61 hodin

61 hodin https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62842/bmid_61-hodin-KHi-62842.jpg 4 351 59

Jack Reacher série

Silný mráz je nebezpečný nepřítel… Zima v Jižní Dakotě. Husté sněžení, zledovatělé silnice, unavený řidič. Autobus dostane smyk, sjede do příkopu a zůstane uvězněný v blížící se bouři. Třicet kilometrů daleko leží malé město, kde ve dne v noci střeží ohroženého svědka. O osm kilometrů dál stojí podivná kamenná budova, úplně o samotě v prérii. Z teplého Mexika všechno řídí nemilosrdný skřet. Jack Reacher přesvědčil řidiče, aby ho vzal na zadní sedadlo do autobusu. Život bez zavazadel má mnoho výhod. A spoustu obrovských nevýhod, když člověk uvízne bez kabátu v ledové zimě. Na zbytek svého úkolu je však vybavený. Nechce konat dobro. Nemá však rád lidi, kteří páchají zlo.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

61 Hours , 2010

konicekbily
08.09.2018 4 z 5

Autor vždy trochu jinak hlavního hrdinu uvádí na scénu, aby se co nejrychleji zapojil do hlavního příběhu, i zde projevil svou kreativitu a úvod je opět originální!

Lolila
02.05.2018 4 z 5

Táto časť sa čítala rýchlo, tak ako sa odpočítali hodiny, aj dej naberal na napätí. Jednoducho Reacher opäť nesklamal. Je to akčná oddychovka, kde zlí sú potrestaní bez akýchkoľvek výčitiek a hlavný hrdina je neohrozený Rambo:-) - tak ako v každom diely, ktorý som doteraz prečítala. A keďže koniec ostal otvorený, pustím sa hneď do ďalšej časti.

TaLu
13.04.2018 5 z 5

Na každé stránce, někdy častěji, leží věta: zbývá tolik a tolik hodin. Začíná se na 61 hodinách ( název knihy) a pokračuje sestupně. Celé to působí, a zřejmě i má, jako odpočítávání.
Nejprve si čtenář užívá volnější tempo vyprávěného příběhu. Jak ale běží odpočet, děj se stupňuje, mrtvých přibývá a vy očekáváte ničivý závěr.
Podle mě je to velmi dobrá myšlenka, která splnila svůj účel. Četla jsem a četla.
Moje druhé setkání s Jackem Reacherem a rozhodně ne poslední. On je totiž opravdu sympaťák.
Tip na pachatele mi vyšel, což vždy potěší.
Čtenářům bych doporučila uvařit si horký čaj, nebo něco silnějšího ( ale ne metamfetamin toho budete mít dost a dost :o), protože autor popisuje probíhající zimu tak opravdově, že máte pocit, že mrznete spolu s hrdiny.

1amu
13.04.2018 3 z 5

Domnívám se, že autor s knihami o Reacherovi není na jedno brdo. Výhodou této R-série je, že se zasvěcený čtenář na zadní straně obálky může rychle orientovat o co ve které knize jde. Občas L.CH. "ujede" s padouchy, což byl případ i této knihy. Naopak daří se mu popis žen, které přicházejí do blízkosti Reachera. Ony jsou uvěřitelné, padouši naopak někdy komičtí. Reachera zkrátka beru jako supermana, který všechno zvládne. Pokud by tomu tak nebylo má autor po "živobytí" . Protože jsou USA dosti rozlehlé, máme se ještě na co těšit. Co třeba studený (zejména v zimě) Vermont ?

Pavlnka
11.04.2018 4 z 5

Zajímavé, ale žádná pecka.

