačí, chce se odebrat z chladného východu do teplé Kalifornie. Původní dobrý nápad Lee Childa, myšlenka současného módního hitu, t.zv. zážitkové hry nespěje ke konci. A tak se rozhodne k obvyklému řešení - co nejrychleji vše ukončit . Podle toho i vypadá výsledek. Opět bohužel. Vlk se nažral a koza zůstala celá.
Byl bych potěšen, pokud v květnu r.2020 budu číst nový příběh, ale se starým dobrým Jackem Reacherem.

Nelly
16.05.2019 5 z 5

Joo! Starý, dobrý Reacher je zpět!

soukroma
15.05.2019 5 z 5

Starý známý lakonický Reacher se nemohl zastavit na své plánované dlouhatánské cestě nikde jinde než v Laconii. A lakonické útržky z rodinné historie mu napovídaly, že to město bylo místo dětství jeho otce. Zjišťování podrobností mu dalo práci, protože jako obvykle se hned tak s někým nemazal, a navíc se octl uprostřed takové nepěkně "humánní" outdoorové hry. Konec dobrý a už vyráží z New Hampshiru do nedohledna, tedy přes celé Státy.
Pobavil a napnul, tak to má být, tak je to správné. Možná jsem v jeho případě nekritická, vem to nešť: 90%.

biki
12.05.2019 5 z 5

K čemu všemu může dojít při zcela nevinném, doslova detektivním pátrání po rodinných kořenech. K tomu navíc Jackův sklon zaplést se do potíží, když cítí nějakou křivdu či levotu. Dvě dějové linky, které se protnou teprve v závěru.
V každém případě se jedná o další povedený příběh, který má sice poněkud pomalejší rozjezd, ale rozhodně o slušnou akci není nouze. Překvapivě k té doslova nejžhavější nedojde Jackovou zásluhou. A ještě autorův vtípek na závěr - tajemství kufru Patty a Shortyho.

Patapuf
10.05.2019 5 z 5

Konečně jsme se dočkali... Jack Reacher je zpátky a opět ve formě... Žádný příběh o tom jak chodil někam na základní školu s taškou na zádech, ale normální pokračování jeho pouti po Americe... A dokonce se dozvíme něco málo o rodičích...