61 hodin

61 hodin https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62842/bmid_61-hodin-KHi-62842.jpg 4 351 59

Jack Reacher série

Silný mráz je nebezpečný nepřítel… Zima v Jižní Dakotě. Husté sněžení, zledovatělé silnice, unavený řidič. Autobus dostane smyk, sjede do příkopu a zůstane uvězněný v blížící se bouři. Třicet kilometrů daleko leží malé město, kde ve dne v noci střeží ohroženého svědka. O osm kilometrů dál stojí podivná kamenná budova, úplně o samotě v prérii. Z teplého Mexika všechno řídí nemilosrdný skřet. Jack Reacher přesvědčil řidiče, aby ho vzal na zadní sedadlo do autobusu. Život bez zavazadel má mnoho výhod. A spoustu obrovských nevýhod, když člověk uvízne bez kabátu v ledové zimě. Na zbytek svého úkolu je však vybavený. Nechce konat dobro. Nemá však rád lidi, kteří páchají zlo.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

61 Hours , 2010

ELMA
20.08.2015 4 z 5

Moc hezky napsaný příběh, jenom škoda, že záporáka lze uhodnout poměrně záhy

exitus
28.04.2015 3 z 5

První zkušenost s Reacherem, chvílemi mi připadal trochu moc jako pan dokonalý, který všechno zvládne, což ale hezky narušil konec. Kniha se od začátku perfektně čte, je to taková napínavá oddechovka. "Pana Zlého" jsem uhodla a nevím, jestli je to dobře, či ne. Vzhledem k otevřenému konci asi zkusím ještě navazující knihu a uvidím, zda mně koncept bude bavit i dál.

3DD!3
12.01.2015 5 z 5

Prozatím nejlepší mnou čtený Reacher. Začátek je malinko kostrbatý a plynulost malinko ruší linka s právníkem, ale čím blíž je jednašedesátá hodina tím lepší to je. Uznávám, že místy Child hodně přehání a děj se stáčí místy až podezřele, ale čtivost nemizí. Smůla se našemu hrdinovi lepí na paty až nečekaně. Bombastické finále s cliffhangerem přímo obludným mě nutí chňapnout po dalším dílu. P.S. Kindle One.

SilverFirefly
30.11.2014 3 z 5

Když jsem ve svých čtrnácti poprvé přečetla Childovu knížku Jatka, stala se ze mě fanynka Jacka Reachera a tak trochu se obávám toho, že jsem mu dokonce i odpřísáhla svou nehynoucí lásku. Od té doby jsem přečetla každou knihu, co Child napsal. Nevím, kdy přesně přišel ten zlom, ale není to tak dávno, co jsem si takhle otevřela nového Childa, a přečetla ho bez toho nadšení, které mě při jeho knihách vždycky doprovázelo. Dočetla jsem poslední větu, a jediné, co se dostavilo, bylo zklamání. Nemůžu si pomoct, ale přijde mi, že už je všechno na jedno brdo. Stále to samé dokola, to, co už jsem od něj četla, jen v jiné obálce, a nepatrně obměněné...
Kniha 61 hodin mi přišla jako pokus, udělat trochu něco jiného, ale prakticky bez výsledku. Chápu, že je těžké opustit svého hlavního hrdinu, o kterém píšete od nepaměti, a začít něco nového, ale možná, že už je načase...Možná, že by se skutečně mělo "přestat v nejlepším."

Carrion
31.10.2014 3 z 5

Můj první kontakt s Lee Childem. Četlo se to dobře, vtáhlo mě to. Problém byl trochu pomalejší hlavní hrdina, nějaké trhliny v příběhu a úplně pitomý konec.
To odpočítávání hodin tam bylo tak nějak bezpředmětné, obešlo by se to bez toho.