March
07.04.2018 4 z 5

Za mě palec nahoru. Knihy čtu postupně, můj favorit je jiný díl. Ale já ho prostě můžu, Jack je prostě Jack a jsou i věci, které autorovi odpustim:-)

HonzaT
23.11.2017 4 z 5

Zrovna čtu, ale líbí se mi tohle:

Jack-bez prostředního jména-Reacher, narozený 29. října. Vojenská rodina, ale ne dědičná kariéra, protože jeho otec byl příslušník námořní pěchoty. Jeho matka byla Francouzka. Absolvoval West Point. Sloužil třináct let. Od začátku u vojenské policie, což z něj dělalo podle Susanina názoru anděla, ale přesto šel z jednoho maléru do druhého. Říkal, co bylo třeba, a bylo mu jedno, komu to říká. Jednal bez zbytečných okolků a stínal hlavy. Za zlomení nohy civilisty ho degradovali na kapitána. Degradace byla vždycky kódovaná zpráva. Je načase, abys odešel, kamaráde. On ale zůstal. Zůstal a vypracoval se zpátky na majora. Což byl největší návrat v historii. Potom vedl sto desátou jednotku. Stal se jejím prvním velícím důstojníkem. Vlastně ji založil. Její předchůdce, ale ne zářivý příklad. Přesto během těch třinácti let získal Stříbrnou hvězdu, Medaili za vynikající službu, Záslužnou legii, Vyznamenání za statečnost, Purpurové srdce a Bronzovou hvězdu. Očividně měl talent na rozdávání. Což znamenalo, že kdyby více spolupracoval, jeho otec sloužil u armády, jeho matka byla Američanka, mohl by teď být šéfem štábu. Bizarní kariéra. Stříbrná hvězda a Purpurové srdce pocházely z Bejrútu. Když došlo k bombardování kasáren, byl Reacher armádní styčný důstojník sloužící s námořní pěchotou. Při útoku utrpěl zranění a vzápětí po něm se zachoval hrdinsky. U všech ostatních medailí výčet zásluh chyběl, což znamenalo, že obsahovaly tajemství. Reacher byl hospitalizován v Bejrútu a pak ho dopravili letecky do Německa na zotavení. Složka obsahovala i lékařskou zprávu. Byl to zdravý člověk. Rána se rychle a úplně zahojila. Zbylo po ní to, čemu se v armádě říká zřetelná jizva, což znamenalo pěkná spoušť. Měřil sto devadesát pět centimetrů a v době zprávy z Německa vážil sto osm kilo. Nenašli mu žádné vnitřní choroby. Zrak ocenili jako prvotřídní. Vynikal v mnoha oblastech. Byl uznávaným odborníkem na všechny malé zbraně. S rekordním výsledkem vyhrál vojenskou soutěž ve střelbě puškou na tisíc metrů. Zprávy o způsobilosti ho anekdotický hodnotily jako nadprůměrného ve třídě, skvělého v poli, plynule bilingvního v angličtině a francouzštině, slušně hovořícího španělsky, výborného ve všech člověkem přenosných zbraních a víc než výborného v boji muže proti muži. Susan věděla, co to znamená. Jako když se na vás vrhne spuštěná motorová pila. Tvrdý muž, ale inteligentní. Jeho fotografie byla přišitá k vnitřní straně desek. Barevná, ale trochu vybledlá uplynulými lety. Vlasy měl krátké a nepoddajné. Oči jasně modré a malinko přivřené. Díval se zpříma a nevyhýbavě. Měl dvě viditelné jizvy. Jednu v koutku levého oka. Druhou na spodním rtu. Jeho obličej vypadal, jako by ho vytesal z kamene sochař, který byl schopný, ale neměl moc času. Všechno tvrdé rovné plochy. Měl krk. Samozřejmě silný, ale byl tam. Ramena měl široká. A dlouhé paže a obrovské ruce. Pokřiveně se usmíval, napůl trpělivě a napůl popuzeně. Jako by věděl, že tu fotografii musejí udělat, ale zároveň fotografovi sděloval, že ještě tři vteřiny a nacpe mu fotoaparát do hrdla. Jack-bez prostředního jména-Reacher.

Dočteno. Prostě Reacher...

