Vlk

Vlk https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251911/bmid_vlk-LOl-251911.jpg 5 442 115

Jack Caffery série

< 7. díl

Staré křivdy nejsou nikdy úplně zapomenuty. Zámožní manželé Anchor-Ferrersovi hodlali ve svém venkovském sídle strávit poklidný čas. Skutečnost se však od jejich představ děsivě liší: hned po příjezdu našli na zahradě rozvěšené zvířecí vnitřnosti a nyní je drží v zajetí dvojice únosců, jejichž požadavky jsou stále bizarnější a více ponižující. Když už začíná být zřejmé, že těm dvěma nejde o výkupné, ale o osobní mstu, podaří se paní Anchor-Ferrersové pustit na svobodu alespoň psa. Ten pes má na obojku napsáno "Pomozte nám!" Našel ho tulák přezdívaný Chodící muž, a protože v tom nápisu spatřuje jednoznačný vzkaz od lidí v nesnázích, řekne o něm inspektoru Jacku Cafferymu a požádá ho, aby těm lidem pomohl. Inspektor ale váhá: co když je to celé jen nějaký nemístný žert? Teprve příslib nových informací o dávno zmizelém bratru Ewanovi přiměje Cafferyho zahájit pátrání. A bude si muset pospíšit, protože v domě Anchor-Ferrersových se schyluje k závěrečnému dějství krvavého dramatu, který započal před celými čtrnácti lety...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

Wolf , 2014

ivona6995
03.10.2016 5 z 5

Ač se může zdát zápletka lehce překombinovaná, já mám tento typ krimi knih mnohem raději, než ty u kterých vám autor cpe tak dlouho náznaky a narážky na vraha, že by jej odhalil i slepec a vy jste si pak připadali jako detektiv Columbo. Mo Hayder si umí krásně zahrát s vaší čtenářskou duší a ve chvíli kdy se záměrně začnete lehce nudit, vás zarazí honem rychle zpátky do křesla a vy čte a čte :)

strippedd
25.08.2016 4 z 5

Tak a máme uzavřenou sérii s Jackem. Žeru toho chlapíka i když neustálé vrácení se ke ztrátě jeho bratra bylo na mě dost. Příběh mě bavil jako vždy. Jen mi Blecha fakt chyběla.

Эva
22.08.2016 4 z 5

Čas od času dám Mo Hayder šanci a vždy se znovu a znovu přesvědčím, že je neuvěřitelně drsná. Tahle dáma se s ničím nepáře! Ale prostě to funguje :) Vlk se mi moc líbil, detektiv Jack Caffery je sympatická a dobře charakterizovaná postava, příběh měl spád a napětí a konec byl šokující! Od dobrého thrilleru nic víc nechci...

Ivana11
18.08.2016 5 z 5

No tak to byla tedy síla, úplně nečekaný závěr. Moje první kniha od Mo Hayder, a už teď vím, že určitě ne poslední. Paráda, doporučuji přečíst.

JezinkaJ
17.08.2016 5 z 5

Zajímavě vystavěný příběh. Jack Caffery je tu spíš takovým závěrečným průvodcem a jinak se zabývá "svými věcmi". Znovu se objevuje příběh bratra, tentokrát s drsným koncem. Líbilo se mi to. Série kolísá a tady, podle mého názoru, "vykolísala" zase až nahoru. Dobré i když tradičně drsné. Těším se na další kousek.

Vicky26
16.08.2016 5 z 5

První stránky mi říkali, že to asi nebude to, co v předchozích knihách, musela jsem se chvílemi i nutit, ale nakonec.... Jen doporučuji, kniha dostala na obrátkách a nemohla jsem ji odložit - stejne jako ostatní tvorbu Mo Hayder

nemer
02.08.2016 4 z 5

Vynikající rozjezd, dokonce s mnoha vtipnými a poutavými popisy (Tluč, prase, tluč dál), nicméně ke konci kniha lehce ztrácí dech. Už zhruba od poloviny je děj celkem predikovatelný. Přesto zajímavě píšící autorka a snad si od ní ještě nějakou akční oddechovku přečtu.

vladka1695
31.07.2016 5 z 5

Úžasná kniha. Nic jiného pro to nejde říct. Tyhle dvě slova ji úplně vystihují!