Peris
25.09.2014 5 z 5

Jedna z nejlepších ... :-)

Petra28
07.06.2014 5 z 5

Jack Reacher patří mezi mé velké oblíbence. Další pokračování s ním bylo bezva čtení. Jen ta zima byla protivná i když jen přes řádky :-) Kdo Jacka neznáte ... rozhodně doporučuji k seznámení !

felia
22.01.2014 5 z 5

Každá Childova kniha je pro mě příjemný zážitek. Když jsem v polovině, začínám litovat, že četba za chvíli skončí, že nedokážu četbu odložit na další den. Je příjemné vžívat se do hrdiny a cítit jak je příjemné ničit padouchy a chránit slabé.

kokosek
11.11.2013 5 z 5

Už jsem přečetl všech předchozích 13 dílů Jacka, ale pořád to baví, a to tak že moc. Vždy je to nejprve takové nijaké, moc vyvětlující a nic se neděje. Pak přijde poslední třetina a najednou není šance se od knihy odpoutat. Najednou jsou dvě v noci a položit knihu to chce hodně sebeovládání.
Jenže tahle kniha se odehrává celá během 61 hodin a to opravdu nelze moc hluchých míst udělat. Co kapitola to zvrat, co stránka to nějaká zápletka (no to jsem trošku přehnal).
Takže tady toho sebeovládání je potřeba trošku víc, jinak hrozí že čtenář bude vypadat jako zombie.
A i na jiné věci je vidět, že tady je vše tak trochu jinak - Jack neměl čas ani na žádnou novou ženu. Prostě na to nebyl čas. A navíc ta zima.
A ten konec. Měl jsem nachystané jiné knihy, ale nelze jinak - jde se na další díl. A jestli tam nebude vysvětlení, tak se autore těš :-)

Solverino
04.08.2013 5 z 5

Hodně dobré! Hodnotím 5ti hvězdičkami!

MaLoMe
06.07.2013 5 z 5

Strarý dobrý Lee je späť a s ním aj Jack. Je jasneé, že v tak dlhej sérii kníh je náročné, aby bola každá kniha špičková. Táto však je nadpriemerná. Najprv dva poznatky. Jack sa nevyspal so žiadnou ženou a jeho protivníci zabili viac ľudí ako on sám. Úplnou novinkou je otvorený koniec. Viem si predstaviť to zdesenie fanúšikov v roku 2010, keď kniha vyšla. Kniha má dobré tempo, minimum hluchých miest a ani tej matematiky tu toľko nie je.

Mishka_a7
07.03.2013 5 z 5

Tak a mám svého nového oblíbeného autora, od kterého potřebuju přečíst všechny knihy! Jen škoda, že jsem začala tou nejnovější. :)

ajaksiczek
25.02.2013 4 z 5

Dobrá kniha, jen mě trochu mrzelo, že jsem už od půlky věděla co a jak... Ale Jack Reacher nikdy nezklame, takže doporučuju :)

dusan122
11.01.2013 5 z 5

Ze zacatku se to rozjizdelo pomalu,ale konec byl fakt drsny.Tesim se na dalsi knihu

Corehead
15.09.2012 5 z 5

Zatím 3. kniha od Lee Childa, do které jsem se pustil, a opět perfektní.Akce od začátku do poslední stránky,napětí,spád.Děj se řítí pořád dopředu,bez klopýtnutí a spěje ke svému vrcholu bez nějakých obezliček a překážek.Hlavnímu hrdinovi nelze nefandit.
Moc pěkné počteníčko,Reacher se stávám jedním z mých knižních oblíbenců a už se těším na další knihy s ním.

čef
27.07.2012 5 z 5

Child nikdy s Reacherem nezklame. Zajímavý seriálový otevřený konec.

guru
07.06.2012 5 z 5

Výborné napätie v celej dĺžke.
Akurát Jack mi neprišiel vo svojej koži, páchateľa odhalil až na poslednú chvíľu, napriek jeho podozrivému chovaniu - už asi v polovici knihy mi prišiel jasný. Okrem toho činil dosť iracionálne rozhodnutia, z poslednej scénky v kamennej budove vyviazol len vďaka úplnej náhode.

Senza Jenka
31.10.2011 5 z 5

Úplně jsem drkotala zuby i za Reachera. Nesnáším vedro, ale -30°C je masakr. A tentokrát jsem věděla, kdo to byl! Skvělý závěr.

fanousekba
09.03.2011 5 z 5

Z náhlého popudu jsem knížku přečetla anglicky a nemůžu se dočkat českého překladu. Jak už se u Childa zvykem, dobře jsem si početla, i když detaily popisů a charakteristik mi zůstávají skryty ;)

drogy akční zima ochrana svědků

Lee Child
britská, 1954