Aymira
23.09.2017 5 z 5

Velmi příjemné překvapení a pro mě zatím nejlepší kniha s Jackem Reacherem. Odehrává se v zimě v Jižní Dakotě, kde se teplota nebojí klesnout třeba až pod mínus 30 stupňů. Jack se opět úplnou náhodou ocitá v malém městečku, kde shodou okolností rozehrál svoji partii i mexický drogový boss. Z Jacka se na chvíli stane osobní strážce, který se nakonec musí vydat sám na zdánlivě sebevražednou misi. Všudypřítomný mráz jen podtrhuje tíživou atmosféru. Změnou oproti předchozím knihám je fakt, že tentokrát se mu do života nepřiplete žádná okouzlující žena - snad jen s výjimkou jisté přítelkyně na telefonu. Konec je otevřený a Jackův osud nejasný...

Coolniczka12
31.08.2017 4 z 5

Pro me slabsi knizka.
Nejak se mi nedarilo se vtahnout do deje. Bud jsem se nesoustredila nebo nevim, ale nepochopila jsem tu akci s pravnikem a jaky to vlastne melo vyznam na celkovy pribeh.
Jinak Jack Reacher nadale zustava milackem :)

CharlesWard
23.07.2017 3 z 5

Napínavá kniha, která místy bohužel trpí jistou šablonovitostí.

prediger
02.07.2017 4 z 5

Super čtení na dovolenou :-D.

helenkan
02.06.2017 5 z 5

Super čtení.

cori
03.02.2017 3 z 5

Můj druhý Reacher. Napínavá oddechovka, ale zklamal mě fakt, že muž, který dokáže předpovědět, co se odehraje v nejbližších 5 vteřinách, a měřící 195 cm, se při boji v místnosti s nízkým stropem při útoku na protivníka praští o strop do hlavy. Jak to, že mu to nedošlo?
Bavily mě telefonáty s velitelkou Amandou/ Susan.

Loubooker
12.01.2017 3 z 5

Částečně musim, bohužel souhlasit s uživatelem Olle3...
Nebyla to pro mne nejdnudnejsi kniha, to ne, ale po asi 50 stranach jsem ji odložil, pak po čase zase vzal, neboť jsem nic jineho nemal na cteni... Ale při přerušeni četby na nkolik dni jsem se do ní zase musel začitat, což se mi u jiných dílu Reachera nestalo. Pro mne moc dlouhé a to odpocitavani bylo zbytečné.
Pro mne jsou pořad nejlepší Vedra a nejmene zajimavé A přece nezemřeš - u toho jsem si řikal, že to po čase odložím...

hana4834
13.12.2016 5 z 5

úžasná kniha Jack Reacher je prostě nejlepší

kalache
20.09.2016 3 z 5

...ideální kniha na rozpálenou pláž...

olle3
10.08.2016 3 z 5

Nejnudnější díl celé série. Pro mě. Možná jsem byl jen ve špatném rozpoložení, koukám, že hodnocení kniha nemá špatné.
A to věčné odpočítávání mělo být sakra k čemu? To si Reacher už od začátku odpočítával, za jak dlouho vyřeší případ?

pepa4081
26.06.2016 4 z 5

Napínavé, dobře a rychle se to četlo. Jen toho líčení, jaká je pořád zima, mi přišlo až moc. A já osobně mám rád trochu jiné konce. Uspokojivé.

soukroma
24.05.2016 5 z 5

Parádní zážitek - skvěle jsem si Reachera užila. Sice místy až nečekaně drsné, ale napětí se celou dobu doslova stupňuje s každým posunutím hodinové ručičky. Reacher mi tu připadal správně lidský a mohla jsem s ním horečně přemýšlet, kdo, jak a proč - a na něj pak už jen zbylo, jak z toho celého ven...

adelinka
25.04.2016 5 z 5

toto je moja prvá kniha od tohto autora a viem, že si prečítam ďalšie. Kniha pre mňa od začiatku má napätie, čo mám v knihách rada. Aj keď som zostala na konci knihy zaskočená, či sa Jackovi podarilo z podzemnej budovy vyliezť ..!!! Podozrenie kto za tým všetkým je, som tiež mala dosť skoro, ale autor skvele zavádzal, aby som s mojím podozrením váhala.....Akurát mi bolo ľúto svedka - starej pani......