lufinesha
19.07.2016 5 z 5

Vlk vyčkával v mojí knihovničce a čekal na chvíli, kdy mě bude moct doslova pohltit. Přečetla jsem všechny díly od Mo o Jacku Cafferym. Po přečtení prvního dílu, jsem běžela koupit další. Myslela jsem, že už Mo svoje knížky trumfnout nemůže, ale opět překvapila. Skvěle promyšlená knížka, napínavá až do samého konce. Za mě určitě nejlepší od Mo.

rubit
18.07.2016 4 z 5

Moje třetí kniha od M. Hayder a musím říct, že konečně jsem spokojená. Četla jsem Ptáčníka, ten byl na můj vkus až moc a zbytečně sadistický, druhá byla Panenka, ta mě přišla zase nechutná, děj trošku předvídatelný a brzy jsem odhadla vraha a teď Vlk, který vše vyvážil a já se dobře bavila. Vůbec jsem neodhadla vývoj děje ani konec, poslední třetina knihy je opravdu velmi napínavá, prostředí starého domu vás nenechá v klidu. Jen jsem teda čekala, že to pro některé osoby skončí lépe, ale to by zase nebyla Mo Hayder :-) Super !

Rawar
16.07.2016 5 z 5

Geniální díl. Hrůzná situace v domě Turrets Vás nenechá ani chvíli na pochybách, že v podobné situaci by jste se ocitnout opravdu nechtěli. Zvrácenost celého rozuzlení překvapila i mě, člověka který od anglické, národní hrdinky Mo Hayder četl všechny příběhy o detektivu - inspektorovi Jacku Cafferym.

První jsem se trochu durdil, že je hodně do pozadí odstrčena romantická zápletka s policistkou Blechou, ale v tomto vlčím díle pro ní opravdu nebylo místo. Zadostiučiněním mi budiž docela luxusní scéna, v níž figuruje sešitá motorkářka.

Opravdu perfektní. Chci další díl...

limetka2008
01.07.2016 3 z 5

Tak vzhledem k tomu, že asi od třetiny bylo jasné, kdo je vrah, zbývalo už jen se dozvědět proč a to jsem čekala větší pecku. A na můj vkus těch střev bylo zbytečně moc a chyběl mi trochu košatější děj. Takže průměrné hodnocení.

dany512
28.06.2016 5 z 5

Tahle autorka by si zasloužila těch * minimálně 10. Objednávám si další její knihy.

Hella
22.06.2016 5 z 5

Mo Hayder ve svojí nejlepší formě!!!! Bomba, velmi doporučuji. Zejména závěr je .... uff, síla :-) !!!

Janeee
18.06.2016 5 z 5

Naprostá pecka!!!

anarkia
26.05.2016 5 z 5

Tak tomuhle říkám TOP. Přečteno jedním dechem. Z knih od Mo Hyder zatím nejlepší.

perpe2a
17.04.2016 5 z 5

Vynikající kniha, nádherně napsáno, bylo to napínavé, strhující, překvapivé...hlavně ten závěr...to mě dostalo. Nemohla jsem se od čtení odtrhnout a pořád jsem potřebovala vědět, co se bude dít dál :-) Už jsem si objednala další knihu od této autorky a rozhodně doporučuji všem k přečtení.

Hanina61
10.04.2016 5 z 5

Ještě že dnešní neděle byla tak studená a upršená, aspoň jsem mohla na jeden zátah přečíst "zbývajících" 300 stránek... A byla to jízda, panečku, už dlouho jsem nečetla něco tak napínavého... Samotný závěr, kde se Jack dozvídá to, co čtenář ví už od Pečovatele, mě dostal...asi by bylo lepší, kdyby se to nikdy nedozvěděl, než když s tím teď bude muset žít. Taky je mi J.C. líto...

Colletka
09.04.2016 5 z 5

Naprostá pecka! Mo je pro mě zatím TOP mezi autory.

seredomi
05.04.2016 4 z 5

Bůh je mi svědkem, že Mo Hayder miluju... ale tentokrát, kdyby mi někdo zalepil přebal a neřekl mi, co čtu, tak bych nepoznala, že je to od ní...

zfilmováno zfilmováno – TV seriál

Mo Hayder